Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

AlThorKremser

Úžasné. Jeden z nejlepších filmů vůbec.Užasná comicsová adaptace. Chris Hemsworth jako Thor byl úžasný. Skvěle vybraný herec. Marvel odvádí skutečně prvotřídní práci. Od filmu jsem čekal hodně. A překonal mé očekávání. Příběh filmu super, efetky,huba,prostě vše. Nezaslouží nic míň než 97%. ()

Helo

Abych pravdu řekl, moc jsem od Thora neočekával. O to více jsem byl poté překvapen. Nejvíce se mi asi líbilo zakomponování severské mytologie do příběhu, bez nějakých větších nelogičností. Stejně tak se povedla komická stránka filmu, kterýžto mi přišel snad jako nejhláškovitější komiksový film, co jsem viděl(edit: nejhláškovitější po Avengerech). Jedinné co mi chybělo byla písnička Thor od Manowar. Prostě: "Thor the mighty, Thor the brave..." 86% ()

René.girl

Bavila jsem se od začátku do konce. Nevím, jestli to bude tím, že film režíroval Branagh, ale působí na mě jinak než většina zfilmovaných komiksů. Naprosto vyvážená porce humoru, akčních scén, efektů, romantických momentů atd. atd... prostě pravý komiksový nářez!! 95% ()

Remedy

Celou dobu jsem si říkal, že by mi asi ani v nejmenším nevadilo, kdyby se celý příběh odehrával jen tam „nahoře“, protože prostředí, které v Thorovi stvořil Kenneth Branagh, je nesmírně působivé a jako čistá fantasy bez přítomnosti lidského druhu by celý film nejspíše fungoval také dobře. Na druhou stranu nejdůležitější aspekt celého snímku – uvěřitelné a nekomicky (což se při podobném „propojování“ ve filmovém světě moc často nestává) působící propojení obou světů bylo zvládnuto na výbornou, takže střídání prostředí „nahoře“ a „dole“ ve výsledku vyznívá celistvě a nerušivě. Moc se mi líbilo, jak svět lidí postupně formoval a ovlivňoval Thorovu postavu, navíc to jeho sbližování s Jane bylo místy příjemně intimní, ba až roztomilé. Komiksovka s antickým přesahem, kdo by to byl řekl. ()

Mikita

Až na posledních 15minut jsem se vážně bavila. Je fajn, když vás potěší film, od kterého nečekáte mnoho. Lehké, vtipné, trochu dost zjednodušené a Natalie mi v té roli zrovna neseděla, ale jinak jsem překvapivě spokojená. A potitulkové dodatky mi přijdou vtipné. Jsou v nich odkazy na další Marvelovské filmy a mě pokaždé potěší, když to vše v dalším filmu zapadne do sebe. Nápadité. ()

Kaluž

Když pominu to, že samotná postava okostýmovaného Thora včetně toho jeho papundeklového kladívka je infantilní až hanba a překousnu i to, že Portmance nejdou naivní pipiny, je tahle fantasy jednohubka celkem fajn. Hopkins (Odin) důstojně hřmí, Elba (Heimdall) je neskutečně cool a Hiddleston (Loki) je patřičně slizký. Scény z Asgardu a Jotunheimu jednoznačně přebíjejí ty ze Země. Sranda bude, až to Branagh jednou předělá pro divadelní prkna. Straczynski je nový Shakespeare :) ()

topi

Thor mě vůbec nenadchl a ničím neohromil. Komiks jsem nečetl, tak nemůžu srovnávat, ale film na mě působil jako vyumělkovaná hračička. Kostýmy se mě nelíbily, efekty se mě nelíbily a ani hrozně přehrávající Natalie Portman se mě nelíbila. Hudba byla taky strašná rutinéřina. Konec. ()

gojackill

Thor je v akčních sekvencích převážně subtilní a celkově film působí poměrně skromně, pokud se odehrává na Zemi. Ale na Asgardu je tak velkolepě pojatá architertura, až to vyráží dech. Možná nejde jen o velkolepost, ale o vydařený design. Režisér, který si od Shakespeara odskočil k akčnímu blocbusteru, vtiskl Thorovi nějaký ten vývoj a především z Thora dokázal udělat sympaťáka, kterému není těžké fandit. Chris Hemswort se do role Thora hodí výborně a není to jen kvůli jeho tělesné stavbě (na výšku kolem 190 cm vypadá skutečně velmi dobře). Na Thorovi je nejvíc sympatický, že pobaví nějakým tím fórem a vůbec to není macho film. Co mě ještě zaujalo je černošský strážce portálu, který je fascinujícím způsobem stoický a důstojný. Při vydařených závěrečných titulcích, které efektně provedou vesmírem (nebo alespoň umělecky vizualizovanou představou universa), jsem v duchu konstatoval, že je to moje nejoblíbenější marvelovka. ()

Dzin01

Mám rád komiksy a mám rád severskou mytologii. To je určující, protože tenhle film NENÍ o severské mytologii, ale je o komiksech. Proto se mi obrovsky líbí. A to prakticky jen kvůli Kennethu Branaghovi. Protože ten, díky jeho propojení s Shakespearovským dramatem mu dokáže dát správný nádech. Mluvíme tu o "Severských bozích" a ty prostě musí vypadat velkolepě až nabubřele. A to tu jsou. Odin, Thor, Loki jsou velkolepý a nepřekonatelní. A Thor je potom půlku filmu správně smrtelný. Ano, je to možná trochu skratkovitý příběh o nevycválaném bohovi, kterému se jeho otec rozhodne dát zavyučenou a on se napraví a zamilu je, ale je natočen přesně tak, jak by měl být. Je to heroické, je to velkolepé. A líbí se mi to. ()

Hanyou

Byla jsem nečekaně oslněna. Téměř nemám co vytknout. Asgard byla úchvatná vizuální orgie s nádherným Bifrostem a prostě přelety nad paláci vypadaly úžasně. Jak se mi v prvních trailerech nelíbila brnění bohů, tak ve filmu samotném vypadala výborně. Prostě, co se efektů a vzhledu týkiá, nemám žádnou výhradu. Příběhově už to není žádné veledílo, ale prostě bezvadná zábava, a to je naštěstí to, co od komiksáků čekám. Thor byl sympatický, Odin správně všeotcovský, jen můj oblíbený Loki nebyl zatím dostatečně úlisný. Co není může být. Aspoň to byl fešák. Ale pro příště vykopněte Natálku, ta mi chybět nebude. Víc záběrů Sleipnira! ()

stration

Jedno z nejstravitelnějších komiksových převedení do filmové podoby. Branagh perfektně kombinuje Shakespeara s komiksovými hrdiny a příběh povyšuje na epické drama. Všechno doplněno perfektními herci v čele s Chrisem Hemsworthem, o kterém ještě určitě uslyšíme. Podle mě by se totiž hodil klidně i do toho Shakespeara. ()

PogoJoe

4.5 | Perfektně pohádková visualizace + povedený casting = prvotřídní komixfilm a pastva pro oči. Vtipné (Thor ve Zverimexu: "Chci koně."), krásné (Natálka, Jaimie Alexander i koneckonců Kat Dennings), pohodové. Žádný kýč, nic, co by mě rušilo nebo mi nesedělo. Není to převratný film, ale mě hodně bavil. ()

Thomassi

Thor je komiksovka trochu jiná ostatním, protože se neodehrává plně na naší planetě, ale je tam zakomponován svět zvaný Asgard. Ten je na jednu stranu krásně barevný a dobře vytvořený pro pocit slasti v oku diváka, na druhou stranu se mi ale více líbil děj odehrávající se "u nás". Po technické stránce mi to sice nepřišlo až tak dokonalé, spíše kreslené v určitých okamžicích, ale zase takoví herci zachraňovali slabší pasáže. Přesto i tak má Asgard kouzlo parádně vypadajícího světa. Chris jako správný Seveřan skvěle padl do role a Natálka svými půvaby doplňovala ženské pohlaví. Thor si ale drží čestné místo v síni slávy pro komiksovky, proto dávám vyšší hodnocení. ()

katuska138

Po shlédnutí Captain America musím říc, že Thor má aspoň něco do sebe. Tenhle film se alespoň tvůrci nesnaží brát tak trapně vážně, takže ty vtipy tady fungují na výbornou. Animace Asgardu naprosto dle mého gusta. Jen bez Natalie, jejíž umístění mi připadalo jen jako vata pro romantický holky, aby věděly, že lááska je přeci všude, by to celý fungovalo podstatně líp. Rivalita mezi bratry je dostatečně vyhrocená a plíst do toho holky mi přijde dost zbytečný. A ta typická Marvelovská scéna po titulcích mi zase jednou nepřipadala úplně zcestná. ()

MATADOR

Poslední chybějící Avengers článek mi chyběl ke kompletnímu shlédnutí. Trošku jsem se bál scén mimo Zemi a nakonec to byly ty nejlepší pasáže z celého filmu, jelikož na Zemi byla neuvěřitelná nuda, snad jen kvůli tomu a naprosto zbytečné Natalie Portman (jinak ji mám ale rád), nejdu výše. Věřím, že se dvojka v tomhle pochlapila! ()

salalala

Upřímně řečeno, jsem překvapen. Nedovedl jsem si představit kombinaci akční komiksovky a Kennetha Branagha, ale ono to funguje. Hlavně díky Branaghovi se ten film nezmění v plytkou a lacinou břečku o proměně jednoho namyšleného floutka. Dialogy, kterých je tu dost, vůbec nenudí, a jelikož Branagh umí pracovat s divadelností, jsou perfektně zvládnuté. S akcí je to o chlup horší - díky 3D není hlavně na začátku nic moc vidět, je to chaotické a dost temné. Pak už se to zlepšuje a relativně se to dá. Sem tam je znát, že Branagh v tom není úplně kovaný a nějaké záběry jsou trošku navíc a zpomalovačky nejsou moc efektní, přesto klobouk dolů. Herci jsou velmi dobří, zejména Hemsworth v titulní roli - charismatický, vtipný, užil si to. Portman nějak moc nehrála, ale je roztomilá, o tom žádná. Hopkins taky neměl moc místa, ale zvládl to s přehledem. Zaujme ještě Skarsgard. I když je tempo nevyrovnané a potenciál střetu dvou světů nevyužitý, je to fakt příjemný a osvěžující filmeček, který bych si dal klidně znova, ale už bez dabingu, který se nepovedl. 70%. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)