Kdo mi jde po krku

• USA Those Who Wish Me Dead (více)

Místní hasička Hannah (Angelina Jolie) se stále ještě nevzpamatovala z tragické události, kdy před několika lety při lesním požáru zahynuli tři lidé. Bolestné vzpomínky se snaží potlačit tím, že se záměrně připravuje na nebezpečné situace a oddává se samotě na vrcholu rozhledny uprostřed divočiny v americké Montaně. Jednoho dne tam náhodou najde vyděšeného dvanáctiletého chlapce. Mladík je zkrvavený a traumatizovaný. Společně musí prchat neprostupným lesem během silné bouře, ale netuší, že na ně číhá ještě větší nebezpečí: dva nelítostní nájemní vrazi, kteří jsou chlapci v patách. Mezitím vypukne obrovský lesní požár, který pohlcuje vše, co mu stojí v cestě. (HBO Europe)

InJo

Naprosto bezkrevný bazmek působící dojmem, že ho většina přítomných točila za trest a na první dobrou. Nefungují tam postavy (dvojice zabijáků nebudí vůbec žádný respekt, natož snad strach) ani vztahy (citové pouto Angeliny a toho kluka je prakticky nulové), akce je jalová, bez intenzity a znatelného fyzična. Vlastně to selhává ve všem, v čem třeba Wind River vynikal. 50 % ()

agentmiky

Můžete mi prosím někdo vysvětlit, co se stalo s těmi luxusními scénáři z rukou Sheridana ? Když si vzpomenu na jeho žánrové skvosty (Wind River či Sicario), tak se mi chce skoro brečet z toho, co předvádí poslední rok. On nespadl do béčkových vod, tohle je propad do vzdálenějších pozic od A. Fakt jsem se na film těšil, vyloženě jsem nečekal revoluční podívanou, ale i tak. Plus k tomu všemu návrat Angeliny Jolie do akční role. Ale výsledek dopadl bídně. Ono načrtnout tak zajímavé záporáky, kteří jsou před všemi o pár kroků napřed, byl rozhodně fajn krok, problémem bylo, jak postupem času započali kupit takové množství lajdáckých chyb a přehmatů, že jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Jediná scéna mi utkvěla v paměti, jedná se o to přepadení auta na silnici, to za mě bylo skvostně natočené a vygradované. Celkově kamera a hudba jedním z mála kladných aspektů. Akční stránka mě nestrhla, pár scén vyloženě k smíchu (to přebíhání pole, kam padal jeden blesk za druhým ? jakože co?) a rádoby happyend tomu moc nepřidal. Být vámi, tak bych se filmu vyhnul. 4/10 ()

sniper18

Na Those who wish me dead som sa veľmi tešil, toto mohol byť parádny akčný survival, ale teda ten potenciál sa nevyužil ani zďaleka. Mám rád tieto kombinácie výrazných prvkov, ktoré si bežne vystačia aj samostatne, v tomto prípade útek pred nájomnými zabijakmi a zároveň lesný požiar, ktorý to celé komplikuje, hlavnou postavou je navyše elitná požiarnička, takže karty tu boli rozdané skvelo, ale v poslednej dobe mám pocit, akoby scenáristi sabotovali každý ambicióznejší projekt, aby z neho nebolo viac, ako len priemerná žánrovka. A pritom tu vôbec nebolo treba žiadne zázraky, ani premyslený scenár, len jednoducho využiť ponúkané možnosti. Vzhľadom na krátku dĺžku sa tu toho vlastne ani moc neudeje, rozbieha sa to až moc dlho, takže to potom musí byť aj rýchlo ukončené bez nejakého uspokojivého pocitu. Ako survival to vôbec nefunguje, postavy sú vlastne stále dostupné civilizácii, lesný požiar je tu len tak mimochodom, aby bol vizuál krajší, ale nejaký priestor dostane až v úplnom závere a tí nájomní zabijaci, to je kapitola sama o sebe. Nielen, že tu nie je žiadna interakcia medzi nimi a hlavnou hrdinkou, každý si ide sám z seba a stretnú sa až na konci, ale hlavne sa čím ďalej viac správajú ako z nejakej paródie. Scéna, v ktorej si s nimi poradí tehotná černoška hovorí za všetko. Inak sa na to dá bez problémov pozerať, vôbec som sa nenudil, ale neustále ma napadalo množstvo možností, ako to mohlo byť lepšie. Čo sa týka obsadenia, Angelina Jolie nikdy nepatrila medzi moje obľúbenkyne, ale nič proti nej nemám a ani tu nie je zlá, len tu toho moc nepredvedie. Jon Bernthal je až prekvapivo nevýrazný, pomaly ho musí manželka zachraňovať a duo záorákov Nicholas Hoult a Aidan Gillen je síce dobre zvolené, ale tie postavy sú hrozné, úplní chudáci. A postava chlapca je zase otravná. Akcia je tu vlastne úplne zanedbateľná, lesný požiar vyzerá dobre, ale je ho tu veľmi málo a ten záver ani nie je nijak zvlášť dobrý a celkovo ten katastrofický žáner tu dosť sklame. A akčný tiež, trochu streľby a pár úderov, inak nič. A Taylor Sheridan tentoraz už sklamal aj ako režisér, vizuálne to vyzerá dobre, ale tým to končí. Keby bolo takýchto filmov veľa, tak je mi to jedno, ale tu som dostal moje obľúbené žánre v jednom, ale všetko je to zúfalo priemerné a zabudbuteľné. Veľká škoda. 58% ()

Beckett51

Dost jinej Sheridan než jsme zvyklí. Někdy až nečekaně patetický a wtf Angelina tomu taky zrovna dvakrát nepřidává (až na pár docela slušnejch gagů), nicméně nemůžu říct, že mě to nebavilo. Má to spád, herci fajn (hlavně dětskej překvapil), je to napínavý a pěkně a dynamicky natočený. Byť to není asi nic, po čem bych se znova nenabažitelně sápal, slabší čtyři hvězdy tomu dál velmi rád. ()

Anderton

Pred pozretím si predstavte, že namiesto Angeliny hrá jej úlohu Liam Neeson. Počas sledovania si predstavte, že namiesto Angeliny hrá jej úlohu Liam Neeson. A pri hodnotení si predstavte, že namiesto Angeliny hrá jej úlohu Liam Neeson. A neberte do úvahy, že film nakrútil a čiastočne aj napísal Taylor Sheridan. Potom film ohodnotíte aspoň nič nehovoriacimi troma hviezdami. ()

• Náramkové hodinky, ktoré nosí Angelina Jolie, sú lacné Casio MRW-200H-1BVEF, ktoré sa dajú kúpiť aj za 30 eur. (Arsenal83)
  • V románe, podľa ktorého bol film založený, sa ukázalo, že Jack (Aidan Gillen) a Patrick (Nicholas Hoult) Blackwellovci pochádzajú z Austrálie. Vo filme to zmenili na Američanov, pravdepodobne z Floridy, hoci ich pôvod je na ostrovoch (Veľká Británia a Írsko). (Arsenal83)

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (více)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (více)