Reklama

Reklama

Loki

(seriál)
  • USA Loki
Trailer 1
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvůrci:

Michael Waldron

Předloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Hudba:

Natalie Holt

Hrají:

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(12)

V novém seriálu Loki od Marvel Studios odehrávajícím se po událostech filmu Avengers: Endgame se nechvalně proslulý bůh lsti a falše Loki vydává na dobrodružnou cestu prostorem a časem. (Disney+)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (266)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Loki coby příběh o hledání hranice mezi pravdou a lží, o všudypřítomných lstích, ale i o nečekané lásce mě napříč šesti epizodami vesměs bavil a příjemně napnul - přesto jsem si od závěru sliboval něco víc. Třetí a závěrečný díl mi trochu zkazily dojem z jinak svižně, akčně a humorně natočené minisérie, která svým pojetím posunula MCU zase trochu jiným a svěžím směrem. Bavila mě jak dějová linie okolo fungování TVA, Strážců času, tak i vztahová rovina, byť si na to člověk musel trochu zvyknout - přesto, jak už jsem zmínil, mi přišel závěr po relativně vrstevnatém ději trestuhodně plochý. Nejvíc jsem si rozhodně užil pátou a čtvrtou epizodu. Nesmím opomenout pochválit líbivou výpravu, ať už šlo o TVA či různé planety. Vzhledem k nejedné nedořešené linii určitě uvítám druhou sérii a budu doufat v lepší zakončení. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Loki je dle očekávání dobrý. Není výborný, ale splňuje to, co se od něj čekalo. Jen škoda, že se na to čekalo tak dlouho a že se na další série zase dlouho čekat bude. Na to, kolik natočí dílů, by možná tu čekací dobu mohli zkrátit, ale tak co se dá dělat. Námětem je Loki fajn, hraje si s časem a s alternativními světy, takže si dokážete představit, že v rámci námětu se může stát absolutně cokoliv. Také je tu naprosto skvělý Owen Wilson, jehož role časového úředníka prostě neměla chybu. Ti, co mají Lokiho rádi, budou spokojeni, byť tu není takovej geroj, jako třeba ve filmech. Ve výsledku to ale vůbec nevadí, protože mu od začátku do konce budete v příběhu přát. A o tom to vlastně celé je. ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1 séria - 80%. WandaVison ma moc nebavila, Falcon a Winter Soldier nebol zlý, ale v podstate zbytočne dlhý a radšej by som si to dal vo filmovej podobe. A Loki s tejto trojice seriálov je zatiaľ s prehľadom najlepší. Tom Hiddleston je znova famózny, je vidno, že mu rola Lokiho sedí. No čo robí týmto seriálom dobrým, je nie len príbeh (ktorý bude mať neskôr určite veľký dopad na neskoršie filmy), ale aj dobré a zaujímavé postavy. S Lokiho už nie je ten slizký záporak, okolnosti ho prinútia zmeniť sa, a aj keď mi to prišlo miestami zbytočne dlhé a radšej by som si to dal vo filmovej podobe, bavilo ma to. Pôsobivá a zaujímavá výprava a kostýmy, nám ukážu niečo čo sme ešte nevideli, cestovanie časom dokáže niekedy zmiasť, tak ako aj samotne finále. Dovolil by som si tvrdiť, že Lokimu nechýbajú miestami ani emócie. Veľký podiel ma na tom práve Tom, ale aj prekvapivo dobrá hudba. Bavil som sa a teším sa na to, čo bude ďalej. S podceňovaného seriálu sa vykľulo nakoniec príjemne prekvapenie. P.S: nezabudujte, že niektoré diely majú aj scény za titulkami. 2. séria - 85%. Už prvá séria bola dobrá a svojím príbehom zaujímavá, no táto druhá je oveľa lepšia, premyslenejšia, prefíkanejšia, nepredvídateľnejšie a hlavne výborne herecký zahraná - Hiddelston / Majors. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Už Wandavision byl zábavně hravý, ale Loki se teda v imaginaci naprosto utrhl ze řetězu a co víc, přináší jeden z nejzásadnějších momentů pro budoucí směřování celého MCU. Cool retro interiéry, ale i klasické fantaskní CGI exteriéry, hravý soundtrack, humor a, na Marvelovku překvapivě, i naprosté minimum akce. Jako konverzačka to ovšem funguje náramně, pomalejší tempo scén je super a vynikne tím budování vztahů a interakce mezi postavami. Herci na mě působí více soustředěně a podávají velice nadstandardní herecké výkony a to překvapivě i jindy prkenný Owen Wilson, jemuž tahle role nečekaně naprosto sedla. Na marvelovku je to na pozornost citelně náročnější podívaná, byť mám tak trochu obavy, aby se z MCU s nástupem multivesmíru a odsunem klasického přímočarého superpowers konceptu nestal opravdu už jen totální maglajz bez jakékoli pevnější kontinuity a alespoň zdánlivé kauzality, kde už ani smrt nic neznamená. Což se částečně děje i tady a moje zkušenost praví, že pokud tvůrci nějaké dlouho trvající série začnou šaškovat s časovými liniemi a opakovaně oživovat/zabíjet postavy, jde to zpravidla se zábavností rychle z kopce. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Mno, abych řekl pravdu, už zase jsem mírně zklamán. Že bude Loki lepší, než Falcon a WS jsem tak nějak očekával a v tomto případě tomu tak skutečně je, ale čekal jsem také, že bude lepší, než WV - což se nestalo. Zatímco tedy WandaVision zůstává (překvapivě) dosud nejlepším MCU seriálem, Loki je, co se týče nastavování budoucnosti (která vypadá stále zajímavěji) možná ještě důležitější. Vše samozřejmě stojí na naprosto geniálním a božském (haha) Tomu Hiddlestonovi, překvapivě vynikajícímu Owenu Wilsonovi a tuně Lokiho kopií, z nichž každá je zajímavá. Jsou tu camea, hrátky s časem, smyčky, alternativní reality, představení Kanga (ano!) a dvě totálně luxusní závěrečné epiody s nejlepší potitulkuvou scénou v celé historii MCU (no dobře, zas tak úplně ne, ale to oznámení přesto potěší) a samotný závěr je, jak už to tak bývá, fenomenální a do budoucna opět slibuje hromadu zajímavých věcí! Ve výsledku jsem si tedy sice Lokiho náramně užil, ale mohlo to být lepší. Koneckonců, ty čtyři hvězdy jsou docela silné, pravda ale je, že místy se to opravdu celé trochu vleče. Ale to je jen detail. Těším se nejen na druhou sérii, ale samozřejmě taky na všechno ostatní. 80%. ()

Galerie (168)

Zajímavosti (95)

  • Vyobrazení zničení Pompejí jako katastrofy na úrovni apokalypsy je věcně nesprávný. Většina obyvatel, kteří tam žili, uprchli z města a přežili. Zničení města totiž proběhlo během 2 dnů a ne tak rychle, jak je znázorněno. (Kubaaa97)
  • Příběh se odehrává v 70. letech 20. století. (3T)
  • V jedné ze scén z Londýna roku 1977 je možné zahlédnout plakát odkazující na bollywoodský film „Saraush ke putra“, v němž hraje hlavní roli jeden z Eternalů – Kingo (Kumail Nanjiani). Stejný plakát měl Kingo ve svém soukromém letadle ve scéně z filmu Eternals (2021). (NiWi)

Související novinky

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Loňský rok byl pro hvězdnou herečku a schopnou producentku Margot Robbie (Babylon) poměrně přelomový. Její produkční společnost LuckyChap přenesla na plátna kin svět Barbie, tedy nejvýdělečnější film… (více)

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (více)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Stávka nebo ne, šéf studia Disney Bob Iger už delší dobu tvrdí, že společnost hodlá výrazně ubrat na míře obsahu, zejména toho seriálového, který proudí na streamovací službu Disney+. A platí to… (více)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Reklama

Reklama