Den nezávislosti: Nový útok

• USA Independence Day: Resurgence (více)
USA, 2016, 120 min

Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a způsob myšlení vetřelců. Poučili jsme se z předchozího boje o přežití i z cesty k našemu vítězství. Ale bude to stačit? Jsme připraveni na to, co se nyní z hloubi vesmíru blíží k naší Zemi? Nebo nás před zánikem zachrání hlavně naše vynalézavost a důvtip? Jak je vůbec možné čelit vesmírné lodi, která k zaparkování potřebuje celý Atlantský oceán? Den nezávislosti režiséra Rolanda Emmericha před dvaceti lety nově vymezil žánr katastrofického filmu, přinesl nový typ celosvětové katastrofy a ohrožení veškerého lidstva. Nyní se vrací, aby dokončil to, co tenkrát započal. Souboj lidstva s brutálním, bezcitným a technologicky nadřazeným mimozemským nepřítelem bude buď vítězný, nebo poslední, protože v případě porážky žádný člověk nepřežije. (Cinemart)

P.L.U.C.K.

Nebylo to tak špatne, jak jsem cekal. Ale v kinematografii musíte počítat s určitým poctem aspektu, které jsou zásadním pravidlem. U tohoto filmu napriklad - jednička je horší než dvojka. A ze když hrál v předchozích dílech Will Smith (a přežil) nemělo by se bez něj dělat pokračování... 5,5/10 ()

anli

20 let jsme čekali ,až se Roland Emmerich vrátí se svým Dnem nezávislosti a obdaří nás diváky další invazí.Nuže-dočkali jsme se.A jak se nová invaze povedla?Potkáme tu většinu starých známých ,jen Will Smith tu chybí (myslím ,že k jeho škodě ovšem).Základní synopse filmu je jako vždy u Emmericha poměrně jednoduchá ,takže navazuje na první film ,kdy lidstvo díky mimozemským technologiím udělalo obrovský pokrok v technice a čeká ,jestli se mimozemská invaze nebude opakovat.A dočká se.Vše je ovšem mnohem větší a opět je tady další důkaz ,jak trikové technologie od prvního filmu pokročily.Vizuální stránka filmu je absolutně dokonalá(což je u Emmericha samozřejmostí) ,stejně jako kamera,zvuk a výprava.Vše sedí do nejmenšího detailu a je radost se na to dívat.Emmerich opět vykrádá ,co může(Star Wars ,Vetřelci a sebe sama),což mu nijak nevyčítám ,jen konstatuji.On to asi jinak neumí.Na druhou stranu ,proč něco nepřevzít od mistrů ,no ne?A tak jsou vzdušné souboje stejně dokonalé jako ve Star Wars a mimozemská královna ,je podobná té vetřelčí ,jen má v drápech zbraň.Herci jsou standardně dobří na tenhle druh filmu a velmi rád jsem opět viděl Jeffa Goldbluma,Billa Pullmana a Judda Hirche.Jinakj je tu spousta herců nových ,kteří sem slušne zapadli.S logikou děje a chování postav to občas zaskřípe ,ale na to jsme u Emmericha zvyklí.Napíše jednoduchý příběh ,kde postavy občas prohodí nějakou hlášku a vše zabalí do preciozní vizualizace.Je to škoda ,protože by mohl dosáhnout výš ,ale možná ani nechce.Osobně beru jeho filmy jako skvělé odreagování a zábavu a pokud to nepřesáhne určitou míru ,nic mui nevyčítám.Tady jsem se skutečně příjemně bavil.Film má trochu delší rozjezd ,než ten první a je o něco vážnější a mimozemsky hustší a celkově jsem byl spokojen.Trošku chtělo vyladit scénář ,co se týče logiky ,hlavně u některých postav a možná bych malinko stříhal na začátku a malinko natahoval konec.Takže dávám jasně mimozemslých 80% ,protože Emmerich ty mimozemské invaze prostě zvládá.Kritikům musím jen říct ,aby se dobře dívali a chápali ,že je to druh filmu ,který nepřináší žádná moudra,protožer ani nechce.Má jen trochu napnout a pobavit.Toť vše.A teda to je divné ,jak se najednou zatáhlo. ()

PetrVabruscak

Nový Den nezávislosti nás krásně připraví na prezidentování Hillary Clintonové a jejího manžela Billa vytáhne z odpočinku. K jeho smůle nebude tentokrát dělat skvrny na šatech Moniky Lewinské, ale bude trpět na telepatické schopnosti a stane se z něj válečný hrdina. Ostatní šulini v hlavních rolích vydávají zvuky jak z laciného porna: "Wow! Nice! God!" To je tak, když zachraňování světa je vašim koníčkem. ()

elanius

(100/2016) / No veru problém som to mal dopozerať do konca. Nemám nič proti jednoduchým sci-fi zábavkám, tu som ale absolútne stratil po hodine motiváciu sledovať film ďalej. Možno veľa akcie, možno zbytočných kecov a možno vedomie, že najbližsie dve hodiny neuvidím scénu ktorá by prekvapila. Horko ťažko dopozerané. (4/10) ()

venison

Miluju devadesátky.. Skutečné akčárny nabušené skutečnou akcí, kde se běhá, stříká krev a sliny, všude všechno vybuchuje, hrdinové jsou umouněný, ale netrpí nedostatkem jízlivého humoru.. A abychom je milovali, tak se do děje musí připlést nějaké ta romantika, konflikt s dítětem nebo ztráta čtyřnohého mazlíčka.. Bohužel poslední dobou se sci-fi akčárny snaží o akci především střihem a předraženou změtí vizuálních efektů.. Nikomu nedochází, že vždycky jde hlavně o příběh.. První pokračování devadesátkového sentimentu, kde jsem opravdu pocítila při sledování závan nostalgie, byl "Jurassic World" z loňského roku.. "Den nezávislosti: Nový útok" se pokusil původní "Den nezávislosti" nepohřbít a vykročil správnou nohou.. Pravděpodobně tomu hodně přispělo zachávání původního režiséra Rolanda Emmericha, ale také odkaz na původní hrdiny a také znovu obsazení hlavních rolí - Jeff Goldblum, Bill Pullman, Brent Spiner.. Možná, kdyby se pokusili zachránit svět pouze s touhle partou veteránů, dopadlo by to lépe, než nabírat nové tváře - Maika Monroe, Jessie Usher, Liam Hemsworth - kteří nemají tu správnou hloubku postav a vyzrálost hereckých charakterů.. Navíc čím více postav, tím více příběhy jednotlivců rozmělňují hlavní děj. Dvojka na jedničku zdaleka nemá, ale koukatelné to je, především díky recyklaci nejlepších scén z původního "Dnu nezávislosti". Chvilkama jsem si nebyla jistá, jestli koukám na pokračování nebo na digitálně vybavenější remake.. Raději si po 101 pustím první počin než po 2 ten druhý.. Neurazí, nenadchne a vydělává jen na pověsti prvotiny.. ()

noriaki

Třeba mě ukamenujte, ale mně se to líbilo víc než jednička. Efekty jsou pochopitelně lepší, zápletka bombastičtější a světe div se, děj dává větší smysl. V prvním díle lidstvo postavilo proti nekonečně pokročilejší mimozemské invazní flotile řadové stíhačky, které by měly problémy i s ruskou protiletadlovou obranou. Za pomoci bezmezné sebedůvěry a kouzelného počítačového viru, vybojovali nejnepravděpodobnější vítězství vůbec. Tentokrát ovšem cizáci narazí na tvrdšího protivníka. Planeta se vyzbrojila ukořištěnou technologií a odpor kladený spojenou pozemskou armádou nevypadá jako deus ex machina, ale jako stará dobrá vojenská improvizace. Dědictví podprůměrných herců a testosteronových replik se druhý díl sice nezbavil, ale protože patos udržel na rozumné míře, sleduje se mnohem lépe. Na trojku se budu snad i těšit. A nejen protože by mohla přenést boj do hlubokého vesmíru a ukázat souboje flotil. ()

lennyd

Je to 20 let, a spousta lidí již zapomnělo, jaké to bylo, kdy s vesmírným šmejdem museli bojovat o přežití lidstva. Naštěstí někteří nezapomněli, a právě na nich bude stát osud lidstva, když se Oni vrátí. A že se vrátí, je téměř jisté - vždycky to tak dělají - v daleko větší síle a daleko děsivější. Nyní bude v ohrožení nejen samotné lidstvo a jejich planeta, ale osud všech přeživších, kteří řádění útočníků přežili ... Na tento film jsem s přestávkami koukal skoro čtyři měsíce, nějak mne (minimálně ve své první polovině) nedokázal zaujmout. Spousta různých postav, které zdánlivě s příběhem nemají nic společného, do Area 51 si jezdí všichni jak na promenádu a vůbec. Pak ale přišel zlom (v cca polovině) a začalo se něco dít, a musím říct že jsem se v druhé polovině bavil docela dobře. Co mně na celém filmu vadilo asi nejvíce byl proslov (přes krátké vlny, aby ho mimozemšťani neodposlechli) novopečeného presidenta o tom, jak my (asi Američani) jdeme jako jeden muž do boje za celé lidstvo. Chápu ještě tyto proslovy k vojákům, kteří jdou přímo do bitvy, ale tady to bylo jen tak do éteru (asi hlavně bylo potřeba ukázat, jak lidi na celém světě naslouchaj americkým prezidentům a jejich proslovům). Jinak efekty fajn (od R.E. a dnešní výpočetní techniky se asi nic jiného nedalo očekávat. Herecké obsazení z původního filmu (patřičně zestárlé) okořeněné pár novými tvářemi (např. přebytečný Liam Hemsworth).. ()

Castrator

Vyčpělé. Už to tu bylo v lepším provedení, šťavnatějším, svižnějším, zábavnějším, pokračování je téměř jak přes kopírák, ale horší ve všech směrech. 90 % toho, co stojí za vidění na plátně, bylo v trailerech, nekecám. Ono těch dnes 60 % vpravo nahoře (hodnocení) mluví samo za sebe. To není na jeden z hitů roku žádná sláva a na ostatních filmových webech není DN hodnocen o moc lépe. Prostě vyčpělé. P. S. 1. října už jen 56 %. Tady je svět ještě v pořádku. ()

hroubek

První díl je parádní sci-fi blbina v nejlepším slova smyslu. Bylo to správně přepálené a hloupé a nás to všechny bavilo, jelikož to bylo taky cool a zábavné. A teď tu máme pokračování po dvaceti letech, které se pokouší o totéž a navíc se přizpůsobit dnešní době a moderním trendům. A abych byl upřímný, je to hrozná nuda. Fakt že jo. A já nechápu, jak se něco s podobným potenciálem může takhle pokazit a vytvořit z toho takhle nudnou podívanou. Trikově je to pěkný, přesto to co vidím je digi bordel bez emoci a bez rozumné míry. Je to jako kdybyste si na velkém pískovišti postavily hrady, domy a já nevím co a pak to všechno rozšlapali a rozkopali do okolí. Zbytečná práce, která jen dobře vypadá, ale k ničemu nevede. Některé postavy jsou celkem fajn, ale mě to bylo upřímně jedno, jelikož mě na nich nic moc nezáleželo, díky zmatenému scénáři a jejich hereckým výkonům(čest staré gardě, která se snaží zachránit co může). Emmerich si tímto způsobem pod sebou podřezal větev. A je to dost škoda, protože méně je někdy více. A stačilo opravdu málo, a mohly jsme dostat fajn blbinu, která by alespoň bavila. ()

VanTom

Nebylo to úplně marné, duch "Dne nezávislosti" se oprášit podařilo v prostém spotřebním spektáklu s velmi-velmi-velmi megalomanskou destrukcí (v špičkovém trikovém balení), nudnými mladými uchy za kniplem, recyklovanou zápletkou a trochou toho patriotismu (tentokrát "pozemského"). Pár akčních scén mě dokonce strhlo (objevení / přistání těžařské lodi, sestřelení královny), protože Emmerichova rutinní, staromódní režie si v nich vybrala ty silnější chvilky. Klasické jedničce se samozřejmě pokračování "kvalitou" ani nepřiblížilo, doba pokročila. ()

bizz_mjc

Při zohlednění popkornový sci-fi v podstatě není co vytknout, ale může dnes takový film v té vší záplavě ještě překvapit, ba snad někoho dostat? Ale alieni dobří, plavidla taktéž, dobrá bojová akce (hlavně jsem se v ní neztrácel) a vše dávalo smysl. Roland po 20 letech nepřekvapil, ale hlavně nezklamal. ()

Danny F.

Film není přehnaně napěchován megalomanskýma efektama (alá Michael Bay) a je perfektním pokračováním. Sebeobětování bylo hrdinské a obsahuje přiměřené množství vtipných momentů. Emzácká královna mě trochu připomínala Vetřelce, ale bylo fajn se s ní setkat ve filmu. Příběh je už slabější, ale není špatný. Další díl, na který odkazovaly dialogy na konci filmu, by se mohl nést ve stejném duchu. 75% ()

Yoda sama

Hm, nie. Niekde je modernizácia na škodu. Prvú pól hodinu mi to nič nehovorilo a to je originál moje sobotňajšie televízne guilty pleasure na markíze kedy sa len dá.. No jeho kúzlo sa totálne vyparilo a nepomohol ani Bill Pullman, ktorý si film kradol pre seba. Potom prišli bubáci a moje ubolené srdiečko zahrievala všetka tá smrť a pohroma a aspoň sa na to dobre pozeralo, no to mi ešte nikdy nestačilo. Je tam príliš moc postáv, príliš moc dejových liniek, chaos a je to príliš hlúpe. Záver nezáživný. Ak bol minulý rok návrat klasík, tento rok ich pochováva. Predzvesť tretieho dielu a jeho "medziplanetárneho cestovania" ma desí. ()

JohnSmith

O poznání slabší než první díl. Prvních 40 minut neskutečná nuda. Pak se to rozjelo a mělo to docela slušné tempo. Triky naprosto perfektní, jen královna vypadala jako by utekla z Godzilly. Kýčovitostí a patriotismu tu bylo zase požehnaně. Osobně jsem zvědavý, jak se ta série dál rozjede. ()

Dagoussek

Ráda vidím ve druhém pokračováni stejné tváře a nové se mi líbí, zejména Liam Hemsworth a jeho krásné oči 😊 Tady více scifi, více mimozemšťanů, více technologie, zkrátka je toho tady až příliš...Jednička je moje srdcovka, dvojka je divoká scifárna a na trojku jsem zvědavá. ()

SamVimes

Na srovnání původního a nového Dne nezávislosti je krásně vidět, co je potřeba pro dobrý blockbuster. Pokračování nabízí spoustu opulentní akce, nohy mu ale podrážejí nezajímavé a neprokreslené postavy, kvůli nimž film není ničím víc než bezduchou atrakcí. Kterou – na rozdíl od originálu – už nikdy nepotřebuju vidět. ()

Sany33

Príbeh: O čom asi bude film "Deň nezávislosti: nový útok". Za vyspojlerovanie celého filmu hneď v názve tvorcom vopred ďakujem. Herecké obsadenie: Ak sa pozriete na ničivé vizuálne efekty musí vám byť jasné že už nezostali žaidne prachy na honoráre hercov a tak je absencia Willa Smitha úplne samozrejmá. Na druhej strane sa tu oprašujú Jurské skameneliny ako je napríklad Jeff Goldblum, ktorého herecká kariéra už ťahá za kratší koniec. Prevedenie: Toto je kategória, ktorej sa v tomto filme naozaj nedá nič vyčítať. Vizuál je pôsobivý a všetky Boom scény vám v kine privedú filmové orgazmy. Pocity: Neubránil som sa pocitu že som pred 20imi rokmi niečo podobné už videl. Potom si ale spomeniem zas na názov filmu a dám si facku. Pridané hodnota: Po 20 rokov dlhom čakaní na plnohodnotné pokračovanie je to jednoducho bieda. 38% ()

blackJag

Po stránce příběhu a scénáře hrozně odfláknuté. Film není zábavný, velmi často bojuje s trapností (většinou neúspěšně) a ani snaha spojit se s nostalgií nevychází podle plánu. 40% ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (více)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (více)