Reklama

Reklama

Falcon a Winter Soldier

(seriál)
  • USA The Falcon and the Winter Soldier (více)
Trailer 3

VOD (1)

Epizody(6)

Po událostech Avengers: Endgame se Sam Wilson (Anthony Mackie) spojí s Buckym Barnesem (Sebastian Stan) pro mezinárodní dobrodružství, které otestuje jejich schopnosti a trpělivost. (Cever)

Videa (8)

Trailer 3

Recenze (259)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Je to dobrý, ale než to budu chtít vidět příště, pravděpodobně se celé MCU restartuje a na Havaji budou dovolenou legálně trávit lední medvědi s občanstvím Svobodné Patagonie. Samotný děj je hrozná nuda. Byť parta teroristů zde má relevantní důvody pro páchání nepravostí, pořád to nezastře neskutečně nudné téma, neosvěží ho ani relativně nečekané postavy, jako je kapitán č. 2. Zůstanu-li u postav, Falcon i Winter Soldier se drží solidního standardu a jejich osobní odbočky jsou docela fajn a příjemně zpestřují, ovšem Zimnij Soldat by si zasloužil víc scén, kde se vrací ke své minulosti a tomu, jakej bordel mu to udělalo v hlavě. Ne že by Falkonovo rodinka na jihu nebyla zábavná, ale dalo se vytěžit víc. Naštěstí je tu ale návrat Barona Zema - postava v MCU tak padoušsky šedivá, že jsem na ni zcela zapomněl se vrací a - je skvělá! Dlouho mě nějaký padouch nebavil tak moc, jako on a to především z toho důvodu, že se takřka stvává antihrdinou alá Punisher a jako bonus má postaršího komorníka, díky kterému není nepodobný Batmanovi, co ovšem nemá problém zabít. Hodně se tu cestuje po celé středovýchodní evropě, kde vypadá vše podezřele Pražsky a pro děj to mnoho nedělá, nahánení padouchů není ani Bondovsky agentské, ani nijak napínavé a konec je až příliš naplněn patosem a přestože chápu proč to v seriálu bylo, mnohde to jede až moc na sílu a je to otravné (aneb proslov Falcona). Ale pořád to stojí za (minimálně letmé) skouknutí. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Akce není všechno. Za prachbídný příběh přepsaný z bioteroristické hrozby na neCovid pobíhání na po Praze (v té čističce jsem byl kdysi se školou na exkurzi) jsem ještě ochoten přivřít oko, ale za diletantskou režii už ne. Často jsem nechápal propojení scén, to kde se kdo nachází a proč dělají to co dělají. Mackie se že sympatického Falcona transformuje v nesympatického mravokárce a bohužel ho tvůrci mění příliš rychle a někde mezi dvěma posledními díly. Mnohem zajímavější je tak zrod US Agenta. Buckyho přeměna v klaďáka se točí okolo jednoho dědy a notesu přeškrtaných jmen. Z výborného Zema z filmu je zase komiksová karikatura. Lepší scenáristy, lepší režiséry. Kluci na akční scény, herci a trikaři to sami nezvládnou. P.S: GRC je hodně blbá zkratka. ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

Začátek je dost pomalý. Po překvapivém úspěchu WandaVision jsem asi čekal něco lepšího. Možná je to jen pomalým startem. Dostáváme se do světa po probliknutí, kdy se s tím každý smiřuje po svém. Falcon je stále u letectva, ale snaží se sestře pomoci s finančními problémy. Rozhodně jsem nečekal, že se tu bude tohle řešit... Bucky se zase snaží vypořádat se svými nočními můrami, splatit svůj dluh společnosti a do toho nějak normálně žít. Svět začíná terorizovat skupina zvaná Vlajkonoši, která upřednostňuje svět před probliknutím, protože jim to vyhovuje. Nakonec se ro rozjelo a objevili se i záporáci. Dostali jsme nového Kapitána Americu a k ději se přidal i Baron Zemo a Wakanda. I když jsou akční scény super, celý seriál působí trochu zbytečným dojem. Ještě, že je to tak krátké. "Můžu se s vámi vyfotit ve vašem obleku? ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Tak tohle se bohužel moc nepovedlo. Seriál The Falcon and the Winter Soldier totiž doplácí na zjevnou tvůrčí nezkušenost s tímto formátem. Příběh je trestuhodné roztahaný, scénář děravý jak řešeto a CGI je v drtivé většině případů vážně hodně příšerné. Přičtěte si k tomuto všemu i nezajímavé antagonisty bez špetky charismatu a dostanete velmi podprůměrný projekt, který za Váš čas opravdu nestojí. Této smutné situaci pak už nedokáže zabránit ani výtečný Daniel Brühl jakožto Baron Zemo. Škoda. (Disney+) „Why Did You Give Up That Shield?” ()

Wysch 

všechny recenze uživatele

Tak při čtení komentářů mi došlo, že už jsem asi dávno opustil českej mindset a že už jsem asi podlehl emerický kultůře. Falcon a Zimní voják je pro mě totiž i přes všechny negativa (občas zmatečný střih, kamera, neustálý noční scény, okatý dvojníci aj.) absolutní prožitek s filozoficko-politickým přesahem, kterej neváhá zakomponovat lidskou psychiku: (skoro) všechny postavy mají nějakej škraloup na duši, se kterým se musí nejdřív poprat, než se z nich stanou hrdinové pro novej svět. Ke všemu pomalejší tempo a vykecaný díry do hlavy mně osobně vyhovujou víc než nějaká zběsilá komiksová akce. A nakonec to celý vyšperkuje kýčovitým monologem Falcon ve svým novým obleku o tom, jak bychom se měli všichni chovat. A tím se pro mě definitivně z ukecanýho frajírka stal Kapitánem a já uronil slzu, protože Steve si vybral zkrátka dobře. Za mě absolutorium. Nejlepší seriál ever určitě ne, ale jedna z nejlepších marvelovek pro mě osobně určitě ano. Já bych si ten politickej thriller ve čtvrtým Kapitánovi s tímhle obsazením klidně dal <3 ()

Galerie (86)

Zajímavosti (108)

  • Fiktivní ostrov Madripoor je obvykle spojován s komiksovou sérií X-Men. Poprvé se objevil v sešitu „New Mutants #32“. (Kubaaa97)
  • Samův (Anthony Mackie) kontakt, poučík Torres (Danny Ramirez), je založen na komiksové postavě Joaquina Torrese, který byl druhým člověkem, co si vzal plášť Falcona v sešitu „Captain America: Sam Wilson #6“. (Kubaaa97)

Související novinky

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (více)

Reklama

Reklama