Reklama

Reklama

Indiana Jones a Poslední křížová výprava

  • Česko Indiana Jones a poslední křižácké tažení (neoficiální název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1938 a Indiana Jones působí jako učitel archeologie na univerzitě. Jednoho dne se setká s podnikatelem a milovníkem umění, Walterem Donovanem, který mu oznámí, že při hledání Svatého grálu se ztratil jeho otec. Indiana Jones se ihned vydává na místo posledního působení otce, do Benátek. Tady se setkává s německou doktorkou Elsou, která ho přivede do místní knihovny, kde se otec Indiany ztratil. Indiana zde velmi brzy najde hrobku rytíře z první křížové výpravy (knihovna je ve skutečnosti starým kostelem) a v ní další stopu, která má hledače přivést k místu, kde je kdesi v poušti schován Svatý grál. To už však Indianu a Elsu pronásledují neznámí útočníci. Indiana se jich zbaví a od posledního z nich se dozví, že se jedná o strážce Svatého grálu. Další informaci, kterou od strážce grálu Indiana získá, je místo, kde je nacisty držen archeologův otec. Indiana se s Elsou vypraví do Rakouska ho osvobodit. Otce najde na starém hradě, ale zde se ukáže, že Elsa je ve skutečnosti ve službě nacistů a že jí jde o notes, který Indiana dostal poštou od svého otce. V notesu se totiž skrývají důležité poznámky, které mají pomoci při získání Svatého grálu. Indiana o notes nechtěně přijde, když mu ho zabaví nacistický důstojník. Nacistům právě o tento notes celou dobu šlo. Zdá se, že Indiana a jeho otec prohráli a že jim hrozí už jen smrt za strany nacistů. To však není pravda. Indiana se svým otcem z hradu, kde jsou nacisty drženi, dokážou utéct. Ihned se vypraví do Berlína, kde vyhledají Elsu (dostala notes od důstojníka) a notes jí opět vezmou. Následně z Berlína uprchnou pomocí vzducholodě, letadla a auta, když se přitom musejí zbavit svých pronásledovatelů. Indiana a jeho otec pokračují na Střední východ, aby zde za pomoci svého přítele Marcuse grál našli. V patách jim však postupuje i nacistická výprava vedená německým plukovníkem, Walterem Donovanem a Elsou... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (1 014)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Když se něco dělá potřetí, tak už se obvykle ví, jak na to, a i když předchozí dva snímky série v žádném ohledu nebyly špatné, třetí Indiana Jones představuje skutečný vrchol této minisérie a svým způsobem i jeden z vrcholů svého žánru, tj. dobrodružného filmu. Nebere se vážně, a to je nesmírně důležité, a zároveň má dostatečně vysoký rozpočet, nápaditý scénář, který ani na okamžik diváka nenechá vydechnout, skvělé herecké obsazení v čele se zkušeným Fordem a Seanem Connerym. Ti dva se skvěle doplňují a výsledkem je fascinující podívaná. Scéna souboje s tankem nebo záchrana v podzemním labyrintu divákovi na dlouho utkví v paměti. Opět výborná hudba. Celkový dojem: 100 %. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Nicméně pro mne je třetí pokračování nejméně akční a místy lehce se zadrhávající Indy, což se předchozích dílů ani u čtyřky nestávalo. Indiana - Junior se svým otcem (Connery) hledá svatý grál, ale tentokrát nějak méně přirozeně než v ostatních dílech. Na druhou stranu, ve trojce se už musí Ford dělit o herecký prostor s Connerym, což snižuje Indyho exhibici a filmu je to ku prospěchu. A víc než pár scén je skvělých - letadlo předbíhající auto v tunelu, tisíce krys v hořící hrobce, přeměna po pití z nepravého grálu,... Trailer aj.: http://www.csfd.cz/film/8641-indiana-jones-a-posledni-krizova-vyprava-indiana-jones-and-the-last-crusade/videa/ ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack John Williams: 1. Indy's Very First Adventure ,2. X Marks The Spot ,3. Scherzo For Motorcycle & Orchestra ,4. Ah, Rats!!! ,5. Escape From Venice ,6. No Ticket ,7. The Keeper Of The Grail ,8. Keeping Up With The Joneses ,9. Brother Of The Cruciform Sword ,10. Belly Of The Steel Beast ,11. The Canyon Of The Crescent Moon ,12. The Penitent Man Will Pass ,13. End Credits (Raiders March) , ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

3. archeologická výprava --- Co lze přehlédnout: a) Když jde Indiana s Elzou skrze katakomby, kde je ropa (nebo spíše petrolej), udělají si z kosti a hadru namočeným v něm pochodeň. Je dost nepravděpodobné, že ty plyny, které tam vybublávaly, nevzplanuly ještě než je křižáci zapálili, obzvlášť když Indymu z pochodně odpadaly kousky hořícího hadru. b) Ke konci když Indiana sleduje Němce v roklině, všimnou si ho díky odrazu slunečního světla od skel dalekohledu. V záběru přímo na něho však stíny skál smeřují opačným směrem, což znamená, že slunce má Indiana za sebou... c) Když Indy přiletí do Benátek, tak tam má na hlavě klobouk. Má jej i ve scéně, kdy jde s doktorkou do knihovny, ovšem jakmile jsou v ní, kloubouk už najednou nemá a znova se objevuje až v hotelu. d) Ve 12. minutě vidíme předěl mezi mladým a dospělým Jonesem. V prvním záběru na lodi můžeme spatřit Jonesův obličej a krev, jež mu teče z pravého koutku rtu. O několik vteřin později (při dalším záběru) mu ale teče krev z levého koutku. e) Ve scéně, kdy se Hitler podepisuje Indymu, tak si můžeme všimnout, že píše pravou rukou, přičemž ve skutečnosti byl levák. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Rozhodně nejlepší díl. Šílené tempo, spousta honiček, výborná hudba - ale to nejlepší jsou společné scény Forda a Conneryho. Jejich vztah dává filmu trochu hloubku, ale i velice příjemný humor. Snad nejhezčí scéna je, když si Connery při honičce motorek začne řídit hodinky a zpraží juniora pohledem. ()

Galerie (200)

Zajímavosti (136)

  • Po nehodě Zeppelinu v USA v roce 1937 byla doprava cestujících ukončena. Děj filmu se však odehrává v roce 1938, čímž je útěk Zeppelinem nesmysl. (pjotri)
  • Jedná se o první film ze série, který získal rating PG-13, kdy se rodičům doporučuje, aby své děti mladší 13 let do kina doprovázeli. (GreatestFan)

Související novinky

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Letošní Halloween se pro filmové fanoušky ponese spíše ve velmi smutném duchu, z Velké Británie totiž dorazila zpráva o úmrtí legendárního skotského herce a prvního představitele agenta 007, Sira… (více)

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (více)

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

22.05.2008

V den premiéry nového Indyho bychom vás asi měli děsit Lucasovým prohlášením o možné páté části, ve které by byl hlavním hrdinou Mutt alias Shia LaBeouf a Indy Ford by byl pouze jeho parťákem podobně… (více)

Reklama

Reklama