Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

st.ranger

Co tohle sakra bylo? Nezáživná a nudná patlanina postavená na ubozích dialozích o ničem s minimem akce. Takové kvantum zbytečných scén a nesmyslů jsem naposledy vidět v Bayovo Transformers, u Iron Mana mě to silně překvapilo. Někoho možná film zaujme, je v něm opravu mnoho rádoby fórků, ale mě spíše bavila celková stupidita filmu. Rourke se zdál jako že je v tomhle filmu omylem a Rockwell zase nedokázal zavřít hubu. Hrůza. ()

BoPo

Dvojka je z môjho pohľadu lepšia ako prvý Iron Man. Je to predovšetkým zásluhou súperov. Sam Rockwell a predovšetkým Mickey Rourke, ktorý si aj napriek malému priestoru ukradol film pre seba. Ak by mu venovali viac priestoru a pozornosti, pomohlo by to celému filmu. Takto je to popcornová zábava, na ktorú človek nebude spomínať. ()

Litsarch

"Zkuste něco, paralyzuju vás, a pak si pustím "Chůvu v akci". To si někteří opravdu mysleli, že sequel bude jiný než byl? Jak se to asi mohlo jinak odvíjet, když Tony Stark v přímáku na férovku řekne, že Iron Man je on? Jinak než že ho ostatní budou chtít jeho technologii napodobit nebo mu jí sebrat, protože on jí nevydá? Fakt jste si snad mysleli, že ho celý svět bude plácat po rameni a nebo že snad po něm půjdou všichni? Kdo od Iron Mana 2 čekal bůhví co, musí být samozřejmě zklamán. Já, stejně jako v prvním díle, jsem od něj nečekal vlastně nic a jelikož tímto dílem Iron Man nekončí, tak jsem to bral jako takový "mezimůstek" mezi prvním s třetím dílem. V prvním díle se toho moc totiž nedozvíme a tak bylo na úkolu dvojky zasvětit diváka do toho, kdo byl otec Tonyho Stark, jeho oponenti a celkově probrat minulost více, jelikož by mohla být klíčová pro dějství přítomné. Světě div se, ono to tak bylo! :) Opravdu hrozně nečekané, že? Nemyslím si. A kdo ano, ten byl zklamán. Akčních scén sice ubylo, ale když byly, tak stály za to. Scénu na Grand Prix Monaka jsem si užil dosyta, Mickey Rourke byl parádní záporák. A závěrečný final fight (který trval 15min, takže si nikdo nemůže stěžovat na nedostatek akce) byl v místech opravdu skvělý. Následuje to, co mnozí (neznalci komixu jako já) čekali už od prvního dílu. Závěrečná scéna v úsměvném duchu (absencí povedených a netrapných scén a narážek snímek, stejně jako díl předchozí, netrpí) byla hezkou tečkou. Iron Man 2 pro mě plnohodnotně splňuje roli sequelu jedničky a jakéhosi prequelu trojky a osobně opět nelituji 2 hodin stráveného času. ()

Terva

...je to už dávno, co jsem tu před váma stál... Po docela nudné asi půl hodině se film začne rozjíždět. Scéna, která se věnuje závodům formule 1 je velice zajímavá a pěkná, bohužel se mi zdá, že je krátká a nedodělaná. Mám však pocit, že všechny ty super scény jsou nedodělané. Jako by chtěl režisér dostat do filmu všechno možný, ale polovičatě. Mohu však říci, že je velice povedené ozvučení a hudba. Mé dva subwoofery tancují radostí. Pak se všechno zamotá, Stark ( Robert Downey jr. ) neúspěšně dokončí oslavu svých, údajně posledních, narozenin a dostane se do křížku z jednookým Nickem Furym ( Samuel L. Jackson ). CITÁT : Nespustím z vás oko, Starku. Průnik Natashi Romanoffové ( Scarlet Johansson ) budovou společnosti Hammer byla úžasná. I všechna vystoupení Ivana Vanka ( Mickey Rourke ) byla krátká, nedodělaná, což je škoda, ten film se mohl klidně rozvinout do dvou dílů. CITÁT STARKOVA OTCE : Mě omezuje technologie mé doby, ale ty na to přijdeš. Ve filmu zazní songy " Shoot to thrill " a " Highway to Hell " http://www.youtube.com/watch?v=DBjEmFLL5Gk obě od skupiny AC / DC, dále třeba " The magnificent seven " od The Clash, " Another one bites the dust " od Queen nebo " Groove Holme " od Bestie Boys. Ty Starku, mám nápad na elektrický tryskáč.....no fajn, tak to rozjedeme. Asi v půlce závěrečných titulků se ve skupině ANIMATORS zjevuje jméno Stephen King. I zde je na samém konci malý dovětek. ()

Johny_fork

Množství charakterových vad Downeyho postavy stále baví, efekty i hlavní záporák Rourke na velmi slušné úrovni. Ovšem jako celek působí nový Iron Man rozpačitě, jedná spíše o sled scén, které jsou sice povětšinou dostatečně cool, ale působí odděleným dojmem a nestupňují napětí tak, jako v prvním díle. ()

Hismael

Ve dvou hodinách příliš málo akčních scén, které se vejdou do čtvrthodinky a opravdu zaujme jen ta poslední. Zbytek tvoří spoustu nezajímavých rozhovorů, žádné napětí, scénář nemá moc možností čím zaujmout a stále se jen čeká na závěrečnou bitvu. ()

Ouwen

Dost dobré pokračování hrdiny Iron Mana. Vše vylepšila skvělá hudba, hlavně od AC/DC. Jsem spokojen stejně jako u prvního dílu:) ()

jh666

Asi nejslabší Iron Man, ale pořád skvělý film. Akce slušná, vtípky podařené, Black Widow v nejvíc sexy akční scéně, jakou jsem viděl, cool War Machine, takže spokojenost. 90 % ()

Gazy

Druhý Iron Man se zvrhnul v neskutečně dlouhou konverzačku, místy proloženou nějakou tou kratičkou akcí, která navíc postrádá jakoukoliv šťávu. Třetí hvězdička je prakticky jen za neskutečně sexy Scarlett Johansson, která se bez debat postarala o nejlepší bitku z celého filmu, bohužel její Černá vdova nedostala zdaleka tolik prostoru, kolik by zasloužila. Málo akce, málo Scarlett a naopak až příliš mnoho zbytečných keců, tak vypadá druhý Železňák. Skvělý první díl je kvalitativně o několik pater výš a bojím se bojím, že se pánům z Marvelu už jen tak nepodaří přijít s něčím podobně dobrým. P.S.: Dabing je děs a bída, která pravděpodobně odradí i ty jedince, kteří jinak dávají přednost česky namluveným verzím. ()

Chermy

První Iron Man držel lépe pohromadě, ale zas takový rozdíl to není. Možná jsem se u jedničky trochu více nasmál, na druhou stranu mi Mickey Rourke jako záporák seděl mnohem víc, než Jeff Bridges. Když pominete, že film jako tento, je vlastně úplně zbytečný, tak to zase taková ztráta času není, pokud tedy máte rádi svět Iron Mana.... ()

corpsy

Tony Stark si na rozdiel od ostatných maskovaných hrdinov svoju pozíciu skvelo užíva a nesnaží sa ju zatajiť. A táto časť je hlavne o tom. Keďže sme hodený do víru udalostí a nám netreba žiadne zoznamovania sa s postavami, môžme sa sústrediť len a len na explozívnu akciu. Alebo možno ani nie. Film má svoje čaro - môže zato hlavne Robert Downey Jr., ktorý do úlohy sadol podobne skvostne ako napr. Harrison Ford do Indiana Jonesa - ale na pokračovanie, ktoré pri takomto druhu žánru malo byť veľkolepejšie a akčnejšie, je tu tej akcie príliš málo a nieje nijako bombastická. Tak nám ostal len vysoko profesionálny nadpriemerný komiksový hit, ktorý však za eleganciou a svižnosťou prvého dielu zaostáva. ()

moviesfan

Herecky mi to sedlo. Záporák byl zvolen více než dobře. Jenže ono se tak nějak víc povídá a povídá než aby se bojovalo. Akčnost mi chyběla poměrně dost, což u typu tohoto snímku bych nečekal. ()

JohnCZ

Slabší jak jednička, přesto však dost dobrá komiksárna. Díky Downeymu to má švih, zejména v první půli z něj srší charisma na všechny strany. Později však výborné slovní přestřelky vystřídá akce a tam už film ztrácí tempo a proto mi stopáž přišla trochu přemrštěná. ()

M.Macho

Velmi důstojné pokračování. 5 *, protože Iron man 2 je inteligentní podívanou, která nejenom, že je skvěle napsaná a všichni herci jsou prostě skvělí v tom, co dokáží ze stylizace vytáhnout, ale i co do "obrázků" je cosi vypečenější. Iron man 2 si hraje s různými formami kýče! Což je fascinující zábava... Vlajky, vojáci a výbuchy při show - co to připomíná? Chytlavé, vtipné, zároveň neurážející střídmostí a naopak zběsile přepálené tam, kde je to potřeba. Absurdní situace, lehkost - tak to má být!!! Díky Jone Favreau PS: Asi začnu počítat všechna camea Stana Leeho :P ()

Skrk

Nehorázně ukecaný nudný film s minimem humoru a akce. Scarlett tu měla mít rozhodně více prostoru a Rockwell by tu pusu měl zavřít - nevím jak vám, ale mě tam vyloženě sral. ()

Suzie05

Skvělé jako vždycky! A to provázání s ostatními komiksovkami je taky dost dobře propracované. Já dávám oba palce nahoru a už s nadšením vyhlížím Avengers. ()

Zeebonk

Z té překombinovanosti mě bolely oči, pan režisér by si s tímto materiálem vystačil na dva filmy, dva kvalitní filmy. ()

Marek1991

Tento diel skvelo nadviazal na prvý a ponúkol opäť vysokú úroveň akcie, modernej technológie, zaujímavých zamyslení, zábavy, úsmevné americké hlúpostičky ako krásnu bojovnú ruskú agentku a zlého ruského vynálezca, ktorý aj zo špendlíka vyrobí priam smrtiacu zbraň, nuž bolo na čo pozerať. Ja som sa zabavil a keď to porovnám s niektorými marvelovskými superhrdinskými filmami, tak musím uznať kvalitu. Mne to dalo jedno, môžete byť akokoľvek bohatý, ten kto má navyše vedomosti a zručnosti má navrch aj voči bohatším a komerčne úspešnejším, inak skvelo efektný film, ktorý rástol postupne. Dúfam, že ak má byť nejaké pokračovanie, tak sa ho nedočkám u vecí ako Hulk, Daredevil, Kapitán Amerika, Spider-Man, Batman, ale práve tu u Iron Mana, na toto sa dá skrátka pozerať, dúfam však, že to trocha viac upustí od zbraní a ten vývoj a nápady presunie tvorivejším a lepším smerom. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)