Reklama

Reklama

Jack Hunter: Prokletí hrobky Achnatona

(TV film)
  • USA Jack Hunter and the Quest for Akhenaten's Tomb (více)

Obsahy(1)

Jack se vydává do Egypta, kde se nachází obelisk se záhadnými symboly, podle nichž je poklad Ugaritu spojen s faraónem Achnatonem. Napínavá honba za pokladem pokračuje! (oficiální text distributora)

Recenze (43)

honajz 

všechny recenze uživatele

I druhý film téhle minisérie se mi hodně líbil. Jak jsem psal u prvního dílu - je nutné brát v potaz, že to je televizní věc. Indiana Jonese to nevykrádá, jen se inspiruje. A ostatně sám Indiana Jones se inspiroval u svých dobrodružných předchůdců jako Alain Quatermain. Není tu příliš akce, ale když je, bývá na TV film dobře nasnímaná, lokace jsou pečlivě vybrány a kamera kouzlí, jak jen může, scénář není hloupý a je v něm jistý nadhled. ()

Quendi 

všechny recenze uživatele

Jako od jedničky žádný posun. Přitom mi vyloženě nevadí, že se to tváří jako Indiana, popř. tucet dalších podobných filmů, ale naprostý nedostatek něčeho zajímavého. Když přehlédnu, že se tam vystřídají snad úplně všechna nejklišovatější klišé, což vás připraví o jakékoliv překvapení, tak prostě nechápu, jak je tak snadno možné natočit film, kde se nevyskytuje žádná sympatická postava. Nikde nikdo, koho byste měli rádi...Je to jako černá díra uprostřed tohoto filmu a do ní padá všechno ostatní. Protože když už neumím natočit originální nebo zábavný dobrodružný film, tak jediné co by to mohlo ještě zachránit jsou postavy. ()

Reklama

Olík 

všechny recenze uživatele

Musím se opakovat, ale jako u prvního dobrodružství tohoto hledače pokladů si musíme uvědomit, že všichni ti Flynn Casenové, Jack Hunterové nebo Tess Chaykinové jsou jenom hrdinové televizních filmů a charisma Harrisona Forda by u nich nenašel ani Indiana Jones. Proto, kdo chce velkolepou podívanou nechť si pustí Mumii nebo Chrám zkázy a ten kdo se spokojí s ničím nevyčnívajícím televizní dobrodružství aniž by se stal hledačem chyb a absurdit může najít upokojení u Jacka Huntera. ()

Renie42 

všechny recenze uživatele

Byla jsem o něco více zklamanější než u prvního filmu. Jakožto milovníka egyptologie mi některé věci nedávali smysl, plácali to tam páté přes deváté. Další padouši, každý jde po každým, lidé, kterým věříte, se promění ve zrádce. Ale přesto se podívám i na poslední film, abych věděla, jak to dopadne. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Televizní, na pohled zdánlivě nákladná, vykrádačka Indiana Jonese, včetně klobouku. Docela si dokážu představit casting. Bereme tohohle, tomu to v klobouku bude hrozně slušet. A tuhle, ta jakoby z oka vypadla Charlize Theron, takže bude šukézní kost zalevno a nějaký blbec, který si nepřečte titulky, si dokonce bude myslet, že je to fakt ona. K ní pak jako protiklad dlouhovlasou černovlásku. No a nějakého Araba, který tam bude dělat blbečka a Češi jeho trapné komičnosti určitě pomůžou tím, že ho nechají nadabovat stejným hercem jako Jar Jar Binkse. K tomu sem tam trošičku digitálních triků a celé to hlavně zalejeme hromadou exotických a dobrodružných záběrů. Lidi to sežerou. A u mapy Egytpa v podobě turistického průvodce ze suipermarketu se určitě pobaví. Díky alespoň za ty exotické lokace. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně, kdy Jack (Ivan Sergei) běží ke skále, ze které chce skočit do řeky, má rukávy vyhrnuté. V záběru, kdy skáče dolů, je má na rukou a po dopadu je má opět vyhrnuté. (JackBurda)

Reklama

Reklama