Dlouhá cesta

• USA A Walk to Remember (více)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiální text distributora)

Katarine

Hezké, smutné, dobře natočené, zajímavý příběh, dobré herecké obsazení, ale možná na mě až příliš sladké a romantické. Je to tak mezi 3-4 *. ()

applause

Jeden z mých oblíbených filmů, který ukazuje, jak je láska krásná, ale i smutná. Netušíme, kdy přijde a ani, kdy odejde. Proto chceme být s tím druhým každou sekundu, co to jde, protože nevíme, kdy o něho můžeme přijít. Chceme s ním být v dobrém i zlém a uděláme všechno jen proto, abychom viděli úsměv na jeho tváři a věděli, že je šťastný. „Láska je jako vítr, není vidět, ale jde cítit.“ ()

kombajn

Asi maximum, co jde v zanru skolnich teen filmu dosahnout. Dostatecne romanticke a sladke nezkazene prilisnym happyendem. ()

Chen

Místy hodně sentimentální, ale fungující. Romantická rovina není zkažená přeslazeným koncem. Oba představitelé hlavních rolí jsou talentovaní a jejich vztah byl opravdu uvěřitelný. Musím přiznat, že i když jsem se tomu urptuně bránil, film ve mně probudil trošku romantiky. ()

Hees

Keby sa budoval vzťah dvoch hrdličiek trocha dlhšie a pridal by sa k tomu ešte nejaký ďalší nápad na spestrenie tak by ma to viac bavilo. Prijal som tento film ako vysvetlenie krutosti života. Prijal by som teda aj trochu viac s toho ako si život užívali. (Hodnotenie 3,5) ()

Martin741

Romanticke filmy mozem uz od Eastwoodovych Madisonskych Mostov a Hepburnovej Prazdniny v Rime, a veruze po pozreti tohoto filmu u Madisonskych mostov aj ostanem. Ale ze Mandy Moore je nadherna a ze vo filme bola skvela, dam 67 % ()

Streeper

Tenhle snímek se bude líbit hlavně těm, co nečetli knižní předlohu k filmu. Protože když úplně zapomenu na příběh z knihy, tak je to moc milý film, který trochu moc rychle utíká a to hlavní se tam až moc rychle odbije. Ale vzhledem k tomu, že jsem četla knihu, tak musím srovnávat, protože mi to nedá. Film je strašlivě odlišný od knihy, což je velká škoda. Chybí tam spousta podstatných informací a scén, které v knize byli naprosto kouzelné. Takže je mi vážně moc líto, že se tvůrci knihy nedrželi, protože by film byl daleko lepší. ()

vydumnica

A Walk to Remember is a movie to remember💙!!! Jeden z mojich najobľúbenejších romantických filmov. Videla som ho aj v kine a potom ešte niekoľkokrát doma. Kúpila som si ho vtedy na VHS, čítala som aj knihu a ešte som si pozháňala aj soundtrack a tiež aj CD s piesňami Mandy Moore. A neskôr ďalšie a ďalšie knihy a filmy Nicolasa Sparksa. Film ma len výnimočne dokáže rozplakať, ale tento to dokázal! A keď ste si aj vy obľúbili Mandy Moore, vrelo odporúčam seriál This Is Us, kde už zrelá žena Mandy hrá mamičku trojčiat. A Walk to Remember je dobrý štart, ale This is Us je jej životná rola. ()

sulimo

Jestli účelem filmu bylo rozpustit diváka v přeslazenosti a ještě k tomu z něho dostat slzy, tak se to v mém případě nepovedlo, já byla akorát tak znechucena nesmírnou tupostí a vtíravostí stupidnosti americké kinematografie. Prostě skoro odpad. ()

C0r0ner

Jak moc pravděpodobné to bylo, je jedna věc, ale zaprvé je to film a zadruhé sám život píše ty nejnepravděpodobnější příběhy, takže to mi bylo jedno. Děj je takový stokrát omletý romantický kolovrátek, který člověka ale aspoň nesere, takže takový ten běžný průměr. 55% ()

Phos4rus

Ac je tenhle film ukazkou filmovych romantickych klise a kyce, na sobotni odpoledne, kdy nemate co delat, vas mozna zaujme ()

Laputa

Pěkný a dojemný příběh z běžného prostředí. Přirozená a hezká Mandy Moore. Katastrofální konec lásky, která ukončila smrt... ()

campix

Pro mě velké překvapení. Čekal jsem tuctovou romantiku, kde je všechno jasně nalajnované a nic vás nedokáže překvapit. Začátek je v takovém dejme tomu prcičkovském stylu. Prostě ta klasická americká školní teenegerská podívaná. Začátek mě sice bavil, ale vše šlo tak jak jsem čekal. Podle zažitých pravidel žánru. Z omylu mě vyvedl konec dějové linky, který skýtá jedno velké překvapení, které pro mě ozvláštnilo celý film a tím i přidalo něco navíc k trošku vyššímu hodnocení. ()

Rm.

Varování: ve slabé chvilce způsobuje nepřetržitý pláč! :) Film plný lásky, sentimentu, nadprůměrných hereckých výkonů a krásných písní. Mně se to moc líbílo. ()

tomeek

Toto je prachsprostá manipulace s city diváka. Extrémně průhledný MEGASLADKÝ romantický příběh. Nevěřím, že u toho nějaká holka vydržela nebulet :) V podstatě bych mohl zkopírovat komentář od Kleopatry... ()