Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Figu

Určitě nejlepší, nejlekavější a nejtemnější horůrek mýho života, obklopenej spoustou zajímavých a úsměvných zážitků. Bylo úplně jedno, kdo hraje v tomhle filmu, podstatný je, že se v něm vyskytoval mr. Bugaboo (mistr Bůgí) a ten mě opravdu doháněl k připosrání... Ovšem pan Bubák, nehnal k šílenství jen mě, ale především i mojí nádhernou panenku (se kterou si tak moc rád hraju). Moje krásná slečinka mě v křeči tak silně držela, že po filmu jsem neměl jen hnědý spodky, ale i nádherně do modra zbarvený ruce, dokopaný haxny a domlácenej hrudník... Převeliká škoda, že je zde maximální počet hvězd pět, protože Sinister si zaslouží hvězd daleko víc! 100% ()

honajz2

Velké zklamání. Díval jsem se na to v jednu ráno, za tmy a stejně jsem se nebál. Nejhorší na tom všem je, že jsem se u toho skoro celou dobu nudil. Takový ten klasický úvod, pak ty divné kotouče, které ale absolutně ve filmu nefungují. Mají působit divně a děsivě, mají mít nepříjemnou atmosféru, ale tady to nefunguje. To je tak těžký něco takového vytvořit? Dále je to už jenom o lekáčkách, sice ten příběh byl zajímavý, ale špatně vyprávěný a provedený. Navíc z těch dětí, co si pořád dělali to "pšt" už jsem pak měl srandu. Jako jednou dvakrát ok, ale aby to za celý film bylo asi padesátkrát, to už fakt ne, to už spíš působí směšně. Jako jo, občas tam ty lekačky fungují (ačkoli mi leze na nervy ten vzorec hlavní hrdina někam jde, je naprosté ticho a najednou bu bu bu), ale nefunguje to. Je to jen další řadový horor pro lidi, co se na horory normálně nedívají a jednou za čas se chtějí u něčeho bát. Já jsem fanoušek hororů a tak jenom počítám ta milionkrát použitá klišé. 2* ()

Nach

Po překvapivě zábavným Cabin in the woods tu máme hororový kousek, který je ještě žánrově hororovější, atmosférou ponuřejší a se skvělými hereckými výkony. Prostě něco, co se nevidí u tohoto typu filmů často. Navíc, během promítání jsem nenašel snad žádné místo, kde by postavy jednaly v rozporu se zdravým rozumem a naprosto nelogicky. Ano, můžete mi namítat, kupříkladu, že osmičkové filmy měl ihned předat policii, ale to už nebylo nelogické, neboť toto rozhodnutí rozkrývalo důležitou psychologickou část hlavní postavy, kdy mi byla dána odpověď, jestli je na prvním místě rodina nebo kniha. Celý film si s touto otázkou pohrává, a jak to dopadne, to se dozvíte až v samotném závěru. Oproti moderním hororům tento se ani nesnaží diváky děsit skrze šokující, dramatické záběry. Jde pomalu svou temnou cestou a to, co mu dává na děsivosti, je ona tíživá atmosféra nejistoty, kdy nevíte, co je za dalším rohem či zavřenými dveřmi. Hudba to celé nádherně podtrhuje a ač je snímek levný, na kvalitě to rozhodně znát není. Hlavní bubák připomíná japonské áčkové horory, a ač krve zde není moci, Sinister dokazuje, že ta pro něj není důležitá. Děsí i tak více, než řada jemu podobných. Ne náhodou bych to celé přirovnal ke Kruhu, který též jde podobnou cestou. Závěr pak je lahůdkou každého, kdo tento žánr miluje. Nesnaží se totiž o nějaké epické zakončení. Dospěje se k němu zcela „přirozeně“, bez většího závěrečného dramatu. Samozřejmě s několika neočekávanými rozuzleními, z nichž jedno mi došlo zhruba v polovině filmu. Takže pokud milujete horory, určitě si do kina na tento kus zajděte. Pokud nejste fandové lekaček a atmosféry strachu, raději si zajděte na něco jiného. Třeba na Zvonilku. 85% ()

Vojťas

Se zas minimálně týden budu bát chodit v noci na záchod. Za mně 95% = TOP horror, ale už ho nechci nikdy vidět!!! ()

shyster

Já vám kašlu na nějakou rutinu a jednotvárnost. Ta atmosféra s tou nepříjemnou hudbou u mě způsobila hodně hnědý trenky. Konec je už mírně slabší oproti tomu, co předcházelo. ()

Pugo

Je vždy sympatické, keď sa horor nespolieha na klasické ľakačky ale snaží sa aj o budovanie atmosféry. A že Sinister ju má, o tom niet pochýb. Škoda, že finále je slabo vygradované a režisér nepritalčil viac na pílu. O veľmi malý chlp slabšie ako "The Woman in Black" (zrejme z dôvodu miesta a spoločnosti sledovania filmu - tWiB - sám potme, S - v kine s "odobrnými a vtipnými" komentmi ostatných návštevníkov). ()

Jino

Docela trpké zklamání, které přichází spolu s laciným koncem. Ten pohřbívá jinak celkem solidní atmosféricky rozehraný hororový thriller, který výborně nutí diváka sledovat a rozplétat případ vražd spolu s hlavním hrdinou. Toto kouzlo bohužel přestane působit, když divák zjišťuje, že je s případem dál než Ethan Hawke, a tak pro něho finále nemusí být tak šokující jak Derrickson zamýšlí (což se stalo bohužel mně). Kdyby tam byla ještě nějaká ta dávka originality navíc, byl bych určitě spokojenější, takhle jen mrzutě mávnu rukou nad lehce vychvalovaným hororovým produktem. 60% ()

Abes

Lekačky tady byly obzvláště výživné, což v mém případě filmu ublížilo. Kolikrát jsem raději koukal mimo projekční plochu jen abych se nelek. Ve výsledku to dělá dobrých 20 minut, kdy jsem čuměl do zdi a v křeči jsem poslouchal co přijde. Tímto se dostávám ke zvuku, díky němuž má film atmošku jak kráva. Tak zklíčený pocit ze zvukových kulis jsem měl naposledy u Blair Witche. Po stránce vizuální jde sinister s dobou, po zvukové se trochu ohlíží, příběhově to je klasické schéma. S hodnocením ještě počkám na druhé promítání ale myslím, že víc jak tři nevpálím. Ultimus verbum: Znáte ten blbej pocit, když jdete temnou předsíní v noci na hajzlík? Po Sinisterovi bude blbej pocit ještě blbější. Záběry kdy byla kamera v zákrytu s Ethanem, člověku na mysl prostě vyvstanou a zbavíte se jich pouze v případě, že najdete mnohem děsivější film... holt není cesty zpět.) Spoil: Po druhém, tentokrát štědrovečerním shlédnutí dávám čtyři hvězdy a říkám si: Mr. Boogie v jednom ze záběrů pozoruje vraždu pod vodou, k tomu požírá dětské duše... von je to vlastně typický český vodník! Žbluňk. ()

O´Neill

Po všech stránkách průměrná záležitost - příběh je jedno velké kliše, na druhou stranu dnes natočit jedinečný nejenom horor je opravdu těžké. Herci hráli obstojně, hudba byla takový klasický standard. Atmosféra byla hodně špatná, s tísnivosti či strachem to nemělo zhola nic společného a těch pár lekaček, co tady byly, se snad za lekačky ani považovat nedaly. ()

bourec

Naprosto bezcennej průměrnej kousek,kterej v ukázkách sliboval těžkotonážní bombu,a nakonec se z toho vyklubala kulička do flustrubky.Ethan si prakticky po deseti minutách začne přehrávat starý filmy,a vy pořád čekáte nějakej zásadní zvrat v ději,néjaký zlo,který celou rodinu pohltí,něco,co začne i vám svírat žaludek,a vono nic.Film bez náznaku strašidelnosti a napětí samovolně plyne,Ethan si pořád přehrává,pak se navíc zhádá s Ethanovou,a konec filmu je prakticky takovej,aby zapadnul do konceptu celýho filmu,takže nuda,nuda,šeď,šeď!Scott Derrickson neumí točit dobře,ale svym neškodnym stylem osloví,jak je vidět,spousty fanoušků filmu.Dobře vám tak,jantaříci.40%. ()

cariada

Pěkná duchařina, o spisovateli co se rád stěhuje i s rodinou do domů kde se stali vraždy a píše a na vlastní pěst pátrá co a jak se stalo. Nejvíc se mě na tom líbil ten konec, ten za to stál. Ještě že máme promítačky a hodný dětičky. ()

Flaxik

Takhle před spaním se uložíte na kanape, pustíte nějakého Sinistera a spokojeně se zavrtáte do deky a o půl hodiny později najednou zjistíte, že deka je shrnutá na stranu, vy posedáváte u stolku a nervózně srkáte zbytky studeného kafe z odpoledne. Tolik povedených lekaček jsem naposledy zažil v jednom filmu...hmmm...nevím, dál. Jsem natolik potěšen, že s rozšafným mávnutím zmutované packy odbudu nijak povedený konec a můžu jen doporučit. Rozhodně ale ne jedincům se slabším srdcem. Sice by se tam chyb našlo víc, ale bez větších výčitek svědomí můžu narazit pět oběšených hvezdiček, ani se nezačervenám. Nejlepší scéna: Sekačka ()

joker.george

Všechno se podřizuje atmosféře, ať už se jedná o hudbu (ale ty naschvál hlasité výkřiky nebyly nutné), příběh nebo vztahy mezi postavami (hlavně manželé) a dalo by se to říci i o výkonu Ethan Hawkea, který tím ale rozhodně nehaním a nezmenšuji. Ale díky těmto dílčím ústupkům nabyla atmosféra obřích rozměrů a já jsem nemohl odtrhnout od obrazovky oči, i přes všechny myslitelné klišé od strašidelného domu, divných dětí nebo ,,logičnosti'' v chování dospělých. Ale samotný závěr příběh nedokázal správně zakončit a jeho potenciál zůstal značně nevyužitý... 3,5* ()

Rocky88

Domácí pobubování a vraždění po stopadesáté, přesto skoro nejlépe. Atmosféra (daná charakterem vražd a nehudbou) se dá opravdu krájet, jednou mě i skutečně přejel mráz po celém těle. Plusem je i umírněná stopáž. Škoda že se trochu líp nezaměřili na uvěřitelnost tmy (nelogičnost tady bije do očí až moc, vypadá to, jakoby měl MWh za cenu z roku 2022). A konec nebyl moc vygradovanej. Přesto lahůdka. ()

Numinek

Tak bála jsem se velmi a o to tam šlo :) Pro příště ale prosím méně předvídatelných lekaček...a jen taková poznámka: Jako u Počátku bych brala o dvě vteřiny víc, tak tady bych dvě ubrala-už to působilo lehce lacině. ()

humanbeing

Sinister nabízí vypilovaný horrorový obsah - takto se dá v jedné větě tento horrorový snímek shrnout. Je tu viditelná snaha o co nejmenší počet chyb (snad jen ten zástupce šerifa byl možná trošičku přestřelený) - na druhou stranu zase autoři nijak neriskovali, a tím pádem film nenabízí výrazněji odlišný zážitek, který by žánr posouval zase o kousek dál. Vedle již zmíněného se dá pochválit motivace a chování postav, které jednají a přemýšlejí jako skuteční lidé. ()

TommyLeeJape

Konečně zase jednou solidní hororová podívaná z USA. Nabízí se srovnání s celkem povedeným Insidious, jenže tady dostáváme temnější verzi, která je podle mého názoru mnohem vydařenější. Mám už pár hororů nakoukáno, a tak si nebudu stěžovat na klišovatost, on samotný hororový žánr se dá s troškou nadhledu chápat jako jedno velké klišé. Takže až na trošičku jednoduchý konec a pár zbytečných lekaček nemám, co bych Sinistrovi vytknul. Mimochodem ti, kdo se tady ohánějí ohraností scénáře, by si měli uvědomit, že napsat (a natočit) originální horor je stejně složité, jako je složité vyrobit čtyřjádrový procesor z pomerančové slupky. ()

Larushka

No tak pointu se mi uhádnout nepodařilo... Atmosféra byla (je) děsivá, hodně jsem se bála, díky čemuž jsem si dost pohrávala s hlasitostí. Můžu říct u stolu? :) ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení