Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Seymour

Osobne som čakal že to bude o niečo serióznejšie a reálnejšie. Na poli reálnosti ma to sklamalo, ale herecké výkoný to dali tak nejak do rovnováhy. Film upúta a vtiahne,ale treba vypnúť mozog,alebo ho aspoň stíšiť. ()

John1x

skvělý film s odlehčenou atmosférou u kterého se člověk vážně zasměje.Líbil se mi i z toho důvodu,že v něm hrají skvělý herci jako John Malkovich a Bruce Willis.V celku je to dobrý film. ()

stepma

Jsem rada, ze nekonecne nekoho napadlo, ze v lodickach se proste behat neda. Primerene pohodovy akcnak, muj evergreen. ()

Alekks80

U tohodle se bavili nejenom herci, ale baví se i diváci. Nenáročná oddychovka, plná narážek, vtipnejch hlášek a bizardního Malkoviče. Mrkněte na to, poněvadž nebudete litovat. ()

zlishaack

Mohl to být film filmů, neb námět je skvělý. To bez debat. Avšak provedení si samo sobě ubralo hvězdičku. Šlo by to prostě líp a ještě o fous vtipněji. Nicméně je to hodně povedená, originální a vtipná akcička, která mi udělala velkou radost. Proč? 1) John Malkovich jede jako prase, Mary-Louise Parker je sexy a Karl Urban (pro mě) skvělej prototyp nového hrdiny 2) viděl jsem Bruce číst červenou knihovnu 3) prasátko mám doma taky! ()

Domitri

Na tenhle film jsem narazil náhodou, ale tak neskutečně jsem si ho oblíbil... Ta střídavost toho kdy se máte smát a kdy zas napjatě sledovat akci je neskutečná a když film skončil litoval jsem že to neudělali delší. Boží. ()

Bramatton

Úžasná komedie s nestárnoucím Brucem Willisem a žertovným Johnem Malkovichem. U tohohle filmu snad nemám co vytknout. ()

soukyd33

Teda to byl složitý film. V podstatě vám nesmí uniknout ani minuta z filmu, jinak jste v pr...😁👍 Akční komedie jsou super, a Bruce Willis je kliďas v každé situaci. Někdo vás chce zabít a vy nevíte proč. Tak není nic jednoduššího než začít zabíjet také. Zde se CIA ukázalo jako ovce co poslouchají na rozkaz, a je úplně jedno co za tím je. Hvězdiček 4**** ()

Bogrant

Pozor na dôchodkárskych ťažkoodencov v plnej zbroji. Dosť mi to pripomínalo Expendables, avšak v zábavnejšom režime, ale viac menej také isté. Herci, ktorí ešte rozhodne nepatria do starého železa si to idú rozdať proti mladším. Film, ktorý ukazuje, že dôchodok nemusí byť nuda. ()

Sa.sa

Agenti v důchodu, kteří jsou schopni všeho a prakticky nezničitelný... :)) Musím si vzít prase... :P Super film plný hlášek, akcí, vtipů a radost se podívat ()

matous20063

Zajímavý příběh, zajímavé obsazení a zajímavý námět. Film by to byl dobrý jenže mi vadí ta strašná nereálnost scén které jsou směšné. A vztah mezi hlavními postavami je hodně divný a špatně napsaný. Jinak dobrá. akční jízda. 60% ()

Pythonator

Akční filmy jsou dvojího druhu. Ty běžné, tupé zabijácké masakry bez ducha, a pak ty milé velkofilmy jako bondovky či Smrtonosné zbraně a pasti a podobně, které baví i člověka, jenž považuje sledování těch tuctových béčkových stříleček za ztrátu času. A tohle bylo velice milé. Kam se hrabe Bond. Když akčňák, tak takto. Zábavné, svižné, napínavé, a dokonce i romantické. Navíc se tu sešla povedená partička herců. Na sniperku Helen Mirren hned tak nezapomenete. ()

the_weaver

Uvedenie postáv do deja a počiatočné pátranie po tom, koľká bije, je celkom svieže i vtipné. No po dolapení Sarah a návšteve Cooperovcov sa to zlomí a príde výhradne akčná a pomerne zdĺhavá pasáž, ktorá končí náhlym a neprehľadným až nepochopiteľným rozstrelom, po ktorom zostanú na nohách len tí dobrí. ()

Bragi66

Akční "týmovka" nevelké hloubky, ale akčně to nějak běží. Bruce Willys je i ve svých letech prototyp všech akčňáků. John Malkovich hraje Johna Malkowiche, jen Helen Miren v roli akční babičky-lamačky srdcí s kulometem působí nějak nepatřičně. ()

MartinNewman

Haleluja. Sláva za takovou akční komedii jaké se dnes už netočí. Žádná trapnost, výborné obsazení, zábavné dialogy (zejména Helen Mirren exceluje), nadupaná akce, ulítlé scény. Robert Schwentke režii zvládl parádně a hlavně, hlavně Bruce Willis nemusí na nic tlačit ale hraje v klidu sám sebe jako by to bylo ušito přímo pro něj. Je vidět že si všichni zúčastnění natáčení užili, protože chemie pracuje parádně. Potěšila přítomnost Karlíka Urbana, ten típek má charizma a dostal sympatickou roli. Ano, záporák mohl být lepší, rozuměj větší svině a mohli na to najít někoho jiného, ale nebudu kvůli tomu snižovat rating filmu. On zase na druhou stranu LSD Malkovich to vynahradil jinak, ten byl super za všechny. Dej nám filmový světe více takových filmů, co potěší a člověk nad nimi nemusí hluboce dumat, ale bude mít prostě spokojený pocit na duši. Plných pět bodů. ()

Tomas.Abi

Red pro mě bylo ve své době velmi svěží žánrovou komedií o stárnoucích špionech, kteří se snaží užívat si svou penzi, ovšem jejich hříchy z minulosti je přeci jen nakonec doženou. Příjemná oddechovka, která Vás pobaví a vykouzlí úsměv na tváři. Duo Willis a Malkovich pozvedávají celkovou úroveň filmu, protože jinak bych zřejmě na celý film dříve či později zapomněl. Finální scéna kdy Willis veze Malkoviche v kolečku, zatímco za nimi okolí vybuchuje je skvělou tečkou za touhle bláznovou komedií. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)