V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Diskuze

Bluntman (hodnocení, recenze)

Btw kdo jde na Chappieho s určitými žánrovými očekáváními: jde o kyberpunk (s důrazem na to PUNK).

Bluntman

Jo, to bych taky souhlasil.. District byl přehlednější a u Elysia jsem taky neměl nijak zvlášť problém se zorientovat, jenom to trochu narušovalo..

movieband

Já chápu kritiku používání šouflkamery v kombinaci s rychlým střihem, zvlášť když se obojí používá bez smysluplného estetického důvodu a rozhodující jsou pouze produkční faktory (jednak je to levnější, jednak to zakryje lidské nedostatky v akčních scénách). U Blomkampa to ale má své opodstatnění, a to jak v District 9, kde jde o napodobení estetiky dokumentů s jejich zoomováním apod., tak v Elysium, kde to odlišuje dva světy, potažmo to později ukazuje jejich splývání. Je pravda, že District 9 je přehlednější, ale já osobně neměl problém se zorientovat i v Elysiu, což souvisí nejspíš s tím, na kolik má člověk vytrénovanou pozornost (a pomáhaly i prostřihy na detail).

na příspěvěk reagoval movieband, vegetol.mp

DEXTER099

Koukal jsem, že sis to přidal i do topky :-) Tak mě to zase tolik neoslnilo, pár rezerv bych našel, ale je to pecka. Zvažoval jsem mezi 4 a 5* nakonec jsem zaokrouhlil nahoru.

na příspěvěk reagoval DEXTER099

DEXTER099

DEXTER099 (hodnocení, recenze)

Milý Wacoslave sice jsem nečetl co píšeš :-) ale souhlasím s tebou protože mě též film dostal.Domluvil jsem hau :-))))

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

mzss1

Však vlastný názor nevylučuje to, že si niekto nechá poradiť. Percentá nie sú všetko. Ale nikto nemôže povedať, že o ničom nevypovedajú. Špeciálne hodnotenia uživateľov u ktorých vkus je ti dobre známi, hovoria o niečom.

Matty

Matty (hodnocení, recenze)

Je zajímavé, jak mnozí Chappieho vnímají jako akční film, jakkoli v něm po našlapaném rozjezdu více než hodinu žádná větší akční scéna není. Přesto má výborný rytmus. Ŕekl bych, že mimo jiné i zásluhou atonality, kterou mu mnohé zahraniční recenze vyčítají. Co chvíli je to trochu jiný film, ale vcelku překvapivě dobře funguje a dává smysl. Podobně je věcí pozice, z jaké kdo na film nahlíží, typičnost jednorozměrných postav. Pro někoho nedostatek, pro jiné nezbytná složka autorského konceptu. S obojím mělo "problém" už Elysium a obávám se, že i v tomto případě půjde o důvod, proč Chappie nakonec spadne do modré, když už se bavíme o číslech a barvách.

Wacoslav1

Tak na tom se shodneme. Já to ale ještě mixuju s tím, že se dívám na starší filmy. I když se to dohání těžko, tak jistou oporou pro mě je rok natočení, na což spousta lidí zapomíná. Pamatuju si, jak kamarád do komentáře jednoho filmu napsal, že se inspiroval druhým filmem, přičemž ten druhý film byl mnohem mladší. To je prostě kardinální hovadina. Já si ještě spoustu námětů pamatuju z Krajních mezí.

movieband

To jo, ale co se líbí mě jde zpravidla do modrý hned. Naopak těm totálně vyhypovaným filmům tady dávám většinou max tak 3* nebo míň. Z poslední doby mě napadá Kingsman a Interstellar. Jediná výjimka za loňskej rok je Zmizelá. tam jsem se opravdu výjimečně shodnul z většinou, že je to pecka. Jinak Elysium ok, ale pro mě přeci jenom trochu zklamání. Dal jsem mu 60% tuším.

A.L.E.S.

Možná to schválně nebylo, ale prostě ten film tak působí, ale to nebudu vyčítat. Ono když to vezmeš kolem a kolem, tak všechno už tu vlastně v nějaký formě bylo, ale jak jsem napsal v komentu. Originalitu už ve filmech nevyhledávám, chci se hlavně dobře pobavit a to Chappie beze zbytku splňuje.

na příspěvěk reagoval A.L.E.S.

Wacoslav1

Elysium je taky v modré a jaký je to film... stejně tak jiné, co jsou tady na CSFD kvalitní filmy a jsou v modrých barvách.. tady se podle toho nejde řídit, co má jakou barvu a procento

mzss1

No vzhledem k tomu, že se mi to líbilo, tak tipuju, že je to už teď nenávratně odsouzeno do modré barvy, což mě nepřekvapuje, ale jak říkáš srát na to.

na příspěvěk reagoval movieband

Bluntman

Asi chápu, kam tím míříš a v tom rozdělení - Země\Elysium - je kus pravdy, ale při té akci mi neříkej, že to bylo všechno schválně. Rozmazané záběry při rychlém letu kamery z bodu A do bodu B, roztřesenost při střetech a já nevím střelbě.. Tohle nedělá jenom Blomkamp, ale XY jiných režisérů. District 9 sem viděl sice delší dobu zpátky, ale nepamatuju se, že by tam byl i tenhle problém.. Akce tam byla nasnímaná perfektně, doteď chrochtám blahem z části v laborkách MNU při té přestřelce. Takže ano, u Blomkampa to má v určitých mezích smysl, ale taky je to svým způsobem zlozvyk současnosti (rychlé prostřihy v akčních částech a roztřesenost kamery)

na příspěvěk reagoval Bluntman

Saraph

Saraph (hodnocení, recenze)

mzss1

No tak je to spíš takový orientační údaj, aby sis mohl vybrat filmy, co s největší pravděpodobností nebudou úplné sračky.

na příspěvěk reagoval A.L.E.S.

mzss1

Ano, existuje. Viz komentář. Ona ta procenta pro mě nejsou nijak zvlášť cenný údaj, ale tady jde vidět, jaké filmy je baví.

Wacoslav1

Tak tyhle jsem zrovna viděl, ale možná mi to nedochází, nebo je pomíjím úplně. Něco jiného jsou parodie. A něco jiného by bylo, kdyby tvůrci opravdu řekli, že je to odkaz na tyhle filmy. Občas se dočítám o tom, že je to schválně. Ale nic na tom nevidím. Ten film je tady hlavně sám za sebe. A jak koukám na hodnocení, už má "jen" 74 %... :-(

A.L.E.S. (hodnocení, recenze)

Jak si tak pročítám komentáře, pořád čtu o tom, že se to podobá tomu a tomu. Mně osobně spíš připomínal film RepliKate. Možná u filmu nepřemýšlím jako ostatní, ale zajímalo by mě, jak moc ta podobnost s některými dalšími snímky ovlivní hodnocení filmu. Zřejmě je v dnešní době těžké natočit nějaký film, aniž by nedošlo k podobnosti jinému z minulosti. Ale dost pochybuju o tom, že by to tvůrci měli v úmyslu.

Bluntman (hodnocení, recenze)

Elysium své nedostatky mělo, ale kamera mezi ně rozhodně nepatřila, protože rozdílné způsoby snímání měly své opodstatnění vzhledem k tomu, kde jsme se zrovna ocitali (Země - pohyblivé rámování, časté blokování záběru apo., Elysium - statické, promyšlené kompozice apod.). Přijde mi, že se na "šouflkameru" nadává jenom z vypěstované averze k ní, aniž by se někdo obtěžoval zamyslet nad tím, jestli její používání má svůj smysl - a to u Blomkampa má.

na příspěvěk reagoval Wacoslav1, movieband

movieband

Jo tentokrát to fakt vyladil. Akce je dynamická,ale parádně přehledná. Mě se Elysium taky celkem líbilo, ale ta kamera srala i mě. Takže tento nedostatek byl odstraněn.

Wacoslav1

V tvojem komentáři mi stačilo, žes tam napsal, že se neklepe kamera a už to vidím na plnou.. Blomkampa mám hodně rád a jediné, co mi na Elysiu vadilo byla právě ta kurevská kamera, která se klepala jak svině.. už abych to viděl

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz