Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Za vědcem, doktorem Grantem přiletí milionář John Hammond. Řekne jemu a jeho kolegyni, vědkyni Ellie, že má pronajatý ostrov, kde má biologickou rezidenci, kam by mohli jezdit lidé. Ellie a Grant hledají vykopávky koster dinosaurů, jsou to paleontologové. Hammond potřebuje, aby mu někdo udělal posudek. Chce proto po Ellie a Grantovi, aby schválili, že jeho Jurský park je v pořádku. Hammond by jim za to podporoval jejich vykopávky po dobu tří let. Ellie a Grant nejdříve nechtějí, ale nakonec souhlasí. Neznámý muž mezitím přijde za Dennisem, zaměstnancem Hammonda. Nabídne mu mnoho peníz, pokud mu přinese embrya dinosaurů, ale Hammond se to nesmí nikdy dozvědět. Ellie a Grant s kolegou Ianem, Hammondem a dalšími společníky doletí tryskáčem na ostrov. Když projíždí Jurským parkem, Grant ani Ellie nevěří vlastním očím. Jsou tam živí dinosauři. Lidí se nebojí a žijí ve stádech volně v přírodě v parku. Hammond jim pak všem ukáže, že mají i muzeum. Díky videa jim ukáže, že dinosaury rozmnožili. Vzali komáry, kteří byli zatvrdnutí v pryskyřici z přírody před mnoha lety a zkoumali jejich krev. Někteří v sobě měli krev dinosaurů, jelikož jí vysáli. Vědcům se pak podařilo z D.NA. vytvořit dinosaury, jelikož k tomu použili i žabí D.N.A. Následně pak dinosaury rozmnožili. Vědci pak Grantovi oznámí, že volně se dinosauři nerozmnožují, jelikož mají jen samice a řídí jejich chromozomy. Jsou nebezpeční, ale v parku jsou udělaná opatření a mají elektrický plot. Kolegové Granta však budování parku neschvalují. I samotnému Grantovi dochází, že spojování lidí a dinosaurů může být nebezpečné. Hammonda pak přijedou navštívit vnoučata, děti Tim a Lex. Hammondovi je oznámeno, že se blíží bouře. Grant se svým týmem a s vnoučaty mezitím odjede na vyhlídkovou jízdu. Všichni jedou auty, které nemusí nikdo řídit, řídí je počítač. Tým pak řekne Hammondovi, že mají v parku spoustu problémů. Dennis by je měl vyřešit, ale nechce se mu. Pořád Hammondovi říká, že dostává málo peněz. Auto dojede k výběhu s tyranosaurem, ale on se neukáže. Dají mu tam i kozu, kdyby ji chtěl sežrat, ale nepomůže to. Grant následně z auta vyskočí a rozhodne se jít po svých. Ellie vystoupí taky a jdou i vnoučata. Po cestě potkají dinosaura, který leží, je nemocný. Ellie zjistí, že se otrávil, ale musí zjistit přesně čím. Najednou začne bouře, ale Ellie chce dál zkoumat otráveného dinosaura. Zůstane tedy na místě a ostatní jedou pryč. Dennis mezitím Hammondovi a jeho týmu řekne, že vylepšil telefonní síť, takže je možné, že na chvilku vypadne systém. On ho přitom záměrně vypl a jde si pro embrya dinosaurů, ale ostatním řekl, že jde do automatu. Potřebuje se dostat přes elektrickou bránu, ale nesmí se to nikdo dozvědět. Dennis ukradl několik embryí, ale kvůli vypnutému systému se zastavilo auto a přestávají fungovat elektrické ploty. Nefungují ani telefony, takže se s ostatními nemá Grant jak spojit. Dennis mezitím dojde k bráně... (TV Prima)

(více)

Videa (15)

Trailer 2

Recenze (1 350)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nejde říct, že příběh je jak z béčkové vyvražďovačky nebo survival horroru, i když je to pravda. Proč? Protože něco takového a v takové kvalitě (myslím tím efekty) jsme předtím ještě neviděli. A navíc - pořád se tím vším nese taková ta tichounká myšlenka (kterou párkrát uslyšíte vyslovenou nahlas:)) o životě a jeho cestě. Spielberg je prostě Spielberg. Ale tady mi to nevadilo;) ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Film mého dětství. Navíc jasná látka pro Spielberga, kde mi tentokrát nevadí jeho neosobnost a megalomanství... Ostatně jací jiní by měli dinosauři být. EDIT 3D: Konverze jde z extrému do extrému. Buď irituje, to když je v popředí nějaký nezaostřený objekt, nebo mile překvapuje nezvyklou hloubkou, za kterou by se nemusel stydět ani nový film, který se stereoskopií počítal. Jinak sledovat film po dvaceti letech v přítmí kinosálu možná potvrzuje značnou hloupost scénáře, ale také Spielbergovu schopnost vylhat si perfektní blockbuster. Už to nefunguje tak špičkově jako dřív, ale stále je to poctivá dávka zábavy. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Tohle je jeden z filmových milníků mého dětství. Tady byl dán prvotní impulz k tomu, abych se o filmy začal detailněji (jako malý) více zajímat. Spielbergova adaptace Crichtonova románu JURSkÝ PARK totiž přišla jako blesk z čistého nebe do doby, kdy dinosauři byli celý můj život. V té době to pro mě bylo stručně řečeno "mind-blending" ;) . V prvé řadě digitání triky a hned v té druhé výborná režie a skvělé herecké výkony z JURSKÉHO PARKU dělají i po třinácti letech úchvatnou podívanou. Hlavně Sam Neill se tady perfektně předevedl. Pak samozřejmě Tyranosaurus a nesmím ještě zapomenout na Sama Jacksona a jeho "Pana Arnolda". Ještě jedno jméno musím zmínit. John Williams. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

RETRO /// 3D TV ,,INSTINKTY STARÉ 65 MILIONŮ LET SE NEDAJÍ JEN TAK VYMAZAT...“ /// Skloubení dobrodružný sci-fi (fantasy) s thrillerem (hororem) ve filmu pro děti (páč je to bez krve). I po těch letech je to obdivuhodnej filmovej zážitek a možná nepřekvapí, že remaster do 3D je tady naprosto k hovnu. Víc mě překvapilo, jak ze mě Spielberg záměrně dělá v tý závěrečný třetině vola. Hold, jiná doba! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pochopím, proč si nemám zahrávat s Raptorem. 2.) Pochopím, proč si nemám zahrávat s genetikou. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

Tyler 

všechny recenze uživatele

Ve své době revoluční,a to se cení.Jinak příběh je opravdu ve stylu "kdo přežije" a nic objevného nepřináší.Po řemeslné stránce velice kvalitní,myšlenkově chabé ( i když ta hlavní a jediná je vyřčena nahlas -"Život si vždy najde cestu bla bla bla..." ).Aby to nevypadalo,že na Jurský park házím jen špínu,musím říct,že i dnes se u tohoto snímku pobavím.Ne jako když jsem ho viděl poprvé v kině v 10 letech...To jsem z něho nic neměl,poněvadž jsem si pořád zakrýval oči :-). ()

Galerie (173)

Zajímavosti (220)

  • Dennis Nedry (Wayne Knight) vyzkouší plechovku na převoz embryí, kterou mu dal Dodgson (Cameron Thor) a na ruce mu i po otření zřetelně trochu pěny zbude. Ihned poté má dlaň naprosto čistou, přesto si ji v dalším záběru čistí ubrouskem. (DexMASTER094)
  • Steven Spielberg obdržel za režii Jurského parku 250 milionů amerických dolarů. Největší část inkasoval z tržeb filmu a podílu na zisku. Jde nejen o Spielbergův nepřekonaný plat v jeho kariéře, ale v historii kinematografie také o nejvyšší honorář pro režiséra za jeden film. (casyy)

Související novinky

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

15.06.2024

Chystaný nový film oblíbeného režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu) možná našel hlavní hvězdu. Kolem stěžejní role v dosud nepojmenovaném snímku totiž podle… (více)

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (více)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Od roku 2022, kdy Steven Spielberg představil fandům svůj Zlatým Glóbem ověnčený osobní film Fabelmanovi, jsme moc netušili, k čemu se chce jeden z nejslavnějších režisérů všech dob příště… (více)

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

25.03.2024

Čas neúprosně kvapí a nadcházející přírůstek do dinosauří rodinky je blíž a blíž. Další díl Jurského parku nás totiž oficiálně stále čeká už příští rok 2. července, přičemž doposud nevíme nic… (více)

Reklama

Reklama