Reklama

Reklama

Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

(více)

Recenze (535)

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Znepokojivé mozaikové drama, složené ze čtyř navzájem (i když převážně jen okrajově) propletených příběhů, tentokrát na téma internet a zrovna ne ty úplně příjemné okolnosti s ním spojené, tedy závislost, zneužití, cyberšikana. Samé „skvělé“ věci a právě na tom staví tento snímek, jak nepoučitelná a doslova zblblá současná generace touto moderní vymožeností je, a to přestože všichni vědí, jaké následky většinou všechny tyto záležitosti přinášejí, a že se jedná velmi často o až destrukční dopady nejen na uživatele samotné, ale bohužel i na jejich blízké okolí. A právě zde v těch čtyřech příbězích jsou postupně rozkrývány ty nejčastější nešvary spojené s netem, jež jsou tu vygradovány až do silných emočních point, ze kterých si zde pak sice veškeré hlavní postavy odnášejí životní lekci a ponaučení, i když je nicméně zároveň všem jasné, že i přes happyendový závěr spěje svět díky tomuto fenoménu stejně do záhuby. Co se tedy ale týče konkrétních příběhů, emotivně nejsilnější byla po mě cyberšikana, neboť jde o nejubožejší internetovou „hru“ a obrana proti ní není prostě snad ani možná, a navíc, podobně jako v tomto filmu, má většinou i ty nejsmutnější a nejtragičtější následky. Další příběh, pojednávající o zneužití dat manželského páru s tragickou událostí v zádech, má pak až dramaticko-romantický nádech, a i zde hrají prim působivé emoce a silné lidské osudy a ani zde to není zrovna radostný pohled, i když tady to vyústění dopadlo asi nejlépe. No a poslední příběh, o novinářce a internetovém péčku mi tu pak až tolik nesedí, a to nejen kvůli tomu, že je nejslabší, ale spíš že zas až tak úplně nespadá do ústředního tématu. Jinak krapet kritičtější musím být ale k celkovému zpracování, které mi přišlo až lacinějšího ražení, kde je hodně znát, že se jedná o režisérský debut, kde si pan režisér nedokázal příliš poradit ani s atmosférou, ani osobitější stylizací, příběhy mezi sebou skáčou v ne zrovna podle mě nejvhodnějších místech a i právě vypointování jednotlivých zápletek není až tak přesvědčivé, aby si mohl divák říct „wow“. Naopak poměrně dost ale zachraňuje vážně silné obsazení, plné skvělých a výrazných herců, kteří podali opravdu působivé výkony. Každopádně, Disconnect přináší velice silné a bohužel hnisavé téma současnosti, a to způsobem, který se právě díky své aktuálnosti dokáže sice vrýt pořádně pod kůži a nejednoho diváka z něj zamrazí, jen je tedy škoda, že jeho celková funkčnost není zas až tak přesvědčivá a strhující. I tak by si tento snímek ale zasloužil mnohem větší a výraznější pozornost, než se mu zatím dostává. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Zmrd pokroku! Zlaté analogové časy, kdy se porno o mužích s fešáckými knírky a ženách s mohutnými bobry šířilo výhradně na lepkavých ohraných videokazetách a lidovou slovesností, kdy šlo šikanovat divné či otylé spolužáky pouze tak, že jste jim strkali o přestávce hlavu do hajzlu a v extrémních případech jim stáhli kalhoty před několika hihňajícími se dvanáctkami, kdy váš ručně vedený účet v Československé státní spořitelně vykazoval zůstatek, který při vyslovení fráze "celoživotní úspory" způsoboval salvy dusivého smíchu, a kvůli němuž by se nikdo ani neobtěžoval s fešáckou punčochou přes xicht majznout po hlavě vousatou stokilovou úřednici za přepážkou, a kdy osamělí lidé byli nuceni zvednout prdel z gauče a jít se ze svých mindráku vyžvanit nějakému jinému psychotikovi tváří v tvář. Pak ale pánové Štefan Práce a Vilém Brány začali prokopávat a těžit. Jeden už je v pekle, kde mu doufám každý den zasouvají do prdele obří RJ konektor s těmi nejostřejšími hranami, a na druhého už čeká Okno, z něhož jej budou denně z třiceti metrů vyhazovat do hromady zpomaleného hardvéru. Soukromí v prdeli, morálka v prdeli, zdravý pohyb v prdeli, úchylové, zloději a podvodníci mají žně, všichni jsme těmi Internety dokonale spojeni v jednu velkou "rodinu" virtuálních entit a nová, rodící se degenerace už ani neví, co je to poctivá, verbální komunikace, protože jen pissá na Tvítry a statusí na Assbookách gramatické, stylistické a vesměs i naprosto hloupé zvratky. Dospíváme k bodu, kdy se nějakého fakana, kterého výjimečně potkáte na ulici, protože si kvůli spadlému eshopu musel skáknout k Vietnamcům pro novou baterku do nějakého toho nahryznutého I-Jabka, zeptáte kolik je hodin, a dočkáte se následující odpovědi: "OMG LOL LMSAO IMHO ti kape na cip dedo FYI mrkni si na founa ichtyle a nezdrzuj musim BRB u skrynu ASAP mam rozsmazene GTA VIII." ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Ke konci to už hraje moc na efekt a ty zpomalené záběry tam jsou jak pěst na oko, ale stejně musím dát plnou palbu filmu, který přesně pojmenovává nešvary dnešní doby. Doby odcizení, ztráty identity a závislosti na internetu, doby utváření virtuálních vztahů skrze hovadské sociální sítě. Žádný jiný film v poslední době nevyjádřil jasněji, že internet je dobrý sluha, ale zlý pán. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Solidní mozaikový film. Velice snadno se z něj mohla stát laciná moralitka alá "internet je fuj", případně povrchní citová vyděračka. Režisérovi se to naštěstí podařilo udržet na uzdě tak, že film nesklouzl ani do jedné z těchto žump, byť místy trochu balancuje na okraji. 7/10 ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Disconnect staví na příbězích, které vzniknou na základě internetu a jeho negativních vlastností. To, jaké jsou negativní stránky internetu tak nějak všichni víme, ale dokud se něco nestane, docela obstojně je ignorujeme. Ještě aby ne. Internet přeci zase tak zlý není, že jo? Tak se podívejte na tenhle film, ať se dostanete ke třem různým příběhům, které na základě internetu můžou vzniknout. Tyto tři příběhy se zároveň prolínají, aby na konci splynuly v jeden. Ve skutečnosti to není úplně tak epické, jak by to na první pohled mohlo znít. Je to prostě naprosto upřímně lidské a obyčejné splynutí tří příběhů v jeden. A právě pro to, že tenhle film netlačil zbytečně na pilu, nemůžu dát jinak, než plnej solamyl v podobě pěti hvězdiček. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $10miliónovTržby USA $1,436,900 Tržby Celosvetovo $3,400,000▐ silná téma o dnešnom zvrátenom svete plného sociálnych sietí, zverejňovania údajov, dopisovania si, chatovania a jeho zneužívania, trefné a smutné, máme tu tri silné dramatické príbehy a gradácia až do konca /80%/ ()

larelay 

všechny recenze uživatele

zasiahlo. neskutocne. necakane. zozadu. a poriadne do hlavy. zostal mi z toho lahky otras mozgu a oci pre plac. skvely film, vyborni herci. tragicky pribeh. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Režisér Henry Alex Rubin ve svém opravdu silném celovečerním debutu navazuje na trend mozaikovitě skládané narace filmů, jakou byla slavná Magnolia či později neméně zásadní Crash, nejblíže má ovšem k tvorbě Alejandro Gonzáleze Iñárritua, neboť stejně jako on své mozaikovitě skládané příběhy několika svými osudy se proplétajících hrdinů navazuje na stuhy neodvratných katastrof propletené s katarzemi tragických vyústění. Leitmotivem je pak vina, která mnohdy nekoresponduje s trestem, odpouštění na prahu smrti, v tom se oba tvůrci mimořádně shodují. Iñárritu je ovšem tvůrce výjimečný, který dovede svým filmům vtisknout punc mimořádnosti a do filmových polí otisknout nezměrnou přidanou hodnotu, což o Rubinovi nelze říci s absolutní jistotou. 21 gramů či Babel jsou filmy jedinečné, Disconnect ,,jen" vynikající. Možná přidaná hodnota je pak motiv moderních počítačových technologií a komunikace jejich prostřednictvím, což je zajímavé nóvum, spojující Disconnect s pozdějším Men, Women & Children, který popisuje proměnu západní civilizace způsobenou fenoménem Internetu a sociálních sítí, Disconnect pak tuto proměnu interpretuje coby negativní a vyzdvihuje především rizika světa ,,on-line". Po formální stránce převládá civilnost a dokumentární stylizace, formální ozvláštnění představují přímo do obrazu implementované grafické prvky a metatitulky simulující prostředí chatu a diskuzních fór. Zajímavé herecké obsazení a dobrá práce s hudbou, která zahrnuju především žánr post-rocku (skvěle trefující můj hudební vkus). Henry Alex Rubin natočil velmi povedený debut. Těším se na jeho další film... ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Myslím, že filmově erudovaní to nazývají midcultem. Je to fajn, dojmete se, solidní herci (Andreu Riseborough jsem poznal až v poslední čtvrtině, když shodila makeup) a je to podbízivý. Na jistotu. Na mě až moc okatý útok na city. 6/10. Ale abych nepůsobil jako necita, co se do těchhle dojiček na emoce už nedokáže položit, tak i já občas podlehnu, naposledy u evropského midcultu The Broken Circle Breakdown, nad kterým se zase ofrňují jiní :) ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Ve zkratce: DISCONNECT je celovečerní fikční debut dokumentaristy, který bohužel značně vykonstruované vyprávění a manýristický styl lacině dolující emoce uzpůsobil společenskému přesahu, který ale začíná a končí u banalit a explicitně sdělených tezí. Obšírněji o tomto midcultu: zde. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VÍTEJ, CIN8380, MÁŠ 2 NOVÉ ZPRÁVY. PŘÁTELÉ ONLINE: FEAR&LOATHING.…“ /// Film, při jehož sledování můžete zjistit, že jste rozbití… Osudy, který se dějou. Lidi, kteří je prožívaj, jsou všude kolem nás. V práci, v obchodech, zřejmě i ve vašem bytě. Stejně jako hen ten oný INTERNET. Dramatický situace, když jsou lidi donuceni stoupnout si proti svýmu problému čelem. Bez anonymity sítě. Když musej dělat rozhodnutí pod svým jménem, za kterým je vidět ksicht. Parádní drama, obsazení, filmařina, ale hlavně příběh, kterej mě svojí skutečností, tragickou pravdou a gradací posadil na prdel. S hodnocením půjdu vejš, protože se mi líbí, že scénář všechno nesvádí na internet, ale všímá si i nás, lidí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Honím a chcu za to mít zaplaceno. (takže ty se nebojíš C2C?) 2.) K životu nepotřebuju lidi. Jsem online! 3.) Thx za titule ,,Bac“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Smutný příběh o tom jak nás technologie odcizuje spíše než zbližuje. Disconnect přehledně a dramaticky vykresluje jak naše kultura je ovlivňována Internetem. Je to inteligentní a zručně udělaný film. Scénař je schopný a hezky vymodelovaný s třemi současnými příběhy,které jsou šikovně zakončené a emotivní. 75% ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Každopádně je to aktuální téma i když dnes už je všeobecně známé právě i mezi tou nemladší populací, takže celkem nic novátorského pod sluncem. Škoda docela dobrého potenciálu, který film bezesporu měl, kdybych neměla pocit, že jsem od začátku jak vedená na provázku jedním směrem bez jediné odchylky, kdy bylo jasné, kam se to bude asi odebírat a to celé podtržené evidentní emocionální podbízivostí, která gradovala v té finální části až do neskutečna. Po herecké stránce nemám nejmenších výtek až na jednu. Absolutně jsem nepochopila, co donutilo takový herecký formát jako je Michael Nyqvist, jít do role, kde se mihne tak krátce, že jsem se musela podívat do obsazení, jestli jsem se náhodou nespletla. Ale navzdory všem mým výtkám se mně dívalo na Disconnect velmi dobře a za zhlédnutí určitě stojí. U mě je to silnější trojka. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Nevystavuju na internetu fotky svého zahnutého pinďoura, nekrmím žádného trojského koně přístupovými údaji ke svému bankovnímu účtu a za on-line porno zásadně neplatím. Přesto si nejsem jistý, zda mi kdosi neviditelný neodcizí identitu, peníze či počestnost. Disconnect mi ukázal, že v tom nejsem sám a svým závěrem mne celkem rozsekal. Tomu se obvykle vyhýbám, ale jednou za čas to nezaškodí a snad by to mohlo nějakému internetovému panicovi ušetřit nějakou tu drobnou nepříjemnost. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Zajímavá, moderní mozaika příběhů, kterou spojuje motiv sociálních sítí. S odstupem času se nabízí přímé srovnání s Men, Women & Children. Reitmanův film, jako velice těsný vítěz, má dle mě o malinko zajímavější charaktery, kdy jejich životy působící více "realističtěji", neboli více samostatným dojmem a méně tím, že slouží pro nějaký větší filmový příběh. Tím ale nemohu Disconnectu vyčítat samoúčelnost, či vyumělkovanost, právě naopak. Disconnect má v podstatě ty samé přednosti jako Men, Women & Children, což je pro režiséra-dokumentaristu jistě úspěch. Je zvláštní, jak obtížně se bojuje s něčím, čemu se člověk nemůže postavit tváří v tvář... 8/10 ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Podle některých zdejších komentářů jsem se obával nějaké „vymývárny“ mozků, demagogické agitky zaměřené proti „novým“ technologiím, zkrátka něčeho zarytě a slepě útočného. Ale teď po zhlédnutí musím říct, že jsem v tom nic takového neviděl. Ostatně, ty jednotlivé příběhy jsou samy o sobě natolik zajímavé a napínavé, že ten či onen negativní jev, který popisují, může v podstatě zůstat jen na jejich pozadí, obešly by se možná i bez něj. Na druhou stranu, způsob, jakým na dané téma nahlížejí, se mi líbil, demonstrované problémy pojmenovávají dost přesně, a přitom z toho „nesmrdí“ zbytečná klišé. Pravda, linie okradeného páru mě bavila o něco méně než ostatní, ale nebylo to zas o tom, že bych se u ní nějak nudil nebo tak. Snad jen škoda toho závěru. Konec ten výsledný dojem poněkud sráží, ať už těmi „efektními“ zpomalovačkami, „napraveními“ nebo tlačením na pilu. Nechci mluvit přímo o citovém vydírání, ale s emocemi diváka se tu na závěr manipuluje dost. Tak či onak, dávám solidní 4*, velká spokojenost. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Populární syžet paralelně probíhajících příběhů, které jsou vzájemně propojeny postavami i ústředním motivem. Že se svět v prdel obrací, ale někde tam v dáli hoří plamínek naděje.. Ač se to na první pohled nemusí zdát, škodlivost a zneužitelnost sociálních sítí je tu brána jen jako symptom, nikoliv příčina. Nezájem proti rodičovské odpovědnosti, projevená důvěra vs. manipulace, komunikace proti odcizení. Za život svedeme spoustu podobných bitev a některé z nich prohrajeme, ale až se bude na konci uzavírat mír, je dobré vědět, že jsme neprohráli válku.. Kdo je překvapen výkonem Jasona Batemana v nekomediální roli, nezná Jasona Batemana.. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Andrew Stern | Hudba: Max Richter | Distribúcia: LD Entertainment | | Tržby: 2,131,396 $ || Malý festivalový film vo velkom štýle. Posolstvom to pripomína nedávno videné Black Mirror (2011 TV Series), ale formou mu nesiaha ani po päty. Obsahovo je to ale nadpriemerný počin, ktorý sa určite oplatí vidieť. 80% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Související novinky

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (více)

Reklama

Reklama