Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

iamek

J.J. Abrams to dokázal ! Povedlo se mu natočit akční řežbu s prvky inteligentního humoru, povedlo se mu obsadit skvělé herce a akční scény člověk nemusí ani komentovat. Výborný byl především ruský člen posádky a jeho humorný přízvuk. Zatím nejlepší blockbuster tohoto roku. ()

korbitch22

star trek opravdu nesnášim,trapný kostými,ubohý herci s ještě ubožejšíma efektama,ale slyšel jsem že tohle je nátěr,tak sem na to vyrazil a můžu říct,že mě to totálně dostalo,režisér monstrumu udělal ze strar treku,vtipnou a chytrou zábavnou řežbu,která se sice občas ztrácí v absurditě,někdy postrádá špetku té logiky,zachar quinto přehrává jak ďábel,ale simon pegg mě totálně rozsekal a ve finále je pro mě star trek jeden z nejlepších filmů co jsem viděl.hawk ()

Chrustyn

Fenomén Star Treku sahá až do druhé poloviny 60. let minulého století, kdy vznikl první seriál. Od té doby uplynulo spoustu let a seriál se dočkal i deseti celovečerních filmů. Ani to mě však nedonutilo se o tuto kultovní legendu zajímat a zůstaval jsem věrný Lucasovi, jehož vesmírná sága mi připadala daleko zajímavější. Pak ale přišel vizionář J.J. Abrams, který si zatím udělal jméno seriálem "Ztraceni" a posledním a zároveň nejlepším dílem "Mission: Impossible". Přinesl nám svou vlastní startrekovskou vizi, kde jsou hlavní představitelé mladí, krásní, neviní a naivní a naservíroval nám podívanou, která bere dech snad úplně vším a s naprostým přehledem a suverénní samozřejmostí zadupává do země všechny letošní blockbustery. Novodobý Star Trek je přesně tím filmem, kvůli kterému existují kina a díky, kterému je filmové řemeslo tolik obdivuhodné a chvályhodné. Abrams rozehrává úplně nový příběh naprosto excelentním způsobem a ctí novodobá pravidla restartů, kdy si film užijí jak zarytí fandové, tak i naprostí nováčci. Úvod filmu je neuvěřitelný a hned na začátek diváka zavrtá do sedačky spektakulární akční scénou, při které naznačí o co v příběhu půjde. Aby si divák mohl odpočinout přijde klasická seznamovačka, ve které sice nechybí žánrová klišé (rebel, který je díky svému otci předurčen k velkým věcem) ale divák se u ní nemá šanci nudit a zábavným způsobem se seznámí s hlavními členy posádky. Poté příběh pokračuje dále, nechybí vypjaté chvíle,občasné humorné situace, souboje na velícím můstku ani důležitá rozhodnutí. I když to však vypadá, že bude příběh postupovat klasickým způsobem pro daný žánr má Abrams či spíše jeho scénaristé připraveno nejedno překvapení. Oproti jiným letním a převážně těm letošním trhákům má Star Trek obrovskou výhodu, kterou je jeho inteligence. Tam, kde ostatní tvůrci pitomý příběh schovávají za skvělou akci, Abrams překvapuje skvělými a v mnoha případech neuvěřitelně gradujícími scénami z velitelského můstku, kde to mezi známou dvojkou Kirk-Spock neuvěřitelně vře. Rozhodně se nejdená o akční jízdu a bojové scény spočítáte na prstech jedné ruky a ani všechny prsty nevyužijete, když už ale nějaká akce přijde nemá chybu a svou trikovou velkolepostí se hravě vyrovná všemu, co jste doposud v kině viděli. Každá triková scéna je krásně přehledná, napínavá a doslova strhující, kdy divák prostě nemůže odtrhnout oči ani kdyby kino začalo hořet. Občas si režisér dovolí i nějakou vychytávku, která nemá pro děj význam ale pobaví jako třeba scéna útěku před monstrem na zamrzlé planetě, která je výborně udělaná, napínavá a zábavná. Ale o akci zde opravdu nejde. Velkou část filmu stráví divák i hlavní hrdinové na palubě Enterprise ale není zde jediná nudná nebo pomalá scéna, která by hlavní dějovou lini jakkoliv brzdila. Dialogy jsou díky bezchybnému obsazení, převážně neznámých či méně znamých herců naprosto brilantní a hlavně inteligentní, takže divák nestačí žasnout nad tím jak mají tvůrci vše do detailu promyšlené. Jak tak koukám, zatím jsem nenapsal jedinou výtku k tomuto skvostu a bude to asi tím, že prostě nemá jediné slabé místo a už dlouho jsem neviděl, takhle dobře využité dvě hodiny jako zde. I když si dovolím napsat, že je film dokonalý musím si trochu rýpnout do hudby, která sice není špatná a vždy ve správný moment se krásně rozezní ale přeci jen by si film i divácké uši zasloužily něco velkolepějšího. Na druhou stranu Williams není vždycky k dispozici. Rozhodně to není nic co by jakkoliv výrazně narušovalo stabilitu tohoto dokonale vybroušeného klenotu, který si dovolím nazvat nejsofistikovanějším filmem roku a trochu mi začíná vadit, že se J.J. nevěnuje režii více. Doufám, že to po tomto zaslouženém úspěchu napraví. () (méně) (více)

bassator

Byť komerčnost je na filmu evidentně vidět, vůbec mi nevadila a film mě bavil. Originál je sice originál, ale tato "kopie" špatná není vůbec... - 24. 6. 2009 - kino Nový Hrádek - 80% ()

Yardak

Abrams po skvělé Mission Impossible III (jeho filmový debut) natočil perfektní restart Star Treku. Sice nejsem velký fanoušek ST, ale na tento film jsem se opravdu těšil a vyplatilo se! 2 hodinové orgie umocněné dobrým hereckým castingem (osobně se mi nejvíce líbila postava doktora - Karl Urban a pak byl i velmi vtipný Simon Pegg a také nemohu opomenout ruského navigátora Čechova - Yelchin), adrenalinovými scénami a slušným příběhem. Každého velkého fanouška ST musela potěšil role Leonarda Nimoye. Asi nejlepší film ze světa Star Treku, který na Vás dýchne uplně jinou atmosférou než byl člověk zvyklý ze starších filmů - a nebo alespoň mi to tak připadá. 100 %. Už aby bylo pokračování! Otázka zní: Kterou další sérii bude J. J. Abrams restartovat? :-) Film roku 2009. ()

Stanislaus

Moje první setkání se Star Trekem dopadlo lépe než výborně, tudíž veleskvěle. Herecký ánsámbl byl nadmíru sympatický a z hlediska audiovizuální stránky se jednalo o další bombastické a velkolepé orgie. Ústřední zápletka se opravdu povedla a rozuzlení, které pro mě bylo zpočátku nepochopitelné, taktéž. Zkrátka svižně a vtipně natočený snímek, u kterého podle mého názoru není absence předchozích dílů z hlediska pochopení na škodu, což ale neznamená, že bych je též nechtěl zhlédnout. ()

heyda

Asi jsem se zbláznil, ale řekl jsem si, že je na čase zkouknout největší sci-fi filmy posledních let. Tak jsem si logicky stáhnul i Star Trek a musím říct, že zrovna ten mě do sci-fi žánru příliš nenalákal. Byla to v podstatě galaktická komedie, chvílemi až parodie. Uznávám, že efekty byly docela fajn, hlášky a úchylný dabing toho Rusáka mě bavily, ale všechno ostatní je prostě ptákovina. Ještě budu přemýšlet, zda ty 3 hvězdičky zde vůbec ponechám, protože celkově to vyznívá jako dost průměrný film a zdejší hodnocení si vysvětluju především tím, že pro mnohé je Star Trek veliký kult podobně jako pro některé exoty Star Wars. 50% ()

VenDulin85

Je smutné, že budoucnost lidstva může spasit jen namachrovaný frajírek bez špetky disciplíny? Není. Ale vezměme to od začátku... Na Star Trek jsem se konečně podívala, protože se chystám do kina na jeho pokračování Do temnoty, a tak by bylo záhodno vědět, do čeho to vlastně jdu... A je pravda, že po většinu času jsem byla nadšená (byť hned na začátku ze mě filmaři ždímali emoce snad po litrech, až jsem litovala, že nejsem z rasy Vulkánců), s objevením další známé tváře jsem upadala do extáze: Karl Urban, Simon Pegg, Anton Yelchin a hlavní záporák Eric Bana jako Nero, namaskovaný tak, že jsem ho nemohla poznat.. K vyváženému ději nemám celkem co namítnout, byla jsem ráda, že mám nasledovaného Červeného trpaslíka, abych se neztrácela v těch časových kontinuích (vtip). Vrátím se tedy k již zmíněnému hrdinovi "troublemejkrovi", nebo lépeji řečeno k ústřední dvojce, protože na nich to všechno visí. Chrise Pinea tímto beru na milost, přestože to je kluk jak cumel až moc, nicméně tímto počinem dokázal, že v něm něco dříme. Co mě ale uchvátilo daleko více, byly uši jeho zprvu nepřítele Spocka (Zachary Quinto), nádhera.. No a když to klucí dají dohromady, tak je z toho intergalaktická zábava na pět. Tedy, za pět* :-) ()

packa

Nepatřím mezi skalní fanoušky série, proto jsem k filmu přistupoval s čistou hlavou. Výsledek mě nadchnul! Film je zábavný (vkusně!), skvěle natočený (určitě budou nějací techničtí Oscaři), neokoukaní herci výteční. Co víc chtít od popkornového blockbusteru? ()

Darneth

"Vesmír. Nejzazší hranice. Toto jsou cesty hvězdné lodi Enterprise. Jejich úkol: zkoumat tajemné nové světy. Hledat nové formy života a nové civilizace. Odvážně se pouštět tam, kam se dosud nikdo nevydal." Toto je kapitánův deník lodi Enterprise a posádky s hlubšími zářezy na paži něž obvykle. Staré časy odvál hvězdný prach, tak kopni do tý bedny Kirku a šlápni na pedál! Slabší povahy třeste se, neb vás uhrančivé modré oko i blonďatý vlas plácnou přes ústa ;-) Mládí vpřed! ()

sharky

Your father was captain of a starship for twelve minutes. He saved 800 lives, including yours. I dare you to do better. Nabité emocemi až na půdu, od začátku filmu jsem se těšil až na konci Jim Kirk nakope tomu hnusnýmu emzákovi z budoucnosti pr*el. Tomuhle filmu odpustím i mizernou kameru a chaotické akční scény, zjména bitku v baru, protože má filmová dušička se nabažila až po okraj a to jsem nikdy nebyl trekkie. Jim Kirk je dokonalej rebel antihrdina, jakej ve filmu už staršně dlouho chyběl, chlapák s velkým srdcem. Chiris Pine (sladký ksichtík z Deníku princezny 2) je pro mě velkým překvapením, má pořádný charizma, stejně jako zbytek posádky, kterej je navíc tolik podobnej původním herců. Restart série na jedničku, J. J. Abrams na prezidenta vesmíru:) ()

honajz

New Kids on the Block, ale jinak to se sci-fi, natož Star Trekem nemá nic společného. Jedno velké WTF. Děcka si hrají na kosmonauty a jsou děsně odvážní. Nic pro lidi 25 a výš. Jediný díl televizního (!) BsG má víc koulí než tenhle přehypovaný spektákl s několika desítkami nelogičností. Více zde: http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/star-trek.html ()

Flego

Kde sú tie časy, keď sa nekonečným vesmírom pomaly posúvali kozmické lode... Nový ST ponúka zbesilú jazdu po všetkých stránkach, statické obrazy sú vystriedané dynamickou kamerou. Napodiv to funguje. Toto nové ošatenie je vkusné, má eleganciu a štýl. Nie som "trekie", takže mám opätovne problém s príbehom, ktorý ma nedokázal chytiť za srdce. ()

Flakotaso

Pro mne opět nepochopitelné hodnocení. Všichni jsou asi zaslepení "geeci a nerdi" nebo jak si to říkají. Star Trek je naprosto povrchní, sterilní a chladný film bez jakékoli logiky, natož propracovaného scénáře. Pořád se jenom přeskakuje z jedné lodi do druhé, občas něco vybuchne a to je tak všechno. A nemá to žádný důvod, pořád tam mleli cosi o budoucnosti a pomstě, ale aby to člověku dávalo smysl, tak musí být asi ten správný geek a nerd. Navíc tady není není žádná postupná gradace, jakou by měl správný velkofilm mít, pořád to jede na stejné vlně a pořád se tam někdo motá v kruhu. A Abramsova kamera s neustálými modrými pruhy přes obraz mě opravdu nebaví. Další kapitolou jsou nesympatičtí herci, jednoho vybrali jenom kvůli ksichtu, druhý má otočené obočí a účes podle hrnce a záporák vypadá jak debil sám o sobě. Zlatý Horizont události a jiné menší vesmírné filmy, založené na atmosféře a ne na načančanosti a stovkách zbytečných slov. ()

poz3n

Nadprůměrný akční sci-fi s docela povedenym příběhem, kterej si zahrává s časovejma rovinama. Jo dalo se to. ()

eraserhead666

Sice to byla docela jízdy, svižná tak, že mi ani nepřipadlo, že by měl film dvě hodiny, dýchlo to na mě trochu retro sci-fi atmosférou, párkrát jsem se zasmál, ale nic extra to taky nebylo. Připadalo mi to nějak vyprázdněné. ()

Roman.Ticka

Neposkvrněná seriálem nejsem ničím ovlivněná a můžu říct, že se mi to líbilo. Trošku jsem se ztrácela v časosmyčkách a technických termínech, ale jinak to byla docela zábavná scifárna. Herecké obsazení v zastoupení národů Federace mělo své kouzlo, ale chyběl mi tam ještě v rámci mírových aktivit zástupce Islámu.:-) Jako každá správná pohádka šlo o boj mezi dobrem a zlem, o rivalitu mezi instinktem a logikou, o hodnoty, výchovu, tradice, humanismus, přátelství. Formálně pěkně vyvedené obrázky, barvičky, efekty a fantazie bez hranic. No nevím, jestli se to nutně musí líbit každému logikovi, já se řídím obojím, ale srážkou s pragmatismem vycházím jako mírně poražená. Neumím si představit, že jeden pitomý vrták za pár minut sroluje šestimiliardovou populaci. Nápad s teleportem se mi zamlouvá, právě mám chuť na teleportaci např. na Seychely. Anebo na Polynésii. Prý tamní národ mluví nejpomaleji ze všech a nejrychleji mluví Francouzi. ()

jonyyy

Jen tak na úvod. Před promítáním pouštěli trailery na Transformers 2 a Terminátora 4, které jsou pro mě s Avatarem nejočekávanější filmy roku a po zhlédnutí filmu se bojím (ačkoli vypadají trailery moc dobře), že se Star Treku ani jeden nepřiblíží. Jistě to nejlepší, co jsem kdy ze Star Trek téma viděl. A vůbec, čím je Star Trek novější tím přibývá na kvalitě. Jestli jsem si někdy stěžoval, že v seriálů není dostatek vesmírných bitev a lodí, tak po tomto díle to beru zpět. Hned na začátku nasadí film, v podobě několika velmi povedených akčních scén, opravdu velmi vysokou laťku, kterou se mu daří držet po celou délku, herci jsou perfektně vybraní, včetně mého oblíbeného šaška Pegga, o kterém jsem si před zhlédnutím myslel, že se tam hodit nebude. Efekty dokonalé a hlavně se jima nešetřilo a mám stejný problém jako ostatní: koho hrála Winona Ryder jsem si musel dohledat dodatečně na internetu. Jediné, co mě mrzí, že film nebyl v 3D - 98% Zhlédnuto v kině v den premiéry. Dobře investovaných 119 Kč. ()

HellFire

Nevěřil jsem, uvěřil jsem. Jak je u Abramse zvykem, nakopne již skvělým začátkem. I když nejsem toliko poznamenaný fenoménem Star Trek, do příběhu jsem se vžil rychle a užíval si adrenalinové jízdy. ()

GigaPudding

Od všech předchozích filmů a seriálů se film distancuje okamžitě na začátku vytvořením alternativní časové linie, takže nějaké hysterie ze strany nejskalnějších fanoušků je úplně mimo mísu a nepochopitelná. Film je to velmi našlápnutý, vtipný a s tunou hlášek, s frajerskými hlavními hrdiny a velmi cool efekty a barvičkami a atd. a je to moc napínavé. :) Žádný zásadní "přesah" v tom není, ale ten ani nikdy v žádných star trecích nebyl a tohle je velmi působivé znovuuvedení staré značky ale s respektováním původních sérií nebo spíše jejich nenarušováním. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra