Mizerové: Na život a na smrt

• USA Bad Boys: Ride or Die (více)

Kultovní Mizerové jsou zpět a s nimi i pořádná nálož akce a nekorektních vtipů. Tentokrát však detektivy Mikea Loweryho (Will Smith) a Marcuse Burnetta (Martin Lawrence) čeká mise, která by je nenapadla ani v těch nejdivočejších snech. Jejich nedávno zesnulý nadřízený, kapitán Conrad Howard (Joe Pantoliano), byl totiž obviněn z dlouholeté spolupráce s drogovými kartely. Mike i Marcus mají pochopitelně na celou kauzu jiný názor a jsou odhodláni kapitánovo jméno očistit za každou cenu. Netuší však, že za chvíli budou muset sami prchat před zákonem... (Falcon)

mzss1

|90%| Viděno v kině. Vida, tohle mi sedlo jak ulité! Pravda, určitě jsem to trochu nadhodnotil, ale já si nemohu pomoci. První dva díly mi kdysi až tolik neuchvátily, ale hodnocení časem musím nějak změnit, klasiky to bezpochyby jsou. Trojka byla už taková temnější a trochu zvláštní, ale bavila mě. Tento čtvrtý díl zpočátku působí podobně jako třetí díl. Temně, oba hrdinové mají své problémy a démony a tak. Jenže tento díl neztrácí tempo, akční momenty a ani vtipy – vše se zde krásně zdokonalilo a vše skloubilo dohromady. Vtipné scény, hlášky, slušná akce, funkční děj, dobré postavy, někdy i dojemné a nostalgické chvíle, prostě bomba! Dobrá byla i hudba – dynamická a předváděla hudební motivy ze starších dílů téhle série. Opravdu si nemohu pomoci, mě to bavilo hodně! Akční scény sice nebyly tak velkolepé jako z dvojky, ale bylo jich dost. Třeba ta scéna v letadle bylo dobrá, pěkně natočená a napínavá. Bylo zde hodně přestřelek a ke konci i zvláštně točené, jak z nějaký hry, ale to mi nevadilo, jak tu někteří kritizují. Kéž by ještě vznikl pátý film a udržel si podobnou kvalitu. Will Smith a Martin Lawrence jsou skvělí! Ostatní herci jsou na tom též dobře, včetně syna postavy Willa v tomto snímku, který mě zde bavil víc jak v trojce. Nemám, co bych už dodával! Pecka! ()

Frajer42 odpad!

Tato negerská píčovina byla bohužel zařazena přímo za nejlepší film filmového víkendu, což jí bodíky kvality rozhodně nepřidalo. Jsem si však takřa jistý, že by se mi nelíbila, ani kdyby byla zařazena kamkoli jinam. U této sračky jsem pociťoval nutkání schválně zakopnout na schodech kina a ukončit si tím trápení. Marně hledám jedinou věc, která by se na tomto filmu povedla. Vše je bohužel nalepeno na extrémně ubohý a totálně převídatelný scénář, který mohl jako oddechovka fungovat naposledy někdy v 90. letech.  Vzhledem k tomu, že jsem těsně před tímto filmem viděl Deadpool vs. Wolverine, tak není v lidských silách, aby se ubránil srovnávání humoru. Co k tomu říct? Bylo mi za ty negry trapně po celou dobu stopáže. Zoufalá snaha tlačit na sílu jeden vtip za druhým, přičemž to absolutně nefungovalo. Akce taky nebylo mnoho, protože divák sledoval povětšinou všemožné negerské pikniky a jiné extrémně nezajímavé kratochvíle této mentálně slabší rasy. Již druhý den po absolvování tohoto utrpení si nepamatujete jedinou akční scénu, což je dokonalé měřítko kvality akčního filmu. Nerozumím zařazení této sračky mezi 7 filmů na filmovém víkendu ČSFD. [10 %] ()

Yoshitsune

Asi sem do teďka žil v nějaké noře, která byla zavalena tím největším balvanem co existuje, protože nechápu co je na tomhle filmu špatnýho. Protože tohle bylo absulutně skvělý, ale aby bylo jasno, původní filmy od Baye se mi nelíbili, jako jo akce byla fajn a záporáci taky nebyli špatní, hlavně tedy Tchéky Karyo. Ale o nějaké hlubší slbížení s hlavní dvojicí a nebo nějaký rozvoj postav, to tam nebylo a to byla škoda, protože Smith a Lawrence byli fajn. Takže když byl ohlášen velký návrat Mizerů, byla tam skepse, ale předchozí film, dokázal prokázat svoje kvality a dvojka v tom zdařile pokračuje. Protože co je na předchozím a tomhle filmu skvělý, že ukazuje smrtelnost hlavní dvojice, už to neni jako v těch prvních filmech, kde schytávali všechno a nic se jim nestalo, u těhle nových filmů se dostaví následky jejich divokého života a přesto se rvou dál. Nemluvě o tom, že režisérská dvojice bez milosti, likviduje vedlejší postavy a hlavní dvojici staví před těžká rozhodnutí. Ale i tak je ve filmu dost vtípků, narážek a komických situací, které fungují na jedničku, ať už je to duše pez pindíku co je kojena mateřskou duší a nebo jen to, jak zdařile Mike a Marcus dokáží vynervovat všechny okolo sebe. A když je řeč o těch zlejch, ti zde nemají sice takovou hloubku, jako Bruja a synáček, sou takový víc klasičtější, ale líbilo se mi na nich, že do toho šli na plno a nijak se nedrželi zpátky, dělali všechno proto aby zabili každého, kdo jim zkříží cestu. A to mně dovádí k příběhu, klasická nahánečka, pomsta, křivé obvinění, atd, atd, všechno co už sem viděl stokrát, ale tady to prostě hezky funguje a vše dobře utíká, právě díky tomu že hlavní dvojice už neni nesmrtelná a nejsou nesmrtelní ani lidi, na kterých jim záleží. Co bych však označil za třešničku, je kamera a to snímání akčních scén. Právě v té akci, tenhle neotřelý způsob natáčení akčních scén, posouvá tenhle film zase kousek dopředu a já to vítám, jelikož je to svěží přístup. Pak tady tedy vyvstává otázka, jak moc "špatná" musí být Batgirl ? Režisérská dvojice umí točit a scénáře taky umí psát, takže o tom jak je Batgirl špatná, silně pochybuji. ()

Arsenal83

Nie je to moja anglická šálka Ahmad Earl Grey čaju, ale treba priznať, že chlapci sú stále vo forme a veľa gagov vyšlo, takže v tomto nahor dávam scenár, ktorý sa pekne vyhral aj so škandálmi citlivého Willa a poriadne ho párkrát poriadne prefackal. ()

Chrustyn

Opět bez Baye, se staršími hrdiny a Lawrencem otravnějším než kdy dříve. Stejné duo, které dělalo Mizery i minule, zvládne natočit hezky vypadající akci, která nijak nepřekvapí, není inovativní ale nevypadá špatně a minimálně ví, kam postavit kameru a jak využít drony. Horší to je se scénářem, který odkazuje na předchozí díly, z postavy Marina Lawrence udělal otravného debila, ze Smithe starého dědka, mladší sestava je stejně nezajímavá jako minule a jako bonus je zde nejméně nápaditý padouch z celé série. Mizerové: Na život a na smrt potěší hlavně faktem, že jsou nenáročnou akční komedií s pěknými atrakcemi, diváka nenudí ale druhému dílu se ani nepřibližuje. Dále bych nepokračoval. ()

Stanislaus

Nebylo nejspíš úplně příhodné chodit na čtvrté Mizery, když jsem neviděl předchozí díl, na který se ve filmu celkem odkazuje, nicméně - stalo se. I přes prvotní dezorientaci v postavách a vztahy mezi nimi jsem si ale Na život a na smrt v kině užil. Oproti jedničce a dvojce na mě postavy Mikea a Marcuse působily rozhodně sympatičtější, na čemž měla velký podíl jejich zranitelnost spojená s věkem. Vedle toho jsem si užíval akční sekvence, kde se často střídaly záběry celé akce s pohledy postav, takže to chvílemi působilo jako nějaká PC hra, avšak v dobrém slova smyslu. I když jsem se vyloženě neválel při projekci smíchy, nejednou jsem se pobaveně pousmál, takže i humorná rovina byla ve filmu funkční. Teď už jen zbývá zhlédnout trojku! ()

luka4615

Asi nikdo nečekal, že smutné vystřízlivění přijde tak rychle po vydařené resuscitaci. Čtvrtí Bad Boys s podtitulem Ride or Die v sobě totiž snoubí vše špatné, co poslední dobou trápí téměř všechny oprášené návraty na stříbrné plátno. Tím nejzásadnějším je samozřejmě všudypřítomné odkazování a krkolomné příběhové navazování na předešlé tři díly, díky čemuž se začne celý projekt pomalu ale jistě topit ve své vlastní šťávě. Postupem času tento do sebe zahleděný koktejl začne velmi úspěšně nudit, což má za následek utrápené pohledy na displej hodinek, po nichž přichází mírné zděšení nad tím, že do konce zbývá ještě zhruba hodina. Nastalé situaci nepomáhá ani fakt, že ústřední duo se vůbec, ale vůbec nikam neposunulo. Po celou dobu jsem měl pocit, že koukám na zastydlé pubescenty, jejichž neustálé hlášky posouvaly celý snímek na neúnosnou hranu sebeparodie. To je nejvíce citelné zejména u postavy Marcuse, jehož "ezo" moudra jsou pomyslným posledním hřebíčkem do rakve celého projektu. Za zmínku zde tedy stojí pouze akční stránka, která je prostě a jednoduše úžasná. Všechny kamerové veletoče dokonale souzní s precizní choreografií, což dohromady vytváří výbušný akční balet, u něhož jsem měl sto chutí si ho pustit znovu a znovu. Je tedy velká škoda, že se tyto sekvence nemohou opřít o nějaké hutné pojivo, které by vytvořilo patřičně skvělý filmový zážitek. Takto si ty akční části budu časem opakovaně přehrávat jen na YouTube vědouc, že by si zasloužili mnohem vyzrálejší filmovou značku. (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „You're my bad boys. Now clear my name.“ ()

Marcos22

Letní blockbuster léta 2024! Přesně takhle má vypadat svěží, inteligentní, zábavný a pořádnou akcí nabitý flák s výborným hlavním záporákem a charismatickou partičkou hlavních hrdinů. Noví Mizerové „vykrádají“ v tom nejlepším slova smyslu sérii Rychle a zběsile, a staví se rázem na piedestal současných bláznivých akčních krimi komedií. Dvojice režisérů Adil El Arbi a Bilall Fallah se společně s jejich dvorním kameramanem Robrechtem Heyvaertem nebojí experimentální práce s vizuálem a divák si přijde na řadu dechberoucích akčních sexy záběrů, včetně FPS scén. Při nich sledujeme akci z pohledu první osoby, kterou jsme si v poslední době mohli naplno užít například u Najšullerova Hardcore Henryho. Vyjma výše zmíněného je na vysoké úrovni taktéž scénář s hudbou, což v konečném zúčtování znamená, že se čtvrtí Mizerové prostříleli k naprosto zasloužené pětihvězdě. Nejzábavnější blockbuster roku a jedno obrovitánské doporučení! 👌 (16.06.2024) ()

Lucasion

"It's like redneck Jurassic Park in here!" Z trojky jsem byl poněkud zklamaný, takže jsem čtyřku moc nevyhlížel. Ale dvojku Bad Boys považuju za jeden z nejlepších akčních filmů vůbec a rád se na ni vždy podívám. Přesto po trojce, která mi přišla neslaná a nemastná, jsem vyrazil na čtyřku do kina. A jsem moc rád, že jsem to udělal. Protože narozdíl od trojky, kdy Marcus skutečně nazul bačkory a odešel do důchodu a Mike řešil šediny, tak čtyřka je návrat do akce v Miami se vším všudy. Neutuchající akce, vtipy, hlášky a střelivo. Vše lítá tak jak má. Je vidět že dvojice Smith a Lawrence si k sobě cestu vždy najdou. Ride or Die mě bavilo jak po stránce humoru, akce i samotné atmosféry filmu. I když nešlape na plyn jako dvojka, tak nemá žádná hluchá místa a finále vysloveně potěší. Scéna se švagrem v domě byla naprosto výborná! Za mě velmi povedený akční zářez. (80 %) ()

Chewy

Mizerové nám přesluhují a tentokrát nemohou tolik těžit z překvapení jako díl předchozí. Pár fajn chvilek se najde, jenže to je vše. Hlavní hrdinové jsou otravní, mladí kolegové nezajímaví a záporáci nudní. Příliš nostalgie na málo zábavy, přesto je to nenáročný, v pohodě stravitelný akčňák, který svou minulost pravděpodobně už nepřekoná. Věřím, že pro někoho to bude zábavný popcorn. 5/10, 3*. ()

Colby Sawyer

Jako není to špatný, zbytečně dlouho trvá, než se to rozjede, tím spíš, když je zápletka představena už v trailerech. Marcusova ezo linka je divná, ale jinak to šlape. Páni režiséři umí, jen bych je využil u nějaké zajímavější série. V pátém díle totiž M&M už asi budou vypadat, že do party vezmou i mého taťku. Ale na druhou stranu, poslední díl si dám rád. ()

kinderman

Trojka příjemně překvapila, ale po tomhle volám: "Né, pětku, né!" Scenáristicky se to točí na místě, když byl jeden minule postřelený, druhý teď dostane infarkt, do toho panická ataka a jakési mysteriózní vize, navíc, jakmile je "přerodinkováno", znamená to pro jakoukoli akční sérii cestu do pekel. Ale co je nejhorší, režiséři se při inscenaci akce snažili být tak übercool, až to působilo otravně. ()

BarryLyndon

Mám pocit, že všechny ty návratové filmy po desítkách let se pohybují v nějakém neurážejícím pásmu od 5 do 7 na základě toho, jak moc vás to zasáhne u srdíčka. Poslední Axel mne nezasáhnul, tohle ano. Fungovalo tam skoro všechno, že jsem nějaké nepřesnosti přehlédnul. Hned na úvod super hudba, Will Smith nezestárnul. Lawrence zestárnul, ale snažil se mi přijde víc než Murphy. No a mělo to super casting vedlejších rolí, který potěší fandy Better Call Saul. Super záporáky. Na to, že jsem to vidět nepotřeboval fajn překvápko ze staré školy. A menší vykoupení pro autory po BatGirl. Být filmový investor, tak se jich zeptám jaká série nebo film je baví a chtěli by ji adaptovat. Mají na to hoši mourovatí. 7/10 ()

M.i.k.e

Je sice pravda, že postavy se tady nikam extra neposouvají a stále se jede na nostalgické vlně, ale na mě to i na počtvrté fungovalo velmi dobře. Smith s Lawrencem tu chemii stále mají, akce je dobrá, hluchých míst minimum a i slabší záporáky jsem ochoten odpustit. Bad boys jsou ve výsledku sázkou na jistotu, která přinese přesně to co od nich divák čeká a nechá je jen odškrtávat políčka na pomyslném seznamu toho co v nich chce vidět s nakonec to uvidí. U ambicióznějšího akčňáku by to bylo málo, ale u téhle podívané, která je tak trochu pro filmové dinosaury to stačí a osobně sem ani víc nechtěl/nečekal…70% ()

Chen

Slušný průměr a to ve většině ohledů. Humor někdy balancuje na hraně otravnosti, některé postavy jsou nevyužity, akce je slušná, ale neobjevná a příběh je takový základ pro akční film. Nenudil jsem se, ale některé z předchozích dílů mě pobavily víc. ()

peto12

Ani táto časť zhliadnuta v kine má tiež nesklamala. Samé dobré hlášky, akcia jako má byť. Dávam 100% zo 100. Nemám čo dodať. ()

Ondatra

Mizerové jsou pro mě vždy zárukou toho, že se bude jednat o fajn akční podívanou, která je dpolněná o skvělý humor, který mě sedne a podle mě se tam hodí. A bylo tomu i tentokrát. Samotný příběh není teda nijak originální, ale stejně funguje dobře. Odehrává se přesně čtyři roky po třetím pokračování, proto se v životech hlavních postav událo spoustu změn, ale všechno je vysvětlené tak, aby se v tom každý orientoval. Dokonce se vrátí pár známých tváří, což je jedině pozitivní. V celém filmu ale nejvíce exceluje samotná akce. Ta je za mě dobrá hlavně z důvodu kamery. Spoustu přestřelek je tu totiž z pohledu dronů a to moc filmů v dnešní době nenabízí. Často také kamera přechází do pohledu z třetí osoby a to je také ve filmech vzácné. Hlavní postavy, které ztvárnili Will Smith a Martin Lawrence jsou naprosto identické jako v minulých dílech, ale stejně diváka potěší. Hudba, kterou ztvárnil Lorne Balfe je v místech dramatická, někde naopak velmi strhující. Do filmu se ale zkrátka hodí. Čtvrté pokračování Mizerů je dost podobná nálož akce jako tomu bylo v minulých dílech. Pořád ale tvůrci dokážou vymýšlet nové věci, které vždycky ten film oživí, dají tomu nový kabát a diváka prostě baví. Ať už se jedná o nového záporáka, nové prostředí, hudbu nebo akční scény. Vždy přijdou s něčím originálním a zajímavým. 7/10 ()

bourec

Nebejt tam ta úděsná role dcery zabitýho poldy, a ta dvouminutová vsuvka ve stylu videoher, šel bych asi i na pět. Je to explozivní matroš jak v prvních dvou filmech. Ani Lawrence tady snad kromě dohromady pěti minut nepronáší ty svoje moudra. Jako hlavu má nafouklou k výbuchu, ale jinak se těm Indům povedlo natočit fakt prvotřídní dílko. Jen ta melodie Bad boys chybí. Ale i přes malinký výtky pochvala. 90%. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

21.06.2024

Facka nefacka, dosavadní tržby a poměrně pozitivní reakce nedávno uvedeného akčního snímku Mizerové: Na život a na smrt tak trochu potvrzují status herce Willa Smitha (Já, legenda, Král Richard:… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)