Marvels

• Slovensko Marvels (více)

Carol Danvers (Brie Larson), známá také jako Captain Marvel, získala zpátky svou identitu, kterou jí vzali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji povinnosti zavedou k anonymní červí díře spojované s kreejským revolucionářem, padá na ni kvůli nečekaným okolnostem tíha celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Kamalou Khan (Iman Vellani), alias Ms. Marvel, a její vzdálenou „neteří“, kapitánkou Monicou Rambeau (Teyonah Parris), z níž se mezitím stala astronautka organizace S.A.B.E.R. Nesourodá trojice musí spojit síly a naučit se kooperovat, aby mohly společně zachránit vesmír. (Falcon)

Cermicek

Tak jsem si to dal hned po Aquamanovi, abych to měl hned z krku... a světe div se, přesto, že oba dostanou "neuspokojivou", tak v konečným výsledku mě tahle slátanina bavila o něco víc a to i přes všechny ty diverzifikační normy, absolutně idiotský snahy o vtip (kočičí scéna může z fleku kandidovat na Kretenismus roku!) a tak strašně ubíjející "girlz team power"....🙄🤢🤮. Jedno vim ale jistě, pokud ani jeden z DCU bo Marvellu nepřijdou s nějakym zásadním zvratem a budou pokračovat v nastoleným trendu, tak už se jim na to vyseru!! ()

Scanerior

Marvels je jeden ze slabších MCU filmů, nicméně jsem od tohoto filmu ani nic extra nečekal, a nakonec jsem si ho tak vlastně i skvěle užil, a to hned z několika důvodů. Tento film vás téměř ihned hodí do akce a v této akční (no spíše prostě svižné) jízdě se vlastně pokračuje s menšími zastávkami až do konce filmu. Úvodní bojová scéna s prohazováním mě poměrně bavila a celý tento koncept prohazování hrdinek fungoval skvěle. Film měl naprosto jednoduchý příběh a vlastně i díky tomu mně pomohl se zcela odreagovat. Zatímco na hrdinky se film soustředil téměř celou dobu, tak hlavní záporačka byla úplně zazděna a ve filmu prostě jen „existovala“. Z hrdinek tu byla pak naprosto úžasná Ms. Marvel, u které bylo vidět, že si to užívá a její fanouškovské nadšení působilo naprosto uvěřitelně, navíc její závěrečná scéna byla fajn tečkou. Fury tu byl překvapivě také velice upozaděn, ale dostal Tajnou invazi, a nakonec mi to vlastně ani tak nevadilo, navíc jeho scény s flerkeny a požíráním posádky byly zajímavým nápadem. Vlastně jsem tento film poměrně vychválil, ale je to opravdu spíše zábavná oddechovka a rozhodně ne žádná pecka, samotný příběh byl triviální a záporáci extrémně nezajímaví. ()

adamix

Absolútny spodok Marvelu, aspoň teda toho, čo z neho zostalo. Mentalita, úroveň humoru a nulová chémia medzi hrdinkami, ako na spôsob katastrofálneho seriálu She-Hulk. Nulový príbeh, najslabšia záporáčka po všetkých stránkach, triky hnusné ako inak a Samuel L. Jackson ako herec už úplne upadol, minimálne so svojím stvárnením Nicka Furyho. Larsonka menej otravná a nepríjemná ako doposiaľ čo je malý zázrak, ale nič extra. Malá hviezda za mladú Iman Vellani, ktorá je zo všetkých asi najviac sympatická a prítomnosť v tejto sračke si užívala. ()

LAZARUS111 odpad!

Ten film je akoby som ho točil ja po litre vodky s tým že mi pomáhal profesionálny režisér čo je na heroíne. Ten spev a tie mačky to fakt dorazili. Vážne Disney??? ()

MrMir

Po Quantumania (což považuji za nevětší odpad Marvel) další tragédie.  MU pohřbívá jednu postavu az druhou... ()

ratpile

Buď to měl být film pro mladé parádnice do 12 let a nebo se v Marvelu někdo zbláznil. Nucený, necivilní humor ala She Hulk nebo co, strašně sterilní neonové CGI Spy Kids, pro nediváká seriálového MCU absolutně nepochopitelný příběh, žádné emoce, postavy, epická scéna, smutná scéna, dramatická scéna, nádherná scéna - prostě nic, pásová CGI rychlovka, které chybí všechno z toho, proč se stal žánr populárním. Možná už je prostě vyždímáno. Brie Larson jako princezna OK. ()

DoubleJack

Kontroverzní názor - low generická slátanina, ale řádově lepší než první Captain Marvel. Totiž na rozdíl od prvního dílu, je zde alespoň nějaký pokus o vývoj postavy Carol. Bohužel ale všemu škodí, že "chyba", jíž se Carol dopustila, se odehraje mimo scénu a proto vše působí tak...odtrhnutě. Z tohoto důvodu i hlavní záporačka působí až dětsky zbytečně a podobá se Ronanovi z Wishe (Guardians of the galaxy). Kvituju, že existovala snaha dostat postavy do více rozmanitých prostředí, na druhou stranu "zpívající planeta" byla strašnej přestřel a hned po příletu jsem chtěl spáchat harakiri vidličkou. Ústřední trio mezi sebou nefunguje asi tak moc, jak by si produkce přála, ale i tak pro mě byla příjemným zpestřením postava Kamali Khan ()

liquuid

45% to opravdu neni. Porad je to marvel, porad je to skvele natoceno, zdarile efekty a mohl bych pokracovat. Problem je v tom, ze v predeslych marvelovkach byl ten obsah pro sirsi publikum. Tenhle dil uz je hodne pro kidy. Marne hledam prirovnani, ale prijde mi, jak kdyby se to ubiralo opacnym smerem, nez harry potter. Ten zacal prvnim dilem pro kidy a byl z toho pomalu horor. Brie miluju, ale nedokaze zachranit vsechno. ()

Isag1

Krásna a svižná akcia, plná krásneho blockbustrového CGI. Film je to v pohode, celých 100% filmu som si náramne užil, ale určite to nie je hodné tých 5 alebo už 4 hviezd. Chuť na tento film sa mi náramne skazila jakmile som videl poslednú bojovú scénu v téme GO POWER GIRLS, WE GOT THIS... Of course, je to film s hlavným obsadením žien, ale ako som už naznačil, nie je nutné tam napchať zas a znova takúto woke pasáž. Nebyť disney, tak by ten film bol o polovicu lepší. Taktiež musím podotknúť tie doslovne veľmi nesympatické pasáže hlavného antagonistu príbehu a.k.a. fakeový Ronan z Guardians of the Galaxy (2014), čo dokáže otvárať portály pomocou ancient ringu, ktorý má zásadne, ako inak, patriť Kamale a ocitol sa, podotýkam, zázračným spôsobom, bez vysvetlenia, vo vesmíre.... Akože HOLD UP... Ale keby to už mám zhodnotiť, nie je to zásadne horšie ako samotný Captain Marvel (2019) alebo už zmienený film Black Widow (2021). Vyjadrenia typu, že je to najhorší MCU film sú nepravdivé a plne s tým nesúhlasím, keďže cieľovka tohoto filmu je práve pre ženy a nie moc pre mužov. Dávam 3/5. ()

Daniel2003

Tomuhle filmu paradoxně ty špatný recenze pomůžou, alespoň co se očekávání týče. Je to totiž až překvapivě naprostá pohoda. Režijně docela šikovné a nápadité, hudebně moc fajn, herecky sympatické, ale scénář je prostě spíš nástřel, než final. Celkově je znát, že to byl po natočení obří průšvih, a tak se na poslední chvíli stříhalo a lepilo dohromady co alespoň jakž takž fungovalo. Ten výsledek je ale překvapivě docela funkční a ačkoliv ty střihy fakt uvidí každej (viz Kamala má v jedné scéně oblek a ve druhé běžné oblečení, což se nijak neřeší), čekal jsem to MNOHEM horší. Holky jsou spolu totiž opravdu super a tohle beru jako největší highlight filmu. Záporačka je katastrofální, tak aspoň tu tady pořádně zdrbnu. Jinak je to ale lepší než třetí Antman. 6/10 ()

Frca

Ano, já jsem na to šel. Prohrál jsem sázku a musel jsem se na tuhle hrůzu dívat! Tohle je asi jediný MCU film, který vám nepřipadá jako film. Je to něco jako 3 dílný Disney+ seriál, který je naeditovaný , aby to vypadalo, jako film. Postavy mě nijak nezajímají a tento film mě v tomhle mindsetu jenom utvrdil. Monica má sem tam dobrý moment (a taky je jediná, kdo mě tak nějak zajímá, protože její postava není tak vyhajpovaná jako Ms.Trapnost), Brie Larson pořád ten stejný výraz TÉMĚŘ po celou dobu filmu. A Miss Marvel? Nudná, trapná, infantilní, stejně jako celá její show. I když tam ještě byla tak nějak snesitelná. ) A záporačka taky hrůza. Asi jsem už prostě "too old for this SH**". Tak trochu mi to připadá jako vícerozpočtová školní besídka na základní škole, kde se musí rodiče dívat na to, jak se jejich dítka ztrapňují. Jistě, najdou se lidé (trollové a lidé, kteří zkrátka nepoznají dobrý film,), kteří tomu okamžitě nandají "plnej knedlík" a ty bych nejradši poslal do pekla, aby je tam Satan přikurtoval na nějakou židli a ve stylu Mechanického pomeranče je tam donutil sledovat už navždy filmové výblitky (Třeba Ulici od začátku nebo nějakou mexickou telenovelu Jsem až moc zlý? Možná ANO! Ale po zhlédnutí tohohle výkalu se opravdu bojím, že Marvel je opravdu mrtvý. I když trailer na Echo vypadal docela fajn...) Má to o 100M větší budget než Captain Marvel. A ta vydělala tolik podle mě hlavně proto, že byla zasazena mezi Infinity War a Endgame. A některé chyby nejsou ani tak moc u herců, ale u scénáristů. Nevím, co tam berou za halucinogeny, ale některé scény jsou tak trapné a působí tak BRUTÁLNĚ levným dojmem... (Prostě další Love and Thunder, přesně jak jsem se podle trailerů obával). Já opravdu DOUFÁM, že se ten film nezaplatí, propadne a snad si Marvel uvědomí, že tohle prostě lidi nezajímá. No, ale co si budem. Je mi trochu líto těch hereček, že v tom musí hrát. Myslím, že to není jejich chyba, že hrají v tak brutálně mid filmu. (To snad není ani film, ale CGI fest) Lidi jsou šílenci a masochisti a na tenhle hnus bohužel půjdou. Ale snad jich nebude tolik. Nechci, aby tenhle film vydělal miliardu a všichni byli jako "Musíme natočit další díl! Musíme natočit přinejmenším 5 řad Miss Marvel!" PROSÍM, NE!!! Sorry, ale Ms. Marvel patří k těm nejnudnějším postavám, jaké kdy Marvel vytvořil. (Společně s CM) Ty 2* dávám možná tak akorát za odvahu něco takového natočit Nechtěl jsem dát odpad, i když si to ten film možná i zaslouží, ale nebudu taková svině. No, čekám na třetího Deadpoola. (A nějaký ten potenciál vidím i v Echo.) Klidně mě nazývejte haterem, ale TOLHE byla prostě hrůza. Bohužel, je to tak,  jakmile se vám něco takového nelíbí, přijde vám to infantilní a trapné, hned je z vás "incel a "hater" a všichni začnou ublíženě kňourat: "Tohle je to nejlepší, co kdy MCU vytvořil, jak se opovažuješ?! (Viz hodnocení MS.Marvel  na RT)  Jestli si někdo opravdu myslí, že Kamala je to nejlepší, co kdy vzniklo, je mi vás líto. EDIT: Po opětovném shlédnutí (Jsem to ale masochista, co?) musím ještě ubrat. Nebudou dávat odpad, ale představy toho, že MS Marvel teď bude nejspíš úplně všude, protože je podle některých "tím nejlepším, co kdy Marvel vytvořil " tak se začínám opravdu děsit. Jako... NIC proti herečce, ta zkrátka hraje, co má, ale ta postava je zkrátka napsaná jako otravná, šíleně nahajpovaná "bláznivá fanynka CM" ,což já zkrátka nechápu. Ale co já říkám, já jsme vlastně muž. Já tomu nerozumím, že?! Ach... () (méně) (více)

ESNYR

Výhodou je délka. Nevýhodou je vše ostatní. Před 20 lety by to byl trhák, protože 3 holky, ale ve světě roku 2023 kde jsou všechny filmy plné holek je to prostě "film s holkama" a že se to zapojuje do MCU tady moc nehraje roli. Třetí paní Marvelovou bych asi nedělal, být Marvel/Disney. Pár scének bylo hezky udělaných a jde vidět že se snaží tuhle nudilínovou linii MCU nějak zachránit (hlavně mladou Iman) ale to neznamená že to není katastrofa. Proti Brie nic nemám, ona nemůže za to jak špatnou roli a scénář, ji to přidělilo. Záporačku bych přirovnal ke standartu MCU "jsem zlá, protože to říká scénář" a neměl jsem k ní žádnou emoční chvilku (ať už dobrou, nebo špatnou) ve které by se ji třeba dalo fandit nebo ji kvůli tomu nenávidět. Prostě tam je aby holky měly cíl. Holkám ty obleky sluší a jde na nich (hlavně na Imany) vidět že je to i baví. Asi si to zaslouží ty 2, protože tak špatný to zase není ale na druhou stranu tu není nic moc co vytáhnout na více hvězd. I ten S.L. Jackson mi tu přišel takový nemastný neslaný, zbytečný a že tu být musel, protože smlouva a protože byl v prvním filmu. Těžko říct co MCU potápí víc, jestli tyhle slabé filmy, nebo překombinovanost hrozeb, kdy jich už máme asi 25 a vymýšlí se nové, místo toho aby se držely hlavní linie (Thanos je pryč, všude chaos kvůli bliknutí a nová hrozba v podobě Kanga) Co s tím Celestiálem ? Kde jsou Inhumans, kde jsou Eternals, proč se neřeší Hawkey, Falcon, Thor, Black panter, Atlanďani ..... Zbytečně se odkloňujeme někam do kosmu a děláme zbytečné odbočky a vytváříme zbytečné linie. ()

Trsto

Neviem prečo toľko hejtu ...za mňa v pohode oddychovka, kde ma ani moslimská Ms.Marvel nenasierala... určite lepší humor a celkovo film ako trápny Thor a jeho bečiace vesmírne kozy ...Nie je to síce niečo po čom si povieš Whooaaa... to bola pecka.. ale 54% ? c'mon.... V pohode 70% so stopážou tak akurát. ()

tsatsiki

A mé se to líbilo. BYLO TO AKČNÍ, VTIPNÉ, JEDNODUCHÉ A HLAVNĚ DOCELA KRÀTKÉ, takže to rychle uteklo.Herecky to bylo dobré a byla to taková příjemná akční komedie.70%. ()

jokino

Za mňa síce úplná zbytočnosť a absolútne nepodstatná vec z filmového hľadiska, ale bavil som sa celkom.. ()

cerdax2

Shitney je Shitney, za chvili se MCU budou batolit super-batolata vselikych barev. Pribeh by rekneme sel, krome toho, ze se nedozvime to hlavni - historii ustrednich artefaktu, ale finale, to bylo na -1 hvezdu. 45% ()

exree

Jednu hvezdu za armadu kocek. Ani jednu z hlavnich postav nemam rad, takze jsem od toho klasicky zase nic necekal, ale s takovym budgetem si myslim ze slo vyrobit neco trochu lepsiho. Kdo je vlastne cilova skupina? Vzdyt prece lidi, kterym by se to mohlo alespon trochu libit, na to do kina nikdy nepujdou a uprimne si myslim, ze si to sami od sebe ani nepusti doma. Prijde mi to jako absolutne manazersky nezvladnuty projekt. Postavy nesympaticke (necekane), pribeh nezajimavy a co me stvalo asi nejvic bylo prehravani v kazde scene, kdy proste vsichni musi mi nejaky skleb na tvari, vyvalene oci, machat rukama... proste nekoukatelne, jako by to bylo nejake skolni predstaveni. V porovnani s timhle je Quantumania veledilo ()

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí