Reklama

Reklama

Rod Draka

(seriál)
  • USA House of the Dragon (více)
Trailer 1
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Seriál, odehrávající se 200 let před událostmi Hry o trůny, zachycuje Targaryeny vládnoucí Sedmi královstvím, ale také vlastní rod na pokraji občanské války. Ještě před narozením syna šokuje král Viserys celou říši prohlášením, že jeho dcera Rhaenyra se stane nástupcem trůnu. Jakmile se narodí zdravý syn, události rychle naberou nový směr a mnozí spřádají plány, které by princezně znemožnily usednout na Železný trůn. S intrikami na obou stranách a říší na hraně zániku zažijete vzestup a pád Rodu Draka. (Magic Box)

(více)

Diskuze

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Když se tady řeší ta nahota... Měl jsem to štěstí první díl Rodu už vidět a nedivím se, že Matt Smith naříká nad množstvím sexuálně zaměřených scén. Jeho postava schytává prakticky všechny, které první epizoda nabízí. xD V tomhle mě bavil třeba Arvéd. Je tam silná homosexuální linka hlavní postavy, která je zároveň intenzivní, ale stále velmi decentní. Tady to místy působí, že tvůrci prostě chtějí ukázat: "Je to GoT b*tches." Hodně experimentují s hranicemi a snaží se na původní sérii navázat jak nejlépe dovedou. Zpočátku to působí hekticky, ale druhá půlka epizody už si sedne a baví mě to. Jsem zvědavý na zbytek. Výjimečně jsem se rozhodl, že nejdříve seriál, a pak až kniha. U hlavní série jsem to měl opačně a seriál už mě potom tak moc nebral.

na příspěvěk reagoval Ingtar2, merit1

merit1

merit1 (hodnocení, recenze)

Ronaldo1771

Takže ti vôbec nejde o rovnoprávnosť, ale všeobecný zákaz :). Tvoje osobné nastavenie je tvoja vec. Čo sa filmov týka, tie smerujú viac k voľnosti, ako k puritánstvu, ktoré je dosť zväzujúce. Mňa nahé genitalie nepoburujú, oveľa horší mi príde scenáristický úpadok. Do Drakov vkladám nádeje, tak si držme palce. 

na příspěvěk reagoval Ingtar2, Ronaldo1771

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

Ronaldo1771

V takom prípade si blázon s psychickou poruchou na úrovni myslenia moslimov a mal by si byť zatvorený niekde v ústave aby si neohrozoval svoje okolie a hlavne sa nerozmožnil.

na příspěvěk reagoval Ronaldo1771

Ronaldo1771

Ronaldo1771 (hodnocení, recenze)

merit1

Pre mňa osobne je nahota tabu ,som extrémny puritán, ja považujem ženu hore bez za equivalent  muža hore bez Bradavky predsa majú všetci, v podstate ak ma chlap ešte vypracovaný hrudník môže to vyznieť ešte viac sexuálne...Dvojaky meter v TV je hlavne čo sa týka genitálií a to extrémny. Ja som chlap a nikdy by som bez trička nechodil preto aj nechodím k vode kúpaliska dovolenky atď. a to sa dlhodobo venujem bojovým športom a silovému cvičeniu kde aj tam nosím vrch ...

na příspěvěk reagoval tomas.malo, merit1

Uživatel Ronaldo1771 smazal svůj příspěvek.

merit1

merit1 (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Dotkol si sa niečoho, čo ma vždy fascinovalo. Prečo ľuďom nevadí často až brutálne násilie, ale pozastavia sa nad nahým telom ? Kde má logiku americká cenzúra, ktorá nemá problém s vraždením, pokiaľ nie je vidieť krv ? Akože skutok sa nestal, keď obeť nekrváca ? Ak si spomeniem na európske rozprávky plne násilia, krvi a iných bizarností, ktoré  žiadne vedľajšie následky na deťoch nenechajú, tak nechápem, čoho sa v Amerike tak boja. A ešte k nahote. Raz som niekde čítala rozhovor s Alexandrom Skarsgardom, kde sa ho pýtali, či mu nevadí sa vo filmoch vyzliekať. A on povedal niečo v tom zmysle, ze je Švéd, tam chodia všetci nahí :). 

na příspěvěk reagoval Ingtar2

merit1

merit1 (hodnocení, recenze)

Ronaldo1771

Čo je intímne, určuje nastavenie osobnosti a hlavne spoločnosť. Niekde je to odhalený členok, niekde vagína ( penis ). Dlhé roky sa vo filmoch odhaľovali len ženy. Aktuálne sa pomer mení a v budúcnosti dúfam, že nahota nevymizne, ale dostane sa do fázy, že pomer, ani množstvo nikto riešiť nebude. A kľudne môžem porovnávať prsia a penis, bavíme sa o filmoch, nie o náučnom programe z biológie. Ale ok, ak ti ide o ukazovanie vagín, nemusíš mať strach, určite príde k posunu aj týmto smerom, pretože nahé prsia už dávno nie sú nič výnimočné ( teda, aspoň nie v západných spoločnostiach ) a producenti radi prichádzajú s tým, čo by mohlo na diváka zabrať :). 

na příspěvěk reagoval Ronaldo1771, Ronaldo1771

Ronaldo1771

Ronaldo1771 (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Buď žiadne alebo oboje nie ? 😄 za zahraničných fóram je už toho ako maku Double standart on Nudity TV a je tam toho stovky ....odštartoval to hlavne Got a podobne Seriály ,verím že si to nejaký režisér vezme k srdcu. 

Ronaldo1771

Ronaldo1771 (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Neviem teraz ktorý to bol režisér ale povedal že v každom jednom jeho filme bude odteraz Peen... ako som už písal jeden jediný zaber na takto obnaženú ženu je vo Filme Trace...zatial čo v opačnom prípade už to je štandard GoT je jeden z príkladov. 

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

Ronaldo1771

Hej, ale rada do budúcna - nabudúce svoj boj za rovnoprávnosť nezačínaj tým, že chceš vidieť vo filmoch ženské pohlavné orgány :DD

na příspěvěk reagoval Ronaldo1771

Ronaldo1771

Ronaldo1771 (hodnocení, recenze)

Luicy , Ingtar2

To sa snažím naznačiť rovnaký meter na každého a to ma zaraža v Hollywoode kde je každy druhy neofeminista ktorý chce rovnosť rovnoprávnosť...Rovnaké pravá ale pozor aj rovnaké povinnosti a tresty...  

na příspěvěk reagoval Ingtar2

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

Ronaldo1771

Nahota často slúži k posúvaniu deja (Black Sails for example), k metaforickému povedaniu medzi riadkami niečoho alebo k budovaniu charakterov postáv, čiže odstrániť to bude nemožné. Čo ma však prekvapuje je AMC a najmä Walking Dead, kde ľudia obcujú vpravo vľavo, krv strieka z obrazovky na divákov v prvých radách, ale nahota tam nie je žiadna.

na příspěvěk reagoval Ronaldo1771, merit1

Ronaldo1771

Ronaldo1771 (hodnocení, recenze)

merit1

Nie veľmi tomu chápem aká strata nadradenosti...Nadradenosť by bola keby boli žene odhalene a muži zakrytý tu je to pravé naopak ...Rovnaký meter na každého, to predsa každý chce nie ? Prsia nemôžte porovnávať s Genitáliami... Penis=Vagina. Aj mužsky ohryzok môžeš brat ako sexuálny znak...Prečítajte si článok a diskusiu pod nim ak neviete po Ang tak prekladač.

na příspěvěk reagoval merit1

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

merit1

Na druhú stranu sa ho musím zastať - spisovatelia a tvorcovia by vo svojich dielach nemali robiť postave jedného pohlavia to, čo by bolo ovažované za divné, keby to spravili opačnému pohlaviu. Dievčatá chodili na Thora (robím v kine, čiže počujem často rozhovory ľudí) len preto, lebo tam mal Thor nahú scénu (a aj z tej si tvorcovia robili srandu). Si predstav, že by takúto scénu dali do Multiverse of Madness, ale nahá by bola Wanda a tvorcovia by si z toho robili srandu. To by bol világoš...

na příspěvěk reagoval Ronaldo1771

Ronaldo1771

Ronaldo1771 (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Ja by som bral aby nahota z TV odstránila úplne aj Muži z odhalenou hrudov aj ženy hore bez...ale ak nie tak nech je to aspoň "Fair play" a zobrazia všetko Len blazon môže porovnávať Prsia a Penis, Penis je ďaleko ďaleko intímnejšia vec  ...Prsia nesú Pohlavný organ...

na příspěvěk reagoval Ingtar2

merit1

merit1 (hodnocení, recenze)

Ronaldo1771

Tebe nejde o rovnoprávnu nahotu, ale o stratu mužskej nadradenosti. Ženské prsia sú ešte stále sexuálny znak rovnako, ako vagína. Takže ak ti ukážu ženské prsia, alebo vagínu a mužský penis, je to fifty fifty. Smola. Ženy majú na výber z dvoch a muži len z jedného “odhaľovacieho elementu”. V ideálnom svete by nikto takúto hlúposť neriešil …

na příspěvěk reagoval Ingtar2, Ronaldo1771

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

Luicy

To Psychor bol ten, kto natáčal to video "GRRM is working hard on his next book". Psychor nuže povedz - hodil si sa za Georgeom potom do toho bazéna?

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

Ronaldo1771

Tiež mám dojem že škoda reči ak je toto niečo, na čom ti záleží... a osobne by som určite radšej bral seriály v ktorom herečky nebudú botomless.

na příspěvěk reagoval Ronaldo1771

Ronaldo1771

Ronaldo1771 (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Kamarát to chceš tie scény ako Roobie  porovnávať s tymto... https://popgoesthenews.com/2016/05/25/nsfw-game-of-thrones-fans-buzz-about-penis-scene/  A dementna Clarke by chcela viac mužskej nahoty :DDDD tak prečo neukáže ona Vulvu ? Snáď nechce niekto porovnávať prsia z genitáliami... Full Frontal muža je asi 8-10x v sérii ženy neodhaľujú nič stále búd v polotme nauhlovane alebo Chlpy ...čiarku a pysky nevidíš naopak Penis s varlatami detailne zblízka za svetla. Ak sa ti zda že je to rovnaké tak škoda reči... 

na příspěvěk reagoval Ingtar2, merit1

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

Ronaldo1771

Kamo ty si mi kvietok :D Neplánujem dať rewatch len na to aby som videl pussy, dik xd Navyše zabudol si napríklad na Margot Robbie vo Wolf of Wall Street, Natalie Emanuel a tak ďalej. Ak však pozeráš filmy len kvôli tomuto, myslím, že kukáš zlý žáner :D

Jo a btw podľa teba je normálne aby v Medieval Fantasy chodievali všetci ľudia oholení? To je ako keby si chcel od LotRa Legolasa s čírom :D 

na příspěvěk reagoval Ronaldo1771, Luicy

Ronaldo1771

Ronaldo1771 (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Vidíš v tej scéne niečo iné ako chlpy ?? stydke pysky ? jediný jeden film existuje a To Trance  kde bola zobrazená Rosario Dawson ...Hlavne nech tu niekto nevyťahuje že prsia tam boli viac.... prsia nesú genitálie equivalent penisu je vulva... a tie nesú tak zobrazene ako mužské, len si spomeň na scénu v GoT s bradavicami... na zahraničných fórach sa množí tato problematika. Chceme predsa všetci rovnosť. Europhia ďalší príklad...

na příspěvěk reagoval Ingtar2

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Kde jsou ty časy, kdy byl největší problém hrdygay, woodsman a Prometheus... :D Bohužel se tyhle existence teď shlukují všude, no.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Nevka

Hele.....je to nějaký divný. Je zde spousta samolibých jedinců, co si myslí že všemu rozumí. Pak sou tady ti agresivní jedinci, kteříí nezapomenou zmínit jak je Rusko velké a mocné, byť se v tu chvíli o Rusku vůbec nebavíš. A v celkové míře mi příjde, ta koncetrace zloby, jako dost velká. 

na příspěvěk reagoval Nevka

Související novinky

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Stávka scenáristů oficiálně skončila, v následujících dnech a týdnech se musí ještě vyřešit stávka herců, pomalu ale jistě to už vypadá, že se Hollywood ještě před koncem roku vrátí naplno do práce.… (více)

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (více)

Reklama

Reklama