The Hire: Ambush

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční
USA, 2001, 6 min

Thomas Milian si najme Clivea Owena, aby mu pomohl převézt ukradené diamanty. V půli cesty je ovšem přepadnou maskovaní muži, kteří zahájí palbu z černé dodávky. Nato se rozpoutá dechberoucí automobilová honička zakončená pyrotechnickým bonbónkem. John Frankenheimer se stal jedním z osmi režisérů, kteří se propůjčili německé automobilce BMW. Dostal za úkol natočit desetiminutovou akční bombu, na kterou mu bylo zapůjčeno jedno BMW 740i a rozpočet v podobě $1 000 0000 dolarů. Společně s producentem Davidem Fincherem tak stvořil své předposlední dílo (rok poté zemřel), v němž dokázal - jako již v RONINOVI - svoji zručnost při točení automobilových honiček. (John Doe)

viperblade

Důkaz, že když máte BMW a řidiče Vám dělá nějaký Clive Owen, tak se Vaše diamanty nemají čeho bát, ať už jsou ve Vašem těle, nebo ne. První ze série The Hire k vidění s českými titulky zde. ()

D.Moore

John Frankenheimer mě žádným svým filmem nezklamal a tenhle kraťas (bohužel jeho poslední práce) dokazuje, že filmový svět měl co do činění se skutečným profíkem a odborníkem na zběsilou a přitom přehledně (!) natočenou akci. Jojo, jde to i bez přiblblých ďábelských deseti střihů za jednu vteřinu. Příběh je sice spíše klasický, ale ne hloupý, pointa není překvapivá, ale vcelku milá. ()

petero

V tejto sérii je to iba slušný priemer. Frankenheimerova naháňačka z Ronina ostala neprekonaná (zrejme sa o to ani nesnažil) a na tak malom priestore nedokáže dostatočne zaujať. ()

Davies182

První epizodka ze série krátkých BMW filmečků se sympaťákem Clivem Owenem překvapila perfektním střihem akčních scén na silnici. Scénka s bagrem ke konci sice trochu pokazila výsledný dojem, ale vychytralý spolujezdec v úplně poslední scéně zase neměl chybu. ()

Real Tom Hardy

"THE DEAL WAS NO QUESTIONS ASKED! ---------- Keď máš na režisérskej stoličke meno ako John Frankenheimer, príbeh ti zbúchal dokopy jedinečný AKW a na všetko dozerá majster Fincher, výsledkom by mala byť revolúcia na poli krátkometrážnych filmov a nie toto. ()

Gimp

Hmm tak jsem si precetl komentare pred shlednutim a moje dojmy jsou presne opacne - to jest honicka mi neprisla nejak extra super, ale aspon ze je tam ten napad nocni jizdy - to se vetsinou nevidi. Zato me mile prekvapila lehce antisemiticka pointa na zaver... ()

cheyene

Je to krátké, svižné, akční a poutavě zpracované. Takový mini akčňák, ve kterém mě Clive Owen opět přesvědčuje, že svého času klidně mohl hrát Jamese Bonda. Zasloužené 4*. ()

LiVentura

Výstřelek starého filmaře a jedna z jeho posledních radostí na tomto světě.. nebo intro k nerealizovanému filmu..? :-) ()

Indiana

Docela slušné a ve chvíli, kdy Owen váhá, zda svést Miliana nebo ho přenechat killerům za to, co udělal či neudělal (to se dozvíte), je to i napínavé. ()

HAL

Trochu slabší díl Hire ve kterém v jinak průměrně natočené automobilové honičce vyniká snad jen pár záběrů na ostřelování auta. Kromě nich a lehkého vtipu na konec (který je ovšem jako pointa jasný snad už od začátku) v Ambush nic moc zajímavého není. ()

Vavča

Nejslabší kousek série, i přes skvělé honičky a přestřelky, tomu chybí silný námět a pointa. Byť Clive za volantem tradičně válí a je vždy nápaditý jak se zbavit otravů. ()

Stanislaus

Takhle se točí řádná automobilová honička, a ne ty trapné pokusy jako v Kobře 11. Film má sice prosťoučkou zápletku, což by se mohlo vzhledem ke stopáži opomenout, ale i tak jde o vizuálně nadprůměrnou akční záležitost. ()

Jinny

Ráda bych tuhle scénku viděla zapojenou v nějakém filmu, protože technicky není o nic níž, tj. moc pěkně se na to kouká. BMW je auto mojich snů ;-) ()