Gibbons přežil útok na utajovanou vojenskou základnu. Útočníci mají za cíl zlikvidovat amerického prezidenta. Gibbons navštíví vězně - bývalého poručíka Stonea a spolubojovníka z akcí, kterému poradí, aby ve vězení zaútočil, protože se na něj něco chystá. Přiletí pak pro něj vrtulníkem a pomůže mu z vězení uprchnout. Po Gibbonsovi je vyhlášeno pátrání a Stone se stane nový agentem xXx. Podaří se jim dostat do zničené centrály pro informace v počítači. Gibbonse zajme Deckert, současný ministr, bývalý voják, který je namočený v nekalostech. Při výbuchu Gibbons zahyne. Stone s agentem Tobym pátrají po všech členech zapojených do špinavé Deckertovy hry. Stone osloví Charlie, přítelkyni a spojku Gibbonse, která mu pomůže dostat se k Deckertovi. Všichni členové jednotky, kteří podporovali Gibbonse, zmizeli, Deckertovi lidé je hledají. Stone se chytí do Charlieho léčky a je zavřený v domě obklíčeném policisty, kde je zavražděný generál. Jemu se podaří uprchnout. Deckert mezitím svolává všechny své muže a pohřeb generála chce využít jako krycí akci pro vraždu prezidenta. Stone s Tobym zjistí, kde ukrývá Deckert zbraně a vydají se je zničit. K velkému překvapení tam objeví živého Gibbonse a další členy bývalé jednotky. Stone zničí zbraně, podaří se mu utéct a kontaktuje jednoho z agentů tajné vojenské základny Steela. Přesvědčí ho o Deckertových nekalostech a společně naplánují protiútok... (TV Prima)

Kaka

Nevkusná, nenápaditá a režijně naprosto nevýrazná slátanina, těžící tak maximálně z několika málo koukatelných akčních scén, dvou ultrasexy kočulind a typické mnohadecibelové koncepce. Ice Cube je jako XXX stejně nepřesvědčivý a nehodící se, jako o tři roky před ním Vin Diesel. Ve finále je však druhý snímek s prapodivným supertajným agentem přece jen o nějaký ten stupínek lepší. Důvod je ten, že narozdíl od jedničky, se pokračování netváří ani zdaleka tak vážně a nehraje si na nejlepší akční film několika posledních let. Nabízí jen a jen bezmozkovou zábavu, kde je vtipu a sebeparodie více než dostatek. Nejvíc odpuzující je finále, kde jsou triky velice odfláklé a celá vlaková scéna působí jako nepovedená počítačová hra. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Ne. Tohle vážně ne. Všechno co bylo zábavné na jedničce tady prostě není. Místo další porce zvrácené trikařské akce a mlácení charismatem Vina Diesela po hlavě celou metráž filmu jsem dostal jen totální výplach z trubek, kde ani překvapivě Jackson nefunguje ani trochu. Obsazení Ice Cube jako nástupce Vina Diesela, považuji za fail roku 2005. ()

Tommassi3

Pokračování XXX neschází ani tak Vin Diesel, jako spíš obyčejná soudnost, protože kdyby se tu tolik netlačilo na pilu, ta scéna s tanky už byla opravdu do nebe volající, ve snaze natočit to jako třeba Michael Bay, asi by to dopadlo lépe.. On totiž Michael Bay je jen jeden a tisíc výbuchů za hodinu ještě dobrý film nedělá.. ;) Tak mě napadá, že největší škoda pro tento film je skutečnost, že Simon Kingberg nepočkal s dokončením svého scénáře ještě nějaké čtyři roky, protože to už by to nebyla taková utopie, a Ice Cube mohl s nadšením raději přijmout roli samotného prezidenta !! ;) A to už by byla opravdu úplně jiná, nová dimenze !! ;) ()

CiTrus007

Mnohem lepší než jednička co do kamery i scénáře, stále však takové přeplácané béčko prošpikované špionskými klišé od začátku do konce. A to se vůbec nezmiňuji o předvídatelnosti zápletky a sérii naprosto nemožných triků, při kterých by se Ice Cube v reálu zabil dřív, než by řekl "xXx". Nemůžu si také odpustit, že mi určitá část připomíná stylem i "street race" pozadím filmy F&F, zejména pak první dva díly. V každém případě všechny atributy u tohoto filmu fungují. Ne příliš dobře, ale alespoň fungují (narozdíl od předchozího dílu). Takže stačí otevřít oči, vypnout mozek a užít si hodinu a půl béčkové akce. 5/10 ()

sharky

Dobrá komedie. Nepřekonatelný superagent skáče jako laňka ze střechy na střechu, i když má metrák nadváhu a při prvním skoku by se v reálu propadl až do sklepa. Tamahori opět vsadil na nevydařené počítačové triky, nakreslený finální vláček je opravdu hodně špatný. Škoda, že si ze sé předchozí bondovky nevypůjčil taky scénáristy a nepředvedl nějaké další vizuální vychytávky jako v Dnes neumírej. Takhle je to jen chaotická akční řež, nemající hlavu a patu s mimořádně nevhodným představitelem hlavní role. Jedý zajímavý na celém filmu je jako vždy skvělý Dafoe. Ale stále mám dojem, že je to určitě lepší než příšerný první dí.l ()

• Vojáci, kteří na začátku filmu vniknou do tajného sídla NSA, používají útočné pušky zn. Heckler & Koch XM8. (JohnSmith)
  • Hned poté, co Darius (Ice Cube) zapálí lodě, po něm Kyle Steele (Scott Speedman) vystřelí několik ran, aniž by se dotkl spouště. (KucC)

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)