Sofia

Uz to tu bylo řečeno, ale tenhle film společně se čtenim knížky Děti ze stanice ZOO bych opravdu doporučovala jako účinnou protidrogovou kampaň. Hlavní představitelé byli úžasní, hlavně Ellen Burstyn - a tady bych pochválila i práci maskérů :-) Posledních 20 minut mě jen mrazilo a hoooodně dlouho jsem pak měla o čem přemýšlet. ()

Ilicka

Fyzický filmový zážitek postupného pádu do propastí závislostí, nezáleží jakých. Všechny čtyři hlavní postavy jsou tak neskutečně sympatické, že jejich pád na dno bolí. Fenomenální je především Ellen Burstyn, která si svou dějovou linku osamělé matky odtáhla poctivě sama. Hudba, střihy, kamera podporují narůstající depresi, vrcholící v dvouminutovém pekle zimy, po které už nikdo nezůstane stejný. Perfektní prevence a výborná adaptace Selbyho knihy. PS: Jsem ráda, že se to konečně dostalo i do našich kin v rámci Projektu 100 2009, protože vidět Requiem na velkém plátně je mým dávným přáním. ()

JASON_X

Bezútěšný, depresivní a hrůzný film, stokrát hrůznější, než všechny ty horrory a thrillery, kterými si obvykle propírám mozek... to znamená, že jsem navýsost spokojený. Pokud máte dobrou náladu, po filmu už ji mít dobrou nebudete. A pokud máte sebevražedné sklony, rovnou si připravte kus provazu, ať ho máte hezky po ruce, po filmu se vám bude hodit. Neumím si představit, že by se Selbyho knihy daly zfilmovat nějak výrazně lépe, než jak to dokázal génius Aronofsky s Requiem for a Dream. Když jsem někdy ve dvaceti Selbyho čítával, měl jsem z jeho knih velkou švandu, jeho poetika ulice a příběhy ze života všelijaké spodiny mi přišly vtipné. Dneska už ale spíš cítím opovržení a lítost nad hloupostí a bezduchostí jeho postav, i zhnusení nad bezvýchodností jeho zápletek, už holt stárnu. Nejúžasnější postavou z celého filmu pro mě není krásná Jennifer (ten její svetřík bez podpaží byl zatraceně chic!), ale Jaredova matka na klepkách; úžasná postava, úžasně zahraná i zrežírovaná. A teď si jdu pustit nějaký horror na odreagování. ()

luka4615

Žalozpěv o slabosti a naději, který svým nekompromisním pojetím evokuje vizuální ránu do mozku. Zcela bez debat se tedy jedná o jeden z nejsilnějších a nejdepresivnějších snímků. jaký jsem kdy viděl. „ I'm somebody now.” ()

veru_needy

Zde tvůrci naznačují, kam můžou různé formy závislosti vést (od pouhé závislosti na prášky až po heroin). Autor nikoho nesoudí, neobhajuje, nepoučuje, ale ani nic nezlehčuje. Jen vypovídá. Nutno podotknout, že tento snímek není jen o drogách, ale také o tápání v osamění, čekání na naději, která žalostně nepřichází a hledání smyslu života. První půlka je hodně poklidná, ale v průběhu příběh postupně graduje až do velkolepého finále. V závěru už je to absolutní psychóza plná beznaděje a realisticky depresivních scén, které mě svou atmosférou podpořenou kvalitním hudebním doprovodem a výbornými prostřihy na zpustošené protagonisty naprosto odrovnaly. - "Purple in the morning, blue in the afternoon, orange in the evening. Just like that, 1, 2, 3, 4." ()

Bauer

Wow.Tak tohle je další výborný film dokazující jaké jsou drogy zasrané svinstvo.Trošku mi to přípomínalo Trainspotting ale tento film je silnější , s temnou atmosférou a výbornýma hereckýma výkonama.Musím se zmínit o Marlonu Wayansovi , kterého znám jen ze Scary Movie a tam nic moc nepředváděl ale tady dokazuje že je opravdu dobrý herec a má na to. ()

becki_tu

Strhující, depresivní a filozofické umělecké dílo, jehož myšlenky ve mě doznívají ještě dlouho po závěrečných titulcích. Svým způsobem mi to dost připomíná nedávno viděný Trainspotting. Requiem za sen je asi napoprvé náročný, ale na nápady bohatý film, jehož nesporné kvality a jistou nadčasovost možná plně docením až při příštím zhlédnutí. ()

Earl_23

Ohromně silný a šokující film. Dovolím si tu citovat uživatele "golfista": U závěrečných titulků je to opravdu na panáka. Bezprostředně po zhlédnutí mi je opravdu mizerně a možná i proto se teď zdráhám udělit pátou hvězdičku. Uvidíme, až pocity trochu odezní. Výjimečnost filmu podtrhuje ještě výborný soundtrack. ()

MáŠa

Jako neříkám, že je to nejlepší film, co jsem kdy viděl, ale zrealizované je to fakt pěkně - kamera, režie, střih k tomuto feťáckému příběhu sedí a je zajímavé to sledovat. ()

Mikah

Mezi mým prvním a druhým zhlédnutím uplynulo více než deset let a třetí zhlédnutí rozhodně neplánuji dříve než za dalších deset let. V obou případech mě film emocionálně odrovnal. Tak silné, tak dobré. ()

oLí

Rekviem za sen není jen o drogách. Po dokoukání se Vám zavrtá hluboko do mysli, což je v tomto případě jen dobře - a to i přes fakt, že tu chybí jakýkoliv význam slova naděje. ()

prome

Dlouho jsem otálel a čekal na správnou náladu a chvíli abych se podíval na tenhle snímek, ale jakmile přišla hned jsem se na něj vrhl. Od Darrena jsem viděl napřed fontánu, čož byla asi chyba, protože je absolutně nezapomenutelná, a kterou jsem hned zařadil na první místo ve svém top10. Tenhle snímek vyniká nejen díky atmosfere, geniálnímu propracovaní hlavních postav, ale především geniální režii, kameře a hudebnímu doprovodu. ()

Sawy

Film,který ani vzdáleně nepřipomíná nic,co jsem dosud viděl.Žádný hluboký příběh,žádné odbočky nebo ústupky divákovi,ale jen vše prostupující deprese,do které se člověk s každou minutou víc a víc propadá.Film graduje neskutečným způsobem a na konci vyplivne diváka naprosto zdrceného a emočně vyždímaného do poslední kapky.Strhující herecké výkony čtyřech hlavních herců (Marlon Wayans mě dokonale šokoval) střídá nemilosrdné řezání smyčců,hudba tenhle film povyšuje zhruba o dvě třídy a Aronofsky mě po Fontáně znovu dostal v podstatě dokonalým filmem,ve kterém se obrazová i zvuková složka spojují v jeden velký celek.Po filmu mi stále vrtala hlavou otázka,kdo z nich na tom byl ve finále vlastně nejhůř.Právě díky tomu faktu,že tak strašně jsem se asi po žádném filmu necítil,nebudu mít Requiem za sen nikdy rád tak jako Fontánu,což ale nemění vůbec nic na kvalitách filmu samotného.Chcete začít s drogami? Mrkněte se na Requiem za sen. 95 % ()

Beastmaster4

Vidět tenhle film, znamená projít si stinnou stranu života. Pro ty, kteří mají štěstí, že se tomuhle životu vyhnuli nebo se mu nepoddali, to může být cenná zkušenost. Neznám lepší (i když tady = hrozný) film, který by tak bez obalu a tak depresivně ukázal zhroucení lidských snů, snů, které zahubí vlastně sama touha po jejich naplnění. Drogová závislost, touha po zviditelnění vlastní osamělosti, touha po lepším životě, k jehož uskutečnění je nejprve nutné si projít šedivou oponou...tohle všechno ukazuje REQUIEM ZA SEN překvapivou formou, neberoucí si servítky s nikým v příběhu a vlastně ani se samotným divákem. Film se nechce zalíbit, chce pochopení, chce nahlodat, ukázat, možná nasměrovat a snad i odklonit... ()

Handle

Souhlasím s tím, že tenhle film by se měl pouštět všem, kteří by chtěli začít s drogama. Bylo to vážně psycho - navíc skvělé herecké výkony všech čtyř hlavních postav, spojené s vynikající kamerou a režií. A ta hudba, neuvěřitelně dobrá, přesně se hodila do takhle depresivního filmu. A největší zážitek je úplný závěr... Tady šlo vážně o tu atmosféru. Nic depresivnějšího jsem nikdy neviděl.. Nemůžu jinak než 5*! Vážně geniální dílo po všech stránkách! // Proč tohle nedostalo jedinýho Oscara nikdy nepochopím... ()

TheJokerCZ

Díky tomuto filmu jsem si oblíbil D. Aronofskyho. Po skončení, mi totiž bylo hodně špatně. Tento film si opravdu na nic nehraje a s ničím si nedělá servítky, jako život sám. Knihu mám rozečtenou, ale nějak se mi nechce pokračovat, protože se bojím co se stane dál. Během celého filmu mi běhal mráz po zádech, protože jsem v hloubi duše věděl, že tohle nedopadne dobře. Hudba, kterou k tomu vytvořil Mansell je jedna z mých nejoblíbenějších, dává tomu ten správný říz a atmosféru. Film by měl povinně vidět každý, kdo s tímhle svinstvem chce mít co společného, protože poslední minuty jsou opravdu strašné (samozřejmě v dobrém slova smyslu myšleno) a depresivní. 10/10 ()

hendrich6

Řekl bych,že nejlepší filmová hudba,co jsem slyšel,výborné herecké výkony a ještě lepší kamera.Velmi silný a drsný film,pro který se těžko hledají slova. 90 % ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen