Reklama

Reklama

Dobyvatelé ztracené archy

  • Česko Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Profesora archeologie, Indiana Jonese, navštíví ve škole dva muži z armádní rozvědky. Informují ho, že nacisté zřejmě objevili místo, kde má být ukryta slavná archa úmluvy, schránka, do níž Židé uložili desky s deseti přikázáními, které dostal Mojžíš od Boha. Indiana dostává nabídku, aby archu našel a nacistům ji odvezl přímo před očima. Armáda zaplatí výdaje. Indiana na nabídku přistoupí a odlétá do Nepálu, kde se má nacházet u jeho známé Mary talisman, který může pomoci při hledání archy. Indiana sice Mary objeví, ale také zjistí, že jsou mu v patách nacisté. Ti Mary přepadnou a snaží se ji o talisman připravit. Naštěstí ji Indiana zachrání a s talismanem oba odletí do Káhiry. Tady se Indiana dozví od svého přítele Sallaha podrobnosti ohledně německého postupu vykopávek. Indy zjistí, že s Němci spolupracuje jeho dávný nepřítel, Francouz Belloq. To už ale i Němci vědí, že Indy s Mary dorazili do Káhiry, a pokusí se oba zabít. To se jim sice nepovede, nicméně podaří se jim unést Mary. Indy a Sallah se vetřou na německé archeologické naleziště a Indy se spustí do místnosti s modelem původního umístění archy. Tady díky amuletu objeví místo, kde má kopat. Indy a Sallah se na toto místo v noci vypraví a za pomoci několika dělníků skutečně najdou hrobku, ve které je archa uložena. Bohužel Němci je spatří a Indyho a Sallaha obklíčí. Počkají si, až Indy a jeho lidé archu z hrobky vyzvednou, a následně do hrobky za Indym shodí i Mary... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 053)

Lima 

všechny recenze uživatele

Měl jsem to štěstí, že jsem tenhle film poprvé viděl jako malý špunt při české premiéře v naprosto narvaným kině (sedělo se i na schodech), za hlubokýho totáče, kdy všichni byli paf z toho, že vidí i něco jinýho, než film ze sovětské provenience (a to i přes mnoholeté zpoždění). Ta divácká pospolitost a ten neskutečný výbuch smíchu celého kina při Indyho souboji s mečovým ekvilibristou, to je něco, na co do smrti nezapomenu. Nádherná zábava. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Ako decku mi to ušlo (čiže nie som oslepený nostalgiou) a vo veku, v ktorom som to prvýkrát videl, mi bol už celý boom okolo tohto filmu srdečne ukradnutý a dosť ma to nudilo. Pamätám si, ako ma to po všetkých tých úžasných recenziách (Cinema 100% a zjavne by dala aj viac, ak by to bolo matematicky možné) a komentároch strašne sklamalo a nechápal som, prečo tomu niekto dáva 100% (a zjavne by dal aj viac, ak by to bolo možné). Inak to nie je zlé, Spielberg je ostatne môj obľúbený osemdesiatkový a deväťdesiatkový režisér, kasting je fajn (ale viac, ako roztopašný Ford, ma bavila divoká Karen Allen) a zjavne sa na ničom nešetrilo (+ atmosféra je magická a je esenciou dobrodružných filmov, úplne rozumiem tomu, že ak toto niekto videl ako puberťák, zrodila sa uňho láska ku kinematografii). Ale proste to nie je moja srdcovka. Naopak, hororová dvojka (ktorá je v skutočnosti prequel) áno. ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Dobyvatelé ztracené archy způsobili revoluci v dobrodružném žánru. Některé akční sekvence neztratily svůj lesk ani po letech, naopak okultní finále už působí hodně směšně. Spielberg naštěstí tasil hned dvě esa najednou. Ford v nejlepších letech je chodící charisma a Williams zase dodal geniální hudební doprovod. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Nevím ani proč, ale příběhy Dr. Jonese mě nikdy nelákaly, přesto jsem se rozhodl zhédnout alespoň první díl a doplnit si filmové mezery. No a můžu směle konstatovat, že to byl super zážitek, a tak nějak by podle mě měl vypadat správný dobrodružný film. Nechybí mu vlastně nic; sympatický a stylový hlavní hrdina, kterému okamžitě začnete fandit, svérázný a krásný ženský protějšek, pořádný slizký záporák (no vlastně jich bylo víc), různé nástrahy (každou chvíli Indy narazil na nějakého hada nebo nácka), napětí budované už od první scény, dynamická akce, skvělá hudba a ironický humor. K udělení 5* mi brání pouze ta fantasy složka, které mi do filmu vyloženě nesedla (ale to je můj problém), ikdyž je fakt, že trikově byla udělaná dobře. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Harrison Ford je tady prostě a jednoduše skvělej, tahle role mu dokonale sedla a když se řekne Ford tak se mi hned vybaví trilogie o Indiana Jonesovi. Tohle je sice první díl, ale rozhodně neni nejlepší, sice je tam dobrá a svižná akce, film nikde nestojí a nemá hluchý místa, ale oproti poslednímu dílu tomu ještě něco chybí, ale i tak se Steven Spielberg zase vytáh a ukázal ve spolupráci s Georgem Lucasem, že je jeden z nejlepších režisérů ()

Galerie (180)

Zajímavosti (234)

  • Když studentka ve třídě ruší Indianu (Harrison Ford) svým nápisem na víčkách, tak sedí v první řadě u okna. Po chvíli zazvoní konec hodiny a ta stejná studentka najednou sedí v první řadě uprostřed. (Muffino)
  • Ve scéně u německého letadla omráčí Marion (Karen Allen) pilota a nechtěně se s ním zamkne v kokpitu. V dalším záběru je ale zamčená v kabině pro střelce s kulometem. (Iktus)

Související novinky

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (více)

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (více)

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

15.02.2020

Herec Harrison Ford (Vysoká hra patriotů, Uprchlík) v čerstvém rozhovoru odhalil, že se už pomalu začíná připravovat na návrat do legendární role Indiana Jonese pro pátý snímek. Kamery by se prý… (více)

Uncharted opět bez režiséra

Uncharted opět bez režiséra

02.01.2020

Máme nový rok, začátek nové dekády, ne všichni ale začínají s čistým štítem. Řeč je o adaptaci herního Uncharted, takové moderní verze Indiana Jonese, která se na stříbrné plátno snaží dostat už… jo,… (více)

Reklama

Reklama