Reklama

Reklama

Film v režii čtyřnásobného držitele Oscara® Clinta Eastwooda (Million Dollar Baby, Nesmiřitelní), Invictus vypráví pravdivý příběh o tom, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) spojil síly s kapitánem jihoafrického rugby týmu Francoisem Pienaarem (Matt Damon), aby pomohl sjednotit zemi. Nově zvolený prezident Mandela ví, že jeho národ zůstává po apartheidu stále ještě rasově i ekonomicky rozdělen. Věří, že může svůj lid spojit přes sport, proto se rozhodne sjednotit hráče rugby, kteří patří v celosvětovém měřítku mezi outsidery. Jihoafrický rugby tým nakonec postoupí na Světový pohár roku 1995. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (606)

Zeck 

všechny recenze uživatele

Mistr Eastwood se svojí osobitou režií zde není vůbec poznat, bohužel ani v náznacích. Je to přesné zachycení skutečných událostí, takže nezbyl žádný prostor pro jeho geniální improvizace a scény, které jsou jemu vlastní. Vybral si očividně téma, které ho zajímalo, má úctu k Mandelovi a jeho práci, proto se rozhodl mu tímto sklonit poklonu. Rozhodně mu to nezazlívám, protože celému světu ukázal příběh, který nikdo neznal. Možná mohl trochu podškrtit stopáž, která sice odpovídá jeho stylu práce, ale proškrtnout pár scén a zkrátit film na 100 minut, by neškodilo. Eastwood je Bůh a já ho obdivuji, tady to bohužel neměl jak dokázat, snad v dalších filmech. 80% 08.07. 2010 ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Niečo ako prológ k tomuto som nedávno videl tzv. "Endgame" (samozrejme neide o priame spojenie, len to moje). Ako to pôsobí? pomalo, nudne, miestami strašne múdro (hlavne keď tam je pán Mandela), obetavo, pokorne... bla bla mohol by som pokračovať do nekonečna, ale opäť niekedy menej je viac. Toto je také klišoidné, šablonovo orámované, citovo vypäté až povrchné "dielo nedielo"... ak by som si neprečítal kto to natočil, Clint Eastwood by bol asi posledný na ktorého by som ukázal prstom... 6/10 ()

Reklama

sepp 

všechny recenze uživatele

Az prilis naivisticky prevypraveny pribeh, ktery tim ztraci bohuzel na sile a atraktivnosti. Poslednich 45 min. je uz vylozene krecovite dojeni slz z divaka za kazdou cenu a mel jsem dat hvezdy jenom dve. Tu treti jsem nakonec pridal za neskutecne silny namet z prostredi mnou tolik milovaneho rugby. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

V prvom rade sa mi páčili herci (Matt Damon, Morgan Freeman), ktorý vedeli potiahnuť film.Hlavne Freeman, ktorý už síce dosť zostarol ale stále ešte vie.Matt Damon to zahral klasický dobre ako v ostatných filmoch.Dej filmu bol jednoduchý ale celkom fajn zrežírovaný.Hudba bola tiež taká typicky dobra.Občas ma to až tak moc nezaujalo, ale záverečný zápas bol dobrý.Keď to tak zhrniem do kopy tak to bolo dobré, ale len dobré.Nič viac som v tom filme nenašiel a necítil. 70% - 3* ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nějak nedovedu říct, čím mi Invictus přijde tak "plný", když je tak šíleně naivní (i když je podle skutečných událostí, že). Laskavé mesiášství Morgana Freemana, tvrdě naučené léty Mandelova strádání, sportovní srdce a lidskost kapitána Pienaara, přitažlivě natočené rugbyové zápasy, to všechno nesporně mluví ve prospěch Eastwoodova dalšího režijního počinu. A to bude možná ono - magie Clinta Eastwooda. Ten člověk to prostě má "v paži", a i kdyby tam nebyla ani špetka čehokoliv nad rámec filmařského řemesla, bude to zážitek hodný zopakování. A tohle budu rozhodně chtít vidět znovu, i když hodnocení ostatních ve smyslu neodolatelné reklamy na Afriku vidím jako lehce přehnaná. Původní africká hudba je ovšem další z taháků, které zpříjemňují sledování tohohle politického, nikoliv sportovního snímku. 80% a podvědomá snaha nemyslet na to, jak to v JAR vypadá s kriminalitou a mezirasovým soužitím dnes. O hodném krejčovském skřítku "I kdyby mě chytili s kouřící pistolí v ruce nad mrtvolou, budu tvrdit, že jsem v tom nevinně" Radovanovi radši nemluvě:P ()

Galerie (52)

Zajímavosti (20)

  • V rámci přípravy na svou roli podstoupil Matt Damon intenzivní trénink pod vedením Chestera Williamse, který byl hráčem týmu JAR v roce 1995. (viperblade)
  • Součástí závěrečných titulků jsou autentické fotografie. (SniperG1)

Související novinky

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)

Idris Elba bojuje s rasismem

Idris Elba bojuje s rasismem

14.03.2012

Za hlavní roli v detektivním seriálu Luther letos získal Zlatý glóbus. Určitě by nepohrdl ani Oscarem, nebo alespoň nominací. Je tu šance. Zahraje si totiž hlavní roli ve výpravném životopisném… (více)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI

13.03.2010

Na úvod si dejme obvyklé: Clint Eastwood je nezastavitelný. Zatímco na Oscarech se díky hereckým nominacím mluvilo ještě o jeho Neporaženém, Clint mezitím dokončil další film (nadpřirozený thriller… (více)

Eastwood a Damon vidí mrtvé lidi

Eastwood a Damon vidí mrtvé lidi

20.09.2009

Clint a Matt si zjevně padli do oka. V prosinci má premiéru jejich společný „jihoafrický“ projekt Invictus, ve kterém si Morgan Freeman zahraje Nelsona Mandelu a Matt Damon kapitána ragbyového týmu.… (více)

Reklama

Reklama