Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna

(TV film)
  • USA The Librarian: Return to King Solomon's Mines (více)

Při návratu domů ze své další mise zjistí čerstvě dvaatřicetiletý knihovník Flynn Carsen, že mu někdo prohledal jeho byt a ukradl z něj listinu, jež ukazuje cestu k Dolům krále Šalamouna. Flynn se musí postarat, aby zloděj nenašel zbytek, protože v Šalamounových dolech je ukryta kniha, která dá svému čtenáři schopnost ovládat prostor a čas. Je vyslán do Maroka, aby našel část klíče k záhadě. V římských rozvalinách se setká s krásnou a velmi chytrou archeoložkou Emily Davenportovou. Protože je posedlá Šalamounovou manželkou, královnou ze Sáby, přidá se k němu a společně odhalí část klíče k mapě. Jeden z pomocníků jim pomůže uniknout přepadení a prozradí, kde hledat zbytek klíče. Když další den, poté co se s Emily do sebe zamilují, pokračují v cestě, Flynn překvapeně zjistí, že krajina připomíná jeho dětské kresby. Uvědomí si, že otec musel o Šalamounových dolech vědět a s pomocí pohádek mu do paměti zafixoval cestu. Navíc mu poskytl amulet, který mu zajistil pomoc zednářů, střežících tajemství knihy. Flynnovi a Emily se podaří najít jeskyni, kde je ukryt Šalamounův poklad, ale dostihnou je pronásledovatelé, kteří mají s sebou strýce Jerryho a chtějí ho vyměnit za Knihu Šalamounovu, jež je součástí pokladu... (TV Prima)

Jara.Cimrman.jr

"Buď opatrný! Nenechej se zabít! A šetři peníze!" Knihovník Carsen se vrátil a já k tomu mám jednu velkou výhradu. Kde je nějaká sexy dračice, aby toho moulu chránila? Proč byla bodyguardka Nicole vyměněna za trhlou vědkyni Emily? Tohle zkrátka nebyla změna k lepšímu, ale já chci být pozitivní, takže mě bavil svévolně útočící meč Excalibur a obrana čokoládou před hrochy. Jinak padouch byl jasný na první pohled a Flynn svých 22 titulů tentokrát nedokázal řádně využít k mému pobavení. ()

Jufonka

Pokud tento film měla být parodie, tak se to moc nepovedlo, jelikož parodie by měla být primárně vtipná, jenže problém je v tom, že tenhle film je neskutečně trapný. Ačkoliv mám ráda Noaha Wylea (hlavně díky Pohotovosti), tak zde jeho výkon byl dost chabej. Myslím, že je zbytečné hodnotit dialogy a scénář - jedním slovem hrůza. ()

Wacoslav1

Asi jedinej Flynn Carsen kterýho jsem neměl chuť po pěti minutách vypnout, ale to neznamená, že se jedná o nějakej skvost. Pořád stejně nesympatickej a necharizmatickej hlavní hrdina. Nevýrazní záporáci a hromada totálně stupidního a infantilního humoru. Tuhle trilogii si holt Frakes za rámeček rozhodně nedá.15% ()

Praxis

Proč já se zase pokaždý nechám ukecat:-)... Když jsem byl po jedničce Flynna celkem hysterický, nenapadlo by mě, že se budu dívat i na dvojku. A kupodivu musím uznat, že se mi o malinký fousík líbila více než tragická jednička. Na druhou stranu, žádný výkvět kinematografie to taky není. Plus k dobru film dostal za sympatickou pani v muzeu a triky asi tak o 50% krásnější než v jedničce...Zdálo se mi také, že film je pojat mnohem výpravněji než jednička. Každopádně tuhle "zvláštnost" nedoporučuji nikomu, kdo je fanatickým obdivovatelem Indiana Jonese, protože tohle dílo ho kompletně vykradlo ( a nejenom jeho:-) ) ()

SOLOM.

Druhý díl Flynna je na tom, co se kvality týče skoro stejně jako první díl. I tady to vidím na průměrnou záležitost s trošku lepším příběhem a řekl bych, že se i lehce přitvrdilo. I tak je zde ale spousta rádoby humorných / komických situací a stejně tak i místy až děsivé (tím myslím ne moc kvalitní speciální efekty – zvláště pak v závěru). Herecké výkony obstojné, kupa nelogických a přemrštěných scén a jen škoda, že Gabrielle Anwar nemá trošku vyvinutější hrudník, byla by hned přitažlivější. Hlavní hrdina tu navíc nebyl zas až takový kokot, jako v prvním díle… ()

• Ve scéně, kdy se Flynn Carsen (Noah Wyle) a Emily Davenport (Gabrielle Anwar) loučí s domorodcem a poté kráčí savanou, má Emily na zádech modročerný batoh. Ještě při setmění batoh stále má, avšak druhý den oba kráčí bez něj. V následující scéně, kdy dvojice dorazí do města, má Emily batoh opět na zádech. (zdeny99)
  • Natáčelo se v Keni a Jihoafrické republice. (Varan)