Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Diskuze

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Nevrátili. Bylo to po bitvě o New York, když odváželi Lokiho žezlo ze Stark Tower dolů. Akorát ta scéna byla velice podobně natočená. Ty pohledy reakce postav atd.

Ratemus

To bych ještě přežil, mě spíš na konci trošku mrzela absence společný scény Stevea a Buckyho - na to jak si byli blízcí, štít klidně mohl předat Falconovi, ale nepokecat s nejlepším kámošem?

Ratemus

Nevrátili, ale ta jízda výtahem se STRIKE týmem byla v rámci útoku na New York 2012 jako odkaz právě na scénu z TWS.

Mimochodem v téhle scéně se nachází moje zatím nejoblíbenější perla - Kapitán a "Hail Hydra!" (aspoň doufám, že to byl egg na tu komiksovou sérii, podle které byl Kapitán celou dobu agent Hydry).

na příspěvěk reagoval dragon94

S.W.A.T

Jo to bylo taky pěkné takové symbolické rozloučení všech sérií...trochu mě ovšem mrzelo že jsme neviděli znovushledani Carol a Furyho...

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

SPOILER: Jinak těch odkazů je tam tolik a taky se mi líbí těch několik symbolických narážek - 1. Ve chvíli kdy chtějí poslat kameny zpátky, tak když Clint předá rukavici dál, tak si jí pak postupně předají Panther-Spidey-Marvelka a cíl je u Ant-Mana (takový předání štafety), 2. Na pohřbu tam všichni stojí rozděleni tak, že se jenom postavy loučí se Starkem, ale jednotlivé série (Strážci u sebe, Strange a Wong u sebe, postavy z Ant-Mana u sebe atd.) s tou co to začala a poslední záběr je na Furyho jako na takovýho taťku, kterej dal Avengers dohromady.

Fakt si s tím neskutečně vyhráli

na příspěvěk reagoval Ratemus, dragon94, PrezidentRickS.

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Tak jsem byl včera podruhé a co se týče cestování čase, tak jsem to pochopil tak, že jde opravdu o alternativní reality (Banner tam doslova říká, že cesta do minulosti nezmění jejich přítomnost) - Loki zmizel s Teseractem (v tu chvíly vznikla nová), Thanos přišel do současnosti (vznikla realita, kde Thanos od roku 2014 není), Cap šel za Peggy (nová realita) a na konci se přišel z té reality jenom rozloučit (měl souřadnice zadaný v tý věcičce). Takže by nás neměl čekat živej Loki atd.

Jinak ta scéna s Howardem se odehrává 1970 a v Iron Manovi 2 ty nahrávky jsou pořízeny někdy kolem roku 1974 - takže Slattery je jevil jako logická volba.

Camulator

Hrdinové na židli na internetu...však vyspějí ale je krásně pokrytecký jak udělali něco proti idiotům kterými se přesně stali...no jo...

kamigava

Hoši, teď mi došlo, že právě vy dva jste členy soukromé Star Wars diskuze, která tu na csfd vznikla před pár lety, abychom si o těch filmech a lore mohli v klidu pokecat a hlavně přesně kvůli tomu, že už nás nebavilo každej den v diskuzích pod těmi filmy prohrabávat tunu spamu o hovně a bojovat s idioty, kteří měli chorobnou potřebu někde exhibovat navzdory tomu, že je ty filmy a lore evidentně vůbec nezajímaly.

A vy dva teď pod marvelovkama děláte úplně to samý. Tak se nad sebou trošku zamyslete.

Ratemus (hodnocení, recenze)

Jako jasný slattery je taky dobrej, hraje Howarda dlouho a ve více filmech.cooper jen v seriálu a prvním capovi...jako nevadí mi to, jen by mi to udělalo nejspíš větší radost jelikož Cooper vypadá přesně jako Tony

AloeB

AloeB (hodnocení, recenze)

Ratemus

Loki doufám tímto oživen nebude a bude to slibovaný prequel

Přestože bych taky radši Coopera, tak mi Slattery přijde logičtější - přeci jenom je to ten Howard s nímž povětšinou Tony komunikuje. Cooper by se hodil spíš do Captainova flasbacku.

Gamora je doufám nadobro ztracená. Nemám nic proti postavě, spíš když už ji tak dramaticky obětovali, ať ji už zbytečně neoživují. Mají Thora, ne (sice je škoda že se k němu nepřidá Valkyrie, Korg a Miek, to by byli dokonalí Strážci, ale co už). Nějaká nová ženská postava jistě přibude.

Ratemus

Tak Howarda hrál Slattery, který ho už hrál v IM2, Ant-Manovi, Civil War a možná ještě někde. Nebo narážíš na to, že tam měl být radši Cooper, když tam byl D'Arcy jako Jarvis?

Gamoru určitě vysvětlí tak, že nakonec bojovala na straně dobra, takže ji Tony v rámci dezerce nesmazal a GoG3 bude o to, jak ji nahánějí a Star-lord se jí snaží dostat pod sukni all over again.

Ratemus

Já jsem bajvočko kolem roku 2009 absolutně netušil, že nějaký Iron Man, Thor, Black Widow apod. vůbec existují, moje znalost marvelu začínala někde u Spider-Mana a končila u X-Men, zato DC lore jsem už znal docela obstojně, na tom jsem skoro vyrůstal. Od té doby jsem si o tom něco málo zjistil, v průběhu těch 10 - 11 let jsem to tak nějak spíš velmi povrchně vstřebal a i tak pro mě byl Endgame neskutečný zážite ze všech důvodů, které uvádíš. Pak jsem vyšel z kina, zamyslel jsem se a řekl jsem si, jaký pocit asi musí mít takovej průměrnej Američan, věkem mezi 30 - 40 lety, který na těch komiksech fakt vyrůstal, ještě jako malej si po večerce potají pod peřinou načítal ty komiksy, snil o tom, že se to jednou zhmotní na plátně (což mu v té době muselo připadat jako něco šíleně nemožnýho) a teď jde na Endgame, 22. film a velký finále... Co takový člověk asi musí prožívat.

Jako jasně, není to zrovna Vergilius v originále, je to "jen blbej komiks" a na světě denně umře x tisíc lidí hlady, ale je prostě fakt, že tyhle filmy a co s nimi souvisí musí mít pro spoustu lidí obrovský význam a Endgame pro ně musí být životní zážitek. Po právu. A já jim to přeju.

Ratemus (hodnocení, recenze)

Kdo převezme štít jsem tak nějak čekal... zavděčit se bylo logické..o to bude minisérie zajímavější..lokiho si krásně pojistili, překvapil mě Jarvis, příjemné pomrknutí na seriál agent Carter. Trochu mě mrzí že Howarda nehrál Cooper...a zajímá mě, když se všechny z minulosti rozpadli tak asi i Gamora ne? Čili nejspíš nebude v Gog 3 ne? No a konec Thora jsem čekal, součást Gog a popichování o velení s Quillem bylo úžasné

na příspěvěk reagoval Camulator, AloeB

Ratemus (hodnocení, recenze)

Jinak na té skupinové terapii mluví jeden z režisérů, druhý režisér je ten který v Cap 2 běží v bunkru naproti capovi

Ratemus (hodnocení, recenze)

celkem smíšené pocity, tohle bylo něco zcela jiného, zatímco IW byl akční superhero splněný sen, toto je převážně o postavách, jejich interakcích a vypořádání se s následky předchozího dění. Mám hrozně rád osobní lidské filmy, hloubení motivací a vývoj postav napříč filmu a zde se více než jinde zúročuje právě to. Jelikož postavy známe 11 let, viděli jsme jejich změny charaktery vývoj a chemii mezi nimi, rozumím právě tomu, co prožívají nyní, co dělají a proč to dělají. Hrozně kvituji vývoj postav a hlavně se mi první polovina líbila právě díky tomu a vůbec mi nevadilo, že tam nebyla téměř žádná akce, jelikož právě první část filmu zúročuje veškeré motivace a změny charakterů všech postav a to je něco, co mě prostě bavilo. At je to Clint, který pověsil avengerování na hřebík protože se chtěl věnovat rodině, o kterou přišel, a tak se vydal na cestu pomsty těm, kteří páchají zlo i přesto, že lusknutí přežili. At je to Tony, který ze sebestředného, nemyšleného a arogantního egoisty vyrostl v člověka s notorickou potřebou ochránit svět, což se mu nepovedlo hned několikrát, a tak avengerování pověsí na hřebík a věnuje se druhé šanci,rodině, jelikož jako jediný nepřišel o partnera a má navíc konečně dceru. At je to Cap, který se celou dobu snaží hájit hodnoty a právo na život, chránit druhé, i přes to, že to prostě nejde, ovšem je pro to schopen obětovat vlastní život a další a další. Cestování časem do známých událostí a dění v nich byla skutečně povedená část filmu a jednotlivé časové linie mě bavily, pomrkávání na známé staré navrátivší postavy zahřáli u srdce a právě zde šlo opět vidět, jak to působí na hrdiny, když Tony potká otce, když Steve potká Peggy, Clint rodinu, to prostě bylo fajn, tyhle lidské příběhy mám nejraději, takže akci nutně nepotřebuju a tohle jsem si užíval. Některé věci na druhou stranu mi trochu vadily, jiné méně jiné více. Začátek byl neuvěřitelně rychlý, záchrana Tonyho, do toho Carol, která jim ani neřekla jméno a hned se šlo na věc, to mě trochu mrzelo. Dále Thor, chápu jeho vývoj a rozumím mu, z arogantního floutka vyrostl v ušlechtilého ochránce Asgardu, ztratil rodinu, nejbližší přátele, musel zabít sestru, přišel o Asgard a následně nedokázal zabránit lusknutí, což si dává za vinu a vyřešil to chlastem. To vše chápu, ale proč musel mít to panděro, to fakt nechápu. Sice to bylo originální, ale zrovna toto se mi moc nelíbilo. Co ovšem bylo naprosto ohromující a předčilo veškeré očekávání, byla závěrečná bitva, příchod hrdinů na scénu. To jsem si připadal přizemněný k sedačce s husí kůži po celém těle, tohle jsem naposledy zažil na Návratu Krále, Avatarovi či Aquamanovi. To byl splněný sen každého fanouška komiksů vidět přesně toto, všechny hrdiny proti armádě a ústředním padouchovi, který tady hrál skutečně druhé housle. Hrdinové běžící proti armádě s Giant manem a bitva o Rukavici, to prostě nemá v komiksových filmech konkurenci. Co mě ovšem překvapilo, že film byl celkem komedie a místy připomínal Whedonovy Dva dny Ultrona, jak byl skutečně perfektně využitý humor v Infinity war, tak zde to občas, podotýkám občas, celkem skřípalo. Je ovšem nadevše jasné, že hrdinové prostě po pěti letech nebudou pořád v depresi, jelikož Thanose zabili a ni jiného se už dělat nedá, takže svět se relativně vrátil do normálu, tak proč být pořád ponurý, depresivní a zamračený. Thor bohužel nejspíš navždy dostal punc komediálního hrdiny, jak se mi líbil až do Infinity war a to včetně Ragnaroku, protože tam mu to neskutečně sedlo, tak zde mi trochu vadil v jistých chvílích (ne ve všech). Na druhou stranu film nabízí hned několik skutečně emotivních okamžiků, které fungují na jedničku a plně vyvažují humornou část filmu, takže v tomto ohledu super…. Ve výsledku si nemůžu pomoct, ale je plno věcí, které se mi líbily a plno ve kterých byla IW lepší. Je to zcela jinak pojatý superhero film, rozhodně jeden z nejlepších ne-li nejlepší, MCU opět nasadilo něco absolutně nového ve svém univerzu a sice cestování časem, nevznikly žádné paradoxy a alternativní reality a chaos v kontinuitě jako v X-menech. Nemůžu říct, že se mi to líbilo více než IW jako celek, ale plno věcí tam bylo úžasných a ohromujících a dokonce ani pomrknutí na feministky mi nevadilo, spíš to bylo takové úsměvné. Ovšem hodnotím po první projekci. Závěrem tedy, Endgame je výborným zúročením 21 filmů, 11 let, motivací a vývojů postav a jejich finálním zobrazením v té nejryzejší podobě. Jelikož postavy sledujeme už tolik let v tolika filmech při tolika různých situacích, věříme právě tomu, co dělají nyní v Endgame a proč to dělají. Endgame je v mnoha ohledech splněný sen fanoušků, jelikož nabízí hned několik situací, o které si film přímo říká. Je to důstojné zakončení jedné éry v tom nejmohutnějším měřítku, jelikož to, co se tam děje, o co se hrdinové snaží, za co jsou ochotni obětovat vlastní život je tak obrovsky důvěryhodné a každého fanouška to prostě zasáhne, zde končí dějové linky všech serií a vrcholí v důstojné zakončení a to i skrze návrat do minulosti, při čemž se plno věcí vysvětlilo, něco příjemně překvapilo (setkání Thora s matkou). Společně s Infinity war se jedná o dost možná nejlepší superhero dvoufilm jako celek, který prostě zahřeje u srdce každého, kdo má rád fenomén superhero a to fakt neřeším adolescentní Marvel vs DC cirkus, mluvím o lidech, kteří nedělají rozdíly a nedělají rozhodnutí na základě značky. Za mě spokojenost, jsem rád, že jsem mohl být u toho, sledovat každý film, znát postavy a vidět jejich motivace a vývoj a závěr právě v Endgame. Není to dokonalý a perfektní film bez chyby, ale je skvělý, jeho forma a obsah je mamutí velikosti pokud znáte postavy a filmy předcházející, je to pompézní zakončení něčeho co nemá momentálně rivala ani konkurenci a dlouho mít nebude, je to vše, co dělá fenomén superhero právě tím, čím je. Dokáže to vzít za srdce, rozesmát, ale místy bohužel i plácnout do čela, (ale to měl pro mě i Aquaman, který byl výborný). Samozřejmě si dokážu představit plno věcí jinak, ale řekněte mi, ve kterém filmu to nejde. 10/10 Tak a teď, proč má Hulk brýle? Je to postava s brutální regenerací..ale musím říct že mu slušely, zřejmě to byla část Bannera který je na ně zvyklý...

na příspěvěk reagoval Camulator, dragon94

ESNYR

ESNYR (hodnocení, recenze)

jojo33

Solovka Black widow už je snad oficiálně vedená jako Natašino mládí a výcvik. Můžu se mýlit, ale mám pocit že je to oficiální.

na příspěvěk reagoval jojo33

jojo33

jojo33 (hodnocení, recenze)

Wait a minute? MASSIVE SPOILER - Moze mi niekto vysvetlit ako ozivia Black Widow ked tu umrela kvoli obetovaniu za soul stone. V develope je film so Scarlett Johanson na rok 2020. To znamena, ze ju budu musiet ozivit zase nejakym cestovanim v case popripade film zasadia do minulejsej doby. Ak ju vsak ozivia potom to iste mozu urobit aj s Tonym Starkom. To porom ale Endgame nebude mat ziadny vyznam, vytrati sa vsetka ta osudovost a vyznie ako jedna velka fraska. A mozno teraz ked disney robi star wars universe vsetko sa spoji a z portalu s Tonym vyskocia Ewokovia s Jar Jar Binksom LOL

na příspěvěk reagoval Gladiator15, ESNYR

drozdy1

drozdy1 (hodnocení, recenze)

kamigava

Běžte si lečit komlexy do soukromé pošty. Nikoho tady nezajímáte. Jestli se vám film nelíbí okey beru. Napiste komentar nebo nazor, ale nespamujte to tedy jak nejaka veš. Me se taky nijak extra nelibily epizody VII a VIII a chodím snad psát do diskuzí těchto epizod jak je tam něco špatně? Já to prostě nechápu tohle myšlení.

Camulator (hodnocení, recenze)

Tvl, 5 stránek, přes sto nových příspěvků, všechny vesměs od těch samých lidí a hlavně totálně o hovně. Docela jsem se těšil, že si přečtu nějaký hezký teorie, od lidí, který se v Marvel komiksech vyznají líp než já se dozvím, jaký všechny easter eggy a narážky jsem v tom filmu přehlídl, místo toho tady čtu od jedněch, který ten film už tak nějak z principu nemaj rádi, jaká je to údajně neuvěřitelná sračka a od druhých nevyhnutelně, ať jdou do prdele.

Long story short - Star Warsáci si přesně kvůli tomuhle udělali vlastní soukromou diskuzi. Nemají Marveláci něco podobnýho, kde by se dalo v klidu a věcně rozmlouvat jakože o tom filmu a souvislostech, aniž by se člověk musel prohrabávat x stránkama spamu a sraček? Ratemus & spol.?

na příspěvěk reagoval Hekman

Vision se vrátí ve vlastním seriálu