Marvels

• Slovensko Marvels (více)

Carol Danvers (Brie Larson), známá také jako Captain Marvel, získala zpátky svou identitu, kterou jí vzali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji povinnosti zavedou k anonymní červí díře spojované s kreejským revolucionářem, padá na ni kvůli nečekaným okolnostem tíha celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Kamalou Khan (Iman Vellani), alias Ms. Marvel, a její vzdálenou „neteří“, kapitánkou Monicou Rambeau (Teyonah Parris), z níž se mezitím stala astronautka organizace S.A.B.E.R. Nesourodá trojice musí spojit síly a naučit se kooperovat, aby mohly společně zachránit vesmír. (Falcon)

AloisNeuman

Upřímně poslední filmy byly zklamání. Ale tady jsem se smál jako kdysi. Vizuální efekty vypadají skvěle. Humor a akce zpět. Příběh bych neřešil. No a ten konec a první podtitulková scénka WTF? BOMBA!!! P.s. A nečekejte na druhou, ta totiž není. ()

Eventyrer

Bolo to také nejaké a nijaké. Vtipné áno, nudné tiež. Akcia ech... Film, ktorý si pustíte v telke aby nebolo ticho. Určite lepšie ako prepadákový Blue Beetle. ()

pistik odpad!

Dobre im tak ze toto prepadlo. Snad si v holyude uvedomia ze nikoho nezaujimaju feministicke sracky o troch lezbach ()

E lan

Vcelku slušná marvelovka, spíš pro teenagery, takže super zábava s dcerkou! Jinak ale velký průměr bez valného scénáře. ()

Hashirama

Nechtěl jsem být na poslední přírůstek do rozbitého Marvelu zbytečně přísný a stavět ho na roveň např. Black Adama, jehož jsem tuhle zastihl v televizoru a ujistil se, že se na něj nedá soustředěně dívat (ovšem jako kulisa k čemukoliv jinému funguje obstojně). Nemůžu však The Marvels postavit ani na roveň druhého Ant-Mana či Homecomingu, protože to jsou stále filmy, které stojí na vlastních nohou. The Marvels jsou nezaujatým producentským šméčkem, které se líně veze na (pouze zdánlivé) síle značky, postavy se překotně ženou za dalším filmem/seriálem a nezanechají za sebou žádný dojem pro diváka, příběh se neohrabaně převaluje v nánosu uspěchanosti, triviálnosti a již tradičních nesmyslů (Captain Marvel nevyřeší svoje dilema několik desítek let a najednou ho vyřeší lusknutím prstu?). Koukat na The Marvels je jako koukat na TikTok a duševní újma bude dozajista podobná - na nic se nesoustředí a ze všeho, co se vám mihne před očima, ve vás nic nezůstane. Současná neochota Marvelu poctivě odvyprávět alespoň onu dvacetkrát viděnou zápletku a dělat z postav víc než automaty na hlášky či zástupce minorit  je už příliš. A diváci to cítí. Za pochvalu stojí obstojné akční scény, na kterých se pravděpodobně nadřel režisér druhého štábu, o kterém nikdo neřekne ani slovo. Z očekávané události se však přesouváme do oblasti guilty pleasure. I když občas ani ne tak pleasure. 4/10 ()

Kritik.

No dobre, budem zhovievavý. Negatíva ale predsalen spomeniem: priemernosť až podpriemernosť, minimálne 2-3 hlavné postavy aaabsolútne nesympatické, správanie a hlášky ťažko uveriteľné. Absolútna hlúposť nad hlúposti - muzikál. Ďalšia primitiiivnosť - mačky. Divákmi často vyčítaná "girl power" mi nevadila, až na záver, kedy sme sa dozvedeli o zostavovaní nového teamu (pseudohrdinského tímu).  Obrovské PLUS za potitulkovú scénu. Yes, presne tak, zabudnúť na superdievčence a hor sa týmto smerom! Kelseymu alias Frasierovi alias modrému Beastovi to stále sedí! :) ()

ER

Úlitba Disneyho dětem je už převeliká. Ono se není co divit, když seriál Ms. Marvel získal v USA na rottentomatoes 98% kladných recenzí. Jenže Evropa už tak "hloupá" není. Tudíž je i pro mně překvapením, že film neuspěl ani v USA. Jak se říká, všeho moc škodí a tady se tvůrci rozhodli nacpat do děje snad vše, co je nějak známé, včetně přesouvání se v prostoru jako v úspěšném Všechno,všude, najednou. Výsledný mišmaš tak nepřesvědčil téměř nikoho, že to je ta správná cesta (vyjímky potvrzují pravidlo). ()

Likan7

Když komiksovce o jedné z nejsilnějších postav vesmíru je nejzábavnější teenagerka, která spolupracuje se svojím životním idolem a neustále piští, jak je všechno super, tak je to blbý. Marvelu se vše po Endgame rozpadlo. Ms. Marvel jsem jakžtakž přežil, Imani Vellani mi přišla totálně otravná a nesnesitelná, ale Marvels je tak špatný film, že její "normální" trable jako "omg, Captain Marvel byla v mym pokoji!" jsou najednou fajn. Vtipný jsou i kočičky požírající lidi, aby je zachránily...ale ruku na srdce. Tohle je jen stéblo, kterýho se tonoucí chytá. Marvel je na totálním tvůrčím dnu, být jeho fanouškem je čím dál tím těžší... Marvelka, která skoro porazila sama Thanose, tady na začátku dostane celkem záhul od pár panďuláků s nějakýma bouchačkama.... ()

s1r1us

Tohle by mohli dávat na Déčku po dětských seriálech. Jedna hvězda za fakt dobrý CGI efekty a Sama. Asi je zbytečný na to koukat. ()

vikino1

Thanos se v hrobě obrací ! Hloupá multi-kulti rasistická pohádka kde jedinej borec je Nick Fury jehož postava úplně stratila charisma. ()

Pepe_cz123

Achjo. Kdepak je ten starý dobrý Marvel. Doby kdy kralovali Avengers, Iron Man, Captain America a další. Tohle už prostě není. A je to škoda. Loni v Listopadu nám myšákův universe hrdinů donesl další týmovku. A ženskou týmovku. Ano, Marvels potažmo Captain Marvel 2. A dopadlo to.. no rozhodně hůř než první Captain Marvel. Akce je tu "překvapivě" v pořádku, kamera taky ujde, prvek teleportace pokaždé při použití svých schopnosti docela kreativní a dokonce i pochopitelné vysvětlení proč tomu tak je, ale ten zbytek.. Aachjo. No jednoduše. Promarněný potenciál. Postavy se nikam neposouvají. Neproměňují se, a na konci to působí dojmem že si vůbec ničím neprošli. Příběh co by šel vyřešit za 10 možná 15 minut. A ty herečky. Brie Larson mi vůbec nesedla, přesto v prvním dílu mi nevadila skoro vůbec tak, jak většině. Kamala v podání Iman Velani se jen na bojišti motá a všem překáží. Monica Rembow je to samé jako Captain Marvel jen v bledě modré. No zkrátka.. děs. Natřískat do tohoto bijáku 270 milionů je prostě příšerný, a přesto to slo udělat daaleko levnější. Když to má už takový rozpočet tak bych čekal daleko větší věci, ale nestalo se tak.4/10. Chtěl jsem dát aspoň ty 3 hvězdičky ale ono si to fakt nezaslouží. Tento film jen podtrhuje, že Marvel až na vyjímky v podobě druhého Lokiho či třetích Strážců galaxie, se nekontrolovatelně bortí. A s tím je potřeba něco dělat, to pro Marvel a celkově pro Disney, moc dobře nedopadne. ()

Nykrous

Začátek hodně fajn, pak to šlo už postupně z kopce a finále to trochu pohřbilo, ale stejně to jako celek není úplný průšvih, když zapomenu tu poslední scénu, která se tam klasicky nehodila a akorát mě to nenechalo v klidu dokončit příběh. 45-50% ()

Kingjiri

První Marvelovka, na kterou jsem nešel do kina. A vzhledem k tomu, že je to dosud taky nejhorší Marvelovka, vůbec toho rozhodnutí nelituju. Po technický stránce vcelku dobrý, ale nic z čeho bych si sednul na zadek. Příběh mě pak nebavil vůbec a těch ženskejch hrdinek bylo na muj vkus až moc. Nejmladší z nich mě navíc místama fakt iritovala svym infantilnim chovánim (aby ne, když jí bylo asi tak 13 let). A jestli má tahle postava dávat dohromady nějakej novej Marveláckej tým, tak potěš kostě. Scénář celkově působil jako psanej pro jednu seriálovou epizodu než pro plnohodnotnej celovečerák. Od skončení Avengers to jde s Marvelem z kopce. Zajímavejch filmů je asi tak dvakrát míň a přibývá naopak těch fakt nezajímavejch. Snad to bude příště lepší, dvě jistý hvězdy. ()

rublik05

Studiu Marvel se už pěkných pár let - v podstatě od Avengers: Endgame - vůbec nedaří a kromě několika sázek na jistotu (Spider-Man či Strážci Galaxie) přináší jeden průšvih za druhým (čest výjimkám jako Shang-Chi či druhý Doctor Strange). Nejnovější přírůstek, snímek Marvels, lze zařadit právě do této kategorie nepříliš povedených počinů filmové série MCU, neboť se zde nashromáždily přesně ty stejné neduhy, díky kterým jsou poslední marvelovky tak špatné. Máme zde tradiční, jednoduchý a nepříliš zajímavý příběh, jenž divákovi nabídne jen a pouze slušné akční scény, což je společně se snesitelným vizuálem jediný kladný aspekt celého filmu. Děj se i přes nezvykle střídmou stopáž neskutečně vleče, křečovitá snaha o humor vyznívá až sebeparodicky, postavy mě nijak zvlášť nezaujaly, dialogy jsou místy solidní peklo. Nejvíce se mi líbil akčnější začátek, zbytek filmu je takové dětinské, nudné, ani vtipné ani vážné něco, co zachraňuje jen a pouze dobrá akce, vizuál a sympatické kočičky. No jít na tohle do kina, tak jsem pěkně naštvaný. 3/10. ()

Kraty

Beru zpět... Čtvrtý Thor není zas tak špatný. Vlastně nejsem ani z filmu zklamaný, dostal jsem přesně to co jsem očekával. Podprůměrnou blbost, která bude sázet na humor a přepálenou akci. Krátká stopáž způsobila že na konverzaci postav nebyl ani čas. Šlo jen ve zkratce o akci, akci a zase jen akci a než se nadějete vidíte hromadu kočiček požírat posádku Saberu a hned na to konec. Z filmu mi sedly jen dvě postavy a to Monica, která ve většině scén neházela trapný džouky a většinou se fakt snažila o to aby se film nějak smysluplně hrnul kupředu a ta druhá postava je ta samozřejmě Nick Fury, který měl vždy chladnou hlavu a věděl co dělat za jakékoliv situace, je to prostě frajer.  Teď jsem zmínil 99 % sraček co kazilo film. Ale co rozhodně film nekazilo byla potitulková scénka, která sice celý film nezachránila, ale rozhodně nás aspoň zvedla ze sedaček a ponechala nám úsměv na tváři při odchodu z kina. Děkuju aspoň za to. Tímto filmu The Marvels připisuji titul Nejhoršího MCU filmu... ()

Terka_127

Velmi milé překvapení. Vůbec nic jsem od toho nečekala, protože Captain Marvel mě nijak neoslovila a Ms. Marvel mi přišel až moc teenage a hlavně pákistánská kopírka Heilee Steinfield, ale tady mi její role hrozně seděla. Byla prostě fanouškem Avengers hrdinů a hlavně právě Captain Marvel. Záporák není nijak složitý, naopak je přímočarý a jednoduchý. Především ale skvělá stopáž! Nic nepřeháněj, dají, co mají a zbytečně nenatahujou. Musím vyzdvihnout přehlednost akčních scén! Hned první scéna, kdy se holky prohazujou, je skvěle sestříhané. No a pak prostě Nick Furry a kocour Goose! Skvěle jsem se bavila a některé momenty jsou zjevně inspirované Guardians of Galaxy, protože vědí, kdy jakou písničku pustit. ()

wege

Jako už tradičně jsem šel s dětmi. Takže začneme jejich hodnocením. 8 z 10, protože to bylo krátké, 6 z 10 protože se ztratila Monika, 8 z 10, protože tam byla při tom, když trénovaly, dobrá hudba. Je to můj klučík, Intergalactic od Beastie Boys. Už má rád fotbal a filmy, i tu hudbu do něj dostanu. Za mě? No byla to bída, ne ovšem taková jako byl třeba poslední Ant-Man. Mělo to spoustu hluchých a divných momentů, které nevím, jak zařadit a jak pochopit. Protože tam hrála Kamala, musela tam být tanečně zpívající scéna, jak vyšitá z nejhorších bollywoodských filmů? Podle mě to mělo větší potenciál. Docela to fungovalo v akci, ta byla svižná, i tu chemii mezi holkami bych uznal, všechno ostatní bída. Co se stalo z Furyho? Odkdy je za takového joudu? Už to trvá pár filmů, ale pořád nevidím směr, kterým to jde a kam se to dostane. Objektivně mě to přestává bavit a nechodit na to se mnou děti, kladu si otázku, jestli bych šel i já? Vlastně nevím. Musí to nějak nakopnout, protože už i na dětech vidím, že je to tolik nebaví. Daleko více se těší na ten popcorn a colu. ()

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí