Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage) obětoval celý život hledání bájného pokladu řádu Templářů, za kterým se bezúspěšně honilo už šest generací jeho předků. Konečně našel potřebnou indícii k jeho nalezení. Bohužel o ní ví i jeho nesmiřitelný nepřítel (Sean Bean), který má na poklad také spadeno. A tak začíná ten pravý hon, ve kterém zvítězí ten, kdo poklad najde dřív a navíc rozšifruje správný klíč. Která strana nakonec zvítězí? A existuje poklad vůbec? (Warner Home Video CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (671)

lamps 

všechny recenze uživatele

První polovina až nečekaně super (pokud okamžitě akceptujete béčkovost příběhu), ta druhá roztahovaná více než nohy thajské prostitutky, degradující poměrně zábavnou záhadologii na stupidní rodinnou sci-fi. Jak se mohl v tomhle scénáristickém mišmaši objevit bombarďák Harvey Keitel, to je mi záhadou, kterou by snad ani snaživý Nick Cage nerozluštil... ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Cage a jeho věčně buď ubrečený nebo flouťácký kukuč, tentokrát v pitomosti rozměrů aztéckého pokladu! Víte, proč je Tutanchamónova maska tak vzácná a jedinečná? Kdybychom našli egyptské pyramidy nevyloupené, měli bychom tucet masek, co tu Tutanchamónovu strčí do kapsy a nikdo by na ni nestál fronty. Jenže žádné takové už nejsou a Tutanchamónova pohřební maska je jen JEDNA, nádherná, dechberoucí. Jenže Bruckenheimerům nebyl nadělen od přírody selský rozum, a tak zábrany při filmování šly do dža. Pokladem totiž může být i jediný svitek. Ne fakt, kdybych věděl, co to je za práskanec, radši těch 40 korun hodím do kanálu. Nene, fakt nemá smysl tu rozebírat, jak ten film pitomý, ohraný, plný klišé a nesmyslů, to by bylo jako popisovat trávu jako zelenou. Ubohá filmařina, takový filmový Michal David se svými vlezlými melodiemi a ukňouraným hlasem, který se s pleškou na hlavě a pivním boubelíkem snaží dětem v 21. století namluvit, že sbírá céčka. Tím chci říci, že Lovci pokladů jsou beznadějně obstarožní a strašně, fakt strašně směšní a těžko akceptovatelní i jako bezduchá zábava pro enšpígly. To pravé dobrodružství zůstane už navždy skryto pod výrobní značkou Indiana Jones. -----------------------------------Enšpígle - ty vořechu a vodborníku, vopravdu víš, vo kolik seš mladší jak vobšlehnutej týnejdžr? Čučaj na tenhle nejlepší film historie a nevokevácej tu nic svou vodpornou češtinou, voe. ()

Reklama

Paldini odpad!

všechny recenze uživatele

Scénárista tohoto filmu nejspíše podstoupil lobotomii, jinak si nedokážu vysvětlit, že mohl napsat takovou kravinu. Hrdinové si při hledání pokladu vycucávají z prstu jedno vodítko za druhým a vždycky jim to vyjde ač je to úplně nepravděpodobné. Herci jsou ve svých rolích zoufalí. Diane Kruger jsem viděl teprve ve druhém filmu a musím říct, že na ni začínám být alergický a dostávám osypky. Kde proboha takové dřevo vyhrabali. Vrcholem všeho byla scéna se svázaným Jonem Voightem, který si popíjel brčkem colu. Ta scéna vystihovala celý film. Už vidím, jak DVD s tímhle filmem dostane každý návštěvník McDonaldu k hlavnímu menu. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Sice průměrná, ale zato zábavná honička za pokladem, kterých je početně docela málo, a těch povedených a ne příliš vymyšlených opravdu hodně málo. Právě proto je to tak hezké, protože ve studiích Walta Disneye vznikli Piráti z Karibiku a tak si autoři mysleli, že udělat Lovce pokladů bude mít taky takový úspěch jako Piráti, škoda jen, že příběhově co se činnosti na plátně týče, moc není, právě proto je to tak průměrné. Když jsem tenhle film viděl poprvé, byl jsem ale hodně překvapen tím, jak si autoři vyhráli s dokumenty kolem samotného seriálu. Ono si vyhrát s historií není opravdu žádný problém a těch konspiračních teorií jsou mraky, tak proč také ne. Ale mám rád filmy, kdy se člověk něčemu přiučí a něco se dozví, i když z větší části v tomhle filmu jsou to kraviny i když teoreticky ne :) ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Právě jako nepatrám jak to, že se perník na chaloupce při prvním dešti nerozpustil, nebo jak je možné se po sto letech růžového spánku probudit, netrápí mě ani nesrovnalosti i vyložené nesmysly zde, protože tenhle film beru jako pohádku a šťourat se v historických přehmatech to už mi vůbec přijde smyslupné jako házet špagety na strop, jestli jsou al dente, a šla jsem do něj, ač obeznámena s jeho nízkým kreditem, hlavně kvůli Cageovým čestným modrým očím a taky zjistit, jestli se právě já budu nudit nebo bavit, což se jak vidno dle mého bodového hodnocení zhouplo na pomyslných miskách vah lehce ve prospěch zábavy. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (22)

  • Než film dostal svůj rating přístupnosti, objevoval se v reklamách pod hlavičkou Touchstone Pictures, která patřila pod Disneyho a obvykle distribuovala "dospělejší" látky. Když mu Motion Pictures Association of America dala označení PG, což v podstatě znamená neomezenou přístupnost, přesunul se známé pod ušaté logo Disneyho, které bylo pro mnohé rodiny zárukou nezávadnosti. (imro)
  • Abigail Chase (Diane Kruger) pri prvom stretnutí s Gatesom (Nicolas Cage) tvrdí, že je zo Saska v Nemecku. Diane Kruger sa narodila v Sasku. (U_S_O)

Související novinky

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Z Ameriky přichází velmi smutná zpráva. Dnes ráno ve svém domě v Connecticutu zemřel legendární kanadský herec a držitel Zlatého glóbu i Ceny akademie, Christopher Plummer. Populárnímu tvůrci známému… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (více)

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)

Reklama

Reklama