Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

donnovann

Jo jsem hodně spokojenej. I s pokročilým věkem je Neeson prostě borec a žerete mu každý slovo i pohyb. Film má skvělý tah na branku, 93 min nám zaručuje, že film neutíká od hlavního tématu a proto ani na okamžik nenudí. Přesto nemůžu dát plný počet. Každopádně člověk, který miluje akční filmy u kterých se nemusí moc přemýšlet si dá podobný snímek do top 10. ()

JosefTomas

Neeson se vyšplhal na skvělého herce, s tak úžasným charisma, že by mu ho mohl každý závidět. Zde to opět dokázal a zvedl kvalitu filmu o desítky procent. Někdy občas(zatraceně málo) film má nějaké klišé, ale jejich strašně málo. Navíc má film zatraceně rychlé tempo, skvělé akční scény a již zmíněný Neeson z tohoto filmu dělá skvělou podívanou. ()

mrclTV

Taken stojí a padá na nezničiteľnosti postavy Liama Neesona spolu s jeho "very particular set of skills" a samozrejme na TOM epickom telefonáte, ktorý viem asi už naspamäť. Najhoršia nočná mora všetkých amerických rodičov - výlet do Európy, spojený s bojom neohrozeného otecka proti východeurópskej/balkánskej/hocijakej mafii, toto môžem. Áno, je to jednoduchšie, ale poriadne napínavé, akčné a aj zábavné (zábavné v zmysle ako vždy kreatívnym spôsobom Liam výjde z konopí). Dlho som nechválil hudbu (lebo som nemal dôvod pri iných filmoch čo som v poslednej dobe videl) ale tu je správne nenápadná a k titulkom pridaná znepokojivá klavírna linka je to pravé orechové pre film ako tento. Len škoda, že dcéru hrala vrcholne nesympatická Maggie Grace. ()

bohhous22

Oddychovka jak se sluší a patří. Na Františka dost neotřelé bitky a super akce.Predvitatrlnost filmu sluší. A ty dva díly potom?To málem zabily. ()

jayman

Druhé (alebo tretie?) zhliadnutie po niekoľkých rokoch som si už vôbec neužíval tak veľmi, ako to prvé - teda, ak sú moje matné spomienky aspoň trochu správne. Naopak, cítil som potrebu komentovať všetky logické dierky v scenári, no na konci dňa som stále spoko, uvedomujúc si, že na hollywoodske pomery sa bavíme o nadpriemernej zápletke. Akciu nemusím komentovať, takisto citovú väzbu na hlavného hrdinu a nekritické fandenie. Taken má status malého kultu oprávnene. Liam Neeson je funkčne presvedčivý a celé to nejako tak funkčne šlape. Dobre. 2022 EDIT: Nad vodou to drží iba námet, ktorý sa ukázal ako nadčasový. Naopak, dvadsaťpäťročná Maggie Grace, ktorá prišla k presvedčeniu, že sedemnástku zahrá najpresvedčivejšie tak, že bude všade poplašene utekať, je čistý teror. Priemer ()

PlayEasy

Od dob Willise, Slye, Arnieho, Harrisona a jiných legend je "Taken" asi to nejlepší na poli akčního filmu! Snímek bez ambicí, s Liamem v hl. roli ;) .... Ovšem o to větší je to překvapení. Protože od prvních 20ti minut, od toho osudného telefonátu (-"Já nevím kdo jsi, nevím ani co chceš. Ale najdu si tě a zabiju tě..." -"Hodně štěstí") se to stane nejnabušenějším evropským Thrillerem všech dob. Skvělá střílečka střídá dokonalou rvačku a ta ještě dokonalejší honičku - asi něco takového zažijete za pouhých 90(%) minut! :-) ()

AgnesDee

O tomhle snímku jsem předtím slyšela jen pramálo věcí, v podstatě jsem znala jen mírnou premisu. A taky jsem samozřejmě znala ten Neesonův slavný monolog :D Ale nikdy by mě nenapadlo, že jeho specifická sada dovedností je až tak skvělá. Opravdu skvělý zážitek. Kdyby jen ty holky nebyly tak sprostý, tak bych možná dala těch pět hvězd. ()

MartinTerran

Po nějakém tom úvodu je to podařená akční procházka Paříží. Hlavní hrdina otec je brutální a nechává za sebou pouze mrtvoly, což přidává na uvěřitelnosti. Zbytek filmu však už tolik ne i když víme, že je z nějaké speciální jednotky, tak to co předvede ve filmu no nevím, nevím. A gangsteři jsou tupí a mířit vůbec neumí, klasika. Dobrá oddechovka nad kterou se nesmíte moc zdlouhavě zamýšlet. Hodnocení: 63/100. ()

ostravak30

Pierre Morel vytvořil svůj druhý film akční podívanou. Pomáhal mu Luc Besson, který už měl v tomhle ohledu zkušenosti třeba z Brutální Nikity či Kurýra. A přispěl i Robert Mark Kamen, který pro změnu dělal Karate Kid, Smrtonosnou zbraň či Polibek draka. Tohle všechno dohromady je využito zde. Liam Neeson jako tajný agent cestuje do Paříže, aby zachránil svou dceru. Paříž je pro americké filmaře stále takové trochu exotické místo, protože natáčí se po celém světě, ale v Evropě se v té době zase tak často děj neodehrával. Ovšem velmi rychle se to změnilo. V tomto filmu tak tvůrci využili předchozí zkušenosti hlavně co do akčních scén a bojových umění. Střílí se nakonec docela minimálně, více se bojuje. Film má spád a asi je i dobře, že nebyly využity klasické Hollywoodské akční hvězdy. To je takový typický film, kterému se těžko něco vytýká, ale přesto mu nějaká drobní ingredience chybí. ()

Recenzon

Akce je tu neskutečná a bezchybná. Taky mě moc bavilo Liamovo pátrání po své dceři (Takže vlastně asi všechno). Líbilo se mi, jak v pár momentech se z Liama stalo mučící zvíře a následně potom milující tatík. Dobrý film👍 ()

mosem

Napětí filmu rozhodně neschází, takže podívaná je to dobrá. I když hrdina vykazuje úspěšnost bojových scén, jaké jsme mohli vidět naposled v sovětských válečných filmech, a předem víte jak to MUSÍ dopadnout, díváte se s napětím. ()

VanillaIce

Po dlouhé době zase kvalitní akčňák! Morel a Neeson ten film udělali, ostatní jsou nepodstatní. Jedna hvězdička je dolů, za delší úvod a hlavně za Meggie Grace!!! Kdyby tam dali jakoukoliv sedmnáctku, tak to zahraje stejně (hrozně), ale aspoň by to bylo uvěřitelnější. Jo a proč jde ten film u nás až v prosinci???? ()

ShotgunED

Tak tohle je moje gusto,s klidem opomenu tu řadu štěští a náhod co musí hrdina potkat a najít,aby mohl pokračovat. Tohle je jeden skvělej akční nářez. Nelítostné,drsné,nekompromisní,skvělé. Už dloho jsem nebyl tak potěšen. ()

hRob

Neskutečně nekompromisní a drsné akční movie. Myslím, že protentokrát francouzi amíkům pěkně vytřeli zrak. 9+/10 ()

LP-SK

90 %. Takmer dokonalý snímok, ktorému možno vytknú ozaj len to, že vo svojej podstate nie je originálom, ale evolúciou "bournoviek" a pod. titulov. Tento film pre seba nevytvoril jedinečný žáner, nebude lahodiť mnohým "znalcom", no ak chcete vidieť film, ktorý je "Akčný / Krimi / Dráma / Thriller" a fakt stojí zato, je to TAKEN. UPOZORNENIE: Krajne nevhodné pre ľudí s IQ nad 170 a všetkých, ktorý v akčných filmoch hľadajú virtuóznu psychologizáciu postáv, neošúchaný námet, prípadne antikomerčný prístup. V takom prípade je Taken len odpad - ani nepozerať !!! ()

Blazis34

Skvělá akce od prvních minut. Důvěryhodnou hereckou rolí se zaskvěl Liam Neeson, který se jede snažit získat zpátky svoji unesenou dceru určenou k obchodu s bílím masem do Paříže. Pro mě největší drama zážitek představovala scéna, kdy je Amanda pod postelí a její otec ji udává instrukce a odposlouchává únosce. Tento dialog si pořád pamatuju a je to pro mě nejsilnější moment filmu. Od pěti hvězdiček mě odradilo akorát klasické americké dílo, kdy jeden chlap rozpráší celý gang a cestou zabije x desítek lidí. Jinak skvělý film, doporučuji. ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)