Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Diskuze

Textorix

Textorix (hodnocení, recenze)

dragon94

Jop okolo Thorovej moci su strašne plotholes, akoby sa režiseri resp. vedenie marvelu nevedeli dohodnúť, ako to s nim je. Strašne nekonzistentná postava, v IW je talne MVP, rozseka celu armadu a takmer zabije Thanosa s full gauntlet a v Endgame zrazu ho musí Cap zachraňovať.

na příspěvěk reagoval dragon94

Ratemus

Ale oni byli v budoucnosti... ;)

Přesně jak píše Dragon94

Blesky hsou Thorovo, všechno ostatní naleží kladivu.

Ty vvole v podstatě to docela posral už tím faktem že si Thor to kladivo vzal. V tom případě se Thor neměl proti Malekithovy jak branit... A Freyu by možna ani nezabil. Ale, brutalně by tím překopal svou vyvojou linku. 8)

na příspěvěk reagoval dragon94

dragon94

Tohle beru v pohodě protože znám komiksy, Mjolnir mělo plno bytostí a tvořili blesky...ono to usměrňuje sílu ale Thor a Mjolnir má více schopností...ale třeba je to jen další chyba nebo prostě jen schopnost Mjolniru

warha

warha (hodnocení, recenze)

SPOILER

Nejvíc asi divný moment byl kapitán s kladivem. Asi chápu, že si ho Thor vzal z minulostí(a čím bojoval teda ten Thor v minulostí, když neměl kladivo?) a pak do dal Kapitánovi, aby ho zase vrátil do té správné časové osy?

na příspěvěk reagoval Prometheus69

S.W.A.T

Jo... Rodina to sedí. To bych pochopil. :) Ale mohlo se to udělat jinak... Mohli tam hodit třeba Glooma... H milaškem. :D Jde o tu definici... Něco milovat. Už se těším na Hishe jak tam do té propasti nahážou celou škalu lidi a věcí. Upřímně? Tohke v Hishe totalně rozsekají... :)

Ratemus

Ano kladivo ovládal už Vision, ale kladivo je skutečně schopno tvořit blesky? Odin přece říkal, že pouze usměrňuje Thorovu moc, že ta skutečná síla vychází z něj.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Textorix

Uživatel warha smazal svůj příspěvek.

Prometheus69

Na to abys byl hoden kladiva který mimo jiné tvoří blesky, nepotřebuješ být bůh hromu...to není ani Beta Ray Bill a taky má kladivo...no Thanos mi přišel v pohodě, však si s nimi vytrel prdel dobře ale prostě proti Mjolniru byl slabší ale i tak je porazil...tohle třeba neřeším..s tou Nebulou nevím, možná existuje vysvětlení a možná je to opět chyba ale jak bylo řečeno, co zmeniš v minulosti neovlivní přítomnost

Prometheus69

Víš že to tam píšu, že se nemilovali romanticky? Nebo je to pro tebe tak těžký pochopit, že jsou různé formy lásky (sourozenecká, kamarádská, rodinná). A Nataša brala Clinta jako rodinu a naopak

Prometheus69

Endgame je šachový termín, který znamená, že se šachová partie přesunula do svého finále. Taky to řekl Doctor Strange, než se rozpadl na prach. Ta Nebula podle mě je, protože mají v sobě nějaký elektronický vysílač nebo tak něco a když byli dva ve stejném čase, tak si začali navzájem narušovat signál a začalo se to překrývat.

Ratemus

Ano ježe se to dostalo do situace, že ji Clint pustil i když tomu ona pomohla. A pravidla obětování nebyli jasně definovány - Red Skull nikdy netvrdil, že jeden musí zabít druhého, ale že musíš obětovat co miluješ. Takže jeden může spáchat sebevraždu a u toho druhého stačí pocitově cítit tu ztrátu.

na příspěvěk reagoval Prometheus69

S.W.A.T

A ja myslel že miluje Zelenýho...

Takže oni si k sobě vytvořili za 5 let vstah.

Hm... Mno, mě to přišlo spíš jako bratr a sestra. :)

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

dragon94

Thor by tam skočil šipku už jenom díky tomu jak psychicky v prdeli byl a jak evidentně toužil všechno napravit :D. Ale je fakt, že tam poslat jinou dvojici, tak jsou slušně v prdeli :D.

Ratemus

SPOILER! Ok... Ještě mi doplň tu loď a Nebulu. ;) Hele, vem si kolikrat v tom finale Dostal Tony nebo Rogers po papuli bez helmy... Když byl Thanos tak silny. ;) Prostě si tam nakonci zase moc hrali z jeho silou jak se to hodilo.

Bitva na Titanu mi v tomhle přišla mnohem vic vyvaženější.

A vidíš... Ty jsi zmínil i věci které mi až tak moc nevadili.

Nakonec mi nevadili ani postavy. Thor Rogers a podobně.

I když Rogers kladivoun mi přišel hodně divny.

Už jen z toho důvodu, že mu nekolujou v krvy blesky.

Jestě .i vadilo to dějové tempo... Ale, to beru jako nutný zlo.

Ale jinak.. Endgame

(stale nevim proc se to tak jmenovalo) mě na prdel zrovna neposadilo. Ale, uzavření téhld linie bylo dobré a nakonec i Tonyho Smrt, byla dobra smrt sama o sobě. :)

na příspěvěk reagoval dragon94, Ratemus

S.W.A.T

Jenže oni chtěli spáchat sebevraždu..že by se milovali jako velmi blízcí přátele? Tomu rozumím ale aby se pokusili zabít sebe...no asi to je věc na uváženou..každý to vnímá jinak

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Tak proto na Vormir poslali Natašu a Clinta - oni se navzájem milovali (i když v tom nebylo nic romatického), oni jí přivedl do S.H.I.E.L.D.u, doslova jí přivedl na správnou stranu a i v Avengers 1 a tady vidíte, že ona by pro něj udělala cokoliv. To podle mě přesně vystihuje definici obětování něčeho co milujeme.

na příspěvěk reagoval dragon94, Ratemus, Prometheus69

Ratemus

Betty je passé, když miloval Nat. Jinak myslím, že tam šlo spíš o to, že jedne objetoval toho druhého, né že oni sami spáchali sebevraždu. Ačkoli bylo to fakt divný ten Vormir... Čím víc o tom přemýšlím mám chuť tomu napálit 4*.. ale asi počkám na tu druhou projekci.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Prometheus69

On je Thanos silný i bez kamenů co na tom nechápeš...prostě i v komiksech bez kamenů je schopen sejmout Avengers aniž by se zapotil...vormir, nějak nechápu to že sebevražda je obětování něčeho co miluješ, v IW říká že se o to pokusil hodně bytostí a neúspěšně...koho Widow milovala, co vlastně obětovala? Potom zničení kamenů Thanosem, ty by se přece neměli dát zničit, to přece nejde, je to struktura vesmíru a on je zničil? To mi přišlo jako nesmysl...ano Loki dle mě vytvořil další realitu když ukradl Space Stone, následně Thanos z minulosti když se dostal do přítomnosti vytvořil realitu bez Thanose od 2014 nebo od kdy se to teleportoval...s tím Capem nevím, prožil novou realitu s Peggy a pak se vrátil rozloučit se...škoda že Hulk nenarazil na Betty, nebo že nebyla na pohřbu s otce který tam byl

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Tak jo žabaři... Nakonec jsem se přece jen rozhodl že se zeptam. SPOILER.. i když tak jak se zeptam to asi spoiler ani není.

Jak mohla Nebula z minulosti mít v hlavě nahraný zaznam Nebuli z budoucnosti? 0_o Když Nebula z budoucnosti zastřelí Nebulu z minulosti v budoucnosti... Neměla by sama

zmizet? SKUTEČNY SPOILER!  A co Loki z Teseractem? Nevytvořila se tím nahodou druha realita i když ten Teseract nakonec získají v další minulosti? Tak nějak to tam Ancident One vysvětlovala? Jinak mě sklamalo par věcí. Profesor halk byl super, měl i paradní animaci. Ale, nějak mi chybělo to jeho Hulkovsky. Vormir... Vormir bylo asi největší sklamání. To bylo jasny že jdou na smrt.

Tenhle detajl jim měl dojít. Z toho co jim vyblil Thanos na Titanu. No a konečně finalní bitka.. byla tak neuvěřitelně přehnana a přeplacana až to nebylo vtipny. Hlavně Thanos z tím svím Megashurikenem! Co ten z tím dělal? Jak nějakej ninja? To nebyl MARCEL, TO byl NARUTO! XD

A to neměl šutry! Prostě přesílenej absurdním způsobem. :)

Nejspíš měl telekinezi... Jinak, co se tyče bitek... Vzhledem k tomu že jsou tam jenom 2! V tomhle směru mi to hodně připomělo pravě nového Hellboy a neřekl bych že Bratři R. Zrovna zvladli.. oni to spíš zvladli uzavřít. Ale do toho konce nedoběhli, spíš doklopýtali. 8) Ono se nakonec koukam zapomělo i na Visiona... A všechny postavy co zemřeli před lusknutím. :) Nj, já říkal... Že tenhle xcenař z půjčovaním kamenů mi nějak hafruje. O tom jak se ta obří loď, dostala vůbec do portálu.. ani nemluvim. Asi si Thanos udělal obří lokátor a ještě větší skafandr! XD

Uživatel Prometheus69 smazal svůj příspěvek.

PrezidentRickS.

PrezidentRickS. (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

Mě se dost líbila taková malá perlička.. když Black panther přebírá rukavici od Hawkeye řekne Clinte dej mi to.. mělo by to odkazovat na scénu v civil war kde proti sobě tito dva nastoupí :) ,,my se jeste nezname ja jsem Clint” a t´chala ,,Mě je to jedno”

na příspěvěk reagoval Ratemus, Camulator

S.W.A.T

To mě taky mrzelo že s buckym neprohodil slovo...to byla škoda....to tedy ve výtahu byla hodně podobná scéna ale ten výsledek úžasný, takový vtip jak od Hishe ale naprosto to tam zapadlo a hodilo se to

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu