Reklama

Reklama

Dobyvatelé ztracené archy

  • Česko Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Profesora archeologie, Indiana Jonese, navštíví ve škole dva muži z armádní rozvědky. Informují ho, že nacisté zřejmě objevili místo, kde má být ukryta slavná archa úmluvy, schránka, do níž Židé uložili desky s deseti přikázáními, které dostal Mojžíš od Boha. Indiana dostává nabídku, aby archu našel a nacistům ji odvezl přímo před očima. Armáda zaplatí výdaje. Indiana na nabídku přistoupí a odlétá do Nepálu, kde se má nacházet u jeho známé Mary talisman, který může pomoci při hledání archy. Indiana sice Mary objeví, ale také zjistí, že jsou mu v patách nacisté. Ti Mary přepadnou a snaží se ji o talisman připravit. Naštěstí ji Indiana zachrání a s talismanem oba odletí do Káhiry. Tady se Indiana dozví od svého přítele Sallaha podrobnosti ohledně německého postupu vykopávek. Indy zjistí, že s Němci spolupracuje jeho dávný nepřítel, Francouz Belloq. To už ale i Němci vědí, že Indy s Mary dorazili do Káhiry, a pokusí se oba zabít. To se jim sice nepovede, nicméně podaří se jim unést Mary. Indy a Sallah se vetřou na německé archeologické naleziště a Indy se spustí do místnosti s modelem původního umístění archy. Tady díky amuletu objeví místo, kde má kopat. Indy a Sallah se na toto místo v noci vypraví a za pomoci několika dělníků skutečně najdou hrobku, ve které je archa uložena. Bohužel Němci je spatří a Indyho a Sallaha obklíčí. Počkají si, až Indy a jeho lidé archu z hrobky vyzvednou, a následně do hrobky za Indym shodí i Mary... (TV Prima)

(více)

Diskuze

BenS

BenS (hodnocení, recenze)

Nevíte někdo něco o tom rituálu, co chtěl na konci s archou úmluvy provést Belloq? Proč kvůli tomu šli na nějakou horu atd.? Jediné, co si vybavuji, že Belloq měl na sobě oblek jako izraelští velekněží. Díky

csfde

csfde (hodnocení, recenze)

V 58 minutě má Indy tak zohnutou srdcovku lopatu, že by ji ani nezasunul (jde to vidět jak mu nejde zašlápnout ani do písku :-) kdyby byla rovná, zajede tam jak po másle...

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

reich

Asi nespletl, v té diskuzi, na kterou jsem poslal odkaz, se píše, že ten kinodabing je k dispozici, nebo na netu byl.

reich

reich (hodnocení, recenze)

Joners

Mě celkově štve dabing u některých filmů, ale tady je to extrém. V posledních letech než si koupím nějaké dvd, tak si nejdřív ověřím jestli není předabované. 

Joners

Joners (hodnocení, recenze)

reich

Tak to soulasím, dvd dabing je příšerný. Jednak volba dabérů a hlavně se mi nelíbil překlad. Hlavně u třetího dílu některé repliky vůbec nedávaly smysl.

na příspěvěk reagoval reich

reich

reich (hodnocení, recenze)

Castrator

Dobře spletl jsem, ale kinodabing je celkem stejný jako dabing na dvd, akorát se liší u některých postav. Indyho mluví Ladislav Frej a horší dabing jsem fakt neviděl u Forda. 

na příspěvěk reagoval Joners, Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Jsem si celou tu diskuzi projel a dále se píše, že kinodabing zničen nebyl a je i k dispozici ke stáhnutí. Prosil bych o informaci, třeba do pošty, kde.

na příspěvěk reagoval reich

reich

reich (hodnocení, recenze)

Jakkob

Ne právě jak tam tahle hláška není. Mám všechny filmy s Indym a jediný co nejsou předabovaný je 3 a 4. A fakt mě to vytáčí. 

D.Moore

D.Moore (hodnocení, recenze)

DaViD´82

Kruciš, to je skvělé. Myslel jsem si, že se podívám jen na začátek a na pouštní honičku, ale neměl jsem to srdce film zastavit. Je úžasné, kolik v té černobílé vynikne věcí - a to jsem si říkal, jak dobře Dobyvatele znám.

Uživatel D.Moore smazal svůj příspěvek.

Joe123

Joe123 (hodnocení, recenze)

desann

Dobyvatelia stratenej archy je filmová klasika a žiadna nuda. Ja osobne som sa pri tom nenudil a každú scénu som si užíval ako sa len dalo.

desann

desann (hodnocení, recenze)

hrozna nuda... tieto filmy ma vobec neberu... neznasam polhodinove akcne sceny, co je dovod preco som vzdy zaspal aj pri piratoch z karibiku:D

na příspěvěk reagoval Kubrickon, Joe123

Sabriel

Sabriel (hodnocení, recenze)

Můžu se zeptat, kde se dá "sehnat" film s originálním dabingem? Posledně co jsem se dívala, tak to mluví úplně jiní dabéři a co hůř, kolikrát se hodně liší text. Dík za reakce :)

Vlking3598

Vlking3598 (hodnocení, recenze)

Luigi.K.: Asi nie si sám. Tiež poznám niekoľko ľudí, ktorým sa tento diel nepáčil.

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

Vlking3598: ja jen...tenhle dil se mi vubec nelibil... 2 a 3 se mi libili hodne a 4 usla. jen tenhle prvni dil mi vubec nesedl.

Vlking3598

Vlking3598 (hodnocení, recenze)

Luigi.K.: Nie. Mne sa to síce páčiť nemusí, ale ty máš iný názor a ja to beriem (možno budem v duchu frfľať).

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

Vlking3598: tak pro me to neni problem...az na to, ze ti sem napisu nejakej seznam filmu ( pro me lepsi nez tento) a stejne reknes, ze vetsina filmu ani nedosahuje kvality tohoto. Coz se zase bude rozchazet s mym nazorem.

Kejdlo

Kejdlo (hodnocení, recenze)

Jakkob: Ale já chápu že jsou, ale tv by měli mít jístou úctu k těm filmům a nabídnout ho tak celý! No zřejmě máme na to každý jiný pohled, tak to ukončíme.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Kadlik777: Ber v potaz že titulky jsou většině lidem někde a nekoukají na ně. A koho to aspoň trošku zajímá, má doma tak či tak film jako originál na DVD či Blu-ray či jiném formátu...

Kejdlo

Kejdlo (hodnocení, recenze)

Kass: Zapoměl jsem dodat, já se na to osobně nekoukal a viděl jenom závěr, ale příjde mi to značně nevhodné to co dělají poslední dobou, jak jsem si všiml. Reklamy beru, je to komerční tv a musí z něčeho žít, ale tohle je vyložená sprostota a neúcta vůči autorům filmu. Když už ten film vysílají tak ať ho vysílají logicky celý včetně titulek ne? Máš pravdu, ještě že žijeme v době kdy si můžeme vybrat, protože mít jenom tv tak mě tohle hodně nahlodá.

Související novinky

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (více)

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (více)

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

15.02.2020

Herec Harrison Ford (Vysoká hra patriotů, Uprchlík) v čerstvém rozhovoru odhalil, že se už pomalu začíná připravovat na návrat do legendární role Indiana Jonese pro pátý snímek. Kamery by se prý… (více)

Uncharted opět bez režiséra

Uncharted opět bez režiséra

02.01.2020

Máme nový rok, začátek nové dekády, ne všichni ale začínají s čistým štítem. Řeč je o adaptaci herního Uncharted, takové moderní verze Indiana Jonese, která se na stříbrné plátno snaží dostat už… jo,… (více)

Reklama

Reklama