Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

jakeer

Kvalita filmu je limitovaná jeho žánrom (ktorý zomrel spolu s Hitchcockom). Počas celého priebehu si tento horor drží priemernú úroveň (dialógy na počudovanie nie sú lacné, či neprirodzené, ale desivé momenty sú predvídateľné a založené na klasickom "vybafnutí", ako v 99% súčasných hororoch). Avšak, záverečná pointa je úplne pitomá a to až tak, že som mal chuť si vyžiadať späť peniaze za vstupenku do kina. ()

Corpsegrinder

Jsem docela rád že poslední dobou se horory vrací do kvalitní roviny. To co začal Insidious, tak v tom pokračuje Sinister. Old school hraní s atmosférou, lekačky, slušně vypadající záporák, žádný uječený děti ani kozy. Pro uživatele LIVINGDEAD - čtení tvých komentářů ve mně vzbuzuje neutuchající touhu uříznout ti hlavu. ()

danielosbourne

Po dlouhé době opět vkusný horor. Naposledy mě takhle překvapil asi Insidious a tomu se Sinister vcelku zdárně rovná, ne-li překonává. Děsivá atmosféra a hudební sekvence při přehrávání video pásek navozuje melancholickou a depresivní náladu. Postavy jsou lehko oblíbitelné a tak se s lehkostí a mírným zděšením dostáváte děsivému a šokujícímu konci. Scénář byl kupodivu hodně realistický a postavy se chovali reálněji, než jsem očekávál. Myslím že letos už nic lepšího nedostaneme. Jediné co by mohlo tento horor předčit, je mnou očekáváný film The Collection. ()

Hanys_

Hodně žhavý adept na nejstrašidelnější film roku. Boduje ani ne tak lekačkama (ikdyž ty taky nejsou špatné), ale hlavně tísnivou atmosférou protknutou tím nejlepším horrorovým soundtrackem jaký jsem zatím slyšel. 8/10 ()

Junglista

Kvalitní (ale ani omylem ne dokonalej) horor. Na jednu stranu se mi líbilo, že se scénáristi neobtěžovali nacpat do filmu deset příběhovejch linek, ale na tu druhou je ta přímočarost trochu přepísklá. Nejlepší částí je paradoxně prostřední pasáž, která je atmosféricky bez chyby. Konec naproti tomu působí lacině, očekávaně a zdaleka ne tak hustě. Což mi trochu pokazilo dojem, ale v rámci nejaponskejch hororů je to slušný. 3 a půl*. ()

Holina

Bez hodnocení. Nemůžu dát hvězdy něčemu, co mě znepokojovalo ještě několik dnů po shlédnutí. Horor s tou největší možnou hutností, pro mě osobně extrémní psycho. Pokud se mě někdo zeptá "doporuč horor", nově dávám tento ačkoliv ho už nikdy nechci vidět znovu. Derrickson potvrzuje pozici! ()

Orthank

Silné mená stojace za vysoko nahodeným Insideous ešte zákonite negarantujú rovnako mrazivú pecku. Sinister sa chvalabohu rozhodol kráčať inou cestou aj keď isté podoby vo výraznej hudbe sú nespochybniteľné. Stále sa však jedná o podarenú duchársku prácičku, ktorá sa priživuje na sláve vyššie spomínaného aktuálneho vrcholu tohoto žánru. Vyslovene podarených scén je tentokrát poskromne, zamerané najmä na mimochodom veľmi podarené (v rámci atmosféry) "rodinné videá". Na nich stavia celý film, pričom aj hlavné mrazivé pasáže sú len vďaka nim. To je tak trochu škoda, pretože akonáhle príde záver, ktorý ma stavať na súčasnosti, nezostáva scenáristom nič ako len zúfalo variť z vody. Nedarí sa im dosiahnuť podobné pocity a už vôbec nie nejaké vypointované vyvrcholenie. Už len tento fakt ponižuje inak perfektne budovaný zimomriavkový zážitok na povedzme vyšší priemer. Ako som už však povedal, rozhodne stojí za pozretie a to nie len ako povinnosť pre vyznávačov žánru;) ()

jhlahulek

Po dlouhé době horor u kterého jsem se fakt bál...protože co u hororů miluju nejvíc, je ten nepříjemný pocit když víte, že se něco stane a vy se strašně leknete, no a ono se to opravdu stane, ale vy se leknete ještě mnohem víc ... ()

kedl

Od Wanova Insidious jsem neviděl nic tak intenzivního, co by si pohrálo s mými nervy jako tohle (myslím výhradně v tomto žánru). Sinister vás nenechá ani na chvíli vydechnou, mrazivá atmosféra, různé lekačky společně s Youngovou vám zahrajou na ty vaše nervíky tak, že budete mít co dělat abyste večer usnuli (samozřejmě za předpokladu, že si to pustíte odpoledne a ne před spaním, takhle z toho nic mít nebudete, to mi věřte :-) ()

dopita

Zase jednou horor, kterej tomuhle žánru dělá čest. Dějově to žádná bomba není, ve filmu je docela dost nelogičností a navíc jsem hned od začátku tušil, jak to s Ellisonovou rodinou dopadne. Důležitý ale je, že natočeno je to opravdu sugestivně. Lekačky povětšinou opravdu hodně dobře fungujou (výborná práce se zvukem i hudbou) a napětí se táhne celým filmem. O to jde v žánru především, takže mě ani moc nesere, že v hlavní roli hraje Ethan Hawke, kterýho fakt nemusím. ()

MMJ

Takže.... Celej film v tmavotě. Třičtvrtě filmu koukal na filmy, a pořád odpočítávání. 3,2,1. Jednim slovem *NUDA* ()

ti88na

Začala to trochu kostrbatým úvodom, no potom sa z toho vykľul jeden z najlepších hororov aký som v poslednej dobe mohla vidieť. Skvelá hudba, mrazivá atmosféra a napätie poľahky prekonali jednoduchšiu zápletku a predvídateľný záver filmu. Jednoducho poctivý horor, pri ktorom som zvierala vankúš a nadávala na hlavného hrdinu, ktorý vo vlastnom dome nevedel rozsvietiť svetlo. ()

Ripley

Pokud nejsem u hororu napnutý a téměř nic mě nevyděsí je něco špatně.Od Sinisteru jsem dle hodnocení čekal hodně.Film je plný klišé,které moc nefungují.Tak např.lekačky nelekají.Ethan se propadne podlahou,ono to má být bu bu bu a já zívnu.Ethan prochází neosvětleným domem,za ním se objevují duši dětí,které vypadají jako by jim někdo dal barvičky a řekl ať si sami pomalují obličejíčky.Má to být bu bu bu a já se u toho usmívám a kroutím hlavou.Ethan stojí na zahradě a za ním několik dětiček osvětlených zezadu reflektorem.Má to být bu bu bu a já si říkám,proboha co ty děti dělají tak pozdě v noci venku?Jo,jednou jsem se leknul!Ethan si promítá film,kde je záběr na jedoucí sekačku po trávníku cca půl minuty. a zničeho nic se před ní objeví svázené tělo.Proč jsem se leknul?Protože Ethan hlasitě zařval a navíc zvukaři do scény přidali náležitý hlasitý zvukový efekt aby to mělo efekt.Na pointu jsem přišel už v půlce filmu,takže mě závěr ničím nepřekvapil.Není to úplně blbý,ale rozhodně to není kvalitní nervydrásající horor. ()

1860

Výborný horor, pěkné napětí, pár dobrých lekaček.. Celkový dojem jen kazí průhledná pointa, jinak by bylo za pět.. ()

provitamin

No, potom čo som videl, aby som rýchlo začať zisťovať históriu môjho nového bytu, či sa tam v minulosti nestalo niečo desivého... Chcel som dať za 3, ale koniec ma presvedčil na 4. ()

bloodline

Mick Thomson zo Slipknot stíha zaujímavú brigádičku popri hudobných povinnostiach a v skutku potešila jeho "prítomnosť" na tomto festivale osvedčených jednoliatych hororových postupov bez invenčného impulzu. Finále suché ako rožok do strúhanky a predvídateľnejšie ako 500 ročný úhrn saharských zrážok. Vlastne na 90% stopáže mi vyčaroval nejaký démonko z čias Šupiluliumaša I. nadprirodzenú schopnosť pána Cagea v Next. Len škoda z jej vytratenia v opare teplého jesenného prdu po uznanlivých slovách aspoň na hudbu a záverečné titulky. 2 a 1/2* ()

MatejNosal

Mysteriózny krimi horor s veľmi hustou atmosférou. Videá vrážd vyzerali autenticky a preto aj umocňovali pocit depresie. Derrickson je skúsený režisér a popasoval sa s touto témou veľmi šikovne aj keď s klasickou hororovou šablónou, čo mi ale v tomto prípade nijak neprekážalo. Príbeh: 4/5 Napätie: 4/5 Krvavosť: 2/5 ()

Pat.Ko

Sinister je jeden z najstrašidelnejších filmov, aké som kedy pozeral. Dostal som taký strach, že som musel film pozastaviť a niekoľkokrát som sa presvedčil, že scény nie sú skutočné. Vôbec som netušil, či je film o vrahovi zo skutočného sveta alebo o paranormálnych veciach, a nedá sa to povedať počas prvých 30 minút. Verím, že týchto 30 minút filmu sú najdesivejších, pretože táto časť filmu extrémne hraje na psychiku diváka. Vo zvyšku filmu sa príbeh odvíja a vy môžete predpovedať koniec. Takže úroveň strašenia sa zvyšuje. Napriek tomu vás Sinister desí až do konca. Je to dobrý film s dobrou réžiou, dobrým herectvom a priemerným príbehom. Vrelo odporúčam. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení