Válka světů

• USA War of the Worlds (více)
USA, 2005, 116 min

Rozvedený newyorský mechanik Ray Ferrier získává od bývalé manželky na víkend do péče své dvě děti – desetiletou dceru Rachel a náctiletého syna Robbieho. V té době dochází ve městě k podivným změnám v počasí, včetně několikanásobných úderů blesků do jednoho stejného místa. Lidé si to nedokážou vysvětlit, když se začne zvedat zemský povrch, ze kterého vylezou ze svých úkrytů podivné mimozemské stroje. Mimozemšťané ve svých mechanických maskách začnou útočit a zabíjet lidi. Strhne se davová panika a Rayovi je jasné, že musí utéct s dětmi z města pryč. V kradeném cizím automobilu se tedy vydává do domu své manželky, která zde však není. Druhého dne objeví Ray na ulici vrak spadlého boeingu. Na místo přijíždí štáb televizních reportérů, který Raye informuje o tom, že mimozemšťané ve svých strojích zaútočili na všechny světové kontinenty a podařilo se jim zničit velká území a zabít miliony lidí. Ray se rozhodne odvézt své děti k jejich matce do Bostonu, ovšem jejich auto je přepadené davem zoufalých lidí. Ray tedy přichází o auto, ale jsou naloděni na trajekt, který má odvézt obyvatele Bostonu do bezpečí. Loď je ovšem potopena a Ray s dětmi se dostávají na břeh. Ray se musí smířit s tím, že Robbie se rozhodl bojovat proti mimozemšťanům po boku armády, a pokračuje s Rachel na cestě sám... (TV Prima)

Mukade

emzáci "narazia" kôli baktériám?! No to snáď mohlo vyzerať zaujímavo a dôveryhodne pred sto rokmi, kedy bola predloha filmu napísaná a nevedelo sa o antibiotikách, ale v súčasnosti je to TRÁPNE a HLUUUUPE. A komu to nevadí, je... :P ()

svist10

Neskutečně atmosférická pecka, kde je každá scéna maximálně vyšponovaná. Herecky opět přesný a věrohodný Cruise (jehož nominace na Zlatou malinu je imho úplně mimo), otravná a uvřískaná Fanning a bodrý hlas Morgana Freemana. Triky mají lehce kolísavou kvalitu i když to nikdy netahá za oči. V zásadě je to komorní rodinné drama na pozadí mimozemské invaze. sbírka epizod spojená ústředními postavami, které nás provedou od počátku až na konec útoku. Osobně se mi nejvíc zaryl pod kůži přejezd vlaku. Bohužel, ani Válce světů se nevyhnula řada nepřesností a nelogičností. Např. v úvodu EMP odstíněná kamera, nebo postavy očividně se nesnažící se dostat z dohledu ale strkající hlavu ještě víc do nebezpečí. To, a Dakota jsou jediné mé důvody, proč nedat plný počet. To, a fakt, že ve finále je o scénu navíc. Chápu, že si američani potažmo armáda potřebují občas podrbat ego, ale v relativně komorním snímku ční scéna s Javelin jak pěst na oko. Nedík. ()

Roobs

Jako kluk jsem četl Válku světů několikrát a musím říct že film naplnil mé představy, ponurá atmosféra vystihuje i moje představy při čtení knihy. Až na pár drobností velmi dobře provedeno. ()

Otan

Naprostý souhlas s Galadriel,jen bych přidal,že s Steven vzal oddechový čas,protože tak prázdné dílo jsem od něj fakt neviděl.Nic nového,překvapivého a čekání,že se to přeci jen během filmu nějak zlomí je zbytečné.49% ()

Pogodancer

Film patří k oblíbeným, jen myslím že z tak parádní atmosféry a tématu šlo vyždímat víc. Jinak postava Tima Robbinse mě moc potěšila =)) ()

Kinderr

Zajímavě udělaný film. Určitě se těch 116 minut nudit nebudete to Vám můžu zaručit. Pokud máte rádi napětí tak ho tu v menší míře naleznete. ()

bergeron

Další film s Tomovým bežeckým umením, drsnou tvárou, a nasratým výrazom dám vás dole. Ale ako scifi obrovské príšerky ktoré Tom sundá, oplatí sa pozrieť, aj dokonca viac ráz ale s dlhšou prestávkou :) ()

RomanBond007

Super spracovanie knihy, môj obľúbený herec (Tom Cruise) a tiež dobré efekty. Spielberg ako režisér nie je zlý, ale nie je to môj najobľúbenejší režisér. Film má začiatok-dej-koniec a to je veľmi dôležité , hoci sa jedna jeden z menej originálnych nápadov - útok mimozemšťanov. Snímok ale dosť dobre dopľňa skvelé obsadenie, hlavne Tom Cruise ako otec dvoch detí, egoista, starajúci sa len o seba. Nevidím na tomto filme nič zlé, čo sa týka námetov z kníh, tento patrí medzi najlepšie. Skvelý film.95%!!! ()

Teen.AGE.r

Na to, že to je Spielbergův film, je to dost slabý... Nebo teda závěrečná část, ono rozřešení, je slabý... A Cruise? Jeho výkon mě jen utvrdil v mém názoru, že je to prostě béčkový herec. Dávám lepší 3* za to vizuálno a první polovinu. ...70% ()

BaseDallas

Tento kúsok si pozriem vždy rád. Tom Cruise, ako vždy perfektný, cudzinci originálni a desiví, atmosféra správne ťaživo-beznádejná, efekty parádne. Jediná mi tam vadila Dakota Fanning. Je to dobrá herečka, ale to vrešťanie... :) Popri kvalitnom sci-fi, sa zároveň odohráva rodinná vzťahová dráma, ktorá nepôsobí strnulo, alebo naopak prestrelene. Scény a témy sú dobre vyvážené, film ani na chvíľu nenudí, ľudia-superhrdinovia sa nekonali, votrelcov nakoniec porazili mikróby. Brilantné. ()

chlievik

Ak toto bolo nominované na Oscara, potom je mi jasné, že je to o Spielbergovi a jeho referenciách, peniazoch a konexiách. FIlm spustlý v totálnych sračkách, Tom Cruise má hrať týpkov z Top Gun a nie týchto šupáckych "hrdinov" z akčných filmov, ktorý má to šťastie, že ujde 8000 nábojom na neho vystreleným... je to strašná nuda....bolo by potrebné pouvažovať, či neprestať natáčať katastrofické, historické a akčné filmy celkove, a skúsiť niečo nové, neo-romantické, alebo futuristicky romantické, ale nie tieto hlúposti z primitívnej post-technickej spoločnosti. Film nemá žiadnu myšlienku (okrem tej otrepanej existenčnej myšlienky, tzv. myšlienky masovej paniky), a absolútne žiadnu emóciu (filmy o rodine a jej osudoch v pazúroch pod-zemšťanov sú prejavom poslednej debility na ceste k idiocii, kedže rodinu neuznávam ani v jej klasickej podobe), a okrem toho, že film nemá myšlienku, nie je ani dramatický, strašne pomaly sa dostávame do deja, celú 3/4 hodinu, a potom rýchlo sme v pivnici a naháňa nás veľké podzemšťanské oko, a nakoniec všetci zhnijú lebo skapú na pozemské vírusy, a potom ešte jedna myšlienka, že "múdry Boh nám vo svojej múdrosti nechal vírusy, hurá!", ach pane bože, toto idiot môže vymyslieť, a ešte väčší idiot tento film s obdivom pozerať... :D Plus nechutné americké vlajky všade na uliciach, samozrejme tu zobrazené nenápadnejšie než vo všetkých tých odpadových filmoch - niekto tu myslím povedal, nejaký komentujúci, že tam neboli americké vlajky, neviem čo je slepý??, jednoducho povedané, ľudia sa dnes snažia komponovať na "plátna dvd" príliš masívne myšlienky, do filmov sa však vtesnať nedajú, na to dve hodiny nestačia, a ak sú režisér a scenárista dvaja umelecky nespolupracujúci, do dnešnej doby úplne sa nehodiaci, a asi výlučne cez emaily komunikujúci hlupáci, dopadne to presne tak ako v tejto snímke. A ak sa jedná o film, ktorého námet je spred 107 rokov, potom rovno môžeme točiť Deň Trifidov v modernej podobe, a bude z toho rovnaká sračka, neviem, ale natáčať film len preto, aby sme vzdali poctu spisovateľovi z predminulého storočia, no neviem, ale to nie je už dnes nutné, genialita stredoveku dnes nemá čo povedať a týchto ľudí treba vysmiať a nie ich uznávať. V dnešnej dobe stavať úspechy výlučne na technickom obrazovom prevedení filmu je prejavom neumeleckého slabošstva, a pozerať sa na takéto braky z nás všetkých spraví antimysliacich totálnych idiotov. Bez úcty, áno, totálne bez úcty si treba dnes vziať do úst všetky filmy, kde chýba myšlienka a emócia, a ktoré sú založené na obdivovaní trikov, má to síce povedať niečo otrepane "múdreho", že sme spojeci všetci v prípade nejakej "invázie" z vesmíru, okay, fajn, ale šíriť tento nezmyselný strach tiež nie je nič inteligentného, je to len propaganda potreby armády v prípade, že to "bude nutné", že sa "niečo stane", a podobne. Lacný odpad pre nenažratú americkú cicilizáciu, úplne film na to, aby sa v kinách predávali pukance.. Nestojí za ten stratený čas, ani za tých smiešných 30 centov,čo ma to stojí, keď to stiahnem z uložto. Cruise je čoraz horší herec, vyniká len v jednom, a to že riskantné scény točí sám, bez kaskadérov, aj keď mám tendencie si mysieť, že je to len lož a propaganda. Fanningová sa má podobať na Drew Barrimore, a už si aj o Spielbergovi niečo myslím, ale tento kedysi dobrý režisér čo natočil Zoznam a Ítího natáča čoraz viac kravín ako táto, a obvykle mu už niektoré veľkofilmy akosi nevyjdú, asi má sklon uveriť v svoje nápady príliš, bez triezvej kritiky a nadhľadu nad svojimi možnosťami, a potom sa to celé nedomyslené nič zrealizuje za veľké peniaze a úplne chatrne, a je to z toho podobný brak ako tento stupídny film o ničom. Dám 1 hviezdičku za to, že mi to poskytlo niekoľko existenčných otázok počas sledovania, a za to, že na tom istotne makalo toľko ľudí, a tie triky a des počas deja stoja aspoň za to, aby som sa idúc okolo televízora zastavil. () (méně) (více)

doogiemus

Štefan Zápasohora vie podať celkom jednoduché príbehy veľmi presvedčivo, a to až tak, že sa bojím, teším, smútim a pod. spolu s hlavnými hrdinami. Tak tomu bolo aj v tomto prípade. Skutočne to bolo napínavé a malo to grády. Priznávam, nepáčili sa mi tie mimozemské stroje, ale to je detail. Vcelku to bolo fajn, pre priaznivcov žánru odporúčam. ()

Pythonator

Tvůrce nejslavnějšího mimozemšťana na světě krapet přitvrdil a ukázal, že emzácká návštěva nemusí být zdaleka tak přívětivá. E.T. ať se zahrabe. Válka světů je opravdová lahůdka. Katastrofický film z pohledu jednoho krpatého frajera a jeho malé holčičky je úplně jiný, než ten obvyklý způsob podání s krizovými štáby, prezidenty a záběry z celého světa. V podstatě je to takové malé krásné komorní drama. ()

k.s.A

Podle mě je to dost hustej film. Na válku světů se můžu dívat každej den a neomrzí mě to! Tom Cruise zahrál svou roli velmi dobře a zvuk i efekty filmu je výborný. Pro mě je to další skvělý film, který dokazuje, že Steven Spielberg je génius !! ()

Sengee

Občas se na nějaký film nechci koukat jen kvůli tomu, že v něm hraje Tom Cruise - prostě ho nemám ráda. Ale ve Válce světů je perfektní. Tato role je k němu ideální, i ostatní herci podávají parádní výkony. Na tomhle filmu ale nejvíc zbožňuji ty zvuky. Tripodi jsou monstrózní, vzbuzují ten správný respekt, hl. v té části ve sklepě, kde je čmuchá "oko" - mimochodem, asi inspirace od kolegy Camerona z Propasti. V závěru musím říct, že to je zatím jeden z nejlepších filmů na téma scifi. ()

mine.slayer

Vždy když se ve filmu objeví Tom Cruise zavání to lehce jako klišé, ale je to prostě pan herec a dokáže zahrát cokoliv, jako pracující otec opuštěný nevděčnou manželkou toužící po větším luxusu je prostě přesvědčivej a nikdo mi to nevymluví. Sci-fi klasika zpracovaná více než podctivě, na kterou se budu koukat stále dokola, čas od času. ()

demovka

Film, který mě opravdu oslovil je Minority report. Ostatní ve mně nenechaly hlubší dojem. Až přišla Válka světů. Na první dojem se mi film moc nelíbil, katastrofický akční film je žánr, který mě zanechává chladnou. Není to ale hloupé, nedělá to z hlavního hrdiny dokonalého smolaře, co vše nakonec bravurně zdolá. Hl hrdina (Tom Cruise) je sobecký blb, který ani neví, že jeho milovaná osmiletá dcera je od narození alergická. Jenže má děti na víkend zrovna ve chvíli, kdy je zeměkoule napadena mimozemšťany. A musí je ochránit a dopravit k matce. Syna během doby ztratí, protože syn chce bojovat, nejen se schovávat. Nakonec je i hlavní hrdina přinucen k činu, když je dcera (dakota Fanning) v ohrožení. S vypětím všech sil a nervů se mu to nakonec podaří. Celé to napadení a ovládnutí země je dost působivé. Je fajn, že to sledujeme z pohledu hlavního hrdiny a stejně se dozvídáme ty nejdůležitější věci o mimozemských obyvatelích. ()

LejdyFajfka

Malá Dakota hraje tak, až fascinuje, jen by nemusela tak ukrutně panikařit a ječet, ale asi to tak po ní chtěli:-) Cruise je tady fakt jak Simír - přežije prostě všechno, i když jsou všichni okolo "odpařeni", vylejzrováni atd. Ale film funguje přesně tak, jak má. A ta scénka, jak mimozemšťánci prohledávají sklep ala Raptoři vs Děti v kuchyni v Jurském parku, to teda bylo o nervy. Jen tomu konci něco zkrátka scházelo. Možná to aspoň ten synáček (na pěst!) nemusel přežít. ()

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

15.06.2024

Chystaný nový film oblíbeného režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu) možná našel hlavní hvězdu. Kolem stěžejní role v dosud nepojmenovaném snímku totiž podle… (více)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (více)