Halloween 4: Návrat Michaela Myerse

• USA Halloween 4: The Return of Michael Myers (více)

Je 10 let po otřesný událostech v Haddonfieldu. A Michael je pod dozorem nemocnice (celý spálený z Halloweenu II), odvážen v komátu, do nemocnice s vyšší ostrahou, ale cestou... V Haddonfieldu zbyla z jeho rodiny pouze jedna osoba, a to malá Jamie - neteř Michaela Myerse. Po nehodě sanitky, která Myerse převážela, se na plátno vrací ostřílený veterán Dr. Loomis (Donald Pleasence), který nehce aby se neteř setkala s nožem svého strýce. A tak začíná tichý a krvavý boj s typickou hudbou, ale s velmi netypickým koncem. Film dostal 2 studenské ocenění a řadí se mezi klasické vyvraždovačky 80. let. (Empire)

Blazkowicz

Jako, není to vyloženě špatný návrat, ale zase jako dvojka to je prázdné. Napětí pořád nikde a to pištící děcko tomu moc nepřidá. S Myersovou teleportační schopností to přehnali, tady to působí jak pěst na oko. V jednu chvíli je Myers na střeše, během pár vteřin je před domem, za minutu je ve škole a ještě dokáže vylézt na jedoucí auto, které už dávno odjelo z města. 2+* ()

djbarrel

Halloween 4 není nijak extra špatným filmem, ale ani nijak extra dobrým filmem. Atmosférou sice místy až přetéká, sice to není ta atmosféra takřka geniální jedničky, ale silná atmosféra to je. Problém je, že se skoro celý film nic neděje, ne že by tam nebyli mrtvoly, ale divák se neúčastní a sleduje jen krvavé stopy. No závěr sice zařadil vyšší rychlostní stupeň, ale něco mi nesedělo. Možná Michael skončil moc rychle nebo nevím, ale v tomhle díle byl na steroidech víc než v prvních dílech, ale moc se to neprojevovalo. Opět se film nevyvaroval několika logických kiksů z nichž ční jako Mount Everest nad Řípem hlavně scéna ve které Michael na korbě auta likviduje pistolníky, ale v kabině to nikdo neví ! OMG ! Nevím myslím, že divák nesnese vše. Taky ani nevím jak se do toho auta dostal, tentokrát prostě NEMĚL kdy. Na druhou stranu závěr příjemně překvapil. Solidní, ale ne na 4 hvězdy. 70 % ()

Cechyno4

Ano hodnotím znovu vysoko a bohužel nemůžu napsat, že nezaujatě. Starý dobrý Halloween má prostě atmosféru. To napětí, které by se dalo krájet. Do toho skvělá práce se zvukem a hudbou. Dneší slashery se mají od čeho učit. ()

elanista1

Treti Halloween /a just som sa zaťal/ a zatial najslabsi. Aj ked pravidla serie dodrzuje, a stale je to solidna zabava, ale nie je to ono. Velmi dlho cakame na nevyhnutne vyvrcholenie, ktore po case cakania sice pride, ale ked sa uz nechutne natahuje, tak si v afekte aj prajete aby ziadne vobec neprislo. Skoda, ze uvodnu cast musime prezit bez ziadnej chutovkovej vrazdy, a len s jednou atmosferickou nahanackou, v zavere sa to chybajuce napatie nakopi, ale uz je asi neskoro. No aby som len nehanil, tak aj nieco pochvalim. Michael vyzaruje strach ako vzdy, za vyraznej pomoci najgenialnejsieho soundtracku v dejinach hororu. Keby sa lepsie rozpolozili efektne momenty na cely film, tak by som spokojnejsi. ()

Dr.Loomis

Příjemný návrat,Michala Meyerse,po třetím dílů,který se do série,vůbec nehodí,je toto další díl do serie Halloween.za mě 80% ()

Fíma

Ta atmosféra napětí a strachu už tu není budována tak pečlivě jako v předchozích dvou dílech (v dalších už pro jistotu není budována vůbec) a film se tak stává jen více či méně navazující sérií více či méně, spíš jen více, brutálních vražd. Na vraždy a jejich oběti by se sázet nedalo, protože žádná sázková kancelář by nebyla tak pitomá, aby na ně vypisovala kurzy (i na Francii proti Rusku v hokeji byl větší kurz, ale zatímco i sborná komanda se někdy zadře, Michael jede jak rudá mašina neúnavně dál). Ovšem závěr je špičkový a je škoda, že mu to předchozích 80 minut filmu trochu kazí. ()

martins

Slušné pokračování, na rozdíl od trojky i s účasti Dr. Loomise. Trojka jako by nebyla, návrat k druhému dílu, Michael neuhořel, jen si popálil obličej a je v kómatu a Dr. Loomis s pochroumanou nohou s blížícím se odchodem do důchodu. Michael se vrací namísto činu, aby dokončil svoji práci a to zabil svoji neteř.... ()

blondboss

V niektorých ohľadoch fajn, v iných zase zbytočnosť. Filmové "vzkriesenie" Meyersa dopadlo celkom slušne, po pravde som po trojke očakával väčšiu kravinu (aj keď to by chcelo riadnu námahu v tomto trojku prekonať). Atmosféra opäť hutná a temná, Meyers démonickejší ako predtým, len tie prepojenia s dvojkou a to ako Meyers prežil, to mi hlavu nebralo, ale veď ok, nejako to museli spraviť. Každopádne určite tu bolo viac nelogickostí a zbytočností ako v prvotných dieloch, ale za to atmosféru si to stále drží na vysokej úrovni. 60 % ()

Nikolas__

Čtvrtý díl Halloweenu je tajemný, zajímavě pojatý avšak průměrný slasher. Nedokáže se bohužel vyrovnat ani slabší jedničce. A dvojce už vůbec ne. Není to špatný horror, v rámci tohoto žánru je to dokonce nadprůměr, ale je to takové barevné, hororové až na konci, a Myers vypadá tentokrát ještě hůř. Dle mě osobně byla Laurie z prvních dvou dílů, jedná z nejhorších slasher postav, které jsem nikdy nefandil. Tady byla hlavní hrdinka Rachel fakt o několik poznání lepší, a postavy celkové taky (hlavně Myersův psychiatr). V útocích Myerse byla ve dvojce velká originalita, zde kompletně vymizela. Mírný nadprůměr. Nejsem si ale jistý nakolik je tohle ten očekávaný návrat. PS: Ten konec je fakt skvělej ()

Taron

Pro mě zatím rozhodně nejlepší díl série. Tady má člověk strach a velmi nepříjemnej pocit i s dnešními nároky. Konec byl tak odpornej, až mi z toho naskočila husí kůže. ()

Carnosaurus

Po otřesném třetím díle jde rozhodně o pokrok a to hned ze dvou důvodů. Vrátil se Michael a na scénu vrazila ještě prťavá Danielle Harris. Bohužel, to jsou asi jediné klady tohohle vývaru, který ztrácí aroma každou další minutu stopáže. Michael se snaží, ale atmosféra se rozplynula hned po úvodních titulkách jako pára nad hrncem a vraždy samy o sobě jsou povětšinou plytké a nudné. Bohužel ani Meyersova největší deviza, cool maska "shatnerovka", je tentokrát spíše srandovní (asi blbě vystřihli oči, nebo co já vím). Za všechno může John Carpenter a ta jeho geniální jednička, protože snaha srovnávat každý další Halloween s tím původním je zkrátka samozřejmost. Konec tohohle dílu je potom jen brutálně překombinovaná, rádoby šokující, smradlavá kaše, která se bohužel v pětce ještě dál nastavuje a ředí, ale to už raději neřešit a spláchnout. ()

Jason13

Michael se vrací v už ne tak děsivém, ale pořád solidně atmosférickém pokračování. Herci (včetně představitelky malé Jamie) mi nepřišli tak prkenní jak bývá v podobných vyvražďovačkách zvykem. Zarputilý doktor Loomis je určitě také plusem, i když mi přijde, že v tomhle díle se i on na chvíli chová trochu iracionálně.. No a pak je tu závěr s velkým Z. Překvapivý závěr, který bych v žádném slasheru (navíc z 80.let) vůbec nečekal.. ()

PeteBuck

Halloween 3 bol riadne blbým filmom, no tak sa tvorcovia rozhodli oživiť Mike Myersa a tak aj Dr. Loomisa, dať mu zasa nejaký motív (neter, Jamie Lee Curtis mala asi nejaký zaujímavejší projekt na práci), aby sa zarobili nejaké peniaze a jazda sa môže začať. Teraz to, aspoň podľa mňa, odsýpa trocha lepšie. Aj keď nemôžem povedať, že by to bol nejaký zázrak. Donald Pleasence hrá svojho Dr. Loomisa ako ťažko životom skúšaného zúfalca a dá sa mu to veriť. Asi jediný, čo tam nejako lepšie hrá. Aj keď nechápem, ako mohol ten výbuch v dvojke prežiť, ale tak je to trochu ujetý film, tak to proste nechám tak. Mike je vychcanejší, hneď na začiatku sa riadne naserie (je zaujímavé, ako ho tá jeho rodina privádza do zúrivosti) a hneď v prvých minútach odrovná 4 ľudí, majiteľa benzínky a skoro aj Dr. Loomisa. Potom už je to ten typický Mike. Koniec mi pripadal celkom zaujímavý a pekelne depresívny a zatiaľ asi najlepší, za prvé 4 filmy. Hrôza môže teda pokračovať asi fakt donekonečna. Myslím, že tento diel sa celkom vydaril, teda čo sa týka série filmov Halloween. Ale vo všeobecnosti ide o priemerný horor. ()

tyzmrde odpad!

HALLOWEEN CINEMATIC UNIVERSE to má těžké. Marvelovky na sebe navazují a mají propojené filmy ale HCU ne. v některých dílech má Laurie dceru, někdy má syna (H20) a pak má jinou dceru (2018). A Laurie je někdy mrtvá (H4, H2002), a někdy je naživu (H20, 2018). a ke kvalitám tohoto filmu... jako horor je to slabota ale jako akční film Michaela Baye kde se střílí a vybuchuje, stále se přesouvá z místa na místo a po Michaelovi jde asi 10 policejních aut docela ujde... ale strach a napětí jako v prvních dvou dílech už není... ()

Pan.Antonin

Dneska je příhodné datum k návratu k této sérii, v níž jsem si dal po čarodějnickém 3. dílů přestávku. Tvůrci tentokrát vsadili na jistotu. Návrat Michaela, návrat Loomise, zápletka připomínající první díl, i režisér Little svým stylem evokuje mistra Carpentera. Jamie Lee Curtis už se sice do Halloweenské série nechtělo, tvůrci tak dali do hlavní role dceru její postavy, které dali jméno Jamie. A sázka na jistotu se za mě tvůrcům vyplatila, protože ve filmu je to, co mám na horrorech rád - atmosféra, snesitelné postavy a zajímavý nepřítel. A ten závěr byl dáreček pro fanoušky série. Patřím k těm, jenž jsou z filmu nadšení. Jeden z nejlepších hororů, co jsem poslední dobou viděl. ()

JesterKruger

Neříkám. Líbil se mi tento díl, ale asi mi ze všech z celé série, příjde nejslabší. Příjde mi hodně klasický, a nijak originální od předchůdců. Škoda. ()

paja_r

SPOILER Já jsem se ani minutu nenudila a to jsem čekala opak. Jenomže místo hrůzy jsem se polovinu filmu smála, že Michaela jen tak něco nezmůže. Oknem ho vyhodíš, dveřmi se vrátí! Konec dle mě dokonalej, geny se prostě nezapřou. Dívím se tomu, ale dávám pět. ()

Jason_1988

tento film je vynikající promne tento film je vynikající HLAVNÍ POSTAVY 10/10 VEDLEJŠÍ POSTAVY 10/10 HUDBA 10/10 MICHAEL MYERS 5/10 HLAVNĚ TA MASKA JE PŘÍŠERNÁ ATMOSFÉRA 10/10 VRAŽDY 10/10 KAMERA 10/10 PŘÍBĚH 10/10 DOPORUČUJI ()