Aquaman a ztracené království

• USA Aquaman and the Lost Kingdom (více)

Poté, co se mu nepodařilo Aquamana (Jason Momoa) porazit poprvé, se Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), stále poháněný potřebou pomstít smrt svého otce, nezastaví před ničím, aby Aquamana jednou provždy zničil. Tentokrát je Black Manta hrozivější než kdykoli předtím a vládne mocí bájného černého trojzubce, který uvolňuje prastarou a zlovolnou sílu. Aby ho Aquaman porazil, obrátí se na svého uvězněného bratra Orma (Patrick Wilson), bývalého krále Atlantidy, a uzavře s ním nepravděpodobné spojenectví. Společně musí odložit své rozdíly, aby ochránili své království a zachránili Aquamanovu rodinu i svět před nevratnou zkázou. (Vertical Entertainment)

Morholt

Je to sice lepší, než poslední marvelovky, ale to zase není nic těžkého. Wanovi budiž přičteno ke cti, že se snaží bý co do akce a efektů kreativní a díky tomu film působí celkem pestře. Ale i když se tu sype z rukávu jeden nápad za druhým, zůstává tu až příliš mnoho sekvencí, které jsou snadno zaměnitelným digitálním bordelem. Neprospívá tomu ani fakt, že obsazení se od minulého dílu prakticky nezměnilo, což je nejbolestněji cítit v postavě hlavního záporáka. Kouknout se na to dá v pohodě, to zase jo, ale i tohle je dalším důkazem, že okostýmovaným komiksárnám už asi odzvonilo, Alespoň načas. 60% ()

Ellmariachi

Když proti sobě postavíme oba Aquamanní filmy, dvojka je prostě slabší. A to minimálně o jeden utržený roh trojzubce. Schválně jsem se podíval kolik jsem dal prvnímu dílu. 85. Proto sám u sebe obhájím to, že zde dám taky 4 hvězdy, ale jen za 70. Momoa spousty lidem trošku leze krkem, ale mě tenhle snaživec baví. Dává si to na pohodu. Akce je místy opravdu zábavná... Na druhou stranu, jindy ani moc ne. Průšvih nastane v momentě, kdy zjistíte, ,že vše okolo je pitomý a prázdný. Ne zábavně pitomý, protože komiks. Prostě jen pitomý. A i když se asi trikaři snažili, vše v tom světě je bez života. Toho digitálu je opravdu, ale opravdu moc a bije do očí sterilita. Jako nakonec ano, furt se něco děje a není nuda. Ale po prvním díle je to promarněná šance. Škoda. ()

corpsy

DCU už padá od svojho počiatku. Skôr na recenziách, ako tržbách, kedy sa určite darilo. MCU začalo padať po pandémii a aj keď občas sa nejaký komerčný hit podaril, v kritikách sa dostali na úroveň konkurenčnej stajni. Druhého AQUAMANA som očakával, ako aj kritické a komerčné spestrenie celého verza, aj napriek tomu, že už dávno pred premiérou štúdio zreorganizovalo celé vedenie a postup tvorby ďalších komiksoviek. AQUAMAN A STRATENÉ KRÁĽOVSTVO je v prvom rade nudný a dokonca ( hlavne v suchozemských scénach ) trápny film, kde sa síce ťaží hlavne na CGI a akcii, ale vaty je tu na pár kíl. Vedelo sa a čakalo sa, že aj napriek úspechu, to všetko pôjde inou cestou, ale mohla to byť swan song veľkých rozmerov. ()

Streeper

Pobavilo mě, že si James Wan našel inspiraci v Thorovi a Lokim, ale upřímně, nevadilo mi to. Aquaman a Orma mě baví jako postavy a baví mě i jejich herečtí představitelé. Celkově to vůbec nebyl špatný film, má to akci, napětí. Jasně, záporák mohl být trochu promyšlenější, tam se to trochu seklo, ale jinak jsem se bavila. Do kina bych na to nešla, ale je to příjemná popcornovka v pohodlí domova. ()

verbal

Aquaman versus Aquanegr je prüdce aquabelí dobrodrüžství pro ty nejretardovanější aquaristy. Momoušššův alespoň nějaký dřívější heterošarm tentokrát üzce obepnüli velmi teplým brněním a bez gelu toho vyhřátého chudáka protáhli übohým festivalem pásové scénáristické impotence s mimořádně hnusným a levným digitálním aquamrdníkem na pozadí. Jak vidno, naprosto do sucha vyždímaný trh retardovaných omalovánek pro dyslektiky už prostě nemá kde brát, a je patrně už i po nejvyšším čase začít ty supergeje konečníkově používat výhradně k tomu, k čemu byli stvořeni. A sice jako dekoraci na jemný třívrstvý papír s heřmánkovým extraktem, mile motivující qocientně atrofované děti i mnohé dospělé k pravidelnému vyprazdňování. ()

• Natáčanie filmu začalo 28.6.2021 a skončilo 13.1.2022 v Malibu, v Los Angeles, v niektorých častiach Anglicka a na Havaji. (EvilMatus)

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (více)

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (více)

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)