Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (345)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem asi něco jiného, nakonec z toho byla taková lehce uvolněnější napodobenina Conana. Nebyla to tedy úplná kravina, ale právě zmíněný Conan byl pro mě osobně víc koukatelnější a měl jsem chvílemi pocit, že tvůrci Škorpiona se sem tam inspirovali asi víc, než by bylo záhodno. Herečku Kelly Hu jsem dodnes nijak významně nezaznamenal (prý hrála i ve Zvláštních dnech...), zato teď jsem ji během dvou dní viděl ve dvou filmech. :-) ()

Bat55 

všechny recenze uživatele

Pozerať sa to dá,poprvý raz ma film skvelo pobavil.Bohužiaľ čím viacej tento film vidím,tým menej ma baví.Herci samí svalovci,ktorých mám rád,ale zde mi nič nehovorili.Kde sú Schwarzeneggerove filmy,ktoré ma hrozne moc bavili.Keď máte ohraný a nudný scenár,nedá sa natočiť dobrý film.Akčné scény sú najlepšími momentami,inak v niektorých pasážiach je to na odpad.Možno tak 40% film má,viacej nie.Veľmi slabý a nezáživný film. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Nevidím nic špatného na tom, dozvědět se něco bližšího o prokletém králi. Zpočátku je to kladný hrdina, ale ze série Mumie je známý jako (digitální) záporák. Dostatek akce, ale chudší příběh, tak by se to dalo shrnout v případě "nástavbového" dílu. Dwayne Johnson má charisma a muskulaturu a to film zaručeně utáhne. Chuck Russell nikdy nedosáhl věhlasu svých kolegů zaměřených na akci, ale tady se opravdu snažil. Do lepšího hodnocení mnoho nescházelo. Veskrze příjemný film. 60% ()

Turiec 

všechny recenze uživatele

Akákoľvek historická vernosť dostáva poriadnu nakladačku. Reálie, odevy, postavy, spôsob boja - všetko je štylizované pre efekt. Zbrane nie sú také, aby boli funkčné, ale také, aby vypadali brutálne. Rovnako hlavné postavy nie sú normálni bojovníci - silní chlapi, ale sú to vypestované ozruty. Film je v podstate dobrodružno-akčná zmes. Môžeme si pozrieť 90 minút wrestlingu s miernymi romantickými prvkami. Nenadarmo bol film natočený v spolupráci so svetovou federáciou wrestlingu WWF. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Strašne dorafaný (kvázi)veľkofilm. Neveľmi vydarený spin-off k Sommersovmu hitu Múmia sa vracia, kde to hrdinom komplikoval trikovo nezvládnutý Kráľ Škorpión alias The Rock alias Dwayne Johnson. Z toho sa v jeho celovečeráku stáva kladná (!) postava, ktorá sa ani nesnaží tváriť, že nevykráda Howardovho Conana. To by nemuselo prekážať. Čo však už prekáža, je: nevýrazný záporák, slabé akčné scény zbavené krvi (ale o to nejde), priemerná vizuálna stránka (občas blockbuster, občas televízny film) a nenápaditá výprava (miestami to vyzerá ako Herkules... alebo Xena). Zvyšok hereckého obsadenia (okrem relatívne vtipného The Rocka) nestojí za reč (vrátane prvej a dúfajme poslednej vyložene akčnej úlohy pre Coffeyho zo  Zelenej míle). Najviac sa na výslednej (ne)kvalite zrejme podpísali problémy počas nakrúcania, kedy sa údajne veľká časť hotového materiálu zničila a musel sa narýchlo dorobiť nový. Je to vidieť (že herec stojí raz napravo a o tri sekundy neskôr naľavo je ešte tým menším zlom, proste to celé pôsobí chaoticky a "narýchlo"). ()

Galerie (47)

Zajímavosti (22)

  • Z historického hlediska král Škorpion (ve filmu Dwayne Johnson) - nebo také král Štír -, opravdu existoval. Byl jedním z králů Egypta z období nulté dynastie. (hodna)
  • Dwayne Johnson (Mathayus) se jako král Škorpion objevil už ve filmu Mumie se vrací (2001), v němž filmaře zaujal natolik, že se rozhodli natočit o něm tento samostatný film. (HappySmile)
  • Dwayne Johnson (Mathayus) chtěl své postavě vdechnout vlastní život, a proto se úmyslně vyhnul chvatům, které ho proslavily ve světě wrestlingu. Přesto jednou neodolal a ve scéně, kdy proletí oknem do místnosti plné žen, pozvedne při zmínce o harému způsobem sobě vlastním jedno obočí. (HellFire)

Související novinky

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

22.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický

26.08.2007

Trailer na 10 000 B. C., v němž pralidé a mamuti válčí s prvními staviteli pyramid, a to v bombastickém stylu Krále Škorpiona a Apocalypta ;-), naznačuje, že Roland Emmerich je v staré dobré… (více)

Reklama

Reklama