Reklama

Reklama

Krotitelé duchů: Odkaz

  • USA Ghostbusters: Afterlife (více)
Trailer 8

Obsahy(1)

Režisér Jason Reitman a producent Ivan Reitman uvádějí další kapitolu z původního příběhu Krotitelů duchů. Ve filmu Krotitelé duchů: Odkaz se přestěhuje svobodná matka se svými dvěma dětmi na maloměsto, kde společně objeví svoje spojení s původními krotiteli duchů a tajemný odkaz, který po sobě zanechal jejich dědeček. (Falcon)

Videa (7)

Trailer 8

Recenze (524)

B!shop 

všechny recenze uživatele

No asi se z toho dalo vytezit vic. Film ma silene prepalenou stopaz a dobry dve tretiny casu se toho moc nedeje. Film sazi castecne na nostalgii, castecne na atmosferu ala Stranger Things, ale ani jedno se buhvijak nedari. Kdyz se dej konecne rozjede, tak se to zas pro zmenu preklopi do digibordelu. Jako celek to je sice fajn, herci sympaticky, triky naprosto v pohode, sem tam nejakej fajn forek nebo akce, vrati se i stara particka, ale proste to neni neco, co bych potreboval videt znovu. Na druhou stranu, ja nikdy ani nebyl buhvijak odvarenej z puvodnich filmu. Proste takova neurazejici zabava za slabsi 4*. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Osmdesátky frčí, tak proč toho nevyužít a nereinkarnovat jeden osmdesátkový hit? Řekli si tvůrci film, a jak řekli, tak udělali. Byl to dobrý nápad. ____ Snímek má vtipnou atmosféru, nepodlézavě připomíná původní Krotitele duchů, hlavní hrdinka jakoby svému dědečkovi vypadla z oka – samozřejmě v dívčí verzi, camea bys ani nespočítal, na diváka snímek pomrkává celou dobu, zároveň se mu ale daří přicházet i s vlastními nápady a vtípky. Film se nebere vážně a nechce nést nějaké poselství, je to čiročirá zábava a radost. SHRNUTÍ: Taky vás vždycky tak štvalo, že Bill Murray pouštěl elektrický proud do toho kluka, který měl hádat skryté obrazce, přestože je správně uhodl? Tak tenhle film mu připravil spravedlivou odplatu! ()

Reklama

Eliott 

všechny recenze uživatele

Po propadáku z roku 2016 jsem už ani nedoufal. Tohle se však vcelku vydařilo. Jasně, bylo zacíleno spíše na mladší publikum, ale troufám si tvrdit, že pobaví všechny věkové kategorie. Neboť dílo to bylo velice vtipné a duchové byli vždy dobře zvoleni a zapůsobily přesně podle situační potřeby. Sám bych to viděl spíše na tři hvězdy, ale návrat původní čtyřky mi vyrazil dech a finále tak proběhlo vcelku dojemně. 70% PS: Myslím, že podobnost se Stranger Things není náhoda. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Celá hodina je o ničem - matka je asi nefachčenko, bo nemá na nájem (a těžko říct, za co kupuje jídlo), holka je malá nerdka, cucák syn větším charismatem netrpí, v novém maloměstě se ti dva snaží zapadnout, zatímco matce se líbí jediný učitel, který asi na škole učí. Vůbec to maloměsto je divné - mají tam bistro div ne ve stylu Hooters, nóbl restauraci, velké vězení, ale v ulicích nikdo nechodí, nikde nikdo nežije, jen občas se sem tam někde objeví jakýsi kompars, aby se neřeklo. Kam třeba zmizeli ti kluci, co s tou děvčicou z bistra jeli poprvé k dolu, proč nejeli i potom? Duchové nastoupí až nějak po té hodině, ale že by nějak strašili... Původní 80. filmy se braly s nadhledem a měly jistý vtip, přesto ta strašidla působila i děsivě - ale tady nejenom že humor zcela chybí (pokud nebereme nerdské vtipy), ale ani duchové nepůsob vlastně nějak strašidelně, spíše nechtěně směšně. Navíc, proč zase Gozer? Proč ne nějaké jiné strašidelné božstvo? A vůbec, koukat, jak svět zachraňují patnáctileté děti (plus posléze tři důchodci), to mě nějak nebralo, přemoudřelé děti obecně nemám ve filmech moc rád. Ostatně, ten konec jde zcela v duchu finálního souboje Harryho Pottera s Tím, jehož jméno se nesmí vyslovit, ani ty brejličky nechybějí. Jo, a odkdy jde ducha obejmout? Btw, ta krize originálních nápadů musí být děsná, když se pořád dokola restartují staré osvědčené filmy. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Takhle se točí film odkazující na strašidelnou klasiku v žánru. Jde s dobou, ale odkazuje na původní filmy nejlépe, jak jen svede. Jak jinak také obnovit značku, než že dnes do hlavních rolí vpravíte děti. Povedlo se to Stranger Things, To, tak proč by to nezvládli i noví Krotitelé duchů. Navíc určitě filmu pomohlo i to, že se ho s úctou chopil syn původního režiséra. Porovnání s předchozím dílem prakticky nereálné. Tam byla ta vidina peněz a tlak na ženské hrdinky až moc okaté. Tady jste už jen tou atmosférou někde úplně jinde. To jim pak i s radostí odpustíte ten digi mrdník, bez kterého se i zde neobejdete. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (25)

  • Náklady na výrobu byly zhruba 75 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • První film ze série Krotitelů duchů (1984, 1989, 2016, 2021), který se odehrává někde jinde, než v New Yorku. (ČSFD)

Související novinky

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (více)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (více)

Reklama

Reklama