Rod Draka

• USA House of the Dragon (více)
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál, odehrávající se 200 let před událostmi Hry o trůny, zachycuje Targaryeny vládnoucí Sedmi královstvím, ale také vlastní rod na pokraji občanské války. Ještě před narozením syna šokuje král Viserys celou říši prohlášením, že jeho dcera Rhaenyra se stane nástupcem trůnu. Jakmile se narodí zdravý syn, události rychle naberou nový směr a mnozí spřádají plány, které by princezně znemožnily usednout na Železný trůn. S intrikami na obou stranách a říší na hraně zániku zažijete vzestup a pád Rodu Draka. (Magic Box)

Diskuze

mm13

Jasné, to aj ja. Vlastne myšlienku elfov som mu vnukol ja sám. Najskôr nesúhlasil, ale potom vypočul môj odborný názor a nechal si poradiť od experta.

na příspěvěk reagoval mm13, Ingtar2

Psychor

Ja sa riadim rovnicou "expert" + debil = Psychor. Dobre že hovoríš ja som mal včera rozhovor s Rowlingovou o pokračovaní Fantastických zverí.

na příspěvěk reagoval mm13

mm13

Onen publicista, který má k Martinovi velmi blízko, je totiž můj dobrý přítel, ale i tak se kolikrát zdráhá vyložit všechny karty na stůl. Dané informace jsem získal od něho, a to včetně čísla na samotného Martina, u něhož mi pomohl vyjednat telefonickou audienci. S Martinem jsem tak diskutoval pouze jednou (na hluboce odborné úrovni). Jednalo se o velmi plodný a zajímavý rozhovor, díky kterému mohu zároveň definitivně potvrdit platnost rovnice N+L=J.

na příspěvěk reagoval Reverse01

mm13 (hodnocení, recenze)

Psychor

Keď máš číslo na "Martina", prečo sa o osude jeho kníh bavíš s váhavým "vlivným literárním publicistou" ??

AffectedFace

Mne proste príde strašne vtipné ako strašne sa chlapec snaží :DD Ale proste tie somariny ktoré píše sú top.

"Ako zdejší" -> "mám konexe po celém svête"

"Hororový expert" -> Martin píše fantasy

A tak ďalej :DDD

Brooks

Přestřelil? V jakém smyslu? Mám ti snad přeposlat číslo na samotného Martina, aby sis vše mohl ověřit? Jakožto zdejší hororový expert mám pochopitelně konexe po celém světě a disponuji tedy důvěrnými informacemi, ke kterým se obyčejný smrtelník nikdy nedostatne.

na příspěvěk reagoval Ingtar2, mm13

Brooks (hodnocení, recenze)

Psychor

Väčšinou ťa beriem s rezervou, občas sa pobavím na tvojich veľkohubých vyjadreniach, ale teraz si riadne prestrelil aj na tvoje pomery. Riadny úlet.

Psychor

Yo, a nevedel by si mi vybaviť takto aj tú trilógiu o Matovi a Tuon od mŕtveho Roberta Jordana? Alebo zvyšných 5 kníh Stromlight Archive? Človeče, prosím ťa aj Charkanas #3. A Lies of Locke Lamora #4,5,6,7. Jo a aby som nezabudol zožeň mi aj Doors of Stone. A keď už sme pri zháňaní, zožeň si aj rozum lebo ti nefunguje. Ďakujem.

Reverse01

Nedávno jsem měl možnost hovořit s jedním vlivným literárním publicistou, který mi po chvilce váhání prozradil, že obě zbývající knihy už jsou dávno dopsané, ale Martinův dlouholetý kontrakt s HBO prozatím neumožňuje jejich publikaci. K vydání Vichrů zimy mělo původně dojít již po odvysílání závěrečné řady seriálu, avšak scénáristická beznaděj Benioffa s Weissem donutila HBO k akci a raději si Martina smluvně zavázala. V rámci tohoto kontraktu je zahrnuta i opce na prodloužení o dalších 5 let či výkupní klauzule v hodnotě několika desítek milionů dolarů, po jejíž aktivaci ze strany HBO by se Martin vzdal práva na publikaci knih. Dle mého odborného názoru tak zůstane Píseň ledu a ohně "nedokončená".

na příspěvěk reagoval Ingtar2, Brooks

TheDarKnig

Zdá sa mi, že som čítal aj to, že nechce byť spájaný s dvoma sériami, ale je pravda, že si neviem predstaviť Sandersona ako bývalého mormonského misionára detailne opisovať rôzne... nazvime to Bohu nemilé aktivity ktoré GRRM tak rád spomína.

Brooks

Jo viem, ešte si pamätám ako som sa smial na mene Pate Woodcock keď som si to prvý krát zbežne prelistoval :D

mm13

7, Dream of Spring sa tuším volá siedma. Pravdepodobne to Martin nestihne dopísať, čiže (*Winks at Brandon Sanderson* Do your job!) ;)

mm13

Zdá sa mi že sedem, The Winds of Winter píše pekne dlho a tú ďalšiu ani nechcem vedieť koľko bude písať.

Brooks (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Ale tento seriál by nemal vychádzať z Piesne ľadu a ohňa, ale z knihy Oheň a krv. Tá je skôr takou encyklopédiou rodu Targaryenov a sú v nej podrobne opísané všetky udalosti obdobia, v ktorom sa má seriál odohrávať. S hlavnou sériou je prepojená minimálne, takže si ju môžeš v kľude prečítať.

Karlosz

Karlosz (hodnocení, recenze)

Tak za měsíc jo? doufám v hodně prcání, incestu, vražd malých dětí a jiných oblíbených kratochvílí.

Reverse01

Zasa bacha lebo ja ich súdim len podľa seriálu :D máš obrovskú výhodu. Neplánujem to čítať, kým GRRM nedopíše šiestu knihu.

na příspěvěk reagoval Brooks, mm13

Ingtar2

Podľa mňa je ich rod kontroverznejší ako tie ostatné (narážam na ich manželstvá) ale ich história je zaujímavá. Kľudne by mohol vzniknúť aj seriál o Aegonovi I, kľudne od katastrofi Valýrie (aj keď by to bolo ťažké spracovať).

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (více)