Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

BMW12

Film s velice jednoduchým dějem, ale luxusní akcí. Kdo máte rádi akci, bitky, souboje kung-fu (nevím co přesně za styl se zde použilo) tak jednoznačně se koukněte na tento snímek. Jednotka postupuje (respektive to co zbylo z policejního komanda) patro po patru, aby se dostalo až do nejvyššího a zabilo šéfa gangu. A na každém patře luxusní bitka. A samozřejmě ten nejluxusnější souboj na závěr. Hlavní hrdina celý barák kosí hlava nehlava, ale na závěr dostane soka se kterým si neví rady a i přes pomoc svého bratra se pořádně zapotí. Rozhodně musím zkouknout i pokračování! ()

Othello

Zejména ten dlouhovlasej chodící holokaust, kterej dává sodu hlavním hrdinům i se zářivkou v krku přiroste k srdci a vůbec ten fakt, že ty zvířata si navzájem fakt hrozně moc ošklivě ubližujou a vypadá to tak reálně, že si pořád nejsem jistej, jestli tam při natáčení fakt nepochcípali nějaký lidi dává za pravdu tvrzení, že filmy, který jsou zahájený rozhovorem typu "tady máš barák a mega a dělej si tam co chceš." "Tak jo" jsou možná tou pravou alternativou. ()

Roman.Ticka

Panenko skákavá, to vám zas byl zážitek se skákavou kamerou. Např. bušení sekyrou do podlahy brala kamera s takovou kadencí, až mi skákal rozlitý mozek v hlavě a šikmé oči lezly z jednoho důlku. Určitě to nebylo náhodou, přece se točí, a když akce, tak joooo. No a ve stejném duchu probíhal celý film, no občas ještě byla tma, a i když nebyla, tak bordel v tom zbytečném zatuchlém paneláku stejně nešlo nijak nasvítit, takže tma nonstop. Hlavní hrdina byl sympaťák, pro něj dávám hvězdu, ale neměl šanci oproti té skákající poloopici s devíti životy. Až jsem měla sto chutí vzít z linky sekáček na maso a projít obrazovkou. Určitě bych to zvládla, přece kung fu nemůže být tak těžké. Další hvězdu dávám za akci, ta tam fuckt byla pořádná a poslední nevím proč, páč se mi chce, jak by řekli někteří zdejší uživatelé. No chválím sebe, ale bez hvězdy, za duchaplný vyčerpávající koment, víc jak hodinu mi trvalo ho sesmolit. Uf, jsem dobrá no. ()

hrona

Shlédnuto v době Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Tento film mě katapultoval do kraje devadesátek, jako střelu. Připadal jsem si jako v nějaké počítačové hře, vyčistit patro a tradá do dalšího, až jich bude patnáct a zabiji úhlavního nepřítele objeví se Game Over. Velice surový film, kde se nešetří krve ani zlámaného všeho co se dá a vlastně i nedá na těle zlomit. Vynikající po bojové stránce i střel si tu také divák užije. A teď bych se chtěl zeptat pánů filmařů: ,,Ruku na srdce, určitě to všichni herci a komparzisti přežili?,, ()

eraserhead666

Člověk, (ten trochu dříve narozený) až žasně, kam až se rvačkoidní filmy za těch cca 30 let dostali a co všechno v nich "herciů zvládnou a vydrží. V tomhle ohledu je film velmi slušný a je třeba pochválit, že ho rvačky nekazí epileptický střih. Trochu jsem ale, po všem, co jsem o tom slyšel, čekal trošku více, nebo možná trošku něco jiného. A pak je tu ještě jedna věc. někde v půlce mi došlo, že to je vlastně takový indonéský REC bez zombíků... Od té doby jsem se pořád usmíval a film si docela užil, protože mě to srovnání bavilo. ()

Deschain

Wow, kruté, rýchle, niekedy som ani nedýchala. Aj ja chcem byť taký ninja umelec, keď budem veľká. Ale taký živý. (Art Film 2012) ()

GigaPudding

Tak nevím, občas to vypadalo, že pár kaskadérů si asi ponese trvalý následky z toho, co se v tomhle filmu dělo :). Děj skoro žádnej, vlastně jen nějaký základní rámec toho, že prostě zásahovka vlítne do drogovýho činžáku a pak už jde jen o to, kdo z něj vyjde míň zmlácenej :). O co to je míň elegantní oproti ongbaku o to je to krvavější a surovější, takže nevím, jestli nějakej podobnej film se tadyhle tomu serbuan mamutovi vyrovná v tomhletom :). ()

Pítrs85

Cool as fuck, nejlepší akční film od prvního Matrixu. Nulová zápletka (nebo chcete-li děj) je tady ku prospěchu potlačena, aby nerušila to nejdůležitější- skvělý choreo akčních scén. A ty jsou... fuck! Fuckity fuck fuck fuck! Chrocht! ()

SOLOM.

Hodně lidí v mém okolí o tomto filmu už dlouho básnilo, ať si ho pustím, že to je super indonéská řežba a tak dále…no pořád jsem se k tomu neměl, ale konečně jsem se tedy rozhoupal…Musím uznat, že to místy byla vážně slušná podívaná, bojové akce dobré, některé momenty rovněž (detailní záběry na kulky), sekaní mačetami, většina postav zařve hned v úvodu (stejně jsem se v nich moc nevyznal – ti poldové vypadali podobně), no a pak už to je pěkně krvavý boj o přežití v paneláku plném zabijáků. S hodnocením okolo 70% souhlasím, bylo fajn se podívat i na něco jiného než nám nabídnou americké nebo francouzské akční kousky…Už se těším na dvojku… ()

ARI50

Stači jen čekat a dočkate se brutalnich bytek kde se hrabe stary Ong Bak tohle j něco mnohem lepšiho akčni nářez ve velkem provedení. ()

Ilicka

Max Payne po indonésku - jen místo obouruční Beretty má k dispozici pouze pěsti a dobré choreografy. Strhující herní vybíjená, přičemž příběh vlastně vůbec důležitý není. ()

JASON_X

Asijsky přímočarý řežebný akčňák bez nějakých nadbytečných serepetiček a kudrlinek okolo... no, možná až na ty rozhovory hodného a zlého bratra. Ale jinak jen střílečka, mačetová řežba, nožová řežba, ruční řežba, z pokoje do pokoje, z chodby na chodbu, z patra do patra, krok za krokem, kop za kopem, úder za úderem, tak se mi to líbí a tak má akčňák vypadat. Samozřejmě taky dojde na velkou závěrečnou bitku, a to s jedním mimořádně zavilým a vzteklým trpajzlíkem, hodně dlouhou bitku, protože ti indonéští pidimužíci do sebe řežou hlava nehlava a vůbec nic to s nimi nedělá, holt muší váhy (troufám si tvrdit, že kdyby Vzteklý Pes nebo jak dostal jednu pořádnou šumivku od urostlého a dobře živeného Árijce, padl by jak shnilá hruška). No a nakonec pak ještě finále s hlavním zloduchem, vlastně dvěma hlavními zloduchy, a je konec. A vo tom to je. ()

luka4615

Asijským filmům se vyhýbám jako čert kříži, protože mě nikdy nějak zvlášť extra neoslovil zdejší užívaný filmový styl a herecké interpretace. The Raid: Redemption je však ukázkou toho, že i z tohoto může vzejít výbušná akční opereta, která nabízí prvotřídní filmový zážitek s minimem hluchých míst. Všechny palce nahoru! ()

Hogun

To ešte vážne niekoho baví pozerať na nekonečné súboje, ktoré sú choreograficky miestami aj fajn, ale trvajú ták dĺhooo a času tak málo. 3/10 ()

becki_tu

Příběhově průměrné béčko západního střihu, ale technicky a choreograficky vytříbená záležitost. Ostatně od asijské produkce bych ani nic jiného nečekal. A při samotném natáčení musela být v pohotovosti snad celá nemocnice, protože některé souboje mohly docela bolet. 70% ()

Morholt

Je to vlastně videohra. Máte barák, komando a musíte se dostat skrze 15 pater až k hlavnímu zloduchovi. V cestě vám stojí po zuby ozbrojení morgoši ovládající bojová umění. Prostě "jen" nadupaná adrenalinová jízda se špičkovou choreografií, hektolitrama krve a hromadou mrtvol. Jo, je tu pokus o jakousi zápletku se zkorumpovanejma policajtama a dokonce i náběh na nějaký to rodinný skorodrama, ale to to tady nepůsobí ani jako rušivej element. Film, kterej si na nic nehraje a proto ve svym oboru patří k tomu nejlepšímu.85% ()

Lacike

Rad by som sa pripojil na vlnu totalneho nadsenia, ale nemôzem. Skutocne uchvateny som bol behom celeho filmu asi tak 2-3 krat (scena s chladnickou, niektore hromadne bitky). Ocenujem, ze aj ked dejovu liniu ohlodali na kost, tak sa tvorcovia uplne nevykaslali na funkcnu zapletku ako to urobil po Ong-Baku Tony Jaa a spol.. Sice vdaka tomu ohlodaniu dost dlho trvalo, kym si ma hlavna postava ziskala, ale nakoniec som mu predsa len fandil, co sa v tomto zanri pocita. Samotna akcia je technicky bezchybna, ale v ramci jednotlivych akcnych scen mi chybala gradacia. Hlavny hrdina, poskok hlavneho zaporaka Mad Dog + este jedna postava su proste neznicitelni terminatori, ktorych akekolvek zranenie nerozhodi a v pravidelnych intervaloch mydlia svojich superov. Najviditelnejsia je tato absencia gradacie patrna v ich finalnom vzajomnom suboji. Vyzera to akokeby mali stanoveny cas, behom ktoreho sa musia mlatit a inkasovat tolko ran, ze by pri tom zomrelo 30 ludi, ale oni sa ani nezadychaju a akonahle zaznie pomyselny gong, tak konecne môzu nasadit súperovi zdrvujúci uder po ktorom sa samozrejme ako kura bez hlavy este dalsiu minutu mlati dalej. Neocakavam ziadnu realnost v tomto žánri, ale takuto do oci bijucu nadsadenu nerealnost si nedokazem naplno uzit. Sice si budem niektore bitky pustat dookola, aby som dokonale pochytil tu uzasnu choreografiu, ktora je natocena v dravom Bournovskom zivocisnom style, ale mojou srdcovkou sa tento film nestane. Na to je az prilis prázdny a akcna naloz nebola natolko ohromujuca, aby tu prazdnotu zakamuflovala. 7/10. Edit. Po druhom pozreti zaroven aj s druhym dielom zvysujem na cistych 8/10. Stale mi trochu vadi absencia gradacie v niektorych bitkach, ale v ostatnych aspektoch tento film funguje bezchybne a paci sa mi ovela viac ako miestami dost nudna dvojka. 8/10. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)