Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (345)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Nebýt pohledné Kelly Hu, tak se na to asi ani nedodívám. Její koupelová scénka byla asi tím nejlepším, co mě zaujalo. The Rock vypadá jak buzna a zbytek herců mu těžce šlapal na paty. Podobné rádoby „historické“ kousky musí mít nějaký pořádný děj, ale tady se na něj tvůrci vykašlali. Bojové scény jsou jen tak pro efekt, ale dosti nereálné. Souhlasím s tím, že vytlačené hlášky nebyli mnohdy vůbec vtipné a zasmál se jim zřejmě jen sám scénárista. Hodně slabých 50%. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Priblblé? Samozrejme. Historicky nepresné? Nehorázne. Zábavné? DOKONALE!!! Pre niekoho je rozkošou sledovať The Rockovo Vitajte v džungli, pre mňa je jeho najlepším kúskom a zároveň najtučnejšou osobnou guilty pleasure práve Škorpík. Skromných, ale zároveň veľmi rozumných 80 minút je natlačených akciou a hláškami ako babkina štrimfľa stokorunáčkami. To šialené tempo ma zakaždým dostane, aj keď sa na to dívam hoci aj desiaty krát (a že som ten film minimálne desaťkrát naozaj videl). V okamihu, keď od toho prestanete chcieť historický film (prekvapilo ma zistenie, že kráľ Škorpión bol skutočne prvý písomne dokladovaný panovník Egypta, v podstate zakladateľ ríše) či dôstojný spin-off Múmie, dostanete porciu skvelej heroic fantasy zábavy v tom najlepšom conanovskom štýle. „Á, Gomora! Čo môže byť po celom dni zabíjania a rabovania lepšie ako Gomora? No, možno ešte Sodoma...“ ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

V rámci sledování všech dílů Mumie jsem opět zhlédl i toto fantasy dílko. Ač z roku 2002, scénář i režie vyhlížejí jak vystřižené z let osmdesátých. Všichni to berou vážně a jsou neskutečně tvrdí. Barbar Conan by se mohl jít zahrabat, i když to na něj tak nějak stylově navazujel. Nadsázka filmu naprosto schází, ale jinak je to vcelku solidní průměrná hovadinka...50% ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Nie som prvá ani posledná, čo to povie, ale keď ono sa to tak derie na jazyk ;-) Barbar Conan pre nové tisícročie. Oprášený, prepratý, znova naolejovaný a v podobe The Rocka aj akýsi ľudskejší a zhovorčivejší hrdina (Conan bol v porovnaní s ním typický mlčanlivý mrzút 80. rokov), ktorý nešetrí odpaľujúcimi hláškami a okrem svalov sa snaží používať aj rozum. Je to klišovité a vo všetkom typické pre akčnú hrdinskú fantasy, ale komu to vadí? Tu je hlavná zábava, sympatickí herci, správne kulisy, heroické postavy viacerých druhov, veselé hlášky, boj dobra so zlom i vynaliezavé, akurátne dávkované súboje. ()

karlik4801 

všechny recenze uživatele

Po dobrém Králu Škorpionovi ve druhé mumii je tohle vážně otřes. Tolik zbytečných debilit naplácaných do akčňáku ze staré doby. No vlastně tam akce nebyla, ale místo toho úplně zbytečné scény, které ději nepomohli a ani mě nebavili. Z Krále Škorpiona se toho dalo vydolovat o mnohem více než jen laciné vtipy a podobně. Pro mě velké zklamání, scénáristi a režisér by si příště měli rozmyslet co vlastně vytvoří. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (22)

  • Severoamerické tržby byly 91 milionů amerických dolarů, celosvětové pak 180,6 mil. (NIRO)
  • Špeciálne DVD zahŕňa 100minútovú verziu filmu so všetkými vymazanými, predĺženými a alternatívnymi scénami, ktoré boli vystrihnuté z verzie pre kino. (Arsenal83)

Související novinky

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

22.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický

26.08.2007

Trailer na 10 000 B. C., v němž pralidé a mamuti válčí s prvními staviteli pyramid, a to v bombastickém stylu Krále Škorpiona a Apocalypta ;-), naznačuje, že Roland Emmerich je v staré dobré… (více)

Reklama

Reklama