Když mladý ambiciózní právník Ben Cahill (Josh Duhamel) přebírá kauzu jedné významné farmaceutické firmy, netuší, jakému dramatu bude muset čelit. Stane se nechtěným aktérem nemilosrdného boje mezi zkorumpovaným šéfem firmy Arthurem Denningem (Anthony Hopkins) a jeho obchodním partnerem Charlesem Abramsem (Al Pacino). Ben se ocitá ve smrtelném nebezpečí a pokud chce přežít, bude muset co nejrychleji odhalit pravdu. (Magic Box)

sedm.1

Misconduct je především tuctový thriller, který tedy na jednu stranu určitě nenudí, a to především díky svižnému spádu a několika zajímavějším zvratům, na druhou stranu se ale snaží být chytřejším a výraznějším, než tomu ve skutečnosti pak je. Já osobně jsem od toho tedy čekal více toho právnického dramatu, na který se tu ale v podstatě dostane opravdu jen hodně, hodně okrajově, a spíš se to celé dost neoriginálním způsobem orientuje na klasickou krimi naháněčku, která ovšem jak už jsem se zmiňoval, sice nenudí, ale nápaditosti a efektnosti také zrovna příliš nepřinesla. Hodně mi tu jinak chyběla jakákoliv atmosféra a stylovost, v obou případech zde tvůrci ale zcela selhali, což považuji ovšem za velký problém, neboť zrovna prostě tyto typy filmů bez těchto aspektů vůbec nefungují, respektive nedokážou pak přinést ten potřebný žánrový efekt. Dost jsem očekával i od výrazného obsazení, nicméně ani to to pravé potěšení nedodalo, Hopkins s Pacinem tu paběrkují jen chvilkama po pár minutkách, Malin Akerman se tu též moc neohřeje, Byeong-heon Lee tu je zcela nevyužitý a bohužel u Joshe Duhamela jsem se již poněkolikáte přesvědčil, že prostě v hlavní roli nedokáže film ani náhodou utáhnou. Ve výsledku tak jde zkrátka o sice poctivý krimi thriller, který určitě neurazí, ale jelikož je skutečně hodně nevýrazný, tak jednoduše právem zapadá do velice šedivého průměru. ()

castor

Slušný námět by tu byl, zpracování je ovšem průšvih. Navíc mít v týmu poměrně solidní herce a dva legendární šviháky, přesto to takhle zazdít, to už je docela umění. Jenže charisma obou legend se roztáhne tak z půlky, navíc velmi brzy nastoupí sled nešikovných kiksů ve scénáři a na nějaký zajímavý zápis do filmové historie můžeme zapomenout. Režie rutinérská, ve výsledku jen ztráta času. ()

Spiker01

Tak tady se opravdu tvrdě rozcházím s valnou většinou hodnotitelů. Ze solidarity nebudu rozpitvávat postavu legendárního Al Pacina, nicméně mi Misconduct v mnohém připomínal Ďáblovo advokáta. Ani já samozřejmě nejsem takový kacíř, abych tento nesmazatelný etalon devadesátých let srovnával s laciným "právnickým" dramatem, nicméně se jedná imo o dobře napsaný thriller, kde sice skřípe mnoho věcí (především naprosto marná Alice Eve a to jí mám jinak rád), ovšem i tak jsem si celkem užíval atmosféru. Skutečně nechápu, že tenhle kousek nemá alespoň naprosto standardních 70%. Ode mě 8/10. ()

silentname

Asi by som sa rád porozprával s niekým z produkčného tímu tohto filmu, pretože jediné čo môžem k tomu povedať je fakt, že absolútne nerozumiem ich myšlienkovým pochodom keď toto dávali dokopy. Aby som ale rovno nezačal kritizovať, tak poviem, že je vo filme pár dobrých hudobných momentov, a jediný, kto podľa mňa z filmu vychádza dobré je Anthony Hopkins. Mám pocit, že keď sa film sústredí na neho, tak je to celkom okey. Nemôžem povedať, že odviedol perfektný výkon, ale myslím si, že je jediný, ktorý tu ponúka aspoň trošku talentu. Inak mám z tohto filmu pocity, že je to ukážka, ako by vyzeral Christian Grey (áno, viem, že to nie je Jamie Dornan) keby ho začal nudiť život s Anastasiou, lebo mu chýba poriadny sex v štýle BDSM a rozhodne sa to skúsiť so svojou bývalou, ktorá spriada určité plány, ktoré ale úplne nevyjdu, lebo okrem toho spriada plány ešte aj niekto iný. A film je plný zvratov na jednom aj na druhom mieste a väčšina z nich padá úplne mimo. Je tu dokopy asi len jeden, možno dva, ktorá vedia aspoň trošku prekvapiť, ale nestoja za váš čas pretĺkať sa týmto nudným a nekonečným filmovým utrpením. Alice Eve je tu absolútne príšerná a pri každej scénke tá neskutočná monotónnosť len naberá na obrátkach a rovnako zbytočný je v tomto filme aj Al Pacino. Nič tomu nepridá a je to skôr klišé na klišé. Okrem toho keď chce byť film thriller, tak tu máme scénky krútenia sa na motocykli alebo otáčanie kamerou hore nohami, čo nepridáva filmu nič, len dokazuje jeho debilitu. Jediné čo môžem povedať je toto: "Vyhnite sa tomuto filmu na míle." Hodnotenie: D- ()

NinonL

Divím se, že se slovutní Hopkins a Pacino nechali naverbovat do takového škváru. Při sledování jsem lapala po dechu a děsila se, jakou kravinu tam ještě tvůrci vloží. Děj je většinou nesmyslný a čím víc spěje ke konci, tím ptákovin přibývá. Odpad nedávám jen proto, že se mi líbila tvář korejského herce, který se pohybuje celým filmem. I když vlastně ani nevím, proč v něm hrál, v ději jeho účast nedávala žádný smysl :D ()