Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna

(TV film)
  • USA The Librarian: Return to King Solomon's Mines (více)

Při návratu domů ze své další mise zjistí čerstvě dvaatřicetiletý knihovník Flynn Carsen, že mu někdo prohledal jeho byt a ukradl z něj listinu, jež ukazuje cestu k Dolům krále Šalamouna. Flynn se musí postarat, aby zloděj nenašel zbytek, protože v Šalamounových dolech je ukryta kniha, která dá svému čtenáři schopnost ovládat prostor a čas. Je vyslán do Maroka, aby našel část klíče k záhadě. V římských rozvalinách se setká s krásnou a velmi chytrou archeoložkou Emily Davenportovou. Protože je posedlá Šalamounovou manželkou, královnou ze Sáby, přidá se k němu a společně odhalí část klíče k mapě. Jeden z pomocníků jim pomůže uniknout přepadení a prozradí, kde hledat zbytek klíče. Když další den, poté co se s Emily do sebe zamilují, pokračují v cestě, Flynn překvapeně zjistí, že krajina připomíná jeho dětské kresby. Uvědomí si, že otec musel o Šalamounových dolech vědět a s pomocí pohádek mu do paměti zafixoval cestu. Navíc mu poskytl amulet, který mu zajistil pomoc zednářů, střežících tajemství knihy. Flynnovi a Emily se podaří najít jeskyni, kde je ukryt Šalamounův poklad, ale dostihnou je pronásledovatelé, kteří mají s sebou strýce Jerryho a chtějí ho vyměnit za Knihu Šalamounovu, jež je součástí pokladu... (TV Prima)

hhannie

Zajímavé. První díl mě ničím nezaujal a vyloženě mě nudil, že jsem se na něj musela podívat nadvakrát. Nyní jsem měla dojem, že se ani nedívám na pokračování toho samého Flynna Carsena. Ostatní uživatelé zřejmě zůstali s hodnocením na stejné úrovni jako u prvního dílu, u mě je to naopak. Mnohé určitě učinila i změna režiséra na mého oblíbeného Jonathana Frakese. Slabší 4 *. ()

Jufonka

Pokud tento film měla být parodie, tak se to moc nepovedlo, jelikož parodie by měla být primárně vtipná, jenže problém je v tom, že tenhle film je neskutečně trapný. Ačkoliv mám ráda Noaha Wylea (hlavně díky Pohotovosti), tak zde jeho výkon byl dost chabej. Myslím, že je zbytečné hodnotit dialogy a scénář - jedním slovem hrůza. ()

majxik

Durhý díl pokračuje v cestě vyšlápnuté již svým předchůdcem, pořád tedy je kopii Indiho a Mumie, ale je to možná i trochu méně znát, což bohužel ale nepomáhá tomu že příběh zde neodsýpá tak dobře jako v dílu prvním a tak je těžší udržet pozornost u obrazovky, ale i tak se pořád jedná o průměrný snímek který stojí za zkouknutí, zvláště pro diváky kteří mají rádi dobrodružné filmy říznuté fantasy. ()

lakikaki

Miestami infantilne trápna a miestami nudná vykrádačka mnohých dobrodružných filmov. Do očí bijúce televízne digitálne triky kvalitu filmu ešte o niečo zhoršujú a tupý scenár a nedotiahnutá réžia sú už len zhnitými čerešničkami na torte. Druhú hviezdičku dávam za to, že som vlastne nemal problém tento hlúpy film dopozerať, ale ak sa Noah Wyle chce vymaniť zo škatuľky doktora Cartera, mal by sa nad výberom filmových úloh trochu viac zamyslieť. ()

Fiftis

Flynn v druhom diele - väčšinou to dopadá tak, že prvý diel je dobrý, zvyšok pokračovania zlý alebo naopak, ale v tomto prípade neplatí ani jedno. Ide o ďalší nádherne spracovaný film, ktorý sa vyrovná svojmu predchodcovi. Škoda len jednej chybičky. Strašne tam chýba Sonya Walger. No ale ďalej..Flynn opäť hľadá artefakty pre knižnicu, opäť je mu pomocníkom a radcom jeho nadriadený, u ktorého nachádza Flynn nové nadprirodzené schopnosti, čo nie je tak udivujúce, ak vezmeme do úvahy neverejnú časť knižnice. Nádherné putovanie krajinou pre nás tak udivujúce, nechýbajú prvky komédie, ani romantickosti. Opäť je tu krásna žena i keď na Sonyu zďaleka nemá. Ako vždy - všetko je vyriešené, všetko je odhalené a Flynn svoju misiu opäť zvládol. ()

• Ve scéně, kdy se Flynn Carsen (Noah Wyle) a Emily Davenport (Gabrielle Anwar) loučí s domorodcem a poté kráčí savanou, má Emily na zádech modročerný batoh. Ještě při setmění batoh stále má, avšak druhý den oba kráčí bez něj. V následující scéně, kdy dvojice dorazí do města, má Emily batoh opět na zádech. (zdeny99)
  • Natáčelo se v Keni a Jihoafrické republice. (Varan)