Reklama

Reklama

Transformers 3

  • Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
Trailer 2
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Hrají:

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)
(další profese)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (1 584)

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Bay sice dokázal za ty léta na písečku vytvořit více sexy hračky a více megalomanských "hradů" než ostatní věčné děti, ale písek je jenom písek a jednou dojde a musí se recyklovat.. To sice už dělal i dříve, a popravdě se to docela pěkně snažil zakrýt menší epilepsií a vůbec celkově lepším snímáním, ale jistá sterilita přehlídnout nejde. Na druhou stranu stále na písku opravdu neexistuje lepší režisér co se tohoto stylu týče, cit pro eye-candy a slow-mo má Michálek vynikající, o výbuších raději ani nemluvě, ale chtělo by to po tomhle sérii vlít novou krev (nový materiál :). Anebo alespoň vynechat ty naprosto trapné, ploché, nudné figurky, které od druhého dílu až na chválihodné menší množství fekalit nikam nepokročily. Vyhodit vřískajícího paviána, vzít zpátky sexy Lišku, najmout nového krotitele (dozorce) a vyměnit scénaristu. A pude to.. Takhle 3 (dobré, u TF2 to bylo spíše kvůli vzpomínkám na úžasnou jedničku a i tak mně svrbí ukazovák) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Michael Bay hraje hrozně na efekty a já mu to nemám za zlý. V kině některý scény z tohodle filmu musely bejt strašnej nářez. Ale mimo ty akční scény to byla taková píčovina, že snad s žádnou jinou si není rovna. K tomu se tam snad každej choval jak čurák. V jedničce se to dalo ještě zvládnout, ale tohle bylo fakt šílený. Blockbustery rád mám, ale Transformers prostě nejsou pro mě... ()

Reklama

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Trvalo mi 4 roky, než jsem pochopil, co tolik lidí vidělo na prvních Transformerech. Teď jsem to ale konečně objevil u posledního dílu. Osudovost, emoce, brilantní akce a všudypřítomná velkolepost mě nechávaly chladnými v roce 2007 a neskutečně nasíraly o dva roky později, na potřetí mě ale Michael Bay konečně dostal a já mu to zobal z ruky od začátku až do konce. Leonard Nimoy citující sám sebe je mimochodem nehorázně cool!!! Viděno ve 2D a v originálním znění... ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Tak a teď vážně, je Míša opravdu tak velký patriot, nebo mu za to platí armáda/vláda USA? Nechme tuhle otázku pro jiné (například ty, kteří "vědí", jak to vlastně bylo 11. září nebo že většina popových hvězd je pod vlivem Satana) a já se přesunu k filmu - jedním slovem nářez, dvěma slovy typický Bay. Transformers 3 by neměli mít podtitul Dark of the Moon ale You Have Seen Everything in the first two Movies protože všechno (každý výbuch, každý proslov) mi přišlo zatraceně povědomé. A právě proto nemůžu uvěřit, že mě na to Míša dostal znovu. Ano, opět jsem mu to sežral i s navijákem a po většinu času jsem se královsky bavil. Akce je perfektní, soundtrack je dobrý (kdybych v něm tak často neslyšel Hanse Zimmera, respektive jeho vykrádání, řekl bych i skvělý) a Shia opět drží celý film. Rosie je modelka a bylo to poznat, nicméně si myslím, že zastoupila Megan dobře a přiznejme si to, na ni se krásně koukalo. Hodně dlouho jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale nakonec volím tu nižší variantu, hlavně kvůli tomu soundtracku a některým scénám (těch "nečekaných" zvratů tam bylo přece jen příliš). Nicméně musím připustit, že kdybych to viděl v 3D, možná bych ten plný počet dal, ale to už se teď nedozvím… 80 %. ()

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Megan prohlásila Baye za asociála a Hitlera a Spielberg ji za to vyhodil, ale co když tím nevědomky vystihla klíčovou povahovou vlastnost Baye, kterou je nulová empatie nejen vůči lidem, ale i vůči postavám, které v jeho filmech zvládají komediální a akční polohu, ale jako postavy sami o sobě nikdy neobstojí? Vždycky jsem tvrdil, že Bay je nesmírně schopný a talentovaný člověk, ale že s Transformery promrhal deset let svého života, ale dnes jsem si to uvědomil – on ty roboty miluje víc než lidi, proto k té trilogii tak přilnul. Dát život kovu znamená většinou výstražný apel proti umělé inteligenci, nebo nějaký zastaralý lament proti přetechnizovanosti světa, ovšem u Baye je to jen nejzazší… misantropie. ()

Galerie (174)

Zajímavosti (77)

  • Snímek v roce 2011 získal Annie Award v kategorii Animated Effects In a Live Action Production. Cenu převzal Florent Andarra. (MonicaPixie)
  • Keď priletia Autoboti na mesiac, tak je tam celý lunárny modul ale v skutočnosti na mesiaci ostala iba spodná časť modulu. Vrchná časť sa vracia s astronautmi na obežnú dráhu mesiaca. (Lorax)

Související novinky

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (více)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

"Život je jako zahrada. Zažíváme dokonalé chvíle, ale uchovat je můžeme pouze ve vzpomínkách." Takhle před několika dny komentoval život herec a režisér Leonard Nimoy, v němž určitě poznáváte pana… (více)

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (více)

Reklama

Reklama