Reklama

Reklama

Johnny English znovu zasahuje

  • Velká Británie Johnny English Strikes Again (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (Cinemart)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (382)

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Nováček na režisérském křesle David Kerr vyprodukoval zajímavou filmovou prvotinu. Taková parodie na všechny špionážní filmy se často nevidí, dokonce bych třetí díl označil z celé série za nejvydařenější. Rowan Atkinson sice již není nejmladší a v některých momentech to člověk hned pozná, ale ten entusiasmus a zapálení do svých rolí nerozeznáte od doby, kdy v 80. letech začal s Mr. Beanem. Pořád ho to baví, což pokládám za nejdůležitější. Zápletka fakticky primitivní jako pro děcka z mateřské školky, ale já se bavil tím jeho typickým humorem. Pár scén mě fakticky málem přivedlo do hrobu, protože takový výbuch smíchu z mé strany jsem dlouho nezažil (scéna s virtuální realitou špičková, to vymýšlel jednoduše génius). Celkově zábavu film dle mě nabídl nestandardně kvalitní, nezaznamenal jsem žádný vyloženě trapný vtip. Samozřejmě u filmu nesmíte moc přemýšlet (třeba jak se jaderná ponorka může dostat do jezera, že ? :D....). Když odhodíte všechny myšlenkové pochody a budete se jen unášet kadencí vtipů, tak věřte, že si tímto zajistíte luxusní odpoledne. Pokud by se čtyřka nesla na podobné vlně, tak ji chci. Hned. Za mě dávám 78 % P.S. Do červeného Astonu Martin V8 Vantage Classic jsem se asi zamiloval. ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Bondovka pro velké plátno, jen s ne moc šikovným agentem. Jinak by ale ty lehké fórky při srovnávání "staré" školy s modernou mohly být klidně součástí i regulérní bondovky. Třetí díl opět trpí na slabší momenty, kdy jsem se trochu styděl za tvůrce, čím se nás to snaží rozesmát. Naopak vykrádačka Bláznivé střely mě ani neurazila, ale spíš mile potěšila. A že Rowan tak často zapojil grimasy svého legendárního Beana také nebylo na škodu. Dokonce i velmi mladé osazenstvo se v kině řehtalo smíchy. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Johnny English 3. Sice zřejmě nejslabší díl série, ale stále je to jakž takž slušná komedie, která je naštěstí krátká, protože místy fakt nudí. Ale sem tam jsem se zase s chutí od plic zasmál. Film dokáže v některých scénách fakt zabodovat (obzvlášť scéna s VR je výborně natočená a hlavně vymyšlená), potěší krásné červené Aston Martin, milé jsou i některé "fyzické" vtípky. Téma Atkinsonova agenta už je sice notně vyčerpané, ale jako milý staromódní filmeček milovníky Mr. Beana určitě potěší. PS: minirolička Edwarda Foxe (Šakal) jako agenta na důchodku potěší, ale dalo se z toho vytěžit daleko víc ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Objektivně je ta na tři hvězdy a navíc mi tu vadilo, jak Emma Thompson strašně přehrává (fakt se na komické role nehodí), ale dám slabé čtyři, protože jsem se bavil, ne sice celou dobu, ale bavil. Naštěstí je zde opět opuštěn koncept "růžového pantera" (tedy skutečně neschopného debila, který skutečně nic neumí a je blbý) a navázalo se na daleko lepší koncept dvojky (agent není až takový pitomec, jen prostě mu to ne vždy vyjde, jak má - ale jinak není tak hloupý, aby případ skutečně nevyřešil). Líbí se mi i to pomrkávání na milovníky starého Bonda (před Craigem), kdy šlo o zábavu a vtip, a vlastně i ta myšlenka, že někdy se dají digitální technologie porazit starými, dobrými triky. Není to sice žádná bomba, ale rád se na to podívám kdykoliv znovu, abych měl lepší náladu - což se o mnoha filmech dnes říct nedá. ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

Johnny English má ubohý scénář, který je naštěstí kompenzován humornými scénkami, jejichž četnost je kupodivu značná. Především v návaznosti na tuto skutečnost uteče krátká metráž jako voda. Pokud by bylo zapracováno na scénáři, jednalo by se o parádní komedii. 65% Celosvětový příjem k 4. 2. 2019: $158,256,993, což je 6,33 násobek rozpočtu ()

Galerie (53)

Zajímavosti (20)

  • Hra, ktorú hrá v úvode na smartfóne muž v MI7, sa nazýva "Temple Run". (ČSFD)

Související novinky

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce

04.08.2017

Bondovská parodie Johnny English šla do kin v roce 2003 a vydělala 160 milionů dolarů. V roce 2011 se proto dočkala pokračování, které utržilo stejnou sumu, a říjnu 2018 bude mít premiéru trojka. Co… (více)

Reklama

Reklama