Diktátor

OG_Swifty

Diktator neni spatnej, videl sem to v letadle v puvodnim zneni, takze mi toho urcite spoustu uniklo, ale i presto jsem se chvilema slusne bavil. Skoda vyberu herecky, Annu Faris moc nemusim, takze mi tam spolu s tim svym ekoterorismem docela vadila. Ale jinak to bylo fajn - spoustu vtipu uz bohuzel slysel odjinud, coz taky trochu kazi originalitu. ()

Jigy

Smál jsem se od začátku do konce a se mnou celý sál. Už dlouho jsem neviděl takhle vychechtané lidi při odchodu z kina. ()

berusche

Borat mě tehdy moc neuchvátil, přišel mi o poznání lacinější, než tenhle snímek. Dokumentární podoba se vytratila a Cohen zasadil své dílko do děje, což mu dle mého značně pomohlo. Vtipy se to jen hemží, a to vtipy poměrně ostrými, nevybíravými a každopádně trefnými. Někde to ještě zavání trochu tím, co já nazývám komedií za každou cenu (tedy takovými trochu trapnými vtípky), ale i přesto jsem se docela nasmála. Úspěch tomu tedy přeji a snad nejde o poslední, recesemi protknutý film, kterého jsme se od Cohena dočkali. ()

GrungeChild

No, možná lépe, když Cohen dělá „Aladeen“ na obličej Katy Perry, než když nám ho rozmazává na plátno. Očekávaná extrémní dávka boratovského humoru se nedostavila, a těch pár povedených scének drží pevně v kolejích stupidní americké komedie pro stupidní americké publikum. Nakonec, přesto že „Saša“ není v té formě, co býval, je to jediné, co ve filmu stojí za řeč. O Benu Kingsleym jsem si myslel už dávno, že se perfektně hodí akorát na béčkové americké komedie, ale nyní jsem zjistil, že se nehodí ani do nich. Zato Anna Farris zřejmě měla problém rozhodnout se, jestli má blbnout jako ve Scary Movie, nebo to vzít tak nějak vážně, tak zkusila zlatou střední cestu (bohužel). Ano, u scénky jako vystřižené ze závěru Osvícení s alternativní smrtonostnou zbraní (sekery už asi dnes nejsou v módě) jsem se celkem pobavil, ale jinak mi bylo spíše trapně (vyjmečně ne mou vinou). Larry z toho mohl prostě vytřískat daleko víc. A možná se pro příště nebrat tolik vážně. Takže, ač jsem se těšil, musím chtě nechtě hodnotit jako „Aladeen“… 2* ()

easaque

od Cohena jsem viděl Borata i Bruna a tam mi úplně nesedla forma jeho předvádění a zesměšňování lidí, i když většina lidí byla hloupých a narážky byly trefné. Tentokrát si to nehrálo na realitu a filmovější zpracování mi přišlo sympatičtější. Politická satira byla slušná a provokování na úkor kontrastu civilizací mělo něco do sebe. Bohužel to občas rušily slabší scénky, ale dohromady to působí docela dobře a na silnější 3 hvězdičky se to vyšplhalo. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

ilemas

Ani na druhé shlédnutí mě to nějak nenadchlo. Pár prvků humoru je tu sice dobrých, ale jak už to u Cohena bývá, většina vyznívá suše a trapně. Borat i Bruno se mi libily mnohem víc. Možná je to tím, že po třetí stejná písnička mě už nebere. ()

applause

Když jsem tento film viděla poprvé, tak jsem se za břicho popadala. Podruhé už takový pocit nemám. Je to vcelku dobrá komedie, sem tam se zasmějete, ale jsou i lepší. Samozřejmě Sacha Baron Cohen vede. Doporučuji. ()

honajz2

Ne, tohle fakt ne. Dokud Aladeen nepřijel do USA, bavil jsem se docela dobře. Jenže potom šlo to dobré a vtipné pomalu do haj*lu. Fakt, ten dobrý a vtipný humor nahrázoval ten trapný americký a hlavně fekální. Díky tomu mi ten film začal lízt hrozně na nervy, ale fakt hrozně. A ve finále už to byla jenom neskutečně trapná přehlídka toho nejblbějšího humoru. Nic víc tu nemá smysl hodnotit, tohle je natočené čistě jako komedie, jenže bohužel, mě tohle úplně minulo. Jako jo, stal se z toho kult, já to nikomu neberu, ale mě to celé přišlo neskutečně trapné a hloupé. To já jsem prostě na jiné komedie. 2* ()

M.i.k.e

byť se může zdát Diktátor v mnoha ohledech uhlazenější než např.Bruno,Cohen nám v něm servíruje svůj doposud nejlepší kousek,který se nezastaví před ničím a dělá si srandu snad úplně ze všeho.Taková porce nekorektnosti už tady nebyla hodně dlouho.Slabší místa Diktátor sice má,ale není jich ani zdaleka tolik jako v Boratovi,nebo Brunovi.Celkový dojem tedy více než aladeen...90% ()

SallyZen

Méně zábavnější než Borat, více než Ali G. Diktátor si zaslouží obdiv na poli filmu, jelikož si nebere servítky na nikoho. Cohen stále drzý, ale tím pádem i vtipný a bavil jsem se. Jinak v kině to vidět bylo fakt dobrý. 80% ()

Caminzind

Nijak mě to nechytlo. Snaha byla, ale ten humor mi místy přišel jak ze Scary Movie. Zasmál jsem se hned v úvodu, když Aladeenova matka zemřela při porodu, pak ještě asi třikrát a dost. Koukat se na to dá, a kdyby zde bylo střízlivější hodnocení, nebyl bych asi tolik zklamán. Ale stejně... Mainstreamová satira, ve které Sacha nemá co nového nabídnout. 62% Závěrečný proslov byl ovšem brilantní. ()

Gee.Rocks

Cohen mě nikdy neomrzí, protože dělá, to co dělá, úplně jinak, se vší vervou a skvěle. Jeho filmy mě vždycky posadí na zadek, Diktátor není výjimkou. Navíc zde Cohen vypadá tak roztomile, jak je znechucen chlupatým podpažím. Excelentní, ale ne pro každého. ()

Jufonka

Sacha Baron Cohen mě vážně baví a nedovedu si představit, že bych na něco od něj nešla do kina. Bohužel asi jedinej černej humor, kterej v současný době můžeme "legálně" vidět na velkejch plátnech. Přesto to ale nemá na Borata a Bruna, který jsem si hned po Diktátorovi musela doma znova pro porovnání pustit. Diktátor se drží trochu zkrátka, chtělo by to víc vtipů, respektive víc nepředvídatelnejch vtipů. To ale nic nemění na tom, že se mi líbí, jak je proti ženskejm, černejm, žlutejm, teplejm, no prostě proti každýmu. Ať je klidně proti bělochum, proti křesťanům, je mi to fuk. Hlavně ať pokračuje se svym trefnym humorem. Jedna věc je ale opravdu zajímavá a dočetla jsem se jí právě tady na ČSFD mezi komentářema. Cohen si v podstatě vůbec nedělá srandu z Muslimů. Jo, jasně, vystupujou v jeho filmech a sám diktátor očividně vládne nějaký arabský zemi. Ale porovnejte například jeho ostrý vtípky mířený k Židům s Muslimy. 100:1? Přesně tak. Holt i Cohen má hranice, za který nejde, a to mě mrzí. Je vidět, že i on buď musí mít a nebo má třeba i dobrovolně určitým způsobem svázaný ruce. Škoda, škoda. Ale jak jsem psala na začátku - na velkejch plátnech v týhle chvíli drsnější humor zaměřenej vůči všemožnejm rasám a menšinám neuvidíme, tak buďme rádi alespoň za tohle. Věta "a bude to kluk nebo potrat?" mě vážně dostala... :-D. ()

Chen

Přiznám se, že jsem čekal, po zkušenostech s Ali G, Boratem a Brünem, větší nálož WTF momentů. Pár jich tu bylo a byly skvělé, ale není jich dost, abych se nasmál tak, jako u předchozích filmů. A zajímalo by mě, proč byly vystřiženy některé scény, které byly v trailerech. 7/10 ()

Necron

- Mám tady skvělou práci. Jsem Génius v prodejně Macu! - A co tam děláš? - Převážně čistím sperma z laptopů. - Blahopřeji, žiješ svůj americký sen. ...Hej! Co to děláte? Kam to jdete? Bez obav! Vykuř ho největšímu chlápkovi a budeš v pohodě. ...K sebevraždě skokem z mostu? A s crocsama na nohách? Co je špatné na crocsech? Jsou univerzálním symbolem lidí, co se už vzdali veškeré naděje! To už si vemte rovnou tepláky a do konce života jezte po bufetech! ...Pokud bude podepsána ta nová Ústava, objeví se v zemi svobodný tisk, ženy řidičky, každý bude mít „lidská práva“! Co jsou „lidská práva“? Vysvětlím vám to později. Jsou vážně k smíchu. ()

Jonash87

Ano, občas ty vtipy byly až "moc" a chápu, že ne každýmu to sedne... Ale já se bavil, a hodně! Některé gagy a hlášky jsou doslova geniální. Sice to je slabších 5 hvězd (90 %), ale v rámci komedií bych se nebál Diktátora zařadit ke špičce, rozhodně za období posledních několika let. Cohen opět projevil nadání pro originální, ač ne všem stravitelný humor. ()

HappySmile

Tak tohle byla pecka, řekla bych asi nejlepší film Sachy Barona Cohena. Sacha tentokrát upustil od fekálního a úchylného humoru a spíše se zaměřil na absurdní humor. Občas to byly takové pecky, že jsem skoro brečela smíchy. :-) ()