Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Diskuze

CvokCZ

SPOILER: Já jsem někde četl, že v tom lidé vidí skrytý význam, ale nevím, co v tom hledat. Nebyly 3? Jakože pomyslné zaklepání posledního hřebíčku do rakve této celé etapy? :D

na příspěvěk reagoval CvokCZ

CvokCZ (hodnocení, recenze)

SPOILER: Jinak máte někdo nějakou teorii o těch úderech kladiva na konci titulků? :D Stále je nemůžu dostat z hlavy :D

mellon.a

mellon.a (hodnocení, recenze)

Nevka

Já se spíš bojím toho, že cestování časem je strašný klišé, které už bylo všude. No možná v Růžové zahradě nebylo.

Gladiator15

SPOILER: Přeskočím to s časem. Thanos vyletěl s celou svou bojovou lodí do roku 2023, kde ho Tony zničil lusknutím. Tudíž se nemohl vrátit do své původní osy a pokračovat v plánu na sesbírání kamenů. Jak se tedy mohla odehrát IW, aniž by vznikla alternativní realita, kterou nikdo nezvrátil?

SPOILER:

Tie časové línie neexistovali, oni vznikli v momente keď tam avengers prišli. Jedno vysvetlenie z youtube.Fakt už neviem ako to lepšie napsíať:

I don't know if this has been mentioned, but regarding time travel the conversation between The Ancient One and Hulk outlines the idea. You go back in time, changes something, that creates an alternative timeline (T1) from your original timeline (T0). So every time jump they did bifurcated the timestream more; 2014 (T1), 2012 (T2), 1970 (T3). All these timestreams continue side by side. Then when the infinity stones are returned to each timeline they are "set back on course", not back to the T0 timeline, but to a timeline identical to it. After all that is done, Cap goes back somewhere in time (probably 1950's judging by how old he is at the end) and the Cap staying with Peggy creates timeline T4. When she dies, he goes back to T0 and leaves T4 in whatever state it was when he left.

Thanos je mŕtvy a má ešte lusknúť prstami? Teraz vôbec nechápem o čom hovoríš.

CvokCZ (hodnocení, recenze)

Nevka , Gladiator15

Copak jste sakra nedávali pozor :D Alternativní reality by se z toho staly teprve ve chvíli, kdy by kameny nevrátili, to by došlo k rozdvojení té časové reality. Stejně tak profesor Hulk nám jasně řekl, že jejich budoucnost nejde změnit i kdyby v minulosti dělali ledasco, protože minulost se díky jejich zásahům posouvá na přímce v před a stává se přítomností/budoucností. Takže i když sám sebe zabiješ, nezmizíš. Ono se to dost blbě vysvětluje ale člověk prostě musí ignorovat jiné filmy o cestování v čase jak nám tam i řekli :D

Gladiator15

SPOILER: Na tom se asi úplně neshodneme, ale řešit to je zbytečné. Vycházíš totiž z předpokladu, že někde existují 3 naprosto totožné časové osy, což já považuji za absolutně nemožné :D Je to celé o nějakém uceleném vnímání času, které ještě reálně neexistuje :D

A u Thanose. Tak jak jinak bys vysvětlil, že je mrtvý a má ještě lusknout prsty? On musel bezpodmínečně nějak ovlivnit stejnou realitu, ze které oproti plánu vyletěl v lodi, a tím pádem z ní zmizel :D

SPOILER:

"Tím, že půjdeme do minulosti, nemůžeme změnit budoucnost.

Presne toto celý čas tvrdím ja. To ty vrdíš opak :D

SPOILER:

Ano, chápeš to správne. A prečo nemôžeš v minulosti zmeniť budúcnosť? No lebo akoukoľvek zmenou v minulosti a to už je len to, že sa tam objavíš, vytváraš alternatívnu časovú os, tým pádom tvoja originálna ostáva nedotknutá.

na příspěvěk reagoval Nevka, CvokCZ

SPOILER:

Preto ti vravím, že sú to paralelné časové osy. Potom tam nerobí bordel vôbec nič. Okrem poslednej scény s Capom na lavičke. Lenže to sa dá chápať ako autorská improvizácia :D

Akože Tony luskol prstami a vytvoril Thanosa  v minulosti, aby nedošlo k paradoxu? To už mi príde ako omnoho väčší bullshit, sorry jako :D

Gladiator15

SPOILER: Ta Thanosova loď v tom dělá bordel. Už i tím, že proletěla kvantovou říší bez obleků atd. Nicméně u ní se dá uvažovat o tom, že je Tony v minulosti zase "vytvořil" - kameny to v celkové kombinaci dokáží.

Gladiator15

SPOILER: Ale kde pořád bereš tu alternativní realitu? Vrátil nejdříve kámen do roku 1970 - tudíž tam k větvení času nedošlo. Potom vrátil ty zbylé postupně do let 2012, 2013 a 2014. Tady ten čas vnímali tak, že nic nemohl ovlivnit. Zjednodušeně. Ve chvíli, kdy se snažili získat kámen na Mortagu už byl ve své podstatě navrácen kámen do NY.

SPOILER:

Museli ich brať v alternatívnych, teda lepšie povedané oni tými zmenami vytvorili alternatívne časové osy. Už som ti tu písal že by kopec veci nedávalo zmysel. Ani zabitie Nebuli. Ako by mohla Gamora zabit mladšiu nebulu a tá staršia by žila ďalej.

Ako by  sa mohol Thanos v roku 2014 presunúť do budúcnosti aj s celou svojoj flotilou, ale záoveň byť vo Wakande a lusknúť prstami.

Presne takto to nefunguje a to tam je povedané. Oni jak šli po kamene, tak vytvorili paralelné časové osy a cap keď šiel kamene vrátiť tak tie odchylky zase zanikli.

na příspěvěk reagoval Nevka, Nevka

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

SPOILER:

Taky někoho mrzelo, že neukázali jak se Cap zatvářil na starýho známýho, když šel vrátit Soul Stone?

Uživatel Gladiator15 smazal svůj příspěvek.

SPOILER:

No lenže práve tento jeho návrat na lavičku nedáva zmysel, ak teda šiel odovzdať kamene do tých alternatívnych časových os ktoré vytvorili, jedine, že po tom ako zostarol, sa ešte rozhodol vrátiť do pôvodnej časovej osy, odovzdať žezlo. Ale to si zase myslím, žeby prišiel starý cez stroj, neobjavil by sa na lavičke.

na příspěvěk reagoval Nevka

Uživatel Gladiator15 smazal svůj příspěvek.

Bob14

SPOILER: Podle mě úplně v pohodě. Navíc už ho mají ve formě, kdy věk nebude hrát takovou roli :)

Bob14

Bob14 (hodnocení, recenze)

Nevíte někdo jestli se má Mark Ruffalo objevit ve 4 fázi? Nebo jestli mu taky konci smlouva ?

rafe2317

SPOILER: Vím o tom. Taky jsem psal, že předpokládám řešení jeho "problému" právě tam :) Jinak Evans se klidně může vrátit, pokud by odůvodnili, že Peggy potřebovala s něčím pomoct a on by občas operoval třeba pod reálnou maskou Nomáda. Ale spíše to nebudou řešit. Steve ví, že by tím mohl posrat časovou osu.

rafe2317

rafe2317 (hodnocení, recenze)

Nevka

Loki ma mat vlastný serial na tej novej stream stanici :) no dobre takže potom musel ten zamrznutý zostať v ľade, lebo rozmýšľam ci ma Marvel nejaké zadné dvere keby sa Chris chce vrátiť :)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu