Halloween

• Česko Předvečer svátku Všech svatých (více)

V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech svatých utéct. Nikdo neví a nikdo ani nechce vědět, co se stane 31. října 1978, kromě doktora Loomise, Michaelova psychiatra. Ten si je jistý, že se Michael vrací zpátky do Haddongield, ale když to zjistí zbytek města, je už pro mnoho lidí pozdě. (Pannonia Ent.)

Jaro.Krafcik

Nakoľko sme sa nového halloweenu tento hrozný rok nedočkali, musel som vytiahnuť staršie klasiky. Ku vôbec prvému filmu nemám ani komentár. Ide o vznik samotnej legendy. Áno, remake sa mi páčil prvý krát viac ako tento originál aj tak ostane, ale aj tak ide o Carpenterov najlepší film, na tie roky majstrovské dielo, ktoré začalo cely príbeh Myersa, už sa neviem dočkať Halloween Kills, škoda fakt že ho preložili, dnes si dám ešte dvojku. Netflix ju už ale neponúka. 5* ()

Almásy

takéto filmy sa neremakujú, od takýchto filmov sa UČÍ. majstrovský kus svojho žánru a svojej doby. je smutné že dnes to tí filmári jednoducho bez krvi nevedia a aj keď to tak vyzerá, vybehne z toho že to je remake japonského filmu. no nič, sto bodov. a páčilo sa mi to viac ako Vec. ()

Mythago

Podle mě jednoznačně nejlepší slasher všech dob. A na další díly se radši dívat nebudu abych si nepokazil mínění. 1000/10 ()

Melios

Film som si pozrel len z toho dôvodu ,že tento rok sa plánuje ďaľšie pokračovanie. A musím povedať ,že je to dobrý horor. Mike Meyers je proste klasika. Herecké výkony sú síce priemerné ,no zabijácke scéna a scény s Mikom sú super. Vo výsledku nemám ,čo dodať. Na záver len poviem to pokiaľ si chcete pozrieť nejaký klasický horor tak sa vyserte na Piatok trinásteho a radšej si pozrite toto alebo Vymietača Diabla. Za skvelý soundtrack a za nezabudnuteľné scény s Michaelom dávam 80% ()

fiLLthe3DD

Byli mi čtyři a v tv jsem náhodou narazil na sedmičku (Há dvě ó) - ve chvíli, kdy se tam objevil Jimmy a brusle na led v jeho xischtě jsem ihned přepnul program (křičet jsem nemohl, jinak by rodiče zjistili že nespím)... H20 byl pak jinak můj první Halloween (bylo mi tak devět, když jsem jej viděl), následován remakem od Zombieho... Ten se mi svého času hodně líbil, nicméně originál mě (asi v deseti) oslovil o dost víc... Bylo to napínavější, netlačilo se tolik na pilu a Michaelovo chování bylo více než nepředvídatelné (v remakeu kosil lidi o sto šest, nicméně v klasice si vybíral chůvy, což bylo nejspíš dáno problematickým vztahem k jeho sestře)... Dvojka pak skvěle navázala na tutuo "hrůznou noc" a završilo to dokonalé H20 a prvních pár minut z Resurrection... Trojku do série nepočítám a ten zbytek s malou jamie (4-6) je výplň která sice má zajímavý děj, každopádně ve všem ostatním je to průměr průměrů... ()

blackkocour

hejlouvín (nasrat, my máme dušičky..) z dob dinosaurů, a dávno minulých určitě před 40 y.o. obstál a vyděsil, ale verze od Zombíka se prozatím stává má nejoblíbenější. (už mě ten hudební motiv začíná pěkně s*át [ne sát koule, ale nechtěl jsem bejt sprostej, pičo vole). tři slova; koledu nebo život .. 🎃 #podzimnisklizen [2022] ()

Ironfood

Carpenterovi se podařilo s celkem skromnými prostředky vytvořit velké napětí, k čemuž přispívá solidní hudba, za kterou dávám čtvrtou hvězdičku. Samotné vraždy jsou nicméně slabší, místy až komické, a ani můj oblíbenec Donald Pleasence toho moc nepřevedl. ()

Opsha

Přiznám se že jsem se až tak moc nebál (větší problém jsem měl spíš s různými fantaskními horory; uprchlý blázen pro mě není až tak dostatečný strašák), ovšem perfektní atmosféra a hlavně HUDBA umí své. ()

Americ

John Carpenter stvoril prelomový horor plný mrazivého strachu a napatia,halloween sa stal kultovou klasikou ktora ani po rokoch nestráca na čare,prázdne ulice zapadané lístim a neznama hrozba za oknom kto by zabudol , a spomenút by som mal ešte Geniálnu hudbu ktorú si Carpenter zložil sám a ktorá už sama o sebe vyvoláva hrôzu,prirovnat by som ju mohol snád len ku geniálnemu Hitchockovmu Psychu či k Friedkinovmu Exorcistovy,žiaden fanúšik hororu by si nemal nechat újst túto perlu. ()

Šakalík

Jeden z nejúspěšnějších nezávislých filmů v dějinách kinematografie, který je (nejspíš i právem) považován za zakladatele slasherového žánru. Osobně však musím říct, že zrovna první díl Halloweenu mě dvakrát nebere. Důvodem budiž jeho dost unylé tempo, kdy se v první hodině VŮBEC NIC neděje, pouze se buduje atmosféra, která sice na konci parádně vygraduje, ale něco tomu prostě chybí. Tenhle film doslova „vyrobil“ Jamie Lee Curtis, která zde ale zahrála opravdu výborně, takže si následný profesionální úspěch plně zasloužila. Btw když už jsme u představitelky hlavní role – Jamie má v originále velmi specifický, těžko popsatelný hlasový projev, její hlas se moc příjemně poslouchá a je uklidňující, což je v souvislosti s napjatou atmosférou filmu doslova blahodárné a následné vstupy Michaela Myerse na scénu jsou o to více šokující (proto je zážitek z filmu viděného v originále mnohem intenzivnější než s dabingem). Nakonec dám čtyři hvězdy, ale tu čtvrtou spíše jen z úcty ke klasice. Tak jako tak je tenhle film pouze předzvěstí toho, co přijde v následujícím, velmi povedeném díle. ()

Circumscriptor

Nie je to síce najstarší film, ale rozhodne by mal patriť do ,,zlatej klasiky". Každý hororový fanúšik by mal vidieť Halloween aspoň raz. ()

vitekpe

Vyborna Jamie v naproste klasice, kterou zna kazdy uz od detstvi... :-) I po tech mnoha letech je to bozi podivana. P.S.: pro "uchyly" (resp. divaky soucasnych "hororovych filmu") jen pripominam, ze tady neni videt zadne nasili a temer ani zadna krev. Tady se hraje spis na psycho nez na jatka. ()

The Viper

Chcete vědět proč je Michael Meyers můj nejoblíbenější slasher-maskovaný zabiják ? No Michael je obrovský pohodář, za žádnou ze svých obětí nespěchá, ani je předčasně nezabíjí, ale rád je pozoruje a připravuje na jejich zánik. Na jedničce je nejlepší ovšem to, že se nechlubí žádným gorem (který je ovšem v pozdějších dílech lahůdkový), ale mrazivou a stupňující se atmosférou (ach ta hudba...) a momenty, kdy Michaelova bledá maska vylézá z černočerné tmy na záblesk světla za nicnetušící Jamie nebo když uskuteční své debutantské zmrtvýchvstání a následně vytře zrak všem pochybovačům o tom, že by snad nebyl důstojným soupeřem, tak rázem zmizí. Pravdou ovšem zůstává, že Michael je chodící lékárnou a testosteron mu stříká z uší, jinač by přece takové ''zacházení'' od těch druhých nesnesl....Pro mě nejlepší slasher vůbec. ()

Sdoom

Klasický horor ze staré školy. Kvalitní filmařská práce co se týče formálních záležitostí, ale trošku to pokulhává dějově. Na můj vkus byla atmosféra bez jakékoli akce budována až příliš dlouho, Poslední půlhodina to pak sice částečně vynahrazuje, ale zase je zde až příliš poznat stáří filmu, protože je zde až příliš mnoho klišé. A závěr už je opravdu přehnaný. Bylo by to tak na 2 hvězdičky, kdyby zde ovšem nebyla naprosto dokonale padnoucí minimalistická hudba, která spoustu jinak docela plochých scén dělá zajímavými. Takže za 3. :-) (Blu-ray, orig.) ()

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

16.09.2017

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

25.05.2016

Halloween Johna Carpentera je naprostá hororová klasika, jíž nedokázalo zastínit žádné ze sedmi pokračování. Hlavní série skončila v červenci 2002, o 5 let později ale došlo na remake v režii Roba… (více)