RockSolid

Nejlepší horor,který jsem viděl.. Baf-efekty perfektně načasované,4x jsem se pěkně leknul.. Skvělý zážitek,po dlouhé době jsem byl v kině a rozhodně nelituju. ()

Profík

Konečně jsem se po docela dlouhé době dočkal hororu, který má ty nejvyšší kvality. Originálitou to sice zrovna neoplývá, ale to vůbec nevadí. Je to velmi dobře vystavěné, má to věrohodné postavy zahrané velmi dobrými herci. Má to i slušnou gradaci, ikdy sice tušíte, co přijde, ale tady prostě není důležité co, ale jak. A to jak vás přilepí k sedadlu v kině, pokud se tedy nebudete zbytečně vzpírat. Další letošní hororové kousky,. které jsem viděl, lesní duch, nebo třeba Mama se mohou jít s ostudou zahrabat. Nebál bych se označit tento film za nejlepší horor posledních deseti let. 97%. ()

Grantik

Jednoznačně 5*. Pro mě jeden z nejlepších hororů za poslední dobu. Od začátku až do konce to bylo naprosto skvělé. Hororů na podobný způsob tu je spoustu, ale tohle má přeci jen něco víc. Ovšem,že jsou některé scény předvídatelné, ale i tak vás zamrazí. Byl jsem na tom v kině kde nás bylo dohromady tak pět v celém sálu. Tma, ticho...... ještě , že když jsem vyšel ven venku bylo světlo. ()

estar23

Nečekala jsem, že po tolika chabých pokusech vystrašit diváky jak se říká až "k smrti" se to povede. Lekačky (alespoň pro mě) často neočekávané, takže více než dvakrát jsem se opravdu dost vyděsila, což považuji za kvalitní horor, protože o tom horory jsou. Škoda jen, že to ztratilo "badend", kdyby zůstal tak, jak jsem v hororech zvyklá asi by to bylo 5 hvězdiček, ale dávám 4 silné *. ()

skzdar

5 hvězd je zasloužených! Poprvé jsem se rozhodl zajít do kina na horor, od mého nejoblíbenějšího hororového režiséra a opět mě nezklamal! Plné kino ani nepíplo a v těch krásných, děsivě nahánějících momentech doslova lapalo po dechu! Perfektně natočený snímek podle skutečného příběhu Vám nažene husí kůži a ani na moment Vás nenechá klidným! Je až neuvěřitelné a nepochopitelné, že se takové to jevy staly a dodnes stávají... Jen doufám, že zůstanou dál od mého domova!! :) ()

margotka1911

Kdybych to viděla doma na počítači,asi bych to ohodnotila alespoň o hvězdičkou méně,už jenom za dost blbej konec. Ale musím uznat že v kině jsem opravdu přemýšlela o tom že se strachy seberu a odejdu. Sice nic nového pod sluncem ale dost dobrá duchařina. Dneska už je poměrně těžké natočit něco co opravdu stojí za to. Tady se to ale dost slušně daří. ()

Evziiik

Docela průměrný film, bavit mě začal až když na scénu vstoupil Edův pátrací tým, do té doby dosti propadák. Další hvězdu ubírám za bleskový happy end! To byla sakra rychlost! A na můj vkus moc náboženských řečí, věřte v boha nebo vás stihne ďábel, to není nic pro mě. Ale dívat se na to dá. ()

Aitala

Upřímně nerozumím nadšení z tohoto hororu. Je vystaven na klasických lekačkách, o kterých přesně víte, kdy se stanou. Děj filmu je jednoduchý a stokrát ohraný a tím pádem také lehce předvídatelný a nudný. Vysvětlení, proč se dějí dané věci, je silně přitažené za vlasy. Hlavní postavy vás do příběhu nevtáhnou a určitě se o ně nebudete bát. Navíc reagují většinu času dosti nelogicky. Hlavní záporná postava je sice ošklivá ale rozhodně ne děsivá. Rozjezd filmu je pomalý. Jak už bývá zvykem, začne se opravdu něco dít až zhruba v polovině. A konec filmu je naprosto katastrofální. Tak trochu jako by chtěl režisér toho rozehrát mnohem víc a najednou zjistil, že už na to nemá čas a prostor, tak to nějak ukončil. ()

Dave162

Mé první zhlédnutí filmu byla ovlivněna nejprve šokem, který přišel asi už po prvních 15 minutách a poté následným omdlením diváka v řadě přede mnou v závěrečné části filmu. Wan je mistr v oboru, ví co dělá, hudba, kamera, hlavně atmosféra, atmosféra byla nejlepší. 10/10 a kdybych mohl, dal bych více. ()

radek.896

Pro mě je to prozatím nej horor, který jsem kdy viděl. Tvrdil jsem, že japonskou Nenávist nic nepřekoná, ale the conjuring to bohatě zvládnul. 15 minutový rozjezd se dá vydržet a pak se lekačky zhoršují a přitvrzují. Hudba byla výborná a titulky také i když já jsem velmi dobře rozuměl i původní jazykové verzi. Pákrát jsem měl husí kůži a ty ksichty byli fakt strašidelný (top byl pro mě v pokoji s malou holkou v bílé noční košili - ,,houpací židle'') Pouze mě zklamal pozitivní konec... Kamarád mi říkal, že byl lepší Sinister, ale už podle traileru to bude průměr. Viděno v Cinestaru Opava, v pátek 4. srpna 2013 v 16:20 při počtu pouhých 13 diváků. (všichni vydrželi až dokonce) Přiznám se, že jsem nevydržel a stáhl jsem si film z netu, proklikal jsem jej, ale tentokrát konstatuji, že kdo na to nepůjde do kina a zkoukne to doma, tak udělá pitomost! ()

Akatsuki

James Wan meets Supernatural! (zajímavý komentář: kiddo) Takže co jsme tu měli: Vymítače ďábla, Hitchcockovy Ptáky,... a...v podstatě jakoukoli další Horror Story (včetně American Horror Story - 1. série) a jak jsem zmínil výše SPN. Už jenom proto, že samotné AHS a SPN pracují s aluzemi na klasické horory, není Wanova novinka nijak světoborná a jediné odlišení je, že zatímco AHS a SPN si většinou vystačí s několika motivy na díl, Wan se pokusil co nejvíce klasik vecpat do jednoho filmu. Zjednodušeně: Není to špatné, ale není to ani vyloženě dobré. Plusové stránky: Kamera (otáčení u scény, kdy Lorraine pobíhá v přízemí, zatímco kameraman-pomocník běhá v prvním patře, je skvost), stylizace, hudba, herecké výkony. Negativní stránky: SPOILERhappy-end, nějaké ty trhliny v logice, rádoby vtipné momenty, prvoplánové lekačky. U "vykrádaček" je to složitější - jedná se o "post"postmoderní poctu klasikám, nebo skutečně pouze bezduchou zlodějinu? Ono i u postmoderních děl by bylo fajn přijít s něčím novým a to mi právě u The Conjuring chybělo, neboť vše jede podle linie, kterou známe z tolika hororů, že žádná fascinace nepřichází. Poznamenán SPN, které skutečně nové myšlenky nabízí a obohacuje mytologii, se mi jeví jako slabší filmový bratříček seriálu. Co mě pořád vede k těm přirovnáním k SPN? Tak kde začít? Dvojice lovců nadpřirozena spoutaná rodinnou vazbou, rodinné hodnoty na prvním místě, samotné hororové motivy, dobrá hudba no a potom ty detaily! V čempak nám jezdil policista pomáhající Warrenovým? Ano, byl to ten původní Kripkeův sen o Mustangovi a zároveň spravování Chevroletu alá Dean a Impala...Není divu, že jsem si při závěrečném vymítání pořád říkal, jak mohli zapomenout na Ďáblovu past!....Jako celek takových příjemných 55-60%. Všem nadhodnocením bych ale rád doporučil uvedené seriály zhlédnout a pak se pro sebe zeptat, jestli je tento film skutečně tak nutný a ojedinělý v rámci hororových narážek. ()

lobotomos

Prestoze dej nebyl kdovijak originalni, film splnil to, co od hororu cekam, tedy strach a tisen. Tento film byl obojim napechovan vic, nez jakykoli jiny. Trochu me mrzi ty nemrtve obliceje, moudra o rodine a vyslovene stupidni konec, presto davam pet hvezd. ()

Jackie.Cross

Pár leknutí ovšem. Ale mám pocit že James Wan je asi velkým fanouškem panenek, které jsou k vidění v každém jeho filmu. To samé podobná strašidla. Od Zlověstného ticha, přes Insidious až po tento film. Chtělo by to něco nového. ()

KacuDLe

Neřekla bych, že v této době se může ještě objevit horor, na který budu vzpomínat a ráda si ho pustím znovu, jenže James Wan s tímto filmem předčil má očekávání. To, že v Americe měl tento horor úspěch přeci ještě neznamená, že mě tento horor zaujme. Námět na tento horor byl svým způsobem poutavý, ale pro některé už to mohlo být ohranou deskou. Přes to všechno jsem mu dala naději a zkoukla trailer. Už jen při pohledu na ukázku mi bylo jasné, že tento horor prostě musím vidět, takže jsem si hned koupila lístek do kina a vyčkala, jak horor splní má očekávání. Nemusím horory, kde je plno krve, ale mám ráda lekáky, dobrou hudbu, která navodí tu správnou atmosféru a pořádný děj. Všechno tohle splňoval, jen jsem na konci čekala nějaký ten tzv. háček, ale nic nepřišlo, což mě trochu zklamalo nicméně můj obdiv tento horor má a rozhodně se vyplatí na něho zajít do kina ;) ()

SoulAsAGem

Simply, co me napadlo pri sledovani filmu The conjuring? "To je "fofr" A je to skutecne tak, vsichni podilejici se na tomto snimku se s tim skratka nemazlili. Jestli ocekavate 45 minut nudneho zirani do tmy, jelikoz si obet neumi rozsvitit, tak u vas tento horror uspech slavit nebude. 5-10. minutovy uvod, pote film pridava na otackach a drzi sve tempo az k zaverecnym titulkam. Co za sebe mohu vytknout, je postava manzela, ktery se bohuzel celych 112 minut tvari stejne chladne a absolutne bez emoci. ()

Jesper666

James Wan poněkud zklamal. Jeho filmy Saw, Zlověstné ticho a Insidous mě jednoduše nadchly. První dva pro závěrečné rozuzlení a Insidious pro jeho strašidelnost, jelikož od doby, co jsem Insidious viděl, jsem ochoten věřit, že mi za zády stojí démon z filmu (při psaní druhé části věty jsem se ohlédl pro jistotu celkem třikrát, jestli tam nestojí). Proto jsem ke The Conjuring přistupoval s nadějemi, ale...je to vlastně průměr. Žádné fantastické rozuzlení jako u SAW a Zlověstného ticha, ale ani žádné strašení. Ony všechny ty děsivé scény, které ve filmu jsou vlastně byly už v trailerech na film; SPOILER! tleskání, duch v odraze zrcadla hrací skříňky, tajemná skříň, oběšenec na stromě, dokonce i padající obrázky, které kupodivu nikoho neprobudí SPOILER. Ten zbytek zkrátka není stašidelný, ani vlastně ústřední stašidlo není právě nic extra. Navíc je tu naprosto nevyužitá linie s démonickou panenkou, která vlastně ve filmu ani nemusela být. Celkově to připomíná mix Exorcisty a 3:15 zemřeš. Nejprve jsem dal filmu 4 hvězdičky (nejlépe by odpovídalo 3 a půl), protože tam bylo několik scén, kdy se sice nestalo nic, ale preventivně jsem se bál, tak jsem byl ochoten přimhouřit oči, ale když uvážím mistrnost Insidious a fakt, že SPOILER! James Wan nechal zemřít ve filmu psa SPOILER nakonec rozhodl. ()

cardic11

Nejlepší duchařský horor který jsem viděl,film vypadal jako kdybi byl natočen v 70. letech. Měl vynikajicí atmosféru a démon byl fakt nebezpečný,prostě vynikající film koho baví duchařiny bude spokojen.Po dlouhé době konečně pořádnej horor,ani chvíli jsem se nenudil.Teď jsem zvědavej jak dopadne pokračování Insidious. ()

Mrliš odpad!

Viděl jsem, nebál jsem se, nudil jsem se. Co také natočit o strašidelném domu. Tvůrce už snad nemůže napadnout nic originálního. Jediným lákadlem na film jsou kecy typu - že je příběh podle skutečné události - ostatně jako u skoro všech bububu filmů o vrzavých starých domech. Milí tvůrci "Už toho bylo moc" - tento žánr si dávno odbil své světlé chvíle - nové snímky představují jen vývar z perfektních prvotních filmů tohoto tipu. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění