Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Miller

Filmařsky fajn film, docela dobře podtrhovaná atmosféra (scény, kde se používá mlha), skvělej Hawke, dobrej rozjezd. Bohužel fakt zajímavej nápad se sériovým vrahem, co natáčí takhle psychopaticky svý oběti a způsob jakým jsou propojený, je zabitej jump-scarama (který jsou zabitý hudbou, takže to není jump-scare, ale jenom jump), klišoidním a předvídatelným koncem, pro mě osobně nezajímavou tématikou nadpřirozeného zla a nepropracovanosti (co maj bejt ty ve výsledku absolutně zbytečný scény s profesorem? Proč se v polovině filmu najendou naskytne další film, když svoje polosoukromý pátrání se zástupcem už začalo? Proč se ukazujou všechny děti, když je ve scéně se zdí klíčová pouze Stephanie?). Žánrově asi ale docela fajn. Viděl bych to na 67 % ()

kill-tec

Co se týká žánru, není co vytknout. Derricksonův Sinister staví především, jak už to tak u hororů bývá, na temné atmosféře, jakési brutalitě, zlých démonech a na lekačkách. Začátek filmu vypadá lidumilně, příběh o jakési spisovatelské pseudohvězdě jenž čeká na svůj vrchol. Jenže.. postupem času film začíná přitvrzovat a stává se z něj to co by mělo - kvalitní horor. Námět a scénář výborný, režie skvělá a Hawke opět ukazuje svoje kvality. Pět hvězdiček jsem nedal jen proto, že jsem byl opět mírně zklamaný z konce. Jakoby už tvůrci filmu řekli: "Sakra, už jsme přetáhli hodinu a půl, musíme to rychle ukončit". Holčička se sekyrkou byla sice rozkošná, ale sakra chlapi, měla si to potahat víc!! ()

shimpy(CZ)

Je to někde mezi 3 a 4 hvězdami. Film má takovou tísnivou atmosféru a docela nepříjemný (ale vynikající) hudební podkres.V momentech, kdy člověk čeká úlek, tak opravdu k lekačce dojde, přesně podle plánu. Napjaté a dlouhé scény hezky gradují, našlo se i pár momentů, kdy mě lehce mrazilo v zádech. Upřímně jsem se lekl jen jednou... A to se jinak celkem u hororů lekám. Konec byl takový lehce očekávaný, respektive od 3/4 filmu bylo jasné jak to celé dopadne. Námět poměrně originální, velice mi to připomínalo jeden známý horor z Japonska, jenž se dočkal i amerického remaku. :-) Nehledě na pár úsměvných momentů bych filmu dal ty 4 hvězdy, ale bohužel celkový dojem mi zkazila atmosféra kinosálu - přes jedno sedadlo stále štěbetající páreček, vypadalo jako by se šli do kina jen vykecat, dále různé šustění papírků, pytlíků, sáčků... zkrátka tohle není horor do kina. Je to ten typ hororu, kdy si člověk musí zhasnout všechny světla, dát si na uši sluchátka a nechat se pohltit filmem. Pak se jedná o jeden z nejkvalitnějších letošních hororů... ()

Bathoryčka

Fajn, no, když jdete do kina na horor s člověkem, který se při každý lekací scéně touží svrknout na minimum, aby byl co nejméně vidět, kdyby na něj něco skočilo, tak nemůžete čekat, že se budete plně soustředit na film, když ten dotyčný při nejvíc lekavé scéně vykřikne téměř na celý sál "pyčo", nebo štíra, zabitého naschvál upuštěnou krabicí okomentuje slovy "a 800,-KČ v prdeli"...Nicméně i tak si myslím, že jsem se filmu věnovala na tolik, abych byla schopná ho zhodnotit...Člověk se u tohohle filmu nenudí, i když to je už několikrát omýlané téma. S napětím čeká, co hlavní hrdina vypátrá za další zrůdné propojení mezi událostmi, kdo bude další mrtvý a jakým způsobem zemře atd. I když je tam i prostor pro odlehčení, aby si mohl divák trochu oddechnout, například v podobě trochu opožděného policisty, ale takových momentů není moc, ale ani nechyběj...Každopádně ke konci filmu, kdy jsou divákovi vysvětleny téměř všechny souvislosti, je už téměř jasný i závěr, což je menší minus, ale i tak je to kvalitní horor, který si pět hvězdiček rozhodně zaslouží! ()

matyflus

Abych popravdě řekl nejlepší horor, co jsem kdy viděl. Bál jsem se od začátku do konce, a to o lekání ani nemluvím. :) Je pravda, že konec byl trochu slabší, ale to nic nemění na mých 5 hvězdičkách obdarovaných mnou tento film. :) Doporučuji ()

Duch217

Sice trošku ohrané téma (starý dům, malé děti...), ale nádherně zpracované. Film naprosto splnil moje očekávání a ve svém oboru rozhodně patří k těm lepším. ()

Shimargh

Tak tohle je vskutku lahůdka pro hororové fajnšmekry a navrch ten dark ambientní podkres pohraje pěkně na nervičky, jen škoda tak rychlého konce! ()

peetriss

Sinister sice není postaven na zcela originálním námětu, ale režisérem zvolený styl vykreslení atmosféry, kladení důrazu na obrazové detaily či roztodivné zvuky vynesly tento film téměř k dokonalosti. Nejedná se o horor snažící se za každou cenu zvednout divákovi žaludek pomocí deviantních naturalistických scén, nýbrž o horor pomalu a s poctivou gradací zatahující diváka do psychického temna, což se mu skvěle daří. Styl atmosféry i fakt, že se děj točí valnou část okolo promítání 8mm filmů může připomínat leckomu Paranormal Activity, avšak podobnost je jen vzdálená. Sinister je čerstvým vánkem v hororovém žánru, výborně zvládnutým, jak řemeslně, tak herecky. 90%. ()

Sufferer

Z hororovej studne bolo už veľa vody vyťahanej a preto niet divu, že sa námet filmu od originality nepretrhol, ibaže ak sa chytí poriadne za pačesy a vytrasie sa z neho čo to dá, vyznie tento nedostatok len ako detail, nad ktorým mávneme rukou. Sinister je klasická ducharina, ktorá netlačí na pílu ale pomaly navodzuje atmosféru, čo v divákovi vyvoláva vnútorný nepokoj a núti ho sledovať dianie so zatajeným dychom. “Bu-bu-bu“ scény sú výborne vygradované a podnecujú poctivý strach až si človek praje, aby sa už slnečné lúče konečne opreli o okná domu. Záves nad tajomstvom krabice sa kúsok po kúsku odťahuje, no nie však natoľko, aby bolo prezradené viac než je treba, čím sa nepredvídavosť stáva hlavným tromfom filmu. Sinister sa skrátka vydaril. ()

J*A*M*A*L

Sláva konečně můžu tleskat, konečně jsem viděl horor druh duchařina, který se mi konečně líbil a dokonce natolik, že mi čouhá z mé topky.Ale rozhodně ne nadarmo.Je to fakt peckový.Fakt dost drsný, brutální a chladnokrevný thriller s prvky hororu ze kterého fakt mrazí tak jak to mám rád.Především smekám před výkony dost neznámých herců až na Ethana Hawka.Pokud milujete horory a především duchařinu tento film si ve většina případech zamilujete a možná že se zjeví ve vaší topce, pokud máte rádi horory jakéhokoliv druhu, tak si tento film zamilujete a pokud patříte mezi fanoušky filmu tak si film zřejmě také oblíbíte a nebo se vám bude líbit(vše ve většina případech).Připomíná mi to dost Insidious a nebo haunting of Winchester house pointa těchto filmů je úplně související.Já osobně Insidious neviděl a taky už se na něj připravuji, ale slyšel jsem o tom dost a tak vím co je zřejmě podobné.Nicméně tento film mě fakt dostal a fakt se mi moc líbil.Je vidět že když jsou dobré i horory tak je to nenahraditelné.///Hodnocení: 100%/// ()

Teabag

Insidious pro rok 2012 a konečně po delší době zase jednou dobrý hororový nářez! Ethan Hawke hraje moc dobře, námět je prvotřídní, scénář je kvalitně vystavěný, atmosféra postupně houstne a jak se divák dozvídá víc o pozadí tajemných nahrávek, pomalu mu dochází i to, že jde opravdu do tuhého. Vynikající žánrovka, kterou si ve své sbírce rád ponechám. ()

Harapes

Tuctová zápletka...Zprvu jsem tedy byl zklamám na co jsem to zase vyrazil do kina.Ale ejhle...rušivé momenty,malá kamerka a záhadné vraždy mě připoutaly do sedačky jak malé děcko a já si filmeček začal plně užívat.Během filmu jsem se tedy nevylekal,ale určitě mě Sinister příjemně nepříjemně znervoznil.Po dlouhé době jsem tedy viděl hororový film s prvky mysteriozna.Mohu jen doporučit,aby jste vyrazily do kinosálů.Doma na dvd to už nebude ono. ()

Ještěřák

Ethan Hawke je podvyužitej ale dobrej herec a já jsem rád, že mu podobně jako nedávno Jaredu Letovi vyšel projekt, na kterém si mohl snadno rozbít čuňu. Není to sice takový kinematografický rámus s racionálním podhoubím, jako LA CARA OCULTA, ale zpět do pralesa mezi orangutany čmárat své myšlenky vlastním hovnem na list banánovníku autory v tomto komentáři rozhodně nepošlu. Ještě, že se časem zjeví velmi čitelné okultno (hwězdička dolů), které u mě funguje zjevně naopak, než autoři zamýšlejí. Protože jinak režisér, skladatel i střihač vesele hulí motor filmu do červených čísel, a lidský svěrač si vážně neodpočine. Jde o to, že SINISTER disponuje hudbou z hlubin pekla, stvořenou snad kurva naprostým Satanem. ()

Piškotka

Napínavý horor, plný neznáma a strachu. A současně chuti pátrat dál a dál, navzdory vlivu na život celé rodiny. Propojení s mystériem mi vadilo až v závěru. To jsem si přála reálný horor. E. Hawke v překvapivě vážné a odpovědné roli. ()

jurasino

Slušný film na dnešní dobu ale pořád mi tam něco chybělo. Nemůžu říct že jsem se chvilkama nebál, ale ty dnešní horory mi připadají něják pořád stejné.. Tenhle film je skoro to samé jako Insidious akorát trochu lepší. ()

Hanes88

Dost děsivý horor, který tak trochu drsně vyústí. Možná jsem to i čekal ten závěr, ale i tak to byl takový šok. Jinak ale horor s dost depresivní atmosférou. 65%. ()

Luff

Velké očekávání,ale nakonec průměrný horor. Příběh ze začátku zajímavý, sem tam i lekačka, ale konec zklamal. ()

tokyno

Po delší době jsem viděl konečně trochu děsivější film. Startovalo to dobře, škoda několika absolutně předvídatelných scén. Konec bohužel slabší, než bylo mé očekávání. ()

SHit4U

Po přečtení některých recenzí a i některých zdejších komentářů jsem se těšil na opravdu atmosférický, depresivní horor. Místo toho jsem dostal něco, co by se dalo podle slov mé přítelkyně nazvat rodinným hororem. A konec? ten mě jen přesvědčil o tom, že tohle se opravdu nepovedlo. Slabý scénář, slabé lekačky, slabá atmosféra, jediný kdo se snažil byl Ethan Hawk, ale jeho postava s ženským jménem nosící ženský svetr to prostě nemohla nikterak zachránit i při sebevětší snaze. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení