Rod Draka

• USA House of the Dragon (více)
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál, odehrávající se 200 let před událostmi Hry o trůny, zachycuje Targaryeny vládnoucí Sedmi královstvím, ale také vlastní rod na pokraji občanské války. Ještě před narozením syna šokuje král Viserys celou říši prohlášením, že jeho dcera Rhaenyra se stane nástupcem trůnu. Jakmile se narodí zdravý syn, události rychle naberou nový směr a mnozí spřádají plány, které by princezně znemožnily usednout na Železný trůn. S intrikami na obou stranách a říší na hraně zániku zažijete vzestup a pád Rodu Draka. (Magic Box)

Diskuze

Ronaldo1771

Ty vole tak takúto konverzáciu som ešte neviedol xddd

1. Pozri si v GoT scénu, kde Rose odchádza do King's Landing

2. Ak ti to nestačí, choď na žltý youtube, tam máš kontentu dosť

3. Mať tak tvoje problémy xdd

4. Messi je lepší ;)

na příspěvěk reagoval Merengues9, Ronaldo1771

Dadel

Hele, embargo už není, ne? Vzhledem k tomu, že reakce už jsem potkal a HBO mělo včera předpremiéru. Ale zjistím.

Luicy

Jsem taky zvědavý jak to dopadne. :D Každopádně samozvaný hororový expert ČSFD má inside info, že to nikdy nevyjde, takže asi všichni zapláčeme. :( xD

Ronaldo1771 (hodnocení, recenze)

Ingtar2

a V GOT alebo Spartacus/ True Blood si kde videl ženské ? :D myslíš ochlpenie a to aj to na panvovej parochni :D nikde nesú zobrazene  "čiarka" teda pysky

na příspěvěk reagoval Ingtar2

Luicy

Tvrdí, že už má asi 4 POV dopísané I think a že sa to blíži afaik. Čiže pravdepodobne o týždeň všetko vymaže a začne odznova. Možno by sme sa mohli spýtať Psychora, že ako na tom GRRM je.

Based.

Mužské bez toho aby boli ukázané ženské som videl len v Párty Hárd a to dostalo odpad lebo... Well je to podobná sračka ako Vlk z Wall Street.

na příspěvěk reagoval Ronaldo1771

Luicy (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

no toho se trošičku bojím, ale alespoň že mají nějakou tu základní kostru podle které by měl příběh vypadat... s dialogy se snad nějak poperou a nebude to takový disaster

Luicy (hodnocení, recenze)

Nevka

feel u... pár let zpátky jsem taky měnila vydání, protože jsem to v knihovně chtěla mít sjednocené :D ale dlouho jsem si zvykala na jiný překlad :D jen doufám, že se na to argo nevysere než vyjde nová kniha... teda pokud to ten šašek dopíše...

na příspěvěk reagoval Ingtar2, Nevka

Uživatel Ronaldo1771 smazal svůj příspěvek.

Brooks

Jasné, pohoda. Já četl původní pentalogii a k Ohni se ještě nedostal. Mám totiž doma to předchozí vydání a nesedí mi to do kolekce. xD Takže bojují s tím, že si chci koupit i to nové vydání GoT, které ale šíleně zdražilo.

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Presne, tudiz to klidne muze dopadnout jako osma serie GoT jelikoz jeji nejvetsi chyba neni to jak dane postavy dopadly, ale co k jejich konci vedlo.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Brooks

Na druhou stranu, Tanec draků není fikce s klasickou strukturou vyprávění, ale spíše záznam událostí a činů jak z kroniky, jestli si pamatuju dobře. Takže se musí vyplnit všechny ty mezery (dialogy, rozvoj charakterů, dramatická struktura), co existují, protože kronikář není objektivní a nevidí všechno (na rozdíl od klasického autora). Na to potřebuješ taky schopné scénáristy. Kteří se nebudou pokoušet o ty podivné scénáristické manévry.

na příspěvěk reagoval Merengues9, Brooks, Luicy

Brooks (hodnocení, recenze)

Deyw

Ja tomu verím. Hlavne len preto, že Tanec drakov je už ukončený príbeh a neponúka veľa priestoru pre scenáristické manévre.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Nevka

Deyw

Deyw (hodnocení, recenze)

uz to bude kua..sem nervozni ze to fakt nedopadne..😔 ale furt se tesim snad to bude fajn..aspon hodne draku kdyz uz nic 😂

na příspěvěk reagoval Luicy, Brooks

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (více)