Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Chlo0opek

Tak očekával jsem, že film bude velmi dobře graficky zpracován s dějem přesně takovým, jaký měl a ničím novým nepřevyšující ostatní takové filmy. Takový přesně film byl. Jen teda nechápu, proč se z počátečních nesmrtelních mimozemšťanů stali naprosto neodolní tvorové.. Když do 1. pálili vším možným a byl stále naživu a pak se dali zabít snad obyčejnou bouchačkou.? Že by se po takové salvě u 1. mimozemšťana nepodařilo ani jednomu z pálivších zasáhnout jeho slabé místo.? Asi to tak bude:) ()

Unr3aI

Neviem preco ma tento film take nizke hodnotenie, osobne som si ho velmi dobre uzival, vyborne bojove sceny, atmosfera, efekty, emzaci...vseho vsudy spokojnost. Jedina vec, ktora mi smrdela bolo nekonecne mnozstvo americkych statnych zastav na kazdom kroku, to si asi amici proste neodpustia. ()

chaosteory

Fíha, další scifi, kde si vyspělá banda hňupů z prdelovi galaxie myslí, že nám nakope prdel a ucpe s námi díru v evoluci. Počkat ! ! ! Kde je vesmírná loď, která svou velikostí Slunce zastíní? Kluci zrejmě přiletěli na lehko, poslali k nám pěší a pár mezihvězdných Gripenů, no budiž. Proč ale neutočí globálně, zase všechno vyžerou Amíci? A kurvadrát. Teď vážně, tohle nesahá Dnu závislosti ani po kolena, Districtu ani po kotníky a Válce světů to může políbit p . . paty. Jestli se pokoušel tvůrce udělat vysoce akční scifárnu z městského prostředí, tak to víte co. Jo, přesně. Tohle je totiž typická FPS kooperativní střílečka a ne film. Na úvod jsou představeny takřka všechny postavy Vašeho týmu ( jakoby to někoho zajímalo, když se nedožijou ani titulků ) a dostanete cíl mise. Řekněme, že hl. postava jste vy jako hráč. Vlétnete do levelu, i když si to šinete liduprázdnou ulicí, je zde až moc věcí na krytí a místa útoku lehce odhadujete. Bum, prásk, členové jednotky mají krátkou trvanlivost, občas za to, že plníte úkol mimo dostanete nějaké posily. Najednou koukáte, jednotce velíte vlastně vy a máte úkol, který nesplní nikdo jiný. Jasná pařba na děštivý den. Jenže co vás baví hrát, vás nebaví sledovat. Akční scény nemají potřebný náboj, chybí tu jakákoliv snaha vtáhnout vás do děje. Nejhorší jsou ty debilní dialogy o patriotismu a hraní si na hrdiny, i když to není na místě, to je zážitek. Možná sem jenom náročný a neumím ocenit ten přelomový námět a dramatické zpracování? To určitě 8-)) ()

spawn866

Děsná kravina! Tyhle mimozemšťani jsou tak tupí, že docela pochybuju že by se vůbec dokázali přemístit ze své mateřské planety, pochybuju že by se vůbec uměli dostat ze své planety do vesmíru. Civilizace která cestuje galaxií, skrz různé soustavy, jestliže je taková civilizace schopná cestovat ze své planety do jiné soustavy např. 10-100 světelných let, tak taková civilizace by jistě měla mnohem vyspělější technologii, kdyby totiž ne tak by ani nebyli schopný cestovat vesmírem, který je povětšinou prázdný, nedokázali by se ani dostat ze své sluneční soustavy... Prostě a jednoduše tyhle emzáci jsou tak neschopný že to není invaze ale ubohej pokus o invazi, zřejmě malej rozpočet(na to aby vymysleli něco lepšího), protože tohle je fakt ubohost, jejich tzv. létající lodě jsou pohyblivé asi jako člověk na vozíčku a totálně nepraktický, naše stíhačky by je sestřelili jako kdyby stříleli do želvy, pak tam maj něco jako chodící RPG které je tak nepraktické a nešikovné, sotva se to udrží na zemi a to má být jako ta super emzácká technologie(podle toho jak cestují vesmírem by měli být oproti nám vyspělejší tak o cca 1000-1000 000 let!!!)?Na konci filmu se ze země vynoří jejich hlavní komunikační centrála, co to má jako bejt, nějaká trapná verze válka světů? Kde se to vzalo v té zemi když všichni emzáci přistávali ještě před chvilkou na planetě zemi jako nějaký meteority, tak jak se to dostalo do té země, no je vidět že je to absolutně nedomyšlené, také nesmyslné, emzáci jsou tupí jak hovado a skoro celý film se dívame spíše na mariňáky US ARMY, jen zřídka vidíme nějaký detaili emzáků... Fakt hroznej film! ()

fitzjoy

Akce jako bič si zaslouží střihat střihat a zase střihat. Je to sice na hranici chaotičnosti, prošpikováno vojenským plácaním po ramenou a jak trefně píše POMO - ´dementné dialógy ´ jsou základem komunikace mezi US chlapáky. Ale dívat se na to dá. No a na konci si jdeme dát ufouny ke svačině. ()

Snakefinger odpad!

Tvůrci filmu srovnávají tohle s dalším odpadem a to Den nezávislosti. Neměli pravdu. Tenhle výtvor ve smyslu hloupého vlasteneckého patosu Den nezávislosti strčí s přehledem do kapsy. Tolik prázdných klišé na jednom místě je opravdu výkon vlastence nebo totální psychopata. Obojí se nevylučuje. ()

Infantryman

Smíchejte americkou námořní pěchotu s hnusnými emzáky,přidejte pár amerických vlajek,zasypejte to vše tunami munice a nakonec to celé za pokřiku - hurá - vyhoďte do vzduchu.A máme tady Den nezávislosti na druhý rychlostní stupeň. Jo,je to dějově předvídatelné,ale taky se od tohoto žánru nic jiného než přímočarý děj a konečné vítězství těch správných hochů nedá očekávat.Celé to zachraňují zvláštní efekty,a nemít pro sci-fi slabost,nedám tolik hvězdiček. Snad bude mít radost i Strýček Sam a náborová střediska k marýně prasknou ve švech ;-) ()

Tomulka

No nezlobte se na mně, ale co to má být? Čekal jsem, že příběh bude slabší, že to bude zaměřené hlavně na efekty, ale ty efekty nebyli (až na pár opravdu vyjímečných záběrů) nic extra. Mimozemská civilizace byla dosti odfláknutá, jejich technologie taky. Dialogy jsem taky nečekal, že budou něják inteligentní a bohůžel byli hodně špatné. Jediná scéna (co se týče dialogů) která stála za to byla jak si vyříkával ty oběti s předchozí akce s tím bráchou. No a ta hláška , že jsem doktorka na zvířata a emzáky :), ale jinak hrůza. Ale největší, ale opravdu největší pakárna jsou ti samotní mariňáci. Borci co projdou výcvikem u maríny jsou většinou tvrdí a hodně provesionální (teda zatím to tak bylo v jiných filmech) a tady to jsou ubrečenci, vystresovaní a jejich akce v ulicích byla chaotická a neorganizovaná, klidně si tam vyřvávají a upozorňují na sebe (až na pár scén, kdy si ukazovali signáli a chovali se jako mariňáci). Jediný mariňák , kterému jsem to věřil byl Aaron Eckhart a za jeho výkon dávám hvězdičky. Michelle Rodriguez se role bohůžel naopak nepovedla, jediná role co by ještě stála za zmínku se povedla Bridget Moynahan ale ostatní hrůza. ()

Naranyan

Ne. Nepouštějte si tento film, pokud nechcete zažít pravý bolehlav. Opravdu nechápu, co tímhle střihem a kamerou tvůrci zamýšlejí. Pokémon a jeho údajná schopnost vyvolávat epileptické záchvaty je málo ? Příběh plytký, emoce nulové, atmosféra se pohybuje někde na stupinci nula a minus jedna. Když jsem si se svým vysokým hodnocením mnoha viděných filmů připadal tak nějak divně, jak se mi všechno líbí, stejně tak mě Světová invaze dokázala dostat zpátky na zem s tím, abych si uvědomil, že filmu, který je dle mého názoru opravdu špatný dokážu dát odpovídající hodnocení. Za efekty (a pouze za ně) tak tedy jedna hvězda, jinak odpad jak vyšitý.___________________________________________ p.s.: Rozpočet opravdu 70 mega doláčů ? Ježíš. Kde ? ()

novotny.petr

Celkem slušná řežba, žádný zázrak jsem nečekal, prostě jsem si jeden večer chtěl oddechnout u filmu a vypnout myšlení a na to to bylo téměř dokonalé... Jen trochu nechápu čím to je, že Transformers mají 78 % a Světová invaze 59% a obojí je v podstatě postaveno na speciálních efektech, které jsou skoro srovnatelné, vůbec si nemyslím, že by měli Transformers méně tupý scénář a dialogy, tak čím těch 20% rozdíl, že by REKLAMA a dobré PR??? Svůj účel plní tento film dobře a ti z Vás, co hledají něco víc vznešeného, by měli více přemýšlet dopředu, než si něco takového příště pustí. Myslím, že cílová skupina lidí to musí přijmout s ohlasy a pro nás ostatní prostě doporučuju jako správnou ,,odpočinkovou magořinu". ()

Mr.Lordi

Dobře natočená mimozemská vyvražďovačka, akce střídá akci, místy se objeví pár nepříliš duchaplných dialogů, ale co už? Já se bavil dobře a ani jednou jsem se během filmu nemusel podívat na hodinyk kdy že to vlastně končí. Vtáhne vás to do děje a baví po celých těch 111 min. 70% ()

johaniste

Klasický americký film o americké vlastenectví, cti a odhodlání. Film je ale nadprůměrný. Vtáhne vás to do děje a nebude muset za celou dobu filmu sledovat hodinky. Film plný akce, napětí, ale i nějaký vtip se objeví aniž byste to tušili. Krásných 70%. ()

Pompeius

Proč tam vlastně byli ti mimozemšťané? Tohle nebylo ani tak sci-fi, ale spíše klasická válečná historka o malé jednotce, která musí vzdorovat početnějšímu nepříteli. Takový neobratnější bratříček Black Hawk Down. Technicky dobré, příběhově klišovité, se zbytečným patosem, viděné v jiných variacích již dříve. Nic nového, překvapivého, zajímavého (tím novým oživením měli asi tedy být ti mimozemšťané...) ()

Mr.Hackels

Prakticky celý film jen akce. Ale proti gustu... Já jsem tedy očekával trochu víc, ale kdybych nedal ty tři hvězdy tak bych snímku křivdil. Eckhart se mi do tohohle typu filmu moc nehodí. Nevím proč, ale nějak mi tam nesedl. ()

surprise

Strhující úvod připraví na strhující film, ale "Černý jestřáb sestřelen" to nebude i když by mohl být. Proč? Sám nevím. Agresivní mimozemšťany jsme viděli ve "Válce světů" a vlastenecké nadšení třeba ve "Dni nezávislosti". Dojetí nad zemřelým civilistou, který včas neopustil evakuační zónu asi mělo fungovat jinak a prohlášení jeho asi 10-letého syna za nejstatečnějšího mariňáka nefungovalo vůbec. Ale přesto - film do sbírky Sci-Fi dobře zapadne. ()

StrangeZs

Emzáci vzali naši drahou matičku zemi opět útokem. Bez slitování, jako vždy a jako vždy musí být někdo, kdo se tomu postaví. Řeklo by se: Dnes již typické klišé a přesto pořád má svoji sílu. Celý film vypadá jako by byl natočen zcela omylem. Kamera je rozklepaná, jako snad nikdy před tím. Dialogy jsou plytké a hloupočké. Herci se tváří vyděšeně, jako by byly omylem v celém to grafickém pozlátku až jsem si nemohl pomoci a říkal si. Jo kdyby k něčemu došlo, jo asi tak by se chovali. Samotná hloupost filmu mi do něj vnesla takový nádech reálnosti až jsem tomu nemohl uvěřit. Co na tom, že tvůrci měli svůj klišovitý pohled od počátku tak dobře naplánovaný, že příliš překvapení se nekoná. Stejně jsem si neodpustil upustit slzu, když se hrdinové vraceli zpět do boje. Ne protože by to bylo klišé, ale protože to bylo tak efektivní. Protože jsem se s nimi sžil k vlastnímu překvapení. Za mě osobně příjemná jízda, která sice má své chyby, ale i kouzlo které, když chytí tak nepustí. ()

luky31

Čakal som niečo iné od tohto filmu. Nie scenár , ktorý má myšlienku: Vstúpte do armády a porazíme mimozemšťanov aj 6 v celom meste. Roztrasená kamera že niekedy som ani nevedel na čo sa pozerám. Mimozemšťania boli fajn,taký realistický ale to film nezachráni. Ak by náhodou chceli točiť napr. Battle:Nejaké mesto, nech to dajú niekomu inému. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání