Gabriel Van Helsing, bratr slavného profesora Abrahama Van Helsinga, je jako agent ve službách Vatikánu vyslán do tajemné Transylvánie, kde se nebezpečí objevuje se západem slunce a příšery nabývají podoby nejděsivějších nočních můr. Van Helsing má za úkol pomoci cikánské princezně Anně zničit nebezpečného hraběte Draculu, a zbavit tak její rodinu po generace trvající kletby. Hrabě před svou smrtí uzavřel dohodu s Luciferem, což mu zajistilo nesmrtelnost. Potřebuje ale ještě Frankensteinovo monstrum, aby oživil své děti, rozseté po celém světě. S jejich pomocí chce nastolit hrůzovládu a podmanit si celou lidskou civilizaci. Při jednom ze zápasů je Gabriel pokousán vlkodlakem, kterým se po prvním úplňku sám stane. Jedině v podobě vlkodlaka má Van Helsing šanci Draculu zabít. (TV Nova)

sskrblik

A proč ne? Mě se tenhle styl Drákuli, Frankensteina a vlkodlaka líbí. Pěkná stylizace. Krom toho Hugh Jackman se na takovéto role náramně hodí. ()

Natabar

Hodně hodně hodně hodně slabé. A jestli se ještě v jednom filmu použije záběr z Kampy pod obloukem Karlova mostu, pak to tam asi půjdu pozvracet. ()

darek kartac

Trochu netradiční způsob spojení Drákuly, Dr.Hyde a Frankensteina. Tenhle způsob se ale vyvedl. Film skvěle promyšlený na výborné úrovni. Scénář, příběh na jedničku. Herecký výkon Jackmana a Beckinsale je nezapomenutelný. Akční romantika ve filmu nechybí. Scény, záběry a efekty stojí za to a vypadají opravdu krásně. Film jsem viděl v kině a dávám mu rovnýh 100%. ()

venalce

Přiznám se, že po prvním zhlédnutí jsem byla unešena. Film o upírech, kde se nejvíc krve objeví v jedné malé skleničce? Bylo to tak rychlé, že se člověk nestačil nudit, a hrál tam Hugh Jackman. Po několikátém shlédnutí šlo hodnocení dolů za nedodělávky a prázdné dialogy. Kdo vi, po dalším zhlédnutí půjdu třeba ještě níž. ()

Imune

No... Na první pokus o shlédnutí sem usnul. Musím přiznat, že na to měla vliv únavá noc z neděle na pondělí. Když jsem se to teda potom rozhodl dodívat v tak dobré kvalitě, asi jak je kvalitní samotnej film, tak finální bitva a celé zakončení táhlo celej film k průměru. Konec ale už nespraví ten unuděnej předchozí průběh. 40% ()

pravdovravny

Najlepší film ktorý môžete vidieť v ktorom sa objavia všetky tri významné osobnosti: Dracula, Wolfman, Frankenstein+ dr. Jackil. Film sa veľmi svižné tempo plné akcie, ktorú striedajú momenty kde sa aj zasmejete:) Peniaze sú tu vidieť a aj po rokoch upíry vyzerjú skvelo+ v originálnom znení je skvelý prízvuk Draculu!!! Kto videl Bonusový materiál, tak vie koľko mesiacov práce bolo na každej jednej scéne! takže reči typu že to je odfláknuté sú priam až trápne. ()

VanTom

Jako iniciační nápad vypadal takovýhle popkornový, všemožná hororová monstra mixující námět dozajista skvěle, ale blbě napsaný scénář jej v mžiku zmutoval do přeplácaného, ba přímo ohavného digitálního maglajzu. ()

bizz_mjc

Já vím, strašná slátanina :), ale přístup k příběhu je vlastně originální, furt se tu něco děje a hlavně v dnešní záplavě komiksovek byl VH první. ()

lykan9

Za mě se jedná o skvělou podívanou plnou klasických monster, kde mému uspokojení stačí vlkodlaci. Stephen Sommers prostě fantasy umí a já se k jeho filmům velice rád vracím, a to ať už se jedná právě o Van Helsinga nebo Mumii. Speciální efekty jsou skvělé, herci sympatičtí (hlavně herečky jsou pastvou pro oko) a příběh sám, přesto že délka filmu je přes 2 hodiny, je zábavný a nenudící. ()

fabecc1222

Stylisticky opravdu hodně podobné Mumii. Kousek hororu (úvodní výborná pasáž), kousek komedie (hlášky) a hromada přepálené akce se záporáky, který splodilo snad samo peklo. Za mě musim říct, že směsice všemožných legend, pověstí, mýtů na mě funguje, obsazení je bezchybné, a atmosféra přesně taková, jak má být. Jako dítě jsem to opravdu žral, ale i odstupem času se dokážu dobře zabavit. ()

Scar

Tento film som videl už veľakrát a vždy po ňom siahnem, keď mám chuť na zmes fantasy a comixového hororu. Možno je to tým, že Kate Beckinsale vyzerá naozaj skvele a možno nie. Hlavné je, že zabaví priemerného diváka a ten si pri ňom dokáže odpočinúť. Ak však očakávate malý zázrak alebo umelecké dielo, ruky preč! ()

Spock

Tohle je trošku moc. Jak mohli proboha vytvořit takový scénář? A co ostatní prvky filmu? Nesou se ve stejném duchu. Podle mě je to pořádně přeplácaný film, který si někoho může získat snad jen svými vizuálními efekty. ()

KASUGI

Hollywood poslední dobou totálně przní upíry (tedy ty vznešené, plné síly, krásy, temných darů, charismatu a šarmu, které jsem si tak oblíbil v Interview s upírem, nebo v herní sérii Castlevania). Nevadí jim voda, krucifixy, ale škrábněte je stříbrem a rozpadnou se na popel (Blade). Chodí si klidně na dením světle s nějakým ochraným krémem (opět Blade), v tom horším případě dokonce bez krému (Liga vyjímečných). Lze je spatřit v zrcadle, nevidí do tmy a dokonce jsou schopni se utopit (Underworld). Vesměs všichni vypadají jako techno smažky. Sommers se asi nasral a stvořil je pěkně po staru. Jak vizáží, tak jejich vlastnostmi i slabostmi a obalil to do počítačového hábitu a i přes přiblblý a už tolikrát viděný příběh je to nesmírné plus, díky čemuž můžu na tenhle film koukat pořád dokola. Původní černobílá sekvence je "husokůžotvorná" pocta starým hororům a Roxburgh je se svým rumunským přízvukem famózní + výborná hudba. Za film jako celek dávám takových 60%, jako upírofil dávám jasných 100% ()

mandlova

Totálně nekoukatelná hollywoodská slátanina. Jediná hvězdička je za Hugh Jackmana. Usla jsem na rozdíl od golfisty více než jednou a rozhodně to nebylo způsobeno pokročilou večerní hodinou. Přítel musel dokonce tlumit mé hlasité komentáře na adresu tvůrců filmu, protože se bál, že to zanechá trvalou újmu na mém zdraví. Musím konstatovat, že vážnou újmu na zdraví mi způsobil tento film. Horší jsou pro mne už snad jen telenovely a podobná produkce. Ať si berou hollywoodská studia a hlavně scénáristé náměty ve své historii, ta evropská (ať jde o zpracování antiky, středověku, mýtů, bájí..) se jim až na minimum vyjímek nedaří zachytit ani z rychlíku. ()

Kali4

Absolutní srdeční záležitost. Většinou z těchhle odvarů a syntéz, které těží z oblíbených a obecně známých postav a motivů, které někde ukradly, nijak zvlášť nadšený nejsem, ale Van Helsing byla od začátku do konce neuvěřitelná, audiovizuálně naprosto vyšperkovaná podívaná. Hugh Jackman coby vatikánský kovboj kosí automatickou kuší sexy upírky, vlkodlaky, a vyšlápne si i na samotného hraběte Drákulu, který je tu tentokráte za excentrického metrosexuála. Shit? Možná po stránce scénáře, který se místy bere až příliš vážně na to, čím ve skutečnosti je (nejvíce zamrzí vyústění samotného finále – ten pohřeb NEBYL zapotřebí). Jinak má nová sommersovka našlápnuto na digitální orgie roku, přičemž to není žádný Uwe Boll, ale dynamická, kamerově skvěle zvládnutá a velmi dobře sestříhaná adrenalinová šleha. Je fakt, že nápaditostí se Mumii zdaleka nevyrovná, pár originálních vtípků tady ale je a jinde situační nápaditost nahrazuje divoká akce, designově naprosto extrémní lokace a sexy Kate, které to obzvlášť v těch v červených šatech děsně seklo. Moc, moc pěkné. Sommers točit umí, a to dobře. P.S. Fantastický soundtrack !!! ()

blackJag

Děsný mišmaš, teplý Dracula v otřesném podání Richarda Roxburgha (v českém znění Vladimíra Čecha získává jeho výkon teprve to správné grády) a digitální přeplácanost. I přes tyto výhrady ale film šlape v rychlém tempu od začátku do konce, kombinuje a překombinovává s šíleným zápalem Pejska a Kočičky (vařící svůj pověstný dort ze všeho, co se namane) a hlavně nedokáže nudit. Viděl jsem VAN HELSINGA v kině a na poprvé cítil silné rozpaky, Sommers je ale prostý megaloman a s každým dalším zhlédnutím snímku nemůžu než přidávat ve svém hodnocení. Už jen ta hollywoodská představa o cikánech, kdy cikánskou princeznu hraje bledule Beckinsaleová a jejího bratra baleťák a modýlek Will Kemp :-)), to je prostě bomba! K tomu ta parádní, heroická a efektní hudba. Jednou, po dvacáté televizní repríze, už to možná bude za čistých 100% :-) Jedno z mých guilty pleasures. 80% ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (více)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (více)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (více)