Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Diskuze

CvokCZ

SPOILER: Já si spíše říkám jednu věc. Jestli je tohle jediná existující časová osa, tak Loki utekl už tenkrát v NY a nikdo na to nepřišel. Vysvětlovalo by to jeho hloupé chování při útoku Thanose asgardskou loď. Jednoduše totiž věděl, že zabije jeho iluzi nebo dvojníka - ona sám mohl operovat ve stínech. Jestli se nechal vychytrale v NY třeba za 30 minut chytit, nikdo by ani později neřešil, že jim na chvilku pláchnul :D

na příspěvěk reagoval CvokCZ

rafe2317

SPOILER: Kde by se vzal ten mladý? Když mu Steve předal štít, byl poslední žijící formou Captaina. Ten z hlavní osy totiž zmizel pár sekund před tím, než se objevil starý Rogers na lavičce.

na příspěvěk reagoval rafe2317

Nevka

SPOILER: Popravdě, mě spíš zajímá Loki, zda se z toho ještě něco bude anebo ne. Hlavně jsem rád, že se neoživovalo, takže Vision je tuhej! A jsem zvědavý, jak to bude s Gamorou, snad nebude trojúhelník Gamoroa, Star-Lord a Thor :D  Celkově následky by mohly být opravdu rozsáhle a doufám, že v budoucích Marvelovkách se toho nebudou bát využít.

na příspěvěk reagoval Nevka

CvokCZ

SPOILER: Ale vzniká tím zábavná chvilka, kdy v NY 2012 existovali zároveň tři Stevové.

rafe2317 (hodnocení, recenze)

Nevka

SPOILER To je tiež reálne že ho mohol nájsť fury, len potom by nemal význam falcon a boli by súčasne dvaja capovia, starý a mladý podľa všetkého :D

na příspěvěk reagoval Nevka

CvokCZ

SPOILER: Já přemýšlím, jestli vůbec v seriálu řekli, koho si Peggy nakonec vzala. Naposledy si pamatuji, že ji s jejím mužem seznámil Captain - všichni se domnívali, že to je někdo jiný, a přitom to mohl být Steve :)

na příspěvěk reagoval rafe2317, CvokCZ

mellon.a

Jak se to celé mohlo sesypat, funguje to dobře a bez problémů. Všechno je obstojně vysvětleno a není tam žádná deus ex machina. Problém vidím v tom, že cestování časem není vědecky podloženo, takže ho nejsme schopni racionálně pobrat. Třeba se za několik let zjistí, že ty principy jsou jednoduché a minimálně 90% věcí, které jsme si mysleli že nějak fungují tak ve skutečnosti nebude :D Je to o tom, jak se vnímá samotný tok času. Ale tvůrci se to snaží skrze svou teorii udělat funkčně a vědecky. Nikdo se neprobouzí ze sna atd.

na příspěvěk reagoval mellon.a

rafe2317

SPOILER: Pokud se držel v ustraní, což podle jeho slov tipuji že ano, tak ne, vše proběhlo skoro stejně a nejspíš o něm věděla jen jeho vyvolená. Takže ho Fury potom tak jako tak vykopal atd...

na příspěvěk reagoval Nevka, Nevka

rafe2317

SPOILER: Přesně tak. Je to stejné, jako v Agentech S.H.I.E.L.D.u, kde jedna postava na konci zatím poslední série zemře, ale její minulé já ještě někde je. Napsal bych jméno, ale nevím, jestli to všichni viděli.

rafe2317 (hodnocení, recenze)

Spoiler Ahoj, tak ma napadlo, keď sa cap vrátil a kameňmi, a zostal v minulosti, tak jeho zamrznuté ja tam v podstate stále niekde je nie?

na příspěvěk reagoval Nevka, CvokCZ

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Fantastické ukončení jedné éry. Jestli je někdo z něčeho zmatený, tak asi nedával dost pozor.

CvokCZ (hodnocení, recenze)

Žádný bordel tam není, jen to chce dávat pozor a vše tam funguje a je vysvětlený.

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Tak cestování časem je zajímavé téma ale vždy záleží jak to filmaři uchopí a vyřeší paradoxy. Třeba v xcu s tím je bordel i když film byl dobrý..

(hodnocení, recenze)

ked tu citam tie komenty, tak presne toho som sa bal. zase gulas s cestovanim v case, alternativne reality a podobne sr&cky :( to tu mozeme potom znicit cely vesmir a znova privolat, znicit a znova privolat. to ake emocie ma toto vo mne vyrobit? touto taktikou z divaka akurat urobili male decko. poplace si nad iron manom a v dalsej casti ho jednoducho vratime nejakou secnaristickou piruetou narabajucou s casom a priestorom. jeziiiis. toto fakt nie.. nedivil by som sa, keby nova etapa marvelu nezacala tym, ze sa to vsetko len niekomu prisnilo, alebo ze to bola jedna z realit, ktoru videl dr strange. vyzeram jak d€bil marvel?..

na příspěvěk reagoval Ratemus, CvokCZ, mellon.a, Nevka

hihotek

Jako tu sestavu z konce filmu rozhodně chci vidět i dál a klidně i kdyby to měl bejt souboj kapitánů :D:D

Gladiator15

Já si právě myslim, že z konce filmu je naznačený, že to naopak bude hrát nemalou roli v GoG3. Nějak to obcházet by mohlo diváky naštvat.

hihotek (hodnocení, recenze)

Jinak jako fanda doctora who jsem zvyklý, že se představené pravidla cestování pak věčně porušují a přizpůsobují nápadům scénaristy :D

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Gaw

Nie, z alternatívnej reality je iba Gamora, ktorá bude musieť spoznávať celú posádku odznova. To ale môžu odbyť tým, že GOTG3 zasadia do doby o niečo neskôr. Hotovo.

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

hihotek (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

gog3 bude road movie jen z paluby - ti dva velitele spolu utahnou cely film klidne bez zapletky a zaporaka :D a gunnuv scenar bude az gog4 :D

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

Gaw (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

Jo, zelena zenska by ve trojce mela mit nekolikaletou ztratu pameti. Ale nemusi, proste se to odbyde tim, ze se to odehrava c alternativni realite, ze Gladiatore15? :)

Gaw (hodnocení, recenze)

Gladiator15

Jasne to tam rekli, aby tim mohli omluvit ti nelogicnost celeho deje. Pokud prijmeme existenci alternativnich realit, tak je to ale stejne vse v haji, protoze v jine alternativni realite, kterou neukazali, je pulka vseho ziveho porad mrtva a tenhle film uplne zbytecny.

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Jinak mě zajímá jestli Gunn při psaní scénáře pro GoG3 věděl jak to tady skončí a kde mu ty postavy film zanechá. Je to jedinej film jehož děj je tam jasně naznačenej a jsem zvědavej jak se popere s tím, že mu vývoj jedný postavy dost zkomlikovali.

na příspěvěk reagoval Gaw, hihotek

Vision se vrátí ve vlastním seriálu